برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
رتبه بندی قویترین شرورهای فرنچایز پاندای کونگ فوکار
1%
  • 0/10

رتبه بندی قویترین شرورهای فرنچایز پاندای کونگ فوکار

رتبه بندی قویترین شرورهای فرنچایز پاندای کونگ فوکار ۵۲ ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ مقالات جانبی (سینمایی) کپی لینک

لیست شرورهای فرنچایز پاندای کونگ فوکار شامل نام‌های قابل توجهی می‌شود اما کدام یک مستحق قرار گرفتن در رتبه اول است؟

استودیو دریم ورکس انیمیشن (DreamWorks Animation) شخصیت‌های به یاد ماندنی و محبوب زیادی را طی دو دهه گذشته خلق کرده که یکی از آن‌ها پو (Po) یا پاندای کونگ فوکار است. پو در ماجراجویی‌های خود مقابل دشمنان زیادی قرار گرفته که هر کدام ویژگی‌ها، قابلیت‌ها و انگیزه‌های مختلفی داشته‌اند. با این حال، مبارزه با تنها تعداد انگشت شماری از آن‌ها را می‌توان چالش‌هایی بسیار سخت برای پو دانست.

فرنچایز پاندای کونگ فوکار تنها شامل چهار فیلم سینمایی نشده و سه سریال انیمیشنی با نام‌ های Kung Fu Panda: Legends of Awesomeness (سال‌های ۲۰۱۱ الی ۲۰۱۶)، Kung Fu Panda: The Paws Of Destiny (سال‌های ۲۰۱۸ الی ۲۰۱۹) و Kung Fu Panda: The Dragon Knight (سال‌های ۲۰۲۲ الی ۲۰۲۳) میلادی را شامل می‌شود. از همین رو، اگر حین مطالعه لیست قویترین شرورهای فرنچایز پاندای کونگ فوکار با چهره‌های ناآشنایی مواجه شدید، اصلاً جای تعجب ندارد.

در ادامه قصد داریم شرورهای فرنچایز پاندای کونگ فوکار را نه بر اساس پرداخت یا جذابیت، بلکه از لحاظ قدرت رتبه بندی کنیم.

شرورهای فرنچایز پاندای کونگ فوکار

۱۰ – آلفی

اثر: Kung Fu Panda: The Dragon Knight

سر آلفی یکی از اصلی‌ترین شخصیت‌های شرور سریال Kung Fu Panda: The Dragon Knight، بخصوص در فصل سوم بود. او از بهترین شمشیرزنان نسل خود بوده و برخلاف انتظار، همیشه فردی شرور نبود. آلفی به ملکه وفادار کشورش بود تا اینکه طی یکی از ماموریت‌های خود برای دستگیری کلاز و ورنکا دومونت کشته شد. او پس از احیا و بازگشت به زندگی، تصمیم گرفت تمامی بخش‌های پاگه‌آ را متحد کرده و اصطلاحاً زیر یک پرچم بیاورد.

آلفی می‌خواست با متحد کردن تمامی سرزمین‌های پانگه‌آ، درد و رنج را از زندگی مردمش حذف کند اما مسیر چندان درستی را برای رسیدن به هدفش انتخاب نکرد. به همین دلیل، به مرور زمان به فردی شرور تبدیل شد.

شرورهای فرنچایز پاندای کونگ فوکار

۹ – کلاز و ورنکا دومونت

اثر: Kung Fu Panda: The Dragon Knight

کلاز و ورنکا دومونت یکی از اصلی‌ترین شرورهای سریال Kung Fu Panda: The Dragon Knight به شمار می‌روند. این خواهر و برادر بریتانیایی طی اتفاقاتی به چین فرار می‌کنند تا بتوانند سلاح‌های تاین شنگ را بدست آورند؛ زیرا گمان می‌کنند با کمک آن‌ها می‌توانند بر تمام جهان تسلط پیدا کنند.

کلاز و ورنکا دومونت هر دو افرادی خشن و سادیستی (افرادی که از زجر دیگران لذت می‌برند) بوده و مبارزان قابلی هستند. با این حال، وقتی اتحادی میانشان شکل گرفته و با هم مقابل دشمن قرار می‌گیرند، قدرتشان به میزان قابل توجهی افزایش می‌یابد. البته همین وابستگی هم بزرگترین نقطه ضعفشان بوده که به راحتی می‌تواند به شکستشان منجر شود.

شرورهای فرنچایز پاندای کونگ فوکار

۸ – گرگ

اثر: Kung Fu Panda 2

گرگ، پس از لرد شِن دومین آنتاگونیست انیمیشن Kung Fu Panda 2 بود. جدا از ظاهر ترسناک، فرد قدرتمندی در مبارزات بوده و اگر به این مورد ارتش گرگ‌هایش را اضافه کنیم، حتی قدرتمندتر هم می‌شود. در ضمن، گرگ یکی از فرماندهان قسم خورده و وفادار لرد شن بود و حکم یک استراتژیست را برایش داشت؛ مقامی که بدون شک بخاطر هوش بالایش دریافت کرد. او نهایتاً جانش را از دست داد، چون نمی‌خواست ارتش گرگ‌هایش را بخاطر دستور لرد شن از دست بدهد.

۷ – فنگ هوانگ

اثر: Kung Fu Panda: Legends Of Awesomeness

دیگر قهرمانی که سرنوشت متحولش کرد و باعث شد در لیست قویترین شرورهای فرنچایز پاندای کونگ فوکار قرار بگیرد، فنگ هوانگ است. او قبلاً یکی از مهمترین اعضای گروه پنج خشن بود (زمانی که استاد شیفو در گروه عضویت داشت) اما جاه طلبی‌اش به مرور زمان زیاد و باعث شد مقابل دوستان و استادش بایستاد. وقتی بازگشت، به قدری در مبارزه مهارت کسب کرده بود که حتی می‌توان گفت به استاد اوگ وی نزدیک شده بود.

شرورهای فرنچایز پاندای کونگ فوکار

۶ – جین دیائو

اثر: Kung Fu Panda: Paws Of Destiny

جین دیائو که در فصل اول Kung Fu Panda: Paws Of Destiny معرفی شد، اولین استاد اژدها و همچنین استاد معبد چهار صورت فلکی بود. مانند بسیاری از شخصیت‌های فرنچایز پاندای کونگ فوکار، افزایش قدرت و رسیدن به سطح بالایی از مهارت باعث شد مسیرش را گم کرده و به فردی شرور تبدیل شود. در ضمن، جین دیائو قبلاً یک کلاغ بود اما در طول سفرش برای دستیابی به قدرت بیشتر، روحش را به بدن یک اژدها تبدیل کرد.

شرورهای فرنچایز پاندای کونگ فوکار

۵ – کی-پا

اثر: Kung Fu Panda: Legends Of Awesomeness

کی-پا یک اژدهای باستانی بوده و فرمانروای شیاطین جهان زیرین است. مدت‌ها قبل از اینکه اتفاقات سریال Kung Fu Panda: Legends Of Awesomeness رخ دهد، شیاطین خرابی‌های زیادی را در چین به بار آورده بودند و این روند ادامه داشت تا اینکه استاد اوگ وی جوان از راه رسید. به همین دلیل، کینه شدیدی نسبت به او به دل دارد. همین کینه هم باعث شد وقتی از جهان زیرین فرار کرد، به دره صلح بیاید. او یکی از قدرتمندرین شخصیت‌های فرنچایز (نه فقط در میان شرورها) بوده و حتی تا یک قدمی شکست پو هم پیش رفته بود که پو توانست با زرنگی به پیروزی برسد.

۴ – کای

اثر: Kung Fu Panda 3

کای، اصلیترین شرور انیمیشن Kung Fu Panda 3 بوده و مانند بسیاری از شخصیت‌هایی که تا به اینجا به آن‌ها پرداخته شد، در ابتدا یک شخصیت خوب بود. او نبردهای زیادی را در کنار استاد اوگ وی پشت سر گذاشته بود اما علاقه‌اش به کسب چی (Chi) دیگران، باعث شد مسیرش را گم کرده و در تاریکی سرگردان شود. کای در نبرد با استاد اوگ وی جانش را از دست داد اما توانست قدرتمندتر به جهان مادی بازگردد. در نهایت، پو با کمک مهارتش در استفاده از قدرت چی توانست کای را شکست دهد.

شرورهای فرنچایز پاندای کونگ فوکار

۳ – لرد شن

اثر: Kung Fu Panda 2

لرد شن اصلیترین شرور انیمیشن Kung Fu Panda 2 بود و به اندازه دیگر شرورهای فرنچایز در مبارزه و کونگ فو مهارت داشت. علاوه بر این، یک استراتژیست نابغه بوده و بواسطه علاقه‌اش به باروت و آتش بازی، توانست سلاح‌هایی مرگبار تولید کند. همچنین نباید ارتش قدرتمندش را فراموش کرد که البته بخاطر بدشانسی، موجب مرگش شد.

۲ – تای لانگ

اثر: Kung Fu Panda

تای لانگ اولین شروری بود که با فرنچایز پاندای کونگ فوکار پا به عرصه وجود گذاشت و پس از او، شخصیت‌های زیادی معرفی شدند؛ شخصیت‌هایی که انواع و اقسام قدرت‌ها را داشتند. با این حال، تای لانگ بدون هیچ گونه شک و شبهه‌ای قوی‌تر از تمامی آن‌ها بوده و این موضوع حتی بواسطه روش فرارش از اسارت (تنها از طریق یک پر) ثابت شد. او ترکیبی از قدرت خالص و علمی عمیق از هنرهای رزمی بوده و تنها بخاطر اینکه با سبک جدید پو در کونگ فو آشنایی نداشت و چیزی درباره فن یک انگشتی نمی‌دانست، شکست خورد.

شرورهای فرنچایز پاندای کونگ فوکار

۱ – آفتاب پرست

اثر: Kung Fu Panda 4

اگر بخواهیم درباره آفتاب پرست صحبت کنیم، شخصیتش چیزی برای ارائه نداشته و ترکیبی از ایده‌هایی است که در شرورهای آثار پیشین فرنچایز پاندای کونگ فوکار دیده بودیم. به همین دلیل، نمی‌توان آفتاب پرست را شخصیتی به یاد ماندنی بدانیم که به محبوبیت زیادی در میان مخاطبان دست می‌یابد. با این حال، بدون شک قویترین دشمنی است که پو با آن مواجه شد. بخصوص اینکه تمامی دشمنان پاندای کونگ فوکار در آثار پیشین را بدون کوچکترین چالشی شکست داد و قدرتشان را تصاحب کرد. هر چند، در انتها از پس پو برنیامد.

نظر شما درباره رتبه بندی قویترین شرورهای فرنچایز پاندای کونگ فوکار چیست؟مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

52 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments