نقشه در ماینکرفت
1%
  • 0/10

نقشه در ماینکرفت: چگونه در ماینکرفت نقشه ساخته و از آن استفاده کنیم

نگاهی به یکی از کاربردی‌ترین ابزار در دنیای پیکسلی ماینکرفت

نقشه در ماینکرفت: چگونه در ماینکرفت نقشه ساخته و از آن استفاده کنیم ۱ ۲۰ اسفند ۱۴۰۲ راهنما و آموزش کپی لینک

ابزار زیادی در بازی ماینکرفت به شما در پیشرفت و البته لذت بردن از این بازی کمک می‌کنند. یکی از مهم‌ترین آن‌ها نقشه است! در این مطلب قصد داریم به نحوه ساخت، استفاده و رازهای نقشه در ماینکرفت بپردازیم که برای تک تک کاربران کاربردی خواهند بود.

یکی از دلایل شهرت بی سابقه بازی جذاب Minecraft، قدرت کاوش، ساخت و البته بقا در دنیایی بی نهایت و البته زیبا است. این بازی به شما اجازه ساخت هر چیزی که فکر کنید را می‌دهد و یکی از ساده‌ترین آن‌ها، نقشه است. همانطور که انتظار می‌رود، نقشه در فورتنایت به شما اجازه داده تا مسیر خود را در میان پستی و بلندی‌های دشت‌ها پیدا کرده و به سلامت سفر کنید.

تنوع زیست بوم‌ها در بازی ماینکرفت بسیار بالا بوده و گم شدن در آن حتی در صورتی که مهارت مسیر یابی خوبی داشته باشید نیز بسیار آسان است. در نتیجه ساخت نقشه یکی از اولین کارهایی بوده که شما در زمان ورود به جهانی تازه در بازی ماینکرفت باید انجام دهید. از همین رو در این مطلب قصد داریم نحوه ساخت و استفاده از نقشه در ماینکرفت را با شما آموزش دهیم.

چگونه در ماینکرفت نقشه بسازیم؟

شما برای ساخت نقشه در بازی ماینکرفت به دو جسم نیاز دارید. اولین جسم کاغذ (Paper) و دومین جسم قطب نما (Compass) است. شما می‌توانید در بازی ماینکرفت با استفاده از نیشکر (Sugar Cane) که معمولا در کنار آب روییده برای ساخت کاغذ استفاده کنید. شما برای برداشت نیشکر نیاز به هیچ وسیله‌ای نداشته و به سادگی با دست‌های خود می‌توانید نیشکر برداشت کنید. شما برای ساخت یک قطعه کاغذ نیازمند سه قطعه نیشکر هستید. از این رو که معمولا چندین نیشکر در کنار یکدیگر قرار دارند، شما با هیچ سختی برای ساخت کاغذ روبرو نخواهید شد.

قطب نما از روی دیگر شاید کمی شما را به سختی و تکاپو بیاندازد. شما برای ساخت قطب نما نیازمند خاک سنگ قرمز (Redstone Dust) و شمش آهن (Iron Ingot) هستید. برای به دست آوردن شمش آهن شما ابتدا باید به یافتن سنگ آهن (Iron Ore) بپردازید که در اعماق زمین یافت می‌شوند. در نتیجه شما باید ابتدا با استفاده از کلنگ سنگی (Stone Pickaxe) یا کلنگی بهتر به سراغ سنگ آهن بروید. پس از به دست آوردن سنگ آهن، آن‌ها را ذوب کرده و شمش آهن در اختیار خواهید داشت. خاک سنگ قرمز نیز در اعماق زمین یافت شده و شما می‌توانید آن‌ها را با استفاده از کلنگ آهنی (Iron Pickaxe) یا کلنگی بهتر حفر کنید.

پس از آنکه موفق به دریافت مواد مورد نیاز شدید، زمان ساخت نقشه مورد نظر می‌رسد. برای ساخت نقشه، شما باید در گرید ۳ در ۳، قطب نما را در خانه وسط قرار داده و دور تا دور آن را با هشت قطعه کاغذ محاصره کنید. محصول قرار گرفته در دست شما نقشه‌ای خالی بوده که می‌توانید از آن برای مسیر یابی استفاده کنید.

چگونه از نقشه در ماینکرفت استفاده کنیم؟

برای استفاده از نقشه در بازی ماینکرفت، کافیست آن را در دست گرفته و کلیک کنید. با این کار، نقشه فعال شده و تمام پستی و بلندی‌های اطراف شما در نقشه ثبت می‌شوند. نقشه تمام بخش‌ها از جمله زمین، آب، درختان، ساختمان‌ها و دیگر ویژگی‌های بازی را به شما نشان می‌دهد. علاوه بر آن، شما نقطه‌ای سفید در نقشه مشاهده خواهید کرد که نشانگر مکان شما در نقشه است. نقشه با پیش روی شما به روز شده، با این حال مقیاس مشخصی داشته و اگر از بخشی معین در بازی عبور کنید، آن منقطه در نقشه ثبت نخواهد شد.

رازهای نقشه در ماینکرفت

شما می‌توانید نقشه خود را زوم آوت کنید، با این حال این کار سبب از دست رفتن برخی جزئیات درون نقشه می‌شود. برای این کار شما باید نقشه خود را از نو در گرید ۳ در ۳ قرار داده و دور تا دور آن را با هشت قطعه کاغذ محاصره کنید. این نقشه توانایی دریافت اطلاعات بیشتر، با پیکسل‌های کمتر را دارد. شما تا چهار مرتبه می‌توانید نقشه خود را زوم آوت کنید، با این حال هر مرتبه از جزئیات نقشه کاسته می‌شود.

علاوه بر آن، شما می‌توانید از نقشه خود کپی بسازید. برای این کار کافی است نقشه اصلی را در کنار نقشه‌ای خالی در گرید قرار دهید. اینگونه شما دو نقشه کاملا مشابه دریافت می‌کنید که به طور همزمان به روزرسانی می‌شوند. لازم به ذکر است که کپی گرفتن از نقشه هیچ محدودیتی نداشته، در نتیجه شما می‌توانید تا حد دلخواه خود نقشه ثبت شده را کپی کرده، در بخش‌های مختلف نگه داشته یا با دیگر کاربران درون بازی به اشتراک بگذارید.

 در نهایت باید اشاره داشت که نقشه در ماینکرفت یکی از پر کاربردترین ابزار بوده و به باور ما یکی از اولین ابزاری است که کاربران باید بسازند. نقشه‌ها در بخش‌های زیادی به شما کمک کرده و به معنای واقعی گشت و گذار و البته بقا برای شما را آسان‌تر و سرگرم کننده‌تر می‌کند. شما چه پیشنهاداتی برای ساخت و استفاده از نقشه در ماینکرفت دارید؟ در انتظار نظرات و تجربیات شما هستیم.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments