#مهسا_امینی

واکین فینیکس در جریان ساخت فیلم Joker با رابرت دنیرو به مشکل برخورده بود

روش کار فینیکس چندان به مذاق دنیرو خوش نیامده بود

واکین فینیکس در جریان ساخت فیلم Joker با رابرت دنیرو به مشکل برخورده بود سورنا رضایی ۰ ۲۵ فروردین ۱۳۹۹ سینمای جهان
ساخت فیلم Joker

واکین فینیکس هنرپیشه و تهیه‌کننده‌ی آمریکایی در بخشی از مصاحبه‌ی جدید خود به اختلافش با رابرت دنیرو در زمان ساخت فیلم Joker پرداخت.

فیلم Joker به عنوان جدیدترین محصول مشترک برادران وارنر و دی‌سی کامیکس از اوایل اکتبر سال گذشته‌ی میلادی راهی سینماهای آمریکا شد و توانست به موفقیت‌های بسیاری دست یابد. این تریلر روانشناختی نه تنها بازخوردهای مثبتی را از سوی مخاطبان و منتقدان دریافت کرد، بلکه توانست به فروشی معادل یک میلیارد و ۷۴ میلیون دلار دست یافته و لقب «پرفروش‌ترین فیلم سینمایی با درجه‌بندی سنی R» را از آن خود کند. عوامل مختلفی در موفقیت این فیلم نقش داشتند که عملکرد کم‌نقص واکین فینیکس (Joaquin Phoenix) یکی از آن‌ها بود. او به واسطه‌ی نقش‌آفرینی‌اش توانست تحسین منتقدان را برانگیخته و جایزه‌ی اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد را به‌دست آورد.

واکین فینیکس چندی پیش مصاحبه‌ی طولانی‌ای را با مجله‌ی GQ انجام داد. او در جریان گفتگو به صحبت درباره‌ی موضوعات مختلفی پرداخت که اختلافش با رابرت دنیرو (Robert De Niro) در زمان ساخت فیلم Joker یکی از آن‌ها بود. با توجه به صحبت‌هایی که انجام شد، فینیکس علاقه‌ی چندانی به تمرین‌های قبل از ضبط صحنه‌ها مانند حضور دست‌اندرکاران در داخل یک اتاق و خواندن فیلمنامه ندارد؛ زیرا از نظر او این کار به عملکرد بازیگر جلوی دوربین لطمه می‌زند. اتخاذ چنین تصمیمی به مذاق دنیرو خوش نیامد. در نتیجه، از تاد فیلیپس (Todd Phillips) درخواست کرد فینیکس را برای حضور در جمع دیگر هنرپیشه‌ها راضی کند. بازیگر فیلم Taxi Driver در صحبت با فیلیپس گفت:

به او یادآوری کن یک بازیگر است و باید در جمع حضور داشته باشد. دوست دارم یک بار تمام فیلم را بشنوم. همه‌ی ما قرار است در داخل یک اتاق حضور داشته و فیلمنامه را بخوانیم.

کارگردان فیلم سینمایی Joker به درخواست رابرت دنیرو عمل کرد اما واکین فینیکس تمایلی به تغییر نظر خود نداشت:

اصلا امکان ندارد که فیلمنامه را بخوانم.

این ماجرا پایان خوشی داشت؛ واکین فینیکس تجدید نظر کرد و فیلمنامه را بسیار آرام و تنها برای خودش خواند. ظاهرا پس از این اتفاق دنیرو از فینیکس خواست برای صحبت خصوصی به دفترش بیاید اما بازیگر Her این پیشنهاد را نپذیرفت؛ زیرا حال خوشی نداشت. تجدید نظر واکین را احتمالا باید به پای علاقه‌اش نوشت. او در گذشته گفته بود پس از تماشای فیلم Raging Bull به یکی از طرفدارهای پروپاقرص دنیرو تبدیل شد.

معمولا بعد از نهایی شدن فیلمنامه و قبل از ورود به فاز فیلمبرداری، بازیگران در داخل یک اتاق دور هم جمع می‌شوند تا برای اولین بار فیلمنامه را بخوانند. هر بازیگر هم وظیفه دارد بخش‌های مربوط به خودش را بیان کند. هدف از تشکیل چنین جلسه‌ای خواندن فیلمنامه، آمادگی بیشتر و رفع مشکلات احتمالی داستان است اما اگر بازیگران هیچ آشنایی نسبت به یکدیگر نداشته باشند، یک نوع جلسه‌ی معارفه هم محسوب می‌شود.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا