سریال Ted Lasso
1%
  • 0/10

چرا باید نسبت به ساخت فصل چهارم سریال Ted Lasso خوشبین باشیم؟

دلایلی که امیدوارمان می‌کند سریال محبوب اپل تی‌وی پلاس ادامه دارد

چرا باید نسبت به ساخت فصل چهارم سریال Ted Lasso خوشبین باشیم؟ ۳ ۲۹ خرداد ۱۴۰۲ یادداشت (تلویزیون) کپی لینک

قسمت پایانی فصل سوم سریال Ted Lasso با سوالات بی‌پاسخ بسیاری به پایان رسید. در این مطلب قصد داریم بررسی کنیم که آیا این مجموعه تلویزیونی اپل تی‌وی پلاس (+Apple TV) برای همیشه به پایان رسیده یا باید انتظار ساخت فصل‌های بیشتری را از آن داشته باشیم.

سریال محبوب Ted Lasso در ابتدا برای سه فصل برنامه‌ریزی شده بود و به نظر می‌رسد که با پخش قسمت نهایی فصل سوم، این مجموعه تلویزیونی به پایان خط رسیده است. با این حال نیاز به گفتن نیست که این سری پتانسیل ساخت فصل‌های بیشتری را دارد و با توجه به این که در پایان فصل سوم نیز تعدادی سوالات بی‌پاسخ بر جای ماند، می‌توان گفت که هنوز هم داستان می‌تواند ادامه پیدا کند، حتی اگر که جیسون سودیکیس (Jason Sudeikis) به عنوان شخصیت اصلی بازنگردد.

علاوه بر پرسش‌های بی‌پاسخ و پایانی عجیب، دلایل زیادی وجود دارند که باید همچنان نسبت به ساخت فصل چهارم سریال Ted Lasso خوشبین باشیم و در ای مطلب ما قصد داریم به بررسی آن‌ها بپردازیم.

در تبلیغات از قسمت آخر فصل سوم به عنوان قسمت پایانی سریال نام برده نمی‌شود

فصل سوم Ted Lasso بازاریابی و تبلیغات سردرگم‌کننده‌ای داشت. اپل تی‌وی پلاس در هیچ کدام از تبلیغات این فصل از آن به عنوان فصل پایانی سریال نام نبرد و همین باعث شده تا طرفداران نظرات مختلفی داشته باشند. در حقیقت چیزی که باعث عده زیادی از این فصل به عنوان فصل پایانی سریال یاد کنند، مصاحبه جیسون سودیکیس در ژوئن ۲۰۲۱ با رسانه انترتینمنت ویکلی (Entertainment Weekly) است که در آن جا گفت داستان این سریال در فصل نوشته شده است.

بسیاری از مخاطبان پشت صحنه سریال‌های مورد علاقه‌شان و مصاحبه‌های تیم سازنده آن‌ها را خیلی دنبال نمی‌کنند، بنابراین بخش زیادی از آن‌ها نمی‌دانستند که مجموعه تلویزیونی با فصل سوم به پایان می‌رسد. اپل تی‌وی پلاس هم هیچ پاسخ روشنی در این رابطه نداده و احتمالا فقط آن‌هایی که اخبار Ted Lasso را در اینترنت دنبال می‌کنند، می‌دانند این فصل، فصل آخر بود. البته ممکن است کار تد لاسو در جهان این سریال به پایان رسیده باشد، اما با ساخت تعدادی اسپین‌آف شخصیت‌های محبوب دیگری به عنوان کارکتر اصلی بازگردند و داستان را ادامه دهند.

درها برای ساخت اسپین‌آف باز هستند

قسمت پایانی فصل سوم به نوعی داستان هر کدام از شخصیت‌های اصی سریال را بست، اما همچنان اشاره‌هایی به ساخت اسپین‌آف‌های احتمالی داشت. برای مثال، ربکا (Rebecca) و کیلی (Keeley) تصمیم گرفتند تا تیم زنان ای‌ف‌سی ریچموند (AFC Richmond) را تاسیس کنند. از آن جایی که کیلی قصد دارد کسب و کار خودش را اداره کند، به نظر می‌رسد که تاسیس یک تیم با ربکا برای او کار مناسبی باشد. بکا و کیلی دو تا از جداب‌ترین شخصیت‌های سریال تد لاسو هستند که و صد درصد ساخت یک اسپین‌آف با محوریت تیم زنان ریچموند که این دو آن را اداره می‌کنند، از طرف هواداران با استقبال روبه‌رو خواهد شد.

با بازگشت تد لاسو به آمریکا، شخصیت‌هایی مثل مربی بیرد (Coach Beard) و روی کنت (Roy Kent) هستند که می‌توانند مربی‌گری تیم را بر عهده بگیرند. این دو شخصیت به علاوه نیتن شلی (Nathan Shelly) نیز جزو جذابترین کارکترها هستند که قطعا به اندازه عالی هستند تا اسپین‌آف خودشان را داشته باشند. از این گذشته، روی نیز می‌گوید که کارهای زیادی انجام دادن دارد، بنابراین داستان او هنوز به پایان نرسیده است. به جز این‌ها، اپل تی‌وی پلاس هم هنوز پایان سریال را اعلام نکرده است.

اپل تی‌وی پلاس هنوز هم درباره آینده ای‌اف‌سی ریچموند صحبت می‌کند

یک هفته پس از پخش قسمت آخر فصل سوم، حساب کاربری اپل تی‌وی پلاس در توییتر تصویری از مربی بیرد، روی و نیت منتشر کرد و در توضیحات آن نوشت: بوی پتانسیل میاد. این پست اشاره‌ای دارد به قسمت پایلوت سریال که در آن تد لاسو می‌گوید: من عاشق رختکنم. بوی پتانسیل میاد. علاوه بر این در تصویر منتشر شده، تد لاسو حضور ندارد و همین باعث شده تا بسیاری از طرفداران حدس بزنند، اپل تی‌وی پلاس قصد دارد اسپین‌آفی از Ted Lasso بدون حضور خود تد لاسو بسازد.

البته قبل از این که هیجان‌زده شوید، باید بگوییم که نباید خیلی این پست را جدی بگیرید. زیرا سردبیر بخش تلویزیون سواحل غربی رسانه هالیوود ریپورتر (The Hollywood Reporter)، لزلی گلدبرگ (Lesley Goldberg) بعدها اعلام کرد که این پست تنها درباره فصل سوم سریال بود و به ساخت فصل‌های بیشتر اشاره نمی‌کند. با این حال این موضوع شفاف نبودن اپل تی‌وی پلاس در مورد آینده سریال تد لاسو را تغییر نمی‌دهد.

خالق سریال احتمال ساخت فصل چهارم را رد نمی‌کند

برندن هانت (Brenden Hunt)، یکی از خالقان سریال Ted Lasso و بازیگر نقش مربی بیرد، مدتی پیش با نام کاربری RealCoachBears در انجمن ردیت (Reddit) درباره این مجموعه تلویزیونی صحبت کرد. این طور که هانت می‌گوید، درها برای ادامه پیدا کردن این سریال همچنان باز است، اما قطعا این مجموعه برای مدتی به استراحت می‌رود، بنابراین قرار نیست دنباله آن به این زودی‌ها ساخته شود. او در این رابطه گفت:

ما به یک استراحت نیاز داریم، پس در حال حاضر استراحت می‌کنیم. هیچ چیزی رو رد نمی‌کنم، چون هر چیزی ممکنه، اما امکان این که سریال به پایان رسیده باشه هم وجود داره. تا زمانی که مدتی از کارهای فشرده خارج نشیم و فکر نکنیم، نمی‌تونیم بفهمیم که سریال تموم شده یا نه.

طبق گفته‌های هانت، می‌توان حدس زد که هنوز برای ادامه پیدا کردن این مجموعه تلویزیونی یا به پایان رساندن آن تصمیم نهایی گرفته نشده است. ممکن است مدتی دیگر آن‌ها رسما اعلام کنند که فصل سوم، فصل پایانی سریال بود، اما این امکان هم وجود دارد که روزی آن‌ها ساخت فصل‌های بیشتر را تائید کنند، با این حال چیزی که مشخص است این است که نباید به این زودی‌ها منتظر این دنباله بود و باید برای تماشای چیزهای بیشتر، مدت زمان طولانی‌تری را منتظر بمانیم. جالب است بدانید، برندن هانت تنها کسی نیست که معتقد است این سریال می‌تواند ادامه پیدا کند.

بازیگران Ted Lasso معتقدند که این سریال می‌تواند ادامه پیدا کند

جیسون سودیکیس در زمان نمایش اولین قسمت فصل سوم سریال، مصاحبه‌ای با رسانه ای نیوز (E! News) که در آن از استعداد تیم نویسندگی، بازیگران باورنکردنی و گروه تولید و پس از تولید فوق‌العاده این مجموعه تلویزیونی تعریف کرد و از پتانسیل ادامه پیدا کردن این اثر گفت. این طور که به نظر می‌رسد او نیز معتقد است بدون وجود تد لاسو امکان ادامه یافتن این سریال وجود دارد.

به جز این، بازیگران دیگری مثل هانا وادینگهام (Hana Waddingham) بازیگر نقش ربکا و نیک محمد (Nick Mohammad) بازیگر نقش نیت نیز نسبت به حضور مجدد در این سریال ابزار علاقه کرده‌اند. هانا وادینگهام، در مصاحبه‌ای که با رسانه پیپل (People) داشت گفت که اگر قرار به ادامه پیدا کردن سریال باشد، قطعا حضور دوباره در سریال را قبول می‌کند. همچنین نیک محمد نیز در مصاحبه با رسانه ددلاین (Deadline) گفته بود که در صورت ساخته شدن دنباله Ted Lasso، به آینده شخصیت نیت فکر می‌کند. درست است که این شخصیت در طول سه فصل داستان رضایت‌بخشی را پشت سر گذاشت، اما با این حال او شایسته چیزهای بیشتری است.

فصل سوم Ted Lasso داستان نیت را به سرانجام نرساند

نیت کار خود را در فصل سوم با مربی‌گری تیم وستهام که توسط معشوقه سالم ربکا، روپرت (Rupert) با بازی آنتونی هد (Anthony Head) آغاز می‌کند. دیدن نیت در نقش شخصیت منفی داستان و مقایسه او شخصیتی که در فصل اول دیده بودیم، حس و حال عجیبی دارد. اما با این حال نیت با آغاز فصل سوم کم کم چهره واقعی روپرت را می‌بیند. او همچنین از طریق رابطه‌اش با جید (Jade) به خودش ایمان می‌آورد و از اعتماد به نفسش برای ترک کردن وستهام استفاده می‌کند. با این حال فصل سوم تا حد زیادی از نمایش اتحاد مجدد نیت و تد لاسو صرف نظر کرد.

تماشاگران نه تنها ندیدند که نیت به روپرت می‌گوید این تیم را ترک می‌کند، بلکه مکالمه‌ای بین تد و نیت نیز در هنگام بازگشت دیده نمی‌شود. این دو صحنه مهم که می‌توانستند به خوبی رشد شخصیتی نیت را نشان دهند، از داستان کنار گذاشته شدند. در حالی که گذر زمان در پایان فصل سوم Ted Lasso برای به نتیجه رسیدن سریال ضروری است، اما این موضوع باعث می‌شود تا طرفداران نتوانند صحنه‌های مهمی که باید بین نیت و تد نمایش داده می‌شوند تا داستان این شخصیت بسته شود را بیینند. علاوه بر این، پایان فصل سوم Ted Lasso نشان نداد که او در تیم مربی‌گری چه نقشی دارد یا آینده رابطه او با جید چگونه پیش می‌رود.

Ted Lasso محبوب‌ترین سریال اپل تی‌وی پلاس است

بر اساس برخی از آمار منتشر شده، Ted Lasso هم اکنون محبوب‌ترین سریال اپل تی‌وی پلاس است و هیچ سریالی از این شبکه از لحاظ محبوبیت حتی به آن نزدیک هم نیست. در JustWatch، بیشتر از ۲۷ درصد از مخاطبان این سریال را جزو ۱۰ سریال برتر خود قرار داده‌اند، در حالی که این آمار برای سریال Severance کمتر از ۱۷ درصد است. علاوه بر این، در رتبه‌بندی هفتگی نمایش‌های Nielsen، این سریال از ۲۴ تا ۳۰ آوریل به مدت ۷۹۵ میلیون دقیقه تماشا شده است.

پایان فصل سوم سریال Ted Lasso، اگر چه ممکن است برخی از سوالات را بی‌پاسخ گذاشته باشد، اما تا حد زیادی نتیجه رضایت‌بخشی را برای طرفداران این مجموعه تلویزیونی به جا گذاشت. به نظر می‌رسد که در حال حاضر نمی‌توان راجع به پایان یا ادامه پیدا کردن تد لاسو به طور دقیق نظر داد، اما قطعا باید برای این که بفهمیم چه سرنوشتی در انتظار این سریال است، مدت زمان بیشتری منتظر بمانیم.

نظر شما در این رابطه چیست؟ آیا دوست دارید سریال تد لاسو برای همیشه به پایان برسد، یا به شکلی برای فصل‌های بیشتر ادامه پیدا کند؟مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

3 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments