برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
1%
  • 0/10

گوگل وب‌ سایت غربالگری ویروس كرونا راه‌اندازی کرد

وب سایت گوگل برای دسترسی به اطلاعات صحیح درمورد ویروس کرونا ایجاد شد

گوگل وب‌ سایت غربالگری ویروس كرونا راه‌اندازی کرد ۰ ۰۳ فروردین ۱۳۹۹ اخبار فناوری کپی لینک
وب‌ سایت غربالگری ویروس كرونا

گوگل وب‌ سایت غربالگری ویروس كرونا برای دسترسی به اطلاعات مربوط به COVID-19 راه‌اندازی کرده تا مردم به منابع معتبر و داده‌های تایید شده و اطلاعات مفید دسترسی داشته باشند.

گوگل پس از پوشش بسیار گسترده در رسانه‌ها از زمان اعلام رییس جمهور آمریكا، دونالد ترامپ، اعلام كرد كه این شركت در حال كار روی یك وب سایت غربالگری ویروس كرونا است. این وب سایت منابع جدید به همراه اطلاعات و داده‌های درست را برای آگاهی مردم از همه‌گیری این ویروس مهلک در اختیار مردم قرار می‌دهد.

وب‌ سایت غربالگری ویروس كرونا گوگل در آدرس google.com/covid19 در دسترس است و اطلاعاتی راجع به علایم، پیشگیری و درمان این ویروس ارائه می‌دهد. همچنین به وب‌سایت‌های مختلف سازمان بهداشت مانند مراکز کنترل بیماری‌ها و سازمان بهداشت جهانی متصل است.

این وب سایت همچنین دارای یک بخش حاوی نقشه مناطق آلوده در سراسر جهان است و جستجوهای مربوط به ویروس کرونا را براساس منطقه فهرست می‌کند. نکات ایمنی و فیلم‌های مفید از یوتیوب نیز در این وب‌سایت وجود دارد. تاکنون این وب سایت مخصوص ایالات متحده بوده و گوگل هیچ برنامه‌ای برای انتشار آن در سایر کشورها اعلام نکرده بود. اما حالا گوگل نتایج جستجوی خود را بهبود بخشیده تا کاربران آخرین اخبار و اطلاعات معتبر را در رابطه با شیوع این ویروس مشاهده کنند.

کاربران می‌توانند به راحتی به منابع معتبر و جواب سوالات متداول در مورد ویروس کرونا، داده‌های مربوط به پرونده‌ها در سراسر جهان و موارد دیگر دسترسی پیدا کنند. اطمینان از دسترسی به منابع معتبر بخشی از تلاش مستمر گوگل و سایر شرکت‌های فناوری است تا از اطلاعات غلط در مورد COVID-19 جلوگیری شود.

مایکروسافت به‌عنوان رقیب گوگل نیز با همکاری CDC ابزاری برای دسترسی به اطلاعات مرتبط با ویروس کرونا راه اندازی كرده است. مایکروسافت پیشتر یک ردیاب COVID-19 را در آدرس bing.com/covid راه اندازی کرده که تعداد مبتلایان در سراسر جهان به همراه اطلاعات تأیید شده و تعداد قربانیان را نشان می‌دهد. این اطلاعات به همراه آخرین اخبار مربوط به این بیماری در یک نقشه قرار داده شده است.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments