مرگ مرد عنکبوتی در دنیای مارول چگونه اتفاق می‌افتد؟

مرگی ساده و معمولی برای قهرمان واقعی مارول

مرگ مرد عنکبوتی در دنیای مارول چگونه اتفاق می‌افتد؟ سید مصطفی نخلی ۱ ۱۶ شهریور ۱۴۰۱ مارول
مرگ مرد عنکبوتی

مارول دقیقا نشان می‌دهد که چگونه محبوب‌ترین کاراکتر آن‌ها می‌میرد. مرگ مرد عنکبوتی (Spider Man) اتفاقی عجیب و احساسی را رقم می‌زند که سبب می‌شود هواداران را تحت تاثیر قرار بگیرند. 

پیتر پارکر (Peter Parker) یا همان مرد عنکبوتی شهر نیویورک را از تعداد بیشماری ویلن، حملات موجودات بیگانه و خطرات متعدد نجات داد و توانست از این اتفاقات جان سالم به‌در ببرد. اما در آخر این کاراکتر هم قادر نبود برای همیشه در دنیای مارول باقی بماند. مجموعه کمیک Amazing Fantasy با انتشار شماره ۱۰۰۰ سرانجام نشان می‌دهد که مشهور‌ترین کاراکتر مارول، اسپایدرمن چگونه جان خود را در حین انجام وظیفه از دست می‌دهد و بن (Ben)، عموی او به عمل‌های پیتر پارکر افتخار می‌کند.

مارول به‌خاطر مناسبت شصتمین سالگرد مرد عنکبوتی، تمام امسال را صرف انتشار داستان‌های به‌یاد ماندنی و خاطره‌انگیزی اسپایدرمن کرده است. زب ولز (Zeb Wells) وظیفه انتشار کمیک جدیدی از مرد عنکبوتی را در سال ۲۰۲۰ برعهده گرفت، از طرفی شماره ۹۰۰ کمیک Amazing Spider Man با محوریت گروه ابرشروران Sinister Six و بیش از ۷۰ صفحه پلان طراحی شده عرضه شد. علاوه بر این، مایلز مورالز در پنچ شماره از کمیک تازه منتشر شده What If…? Miles Morales حضور داشت. با این حال، مارول به‌تازگی شماره جدید مجموعه کمیک Amazing Fantasy عرضه کرده است که در آن مخاطب را به تماشای مرگ مرد عنکبوتی دعوت می‌کند.

در داستان کمیک Amazing Fantasy شماره ۱۰۰۰ نوشته دن اسلات (Dan Slott) و جیم چونگ (Jim Cheung) به‌عنوان طراح، مرد عنکوتی پیر و ضعیفی را مشاهده می‌کنیم که تلاش می‌کند زنی را از دست دزدی معمولی نجات دهد. اما دزد معمولی در مقایسه با اسپایدرمن جوان‌تر است، بنابراین بی‌درنگ تفنگ را به سمت مرد عنکبوتی پیر نشانه می‌گیرد و به او شلیک می‌کند.

آره، حس مرد عنکبوتی‌ام. می‌دانم که باید از گلوله‌ها جا خالی بدهم، اما حرکاتم مانند گذشته سریع نیست.

اسپایدرمن با گفته همین جمله گلوله‌های شلیک شده را می‌پذیرد، آسیباتی که به پیتر وارد شد او را روی زمین انداخت. حتی آن دزد معمولی جوان نیز مبهوت بود و باور نمی‌کرد که توانسته به ابرانسانی شلیک کند و زخم عمیقی به او بزند. بنابراین دزد که می‌بیند زورش به اسپایدرمن پیر می‌چربد، چند بار دیگر به تن ضعیف او شلیک می‌کند.

این اتفاق دقیقا مانند رخ دادی بود که عمو بن مرده بود. اسپایدرمن در حالی که در تخت بیمارستان برای زندگی خود دست و پا می‌زد می‌گوید که نه مثل یک سارق با اسلحه بلکه مانند عمو بن از دنیا می‌رود، این موضوع تقریبا احساس خوبی به او انتقال می‌کند. برای ابرقهرمانی که دائم با بیگانگان و شخصیت‌های منفی زیادی مبارزه کرد، این مرگی معمولی و عادی بود. اما نکته اینجاست که برای پیتر پارکر مهم نیست که با موجودات قدرتمند و ویلن‌های متفاوت مبارزه کند، او هیچ‌وقت برای نجات فردی در خیابان‌ها دریق نمی‌کند. اسپایدرمن لایق خوبی برای عنوان قهرمان است.

نظر شما درباره مرگ مرد عنکبوتی چیست؟ آیا اسپایدرمن توانست به‌خوبی به وظیفه خود پایان بدهد؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

1 1 رأی
امتیاز مطلب

guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا