برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
رتبه بندی قویترین شخصیت‌های فرنچایز پاندای کونگ فوکار
1%
  • 1/10

رتبه بندی قویترین شخصیت‌های فرنچایز پاندای کونگ فوکار

پو و رقبایی که نباید دست کم گرفته شوند

رتبه بندی قویترین شخصیت‌های فرنچایز پاندای کونگ فوکار ۴۳ ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ مقالات جانبی (تلویزیون) کپی لینک

انیمیشن Kung Fu Panda 4 شخصیت‌های جدیدی دارد اما تنها ۳ نفرشان لایق حضور در لیست قوی‌ترین شخصیت‌های فرنچایز پاندای کونگ فوکار هستند.

در فرنچایزی که حیوانات انسان نما، المان‌های فانتزی و کونگ فو با هم ترکیب شده‌اند، هر چیزی ممکن است؛ حتی آخوندکی که علی‌رغم جثه بسیار کوچک قادر است دشمنان غول پیکر خود را از حضور در میدان نبرد پشیمان کند. درست حدس زده‌اید! درباره پاندای کونگ فوکار صحبت می‌کنم که یکی از موفق‌ترین فرنچایزهای استودیو دریم ورکس انیمیشن (Dreamworks Animation) به شمار می‌رود. برخلاف چیزی که عموم مردم فکر می‌کنند، این فرنچایز تنها به سینما خلاصه نشده و آثارش را می‌توان در تلویزیون و حتی سالن‌های تئاتر مشاهده کرد.

به بهانه انتشار انیمیشن Kung Fu Panda 4 تصمیم گرفتیم نگاهی به تمامی آثار فرنچایز پاندای کونگ فوکار طی حدوداً دو دهه گذشته انداخته و شخصیت‌هایش را از لحاظ قدرت رتبه بندی کنیم.

شخصیت‌های فرنچایز پاندای کونگ فوکار

۲۰ – هان (Han)

اثر: Kung Fu Panda 4

هان رهبر گروهی از دزدان است که تحت عنوان Den of Thieves شناخته شده و در شهر جونیپر فعالیت دارد. اگرچه بعنوان دزد شناخته می‌شوند، نباید اعضای این گروه را عده‌ای خلافکار دانست؛ زیرا اقداماتشان از سر ناچاری بوده و از همه مهمتر، گاهی اوقات برای اهداف والا دست به سرقت می‌زنند. در ضمن، هان هنر دزدی کردن را به دیگران یاد می‌دهد و به همین دلیل، در طول زمان به معلم خوبی تبدیل شده است.

هان را نمی‌توان یک استاد افسانه‌ای کونگ فو توصیف کرد اما در یک مبارزه از پس خودش بر می‌آید. جدا از مهارتش در هنرهای رزمی، فیزیک او بعنوان یک حیوان کمک بسزایی در مبارزات می‌کند. هر چند، اصلاً و ابداً در برابر دیگر شخصیت‌های فرنچایز پاندای کونگ فوکار حرفی برای گفتن ندارد.

شخصیت‌های فرنچایز پاندای کونگ فوکار

۱۹ – فنگوئانگ (Fenghuang)

اثر: Kung Fu Panda: Legends of Awesomeness

استاد اوگ وی در یکی از دیالوگ‌های خود فنگوئانگ را بعنوان مبارزی مستعد معرفی کرد. فنگوئانگ با بهره گیری از قابلیت‌های خود به عنوان یک پرنده توانست به مهارت بالایی در هنرهای رزمی برسد، تا جایی که بهترین عضو گروه پنج خشمگین شد. متاسفانه قدرت زیاد در کنار جاه طلبی‌های فراوان باعث شد به مسیر تاریکی قدم گذاشته و از سبک مبارزه‌اش برای اهداف شومی استفاده کند. او حتی هم گروهی‌های سابق خود را در مبارزه به چالش کشید.

فنگوئانگ یکی از شخصیت‌های دوره‌ای یا مکرر سریال Kung Fu Panda: Legends of Awesomeness بوده و بارها در مبارزات شکست خورد. با این حال، نباید دست کم گرفته شود؛ زیرا بطور ناگهانی حرکاتی را به نمایش می‌گذارد که حتی جنگجوی اژدها چیزی درباره‌شان نمی‌داند. او حتی با استفاده از پرهای خود قادر است سنگ را از وسط نصف کند.

شخصیت‌های فرنچایز پاندای کونگ فوکار

۱۸ – استاد کروکودایل (Master Croc)

اثر: Kung Fu Panda 2

استاد کروکودایل در گذشته رهبر Wool Stealing Crocodile Bandits بود و حالا یکی از اعضای شورای کونگ فو است. او تنها بواسطه صداپیشگی ژان کلود ون دام (Jean-Claude Van Damme) شناخته نشده و یک گرز به انتهای دمش متصل شده است. این سلاح در کنار مهارت‌های رزمی‌اش باعث شده دشمن قدرتمندی در مبارزات باشد. استاد کروکودایل شخصیت ضعیفی نیست اما چند باری طعم شکست را چشیده است. به همین دلیل، نمی‌توان او را در رتبه‌های بالاتر قرار داد.

۱۷ – استاد استورمینگ آکس (Master Storming Ox)

اثر: Kung Fu Panda 2

استورمینگ آکس یک استاد کونگ فو بوده و هنرهای رزمی را تحت نظر راینو آموزش دیده است. او که یکی از اعضای شورای کونگ فو است، سال‌ها قبل بسیاری از وظیفه‌های خود را نادیده می‌گرفت تا به تماشای استادش نشسته و بدین طریق، بیشتر یاد بگیرد.

آکس بارها قدرت خود در مبارزات را به اثبات همگان رسانده است که برای مثال می‌توان به نبرد با ارتش گوریل‌ها و گرگ‌ها اشاره کرد. او همچنین به خوبی می‌تواند نقاط ضعف دشمن خود را شناسایی و از آن علیه او استفاده کند.

۱۶ – استاد تاندرینگ راینو (Master Thundering Rhino)

اثر: Kung Fu Panda 2

یکی از دیگر از اعضای شورای کونگ فو که در لیست قدرتمندترین شخصیت‌های فرنچایز پاندای کونگ فوکار قرار دارد، مستر راینو است. او تا قبل از اینکه کشته شود، رهبر شورا بود. راینو همچنین وظیفه محافظت از شهر گوگمن را به دوش می‌کشید تا اینکه در انیمیشن Kung Fu Panda 2 جانش را از دست داد. با وجود مهارتش در کونگ فو، مستر راینو بخاطر دانایی و شوخ طبعی‌اش شناخته می‌شد و محبوبیت زیادی داشت.

جدا از مهارت بالا در هنرهای رزمی، یکی از دلایل قدرت استاد راینو در مبارزات، سلاح افسانه‌ایش بود که کمتر کسی می‌توانست جلویش مقاومت کند. همچنین نهایتاً با برخورد یک توپ جنگی جانش را از دست داد که نشان می‌دهد چقدر قدرتمند بود و کمتر کسی می‌توانست در مبارزه تن به تن حریفش شود.

شخصیت‌های فرنچایز پاندای کونگ فوکار

۱۵ – کرین (Crane)

اثر: هر چهار انیمیشن سینمایی پاندای کونگ فو کار

کرین یکی از اعضای پنج خشمگین بوده، بشدت عمل گرا است و سبک مبارزه مخصوص به خود را دارد. کرین معمولاً سعی می‌کند مشکلات را برطرف کرده و تا جای ممکن از نبرد اجتناب می‌کند اما این باعث نمی‌شود در مبارزات کم گذاشته و قدرتش را به رخ نکشد.

یکی از بزرگترین نقاط قوت کرین، قابلیت پروازش بوده که بارها جان خودش و دوستانش را نجات داده است. از دیگر نقاط قوت می‌توان آمادگی‌اش برای نبرد در هر شرایط و غمخواری‌اش نسبت به دوستان را نام برد.

۱۴ – افعی (Viper)

اثر: هر چهار انیمیشن سینمایی پاندای کونگ فو کار

افعی بارها و بارها قدرت خودش را بعنوان یکی از اعضای کلیدی گروه پنج خشمگین ثابت کرده است. او دختر استاد بزرگ افعی بوده و هنرهای رزمی را تحت نظر استاد شیفو آموزش دیده است. چیزی که باعث قدرتش شده، تسلط بر سبک وایپر کونگ فو است.

وقتی به دنیا آمد، دندان نیش نداشت و همین موضوع تعجب والدینش را به همراه داشت. با این حال، توانست یکی از بهترین‌ها در کونگ فو باشد.

شخصیت‌های فرنچایز پاندای کونگ فوکار

۱۳ – مانتیس (Mantis)

اثر: هر چهار انیمیشن سینمایی پاندای کونگ فو کار

در سبک مانتیس کونگ فو مهارت داشته و ثابت کرده جثه همه چیز نیست. مانتیس نه تنها یکی از شاگردهای استاد شیفو بوده، بلکه یکی از اعضای گروه پنج خشمگین است. همچنین فردی که می‌خواهد با او پنجه به پنجه شود، باید بداند دستِ کم گرفتنش می‌تواند آخرین اشتباهش باشد.

مانتیس یکی از اولین افرادی بود که با پو ارتباط گرفت. او قبل‌تر به این موضوع رسیده بود که نباید افراد را بر اساس ظاهرشان قضاوت کرد.

۱۲ – میمون (Monkey)

اثر: هر چهار انیمیشن سینمایی پاندای کونگ فو کار

هیچ یک از اساتید کونگ فو به مهارت میمون در سبک مانکی نمی‌رسند. بعنوان سومین عضو گروه پنج خشمگین، تحت تعالیم استاد شیفو و اوگ وی آموزش دید. البته جوانیِ پر فراز و نشیبی داشت و به بیان دقیق‌تر، از مردم محلی سرقت می‌کرد تا اینکه استاد اوگ وی مسیر متفاوتی را جلوی پایش گذاشت و او هم پذیرفت.

میمون قدردان تلاش‌های افراد مصمم بوده و شوخ طبعی زیادی دارد. او همچنین مبارزی بزرگ بوده و بواسطه صداپیشگی جکی چان (Jackie Chan) شناخته می‌شود. البته میمون دو نقطه ضعف دارد که یکی دمش و دیگری علاقه‌اش به شیرینی‌های بادامی است.

۱۱ – ببری (Tigress)

اثر: هر چهار انیمیشن سینمایی پاندای کونگ فو کار

ببری برای مدتی طولانی باور داشت که جنگجوی اژدهای بعدی است و به همین دلیل، بابت انتخاب پو بعنوان جنگجوی انتخاب بشدت ناراحت و غمگین شد. این ناراحتی ادامه داشت تا اینکه مهارت‌های پو در مبارزه را دید و همین اتفاق کافی بود تا کدورت را کنار گذاشته و با افتخار بعنوان یک دوست در کنارش بجنگد. ببری بطور کلی مهارت بالایی داشته و قادر است دشمنان خود را سرجایشان بنشاند.

ببری در سبک تایگر کونگ فو مهارت داشته و از دیگر شاگران استاد شیفو است. او همچنین با کمک استاد شیفو توانست به تسلط بر خشم خود رسیده و آن را کنترل کند؛ موردی که در مبارزات بسیار به کارش می‌آید.

شخصیت‌های فرنچایز پاندای کونگ فوکار

۱۰ – استاد یائو (Master Yao)

اثر: Kung Fu Panda: Legends of Awesomeness

یائو یکی از معدود استادهای کونگ فو است که استاد شیفو تحسینش می‌کند؛ زیرا تجربه و تخصصش در کونگ فو بی نهایت بوده، هوش بالایی داشته و با بیشتر سبک‌های کونگ فو آشنا است.

ویژگی‌ای که باعث شده استاد یائو بسیار قدرتمند باشد، استفاده از کونگ فو بواسطه ذهنش است. به بیان دیگر، قابلیت دورجنبی اشیایی که در وجودش قرار دارد را کمتر کسی توانسته بدست بیاورد. وقتی یک فرد چشمان براق استاد یائو را می‌بیند، بهترین گزینه فرار کردن است.

۹ – تیغه سرگردان (Wandering Blade)

اثر: Kung Fu Panda: The Dragon Knight

یکی از جدیدترین شخصیت‌ها در فرنچایز پاندای کونگ فوکار، تیغه سرگردان یا لوترا است. او نخستین بار در سریال Kung Fu Panda: The Dragon Knight معرفی شد و پو را در ماموریتش همراهی کرد. لوترا در مبارزات به خوبی از استقامت، قدرت و مهارت‌های رزمی‌اش استفاده می‌کند.

تیغه سرگردان وظایفش را بسیار جدی می‌گیرد، تا جایی که آن را به جان دیگران اولویت می‌دهد. همچنین یکی از مهمترین ویژگی‌هایش استفاده از شمشیر در مبارزات است.

شخصیت‌های فرنچایز پاندای کونگ فوکار

۸ – لرد شن (Lord Shen)

اثر: انیمیشن‌های Kung Fu Panda 2 و Kung Fu Panda 4

بزرگترین نقطه قوت لرد شن، ذهنش است. او نه تنها فرد باهوشی بوده و در مبارزات تن به تن مهارت بالایی دارد، بلکه ارتشی را رهبری می‌کند که دارای سلاح‌های گرم است. به همین دلیل، تهدید بسیار بزرگی به شمار می‌رود.

اگرچه به تنهایی قدرتمند است، وقتی ارتش توپ‌های جنگی‌اش از کار می‌افتد، بخش عمده قدرت خود را از دست داده و دیگر حریفی شکست ناپذیر محسوب نمی‌شود. او همچنین زخم‌هایی را از گذشته با خود حمل می‌کند که یکی از بزرگترین نقاط ضعفش هستند.

۷ – استاد شیفو (Master Shifu)

اثر: هر چهار انیمیشن سینمایی پاندای کونگ فو کار

استاد شیفو در طول عمر خود مبارزان زیادی را آموزش داد و آن‌ها را به مهارت بالایی در کونگ فو رساند. یکی از بزرگترین شکست‌هایش، تای لانگ بود که تحت نظر او تعلیم دید و به تهدیدی بزرگ برای جهان کونگ فو تبدیل شد. البته توانست با تعلیم پنج خشمگین و جنگجوی اژدها تا حدود زیادی اشتباه بزرگ خود را جبران کند.

استاد شیو، شاگرد استاد اوگ وی بود و از قضا استعداد زیادی هم داشت. او همچنین فرد کله شقی بوده و نسبت به انتخاب پو بعنوان جنگجوی اژدهای جدید رضایت نداشت. با این حال، غرورش را کنار گذاشت و تعلیمش داد. در ضمن، علیرغم جثه کوچک به راحتی می‌تواند از پس خودش بربیاید.

شخصیت‌های فرنچایز پاندای کونگ فوکار

۶ – تای لانگ (Tai Lung)

اثر: انیمیشن‌های Kung Fu Panda و Kung Fu Panda 4

تای لانگ استاد سبک لئوپارد کونگ فو بوده و بواسطه تعلیم‌های استاد شیفو، توانست به قدرت بسیار زیادی برسد. هر چند، قدرتش به قدری نبود که استاد اوگ وی با تبدیل شدنش به جنگجوی اژدها موافقت کند. این اتفاق باعث اقدامات خشونت بار و صد البته زندانی شدنش در مکانی ترسناک شد. البته توانست آزادی‌اش را بدست آورده و برای گرفتن انتقام بازگردد.

تای لانگ ترکیبی از قدرت، مهارت و عزم راسخ بوده و به همین دلیل هم سعی کرد عنوان جنگجوی اژدها را با زور تصاحب کند. اگرچه پنج خشمگین و استاد شیفو نتوانستند جلویش بایستند، شکست خورد تا ثابت شود حتی فردی به قدرتمندی او هم نقاط ضعفی دارد.

۵ – ژنرال کای (General Kai)

اثر: انیمیشن‌های Kung Fu Panda 3 و Kung Fu Panda 4

بعنوان یک ژنرال ارتش، کای با کسی شوخی ندارد. او در کنار همرزمش، استاد اوگ وی در نبردهای زیادی شرکت کرد تا اینکه یاد گرفت چطور قدرت چی (Chi) دیگران را تصاحب کند. همین اتفاق دو رفیق قدیمی را مقابل هم قرار داد و پس از نبردی عظیم، کای توسط اوگ وی به جهان ارواح تبعید شد. هر چند، عزم راسخش باعث شد تا نهایتاً راهی برای بازگشت بیابد.

ژنرال کای تقریباً به هدفش (جمع آوری قدرت چی تمامی استادهای کونگ فو) رسید و این موضوع در کنار سلاح‌های سرد، او را به فردی بسیار قدرتمند تبدیل کرده بود اما خب، دست بالای دست بسیار است.

شخصیت‌های فرنچایز پاندای کونگ فوکار

۴ – آفتاب پرست (The Chameleon)

اثر: Kung Fu Panda 4

آفتاب پرست بخاطر اندازه‌اش در گذشته مورد تمسخر قرار گرفت و همین اتفاق، نفرت زیادی را در وجودش ایجاد کرد. او از این نفرت نهایت بهره را برد تا قدرتش را زیاد کرده و به یکی از بزرگترین استادان کونگ فو تبدیل شود.

آفتاب پرست در راه رسیدن به هدفش نه تنها یک ارتش ساخت، بلکه قدرت چی (Chi) دیگر استادان کونگ فو (برای مثال تای لانگ) را دزدید تا بتواند از از آن‌ها در مبارزه استفاده کند. اگر به هدف نهایی‌اش می‌رسید، بخاطر گذشته تلخش بدون شک جهان دیگر جای مناسبی برای زندگی نبود.

۳ – ژن (Zhen)

اثر: Kung Fu Panda 4

ژن که فردی جاه طلب و احساسی است، قبلاً یک سارق بود و حالا جایگزین پو بعنوان جنگجوی اژدها شده است. پاندای کونگ فوکار توانست تاثیری مثبت روی ژن گذاشته و او را از مسیر خلافکاری دور کند. از همه مهمتر، قبل از اینکه با پو آشنا شود، مبارزه را از آفتاب پرست تعلیم دیده بود.

با اینکه باهوش، چابک و ماهر است، نباید فراموش کرد همچنان یک شاگرد بوده و فاصله زیادی با استاد شدن دارد.

شخصیت‌های فرنچایز پاندای کونگ فوکار

۲ – استاد اوگ وی (Master Oogway)

اثر: Kung Fu Panda و Kung Fu Panda 3

بعنوان یک لاک پشت، اوگ وی قبل از فرا رسیدن زمان مرگش چالش‌های زیادی را پشت سر گذاشت. او همچنین موسس دره صلح بوده و بدون اقداماتش، هرگز افسانه جنگجوی اژدها به وجود نمی‌آمد. اوگ وی پر از خِرَد، دانش، تجربه و مهارت فوق العاده بالا در مبارزات بوده و لایق احترام از سوی تمامی استادان کونگ فو است.

اوگ وی زندگی خود را صرف هنر کونگ فو و آموزش آن به دیگران کرد تا دانشش نسل به نسل انتقال پیدا کند. به خاطر همین اقدامات هم مرگش لحظه‌ای احساسی برای طرفداران بود و همیشه در یادها خواهد ماند.

شخصیت‌های فرنچایز پاندای کونگ فوکار

پو (Po)

اثر: تمامی انیمیشن‌های سینمایی و سریالی

پو، ابداع کننده سبک خاصی از کونگ بو بوده که تنها خودش روی آن تسلط دارد. استاد اوگ وی تاکید داشت پاندا به جنگجوی اژدها تبدیل می‌شود و علی‌رغم شکست‌های متعدد در این مسیر، هر بار قوی‌تر از قبل روی پاهای خود ایستاد و به حرکت در مسیر پیشرفت ادامه داد. پو به همه از جمله خودش ثابت کرد که لیاقت رتبه اول قدرتمندترین شخصیت‌های فرنچایز پاندای کونگ فوکار را دارد.

پاندای کونگ فوکار نه تنها فوق العاده قدرتمند بوده، بلکه شخصیت بامزه‌ای داشته و بسیار دوست داشتنی است. همچنین فرد شجاعی بوده و شخصیت بالغی دارد. از همه مهمتر، همیشه حاضر و آماده است تا مهارت‌ها و چیزهای جدید یاد گرفته تا بهترین باقی بماند.

نظر شمار درباره این لیست چیست؟ آن را با ما در میان بگذارید.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

43 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments