#مهسا_امینی

اولین تصویر قسمت ویژه هری پاتر سه بازیگر کلیدی را در حال گپ و گفت نشان می‌دهد

این اثر اوایل سال آتی منتشر خواهد شد

اولین تصویر قسمت ویژه هری پاتر

سرویس استریم HBO Max اخیرا اولین تصویر قسمت ویژه هری پاتر را منتشر کرده که سه بازیگر کلیدی را کنار هم نشان می‌دهد.

وارنر حدودا ۲۰ سال پیش ریسک بزرگی کرد و با مشارکت دو استودیو دیگر، یک فیلم سینمایی بر اساس رمان Harry Potter and the Philosopher’s Stone ساخت. اثر مزبور در نوامبر ۲۰۰۱ میلادی روی پرده نقره‌ای آمد تا موفقیت‌هایش زمینه‌ساز شکل گیری فرنچایز The Wizarding World شود. در ضمن، قسمت‌های بعدی رمان‌های هری پاتر هم به فیلم تبدیل شده و طی سال‌های بعد به سالن‌های نمایش آمدند. آخرینشان هم Harry Potter and the Deathly Hallows – Part 2 بود. سری فیلم‌های Harry Potter نه تنها یکی از تحسین‌شده‌ترین‌ها است، بلکه مجموعا نزدیک به ۸ میلیارد دلار فروخت تا در لیست پرفروش‌ترین فرنچایزهای سینمایی جهان قرار بگیرد.

وارنر اواخر آبان سال جاری شمسی از Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts رونمایی کرد که یک برنامه گفتگومحور است. در جریان آن بازیگران اصلی سری فیلم‌ها از جمله دنیل ردکلیف (Daniel Radcliffe)، اما واتسون (Emma Watson)، روپرت گرینت (Rupert Grint)، تام فلتون (Tom Felton)، هلنا بونهام کارتر (Helena Bonham Carter)، ریف فاینز (Ralph Fiennes) و گری اولدمن (Gary Oldman) جلوی دوربین آمده و درباره موضوعات مختلف مانند فرایند ساخت صحبت می‌کنند. به بیان دیگر، استودیو آمریکایی از فرمولی بهره می‌برد که پیش از این برای Friends: The Reunion استفاده کرده و جواب گرفته بود.

HBO Max ساعاتی قبل اولین تصویر قسمت ویژه هری پاتر را در فضای مجازی به اشتراک گذاشته است. این عکس دنیل ردکلیف، اما واتسون و روپرت گرینت را در کنار هم نشان می‌دهد. نکته جالب اینجا است که سه بازیگر کلیدی فیلم‌های Harry Potter آخرین بار حدودا ۱۰ سال پیش جلوی یک دوربین حاضر شده بودند. در ادامه می‌توانید تصویر مورد نظر را مشاهده کنید:

در صورتی که به لیست کامل حاضران در Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts نگاهی انداخته باشید، باید بدانید جی کی رولینگ (J.K. Rowling) قرار نیست جلوی دوربین بیاید. او خالق فرنچایز The Wizarding World به شمار رفته و غیبتش در قسمت ویژه باعث به وجود آمدن بحث‌هایی شده است. اولین احتمال این است که نویسنده انگلیسی مشغول کار روی پروژه‌های متعددی بوده و از وقت کافی برای حضور جلوی دوربین برخوردار نبود. احتمال دوم، نظرات حاشیه‌سازی است که طی سال‌های گذشته به صورت صریح اعلام کرد.

جی کی رولینگ طی سال‌های گذشته جملاتی را به زبان آورد که چندان به مذاق ترنسجندرها و فمینیست‌ها خوش نیامد. از آنجایی که نظرات او به شدت بحث‌برانگیز شدند، احتمال می‌رود وارنر نخواسته Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts تحت الشعاع حاشیه‌ها بگیرد. از همین رو، ترجیح داد رولینگ را دعوت نکند.

با خواندن پاراگراف‌های پیشین احتمالا این سوال برایتان به وجود آمده که جی کی رولینگ در حال حاضر روی چه پروژه‌هایی کار می‎کند؟ وارنر طی سال‌های گذشته ساخت اقتباس‌ سینمایی کتاب‌های Fantastic Beasts and Where to Find Them را در دستور کار خود قرار داده و رولینگ وظیفه آماده‌سازی فیلمنامه‌ها را بر عهده داشت. تا کنون دو قسمت اکران شده و قسمت سوم سال آینده میلادی از راه می‌رسد. البته رولینگ در نوشتن فیلمنامه قسمت سوم تنها نبود و توسط استیو کلاوز (Steve Kloves) همراهی شد. در ضمن، جانوران شگفت‌انگیز احتمالا با قسمت پنجم به انتها خواهد رسید.

برنامه Harry Potter: Return To Hogwarts برای پخش در تاریخ ۱۱ دی سال 1400 (مصادف با ۱ ژانویه ۲۰۲۲) از شبکه استریم HBO Max برنامه‌ریزی شده است.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا