#مهسا_امینی

بازی Metro 2033 Redux در فروشگاه اپیک رایگان شده است

این پیشنهاد ویژه تنها چند ساعت دیگر منقضی می‌شود


با توجه به بیانیه‌ای که فروشگاه اپیک گیمز در شبکه‌ی اجتماعی توییتر به اشتراک گذاشته، علاقه‌مندان می‌توانند بازی Metro 2033 Redux را به صورت دریافت کنند.

در حالی که روزهای پایانی ۲۰۲۰ فرا رسیده‌اند، فروشگاه‌های مختلف از جمله پلی‌استیشن در حال برگزاری حراجی ویژه هستند که نتیجه‌اش، فروش بسیاری از محصولات با قیمت پایین بوده است. فروشگاه اپیک گیمز در اقدامی غیرمنتظره تصمیم گرفت نه تنها یک حراجی برگزار ‌کند، بلکه در قالب یک جشنواره‌ی ۱۴ روزه به کاربرانش بازی‌های رایگان هدیه دهد؛ جشنواره‌ای که روز ششم خود را پشت سر می‌گذارد.

طبق بیانیه‌ی کوتاهی که در اکانت توییتری فروشگاه اپیک گیمز قرار گرفته، علاقه‌مندان هم اکنون می‌توانند بازی Metro 2033 Redux را به صورت کاملا رایگان دریافت کنند. این محصول بر اساس رمان مترو ۲۰۳۳ نوشته‌ی دیمیتری گلوخوفسکی (Dmitry Glukhovsky) ساخته شد و اواسط مارس ۲۰۱۰ میلادی در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفت. داستان در نسخه‌ی تخیلی جهان امروز روایت می‌شود؛ جهانی که در اثر انفجار بمب‌های بسته‌ای تقریبا نابود شده و تنها ویرانه‌های تمدن بشری را در خود جای داده است.

بازمندگان انسانی به دلیل تششعات بالا قادر به زندگی در سطح زمین نبوده و در نتیجه، در تونل‌های متروی مسکو زندگی می‌کنند. حیوانات مختلف مانند موش‌ها و خرس‌ها جهش‌یافته و به موجوداتی بسیار خطرناک تبدیل شده‌اند. شخصیت اصلی Metro 2033 Redux هم فردی به نام آرتیوم است که سعی دارد از نابودی محل زندگی خود و مردمانش جلوگیری کند؛ زیرا بازماندگان انسانی با وجود نابودی تمدن بشری نتوانستند اختلافات خود را کنار گذاشته و همچنان در گروه‌ها و فرقه‌های مختلف زندگی می‌کنند؛ گروه‌ها و فرقه‌هایی که عقاید افراطی‌ای را گسترش می‌دهند.

اگرچه مراحل Metro 2033 Redux به صورت خطی طراحی شده‌اند اما کاربر در نحوه‌ی انجام ماموریت‌های خود حق انتخاب دارد. او می‌تواند با استفاده سلاح‌ها و تجهیزات خود یک درگیری مسلحانه را با دشمنان آغاز کند یا از چاقو و سلاح مجهز به صداخفه‌کن برای از پا در آوردن نیروهای متخاصم بهره ببرد. انسان‌ها، تنها دشمنان آرتیوم نبوده و شخصیت اصلی در جریان ماجراجویی خود باید به مقابله با انواع موجودات جهش‌یافته بپردازد. البته مهمات محدود بوده و کاربر باید بیشترین دقت را در استفاده از آن‌ها به کار ببرد.

ویژگی‌های شاخص محصول 4A Games به همین موارد خلاصه نمی‌شود. تصمیمات و اعمال کاربر در جریان گیم‌پلی Metro 2033 Redux روی پایا‌ن‌بندی آن تاثیر می‌گذارد. اهدای مهمات به بی‌خانمان‌هایی که در تونل‌ها زندگی می‌کنند، یکی از کارهای تاثیرگذار است. در ضمن، Metro 2033 Redux نسخه‌ی بهبودیافته‌ی Metro 2033 به شمار می‌رود. این نسخه دارای بهبودهایی در جلوه‌های بصری و گیم‌پلی است.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا