#مهسا_امینی
بازی Marvel Ultimate Alliance 3: The Black Order

پیش‌نمایش بازی Marvel Ultimate Alliance 3: The Black Order

اتحاد قهرمانان

شاید تانوس در دنیای سینما دیگر خطری برای کائنات نباشد، اما در بازی Marvel Ultimate Alliance 3: The Black Order هنوز هم برای قهرمانان دشمنی خطرناکی خواهد بود.

گردهم‌آوردن جمع بزرگی از ابرقهرمانان برای مبارزه با دشمنی مشترک که قصد نابودی نصف جهان را دارد، ایده‌ای حماسی و جذاب است که در دنیای سینما برداشتی فوق العاده از آن را شاهد بودیم و حالا نوبت به بازی‌های ویدیویی رسیده تا حکایتی جدید را تعریف کنند. نینتندو در همکاری با استودیو تیم نینجا Marvel Ultimate Alliance 3 را به ارمغان آورده که بازیکنان را در لباس ابرقهرمانان محبوب کمیک‌های مارول قرار می‌دهد. در ادامه با پیش‌نمایش این بازی همراه باشید.

حدود ۱۰ سال از انتشار قسمت دوم مجموعه Marvel Ultimate Alliance می‌گذرد و تاکنون دو بازی عرضه‌شده از این مجموعه، تقریباً برای تمام پلتفرم‌های نسل پیشین و فعلی توسط اکتیویژن منتشر شده‌اند. فرمولاسیون اصلی این مجموعه از ابتدا تاکنون، قرار دادن چهار بازیکن در نقش ابرقهرمانان کمیک‌های مارول و گیم‌پلی نقش‌آفرینی با زاویه دوربین ایزومتریک بوده است. همین فرمول در نسخه سوم نیز تکرار شده، اما اولین و بزرگ‌ترین تفاوت نسخه سوم با بازی‌های پیشین آن است که حالا نینتندو زمام کار را در دست گرفته و با همکاری استودیوی تیم Team Ninja، آن را تنها برای کنسول سوییچ عرضه خواهد کرد. به‌علاوه از لحاظ داستانی، این قسمت قرار است ریبوتی برای مجموعه باشد. Mark Sumerak نویسنده کمیک بوک، وظیفه نگارش داستان بازی را برعهده داشته و بار دیگر خطر تانوس و اعتقادات ترسناکش را به یک مدیوم آورده است. خوشبختانه همچون گذشته شاهد حضور ابرقهرمانان و همچنین افراد شرور کمتر شناخته‌شده نیز هستیم تا علاقمندان به کمیک احساس نزدیکی بیشتری با بازی کنند.

تانوس و ارتش تاریکش به دنبال ایجاد دردسرهای تازه هستند

دشمنان و ضدقهرمانان صرفاً به تانوس و دار و دسته‌اش خلاصه نمی‌شوند و شاهد افرادی چون مرد شنی، آلترون، میستیک و دورمامو در قالب باس هستیم

سال ۲۰۱۹ به‌سبب اکران فیلم Avengers: Endgame به‌عنوان نتیجه‌گیری ۱۰ سال داستانگویی مارول، یکی از موفقیت‌آمیزترین سال‌های تاریخ این شرکت و دنیای سینمایی آن است. تیم سازنده بازی Marvel Ultimate Alliance 3: The Black Order نیز به‌خوبی از روی بورس بودن دنیای سینمایی مارول و کاراکترهایش بهره برده و از آن الهامات زیادی گرفته است. بدین ترتیب شاهد قهرمانان فیلم‌های این مجموعه مانند کاپیتان آمریکا، مرد آهنی، هالک، اسپایدرمن و… در بازی هستیم. به علاوه بزرگ‌ترین و مشهورترین گروه‌های ابرقهرمانان مارول از جمله انتقام‌جویان، محافظان کهکشان، مردان ایکس و محافظان نیز در بازی حضور دارند و می‌توان اعضایشان را در نبرد با ارتش تانوس کنترل کرد. دشمنان و ضدقهرمانان این بازی نیز صرفاً به تانوس و دار و دسته‌اش خلاصه نمی‌شوند و شاهد افرادی چون مرد شنی، آلترون، میستیک و دورمامو در قالب باس هستیم.

MUA3 همچون گذشته عنوانی در سبک اکشن/نقش‌آفرینی است. بازیکن در قالب تیم‌ ۴ نفره در مراحل مختلف بازی به نبرد به دشمنان می‌پردازد که ۳ عضو دیگر تیم می‌توانند توسط هوش مصنوعی یا بازیکنان دیگر کنترل شوند. هر کاراکتر از گستره‌ای از حملات تن‌به‌تن و میان‌برد برخوردار بوده که با ترکیب آنها می‌توان کمبوهای پیچیده اعمال کرد. به علاوه سه حرکت اختصاصی و یک حمله «آلتیمیت» بسیار قدرتمند نیز برای هر شخصیت در دسترس است که آسیب زیادی به دشمنان وارد می‌کند. حضور ۴ بازیکن در تیم به‌معنای اهمیت نقش همکاری در بازی است و مکانیک‌هایی نیز در این راستا در گیم‌پلی تعبیه شده؛ مثلاً می‌توان سلاح پالسی مرد آهنی را به سپر کاپیتان آمریکا شلیک کرد تا پالس آن به چهار قسمت تقسیم شده و دشمنان بیشتری را هدف بگیرد. صحنه‌های مبارزه غالباً شلوغ هستند و به لطف ترکیب کمبو‌ها، مکانیک‌های بازی و سبک مبارزه منحصر بفرد هر کاراکتر، می‌توان انواع و اقسام حرکات را روی دشمنان پرشمار اجرا کرد و تجربه‌ای جذاب را در کنار دوستان داشت. به‌علاوه گیم‌پلی بازی صرفاً به مبارزات محدود نمی‌شود و گاهی باید برای پیش‌روی با چالش پازل‌ها نیز رو‌به‌رو شد. به‌سبب تنوع در طراحی مراحل و قرارگیری دربرابر دشمنان در شرایط مختلف، دوربین بازی به‌صورت پویا تغییر موقعیت می‌دهد تا بتوان دید بهتری از صحنه نبرد داشت.

بازی Marvel Ultimate Alliance 3
با استفاده از توانایی Ultimate Alliance Extreme می‌توانید ضرباتی با ۵ برابر قدرت بیشتر به دشمنانتان وارد کنید اما استفاده از این توانمندی، کاملا محدود است.

صحنه‌های مبارزه غالباً شلوغ هستند و به لطف ترکیب کمبو‌ها، مکانیک‌های بازی و سبک مبارزه منحصر بفرد هر کاراکتر، می‌توان انواع و اقسام حرکات را روی دشمنان پرشمار اجرا کرد

توانایی‌ها و قابلیت‌های هر کاراکتر را می‌توان جداگانه ارتقا داد، اما یکی از کاربردی‌ترین مکانیک‌های بازی، امکان ارتقای همه اعضای تیم به‌صورت یکجا است. علاوه بر سیستم ویژه‌ای که امکان بهبود کاراکترها در تیم را می‌دهد، کنار هم قرار دادن ترکیب خاصی از ابرقهرمانان نیز مزیت‌های ویژه‌ای به همراه می‌آورد. در موقعیت‌های مشخصی از مراحل، نقاط خاصی با نام S.H.I.E.L.D Point وجود دارد که می‌توان با ورود به آنها به تعویض کاراکترها پرداخت. چنین قابلیتی برای پیشبرد بازی حیاتی است چرا که در سناریو‌های مختلف، احتیاج به انتخاب کاراکترهایی دارید که توانایی‌هایشان با شرایط چالش‌های مراحل متناسب باشد. فهرست کل شخصیت‌های قابل‌کنترل، دشمنان و  NPCها به ترتیب زیر است:

تعداد شخصیت‌های قابل‌انتخاب بازی بسیار زیاد است

طبق اطلاعاتی که تاکنون از بازی Marvel Ultimate Alliance 3: The Black Order منتشرشده، برنامه سازندگان برای پس از عرضه بازی نسبتآً غنی و جالب‌توجه است. تاکنون یک «Expansion Pass» برای بازی درنظر گرفته شده که شامل سه بسته الحاقی با محوریت شخصیت‌های محبوب مارول از گروه‌های چهار شگفت‌انگیز، مردان ایکس و شوالیه‌های مارول می‌شود. علاوه بر این، بازیکنان از طریق این Season Pass به مود‌ها و خطوط داستانی تازه نیز دسترسی خواهند داشت. در آخر هم خریداران لباسی متفاوت برای کاراکتر دوست‌داشتنی ددپول دریافت خواهند کرد.

بازی Marvel Ultimate Alliance 3 در ۲۷ تیر ماه (۱۹ ژوئیه) برای کنسول نینتندو سوییچ عرضه خواهد شد.


نظرات

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا