#مهسا_امینی

جیمز کامرون از اکران دوباره‌ی Avatar و شکستن رکورد Avengers: Endgame می‌گوید

جیمز کامرون: دوست ندارم فرد عوام‌فریبی به‌نظر برسم اما ما را با اختلاف بسیار ناچیزی شکست دادند

جیمز کامرون

جیمز کامرون در مصاحبه‌ی اخیر خود گفت مشغول مذاکره برای اکران دوباره‌ی Avatar است و اگر این اتفاق رخ دهد، بدون شک شاهد شکسته شدن رکورد Avengers: Endgame خواهیم بود.

فیلم Avengers: Endgame از اوایل سال جاری میلادی در سینماهای سراسر جهان اکران شد و نهایتا توانست به حکمرانی ۱۰ ساله‌ی Avatar بر لیست پرفروش‌ترین فیلم‌های تاریخ سینما پایان دهد. مدت کوتاهی پس از شکسته شدن این رکورد، جیمز کامرون از طریق توییتر پیامی را برای برادران روسو (Russo)، کارگردانان قسمت چهارم Avengers فرستاد و بابت این اتفاق به آن‌ها تبریک گفت. با این حال، این بدان معنا نیست که کارگردان فیلم‌ Titanic قرار است به همین راحتی صدر جدول پرفروش‌ترین‌های سینما را رها کند.

جیمز کامرون اخیرا مصاحبه‌ای را با USA Today انجام داده است. در بخشی از این مصاحبه پرسیده شد که آیا اکران دوباره‌ی Avatar باعث بازگشت این فیلم به صدر جدول پرفروش‌ترین آثار صنعت سینما خواهد شد یا خیر. کامرون هم در پاسخ گفت مشغول مذاکره با دیزنی است و اگر این اتفاق رخ دهد، بدون شک شاهد شکسته شدن رکورد Avengers: Endgame در زمینه‌ی فروش خواهیم بود. کامرون همچنین گفت از تماشای جدیدترین ساخته‌ی برادران روسو لذت برده است:

دوست ندارم پس از اینکه به برادران روسو تبریک گفتم، فرد عوام‌فریبی به‌نظر برسم اما ما را با اختلاف بسیار ناچیزی [۸ میلیون دلار] شکست دادند. امروز صبح در هنگام رانندگی دودوتا چهارتا کردم و به این نتیجه رسیدم که حسابداران به چنین اختلافی خطای گرد کردن می‌گویند!

اگرچه جیمز کامرون مشغول برنامه‌ریزی برای پس گرفتن رتبه‌ی اول لیست پرفروش‌ترین فیلم‌های سینمایی تاریخ است اما موفقیت Avengers: Endgame را از یک جهت بسیار مثبت می‌داند. این کارگردان کانادایی در بخش دیگری از مصاحبه‌ توضیح داد فروش بالای Endgame باعث شد تا انگیزه‌ی او برای کار کردن روی دنباله‌‌های فیلم Avatar بیشتر شود که به‌طور همزمان ساخته می‌شوند:

این اتفاق را به‌عنوان یک نشانه‌ی مثبت در نظر می‌گیرم. نگران بودم با گسترش سرویس‌های استریم و روش‌های مختلفی که برای تماشای فیلم وجود دارد، استقبال از سینماها به نقطه‌ای رسیده باشد که قسمت جدید Avatar علی‌رغم با کیفیت‌تر بودن و دریافت نقدهای مثبت، نتواند موفقیت‌های فیلم قبلی را در باکس آفیس تکرار کند. نکته‌ی مثبت این اتفاق این بود که حداقل الان می‌دانم چنین موفقیت‌هایی همچنان دست‌یافتنی هستند. این موضوع برای ادامه‌ی کار به من دلگرمی می‌دهد.

همان‌طور که پیش از این اشاره شد، اکران دوباره‌ی Avatar هنوز قطعی نشده است اما اگر دیزنی با آن موافقت کند، بدون شک قبل از اکران Avatar 2 رخ خواهد داد. قسمت دوم Avatar قرار است از دسامبر سال ۲۰۲۱ به سینماها بیاید. احتمال اینکه دیزنی با اکران دوباره‌ موافقت کند مقداری پایین به‌نظر می‌رسد؛ زیرا در حال حاضر یک فرد می‌تواند با رفتن به یک فروشگاه نسخه‌ی فیزیکی این اثر را تماشا کنند. حتی اگر تمایلی به خروج از خانه و خرید نسخه‌ی فیزیکی نداشته باشد، می‌تواند بدون کوچک‌ترین دردسری از طریق پلتفرم دیزنی پلاس به تماشای نهمین فیلم بلند کامرون در مقام کارگردان بنشیند.

اواسط آذر ماه بود که تصویری جدید از پشت صحنه‌ی دنباله‌های Avatar در فضای مجازی منتشر شد. در این تصویر مدل واقعی Sea Dragon دیده می‌شد که در فیلم یک کشتی عظیم خواهد بود. در کنار انتشار این تصویر، اعلام شد که روند فیلم‌برداری بخش‌های لایو اکشن Avatar 2 و Avatar 3 در سال ۲۰۱۹ به پایان رسیده و بخش‌های باقی مانده سال آینده‌ی میلادی در کشور نیوزیلند ضبط خواهند شد. در ضمن، طبق اعلام اکانت رسمی اکانت آواتار در توییتر، نخستین تریلر Avatar 2 به این‌ زودی‌ها منتشر نخواهد شد.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا