کارگردان Game of Thrones یکی از گزینه‌های مارول برای Captain Marvel 2 است

میشل مک‌لارن فرد باتجربه‌ای در حوزه‌ی تلویزیون محسوب می‌شود

کارگردان Game of Thrones

میشل مک‌لارن کارگردان Game of Thrones ظاهرا یکی از گزینه‌هایی است که استودیوی مارول برای Captain Marvel 2 در نظر دارد.

وقتی اکران Captain Marvel در سراسر جهان به پایان رسید، تقریبا تمامی مخاطبان و کارشناسان مطمئن بودند که مارول چراغ سبز را به ساخت قسمت دوم نشان می‌دهد؛ زیرا این فیلم ابرقهرمانی موفق شده بود در کنار دریافت بازخوردهای مثبت، به فروشی معادل یک میلیارد و ۱۲۸ میلیون دلار دست یابد. پیش‌بینی‌ها به حقیقت پیوست و این استودیوی آمریکایی دستور ساخت دنباله را صادر کرد. معمولا وقتی یک اثر موفق عمل می‌کند، کارگردانان برای ساخت قسمت بعدی بازمی‌گردند اما آنا بودن (Anna Boden) و ریان فلک (Ryan Fleck) بنا به دلایلی قصد بازگشت نداشتند. از همین رو، مارول روند جستجو برای یافتن یک کارگردان ترجیحا زن را آغاز کرد.

چندی پیش گزارشی روی خروجی وب سایت The Direct قرار گرفت که حکم تاییدی بر گزارش‌های قدیمی محسوب می‌شود. در این مطلب تاکید شده مارول برای کارگردانی Captain Marvel 2 به دنبال یک فیلمساز زن می‌گردد و میشل مک‌‎لارن (Michelle MacLaren) فیلمساز و تهیه‌کننده‌ی کانادایی یکی از گزینه‌های مد نظر است. در ادامه هم تاکید شد فردی که دومین اقتباس سینمایی کاپیتان مارول را بسازد، به احتمال بسیار روی صندلی کارگردانی پنجمین فیلم انتقامجویان می‌نشیند. از سه نکته‌ی مهمی که در گزارش The Direct به آن‌ها اشاره شد، دومین مورد را از گذشته می‌دانستیم اما حالا میزان اطمینانمان نسبت به درستی آن‌ها بیشتر شده است.

میشل مک‌لارن چهره‌ی شناخته شده‌ای در سینما محسوب نمی‌شود و تاکنون تنها یک تجربه‌ی کارگردانی در این صنعت داشته است. اولین و تنها فیلم بلند او، Population 436 نام داشته و در سال ۲۰۰۶ میلادی در شبکه‌ی سینمای خانگی منتشر شد. شرایط او در تلویزیون کاملا متفاوت است. مک‌لارن با کارگردانی یکی از قسمت‌های سریال The X-Files توانست خودش را در مرکز توجه‌ها قرار داده و سپس روی سریال‌های مشهوری کار کند. از دیگر آثاری که در پرونده‌ی این کارگردان کانادایی دیده می‌شود می‌توان به Breaking Bad ،The Walking Dead ، Game of Thrones ،Better Call Saul ،Westworld و Modern Family اشاره کرد. در ضمن، او از آن دسته فیلمسازانی است که تمایل دارد از چند دوربین و لنزهای عریض برای ضبط صحنه‌های یک اثر استفاده کند.

مارول، نخستین استودیوی شناخته شده‌ای نیست که کارگردان Game of Thrones را برای ساخت آثار ابرقهرمانی در نظر می‌گیرد. میشل مک‌لارن چند سال پیش با برادران وارنر به توافق رسیده بود و قرار شد کارگردانی Wonder Woman را بر عهده بگیرد اما مدت کوتاهی بعد به دلیل اختلاف نظر از پروژه کنار کشید تا نهایتا پتی جنکینز (Patty Jenkins) انتخاب شود. سونی پیکچرز هم یکی دیگر از استودیوهایی است که برای همکاری با مک‌لارن تمایل دارد. طبق گزارشی که در فوریه‌ی سال جاری میلادی منتشر شده بود، او برای کارگردانی فیلم Spider-Woman در نظر گرفته شده است.

در پایان، لازم به ذکر است که Captain Marvel برای اکران از تاریخ ۱۷ تیر سال ۱۴۰۱ (مصادف با ۸ جولای) برنامه‌ریزی شده است.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا