ضعیف ترین خدایان God of War
1%
  • 0/10

معرفی ضعیف ترین خدایان God of War

البته که تمام خدایان در برابر کریتوس عصبانی ضعیف هستند!

معرفی ضعیف ترین خدایان God of War ۰ ۱۴ تیر ۱۴۰۳ ترین‌ها (بازی) کپی لینک

در دنیای خدای جنگ، هر شخص خرد و کلانی در برابر کریتوس ضعیف به نظر می‌رسد، اما برخی از آن‌ها حتی کلمه ضعیف را رو سفید می‌کنند! در این مطلب به معرف ضعیف ترین خدایان God of War می‌پردازیم.

از زمان عرضه اولین نسخه از سری بازی God of War در کنسول جذاب پلی استیشن ۲ در حدود دو دهه پیش تا به امروز، این سری عملکردی خیره کننده داشته و به عنوان یکی از نمادهای اصلی سونی و پلی استیشن شناخته می‌شود. این سری داستان اسپارتانی با نام کریتوس (Kratos) را شرح داده که به دنبال انتقام از خدایان اساطیری یونان و نورس است.

کریتوس نه تنها یکی از بهترین ضدقهرمانان پلی استیشن، بلکه یکی از قوی‌ترین و شناخته شده‌ترین ضدقهرمانان تاریخ ویدیو گیم، سینما و تلویزیون است. اکثر خدایانی که کریتوس از بین برده خدایانی قدرتمند و سرسخت بوده، با این حال برخی از آن‌ها ضعف‌های بسیاری داشته‌اند که از بین بردن آن‌ها را برای کریتوس آسان کرد. به همین بهانه در این مطلب نگاهی به ضعیف ترین خدایان God of War خواهیم داشت.

مودی و ماینی در God of War (2018)

مودی (Modi) و ماینی (Magni)، پسران یکی از قوی‌ترین خدایان جهان کریتوس بوده، اما خود بسیار ضعیف هستند. مودی و ماینی، پسران ثور (Thor) از خدایان قدر اساطیر نورس بوده و به همین دلیل بسیاری گمان دارند که این دو شکست ناپذیرند. البته نباید از نبرد حماسی ابتدایی آن‌ها با کریتوس و آترئوس (Atreus) چشم پوشی کرد.

مودی و ماینی دارای قدرت‌های فرابشری بوده و قدرت استفاده از رعد و برق را نیز دارند و طی مبارزه ابتدایی جفتی قابل قبول در برابر کریتوس و آترئوس به نظر می‌رسند. ضعف این دو نه در مبارزه، بلکه در نحوه تفکر است. زمانی که کریتوس تیغه تبر خود را در جمجمه ماینی فرو می‌کند، مودی به سرعت فرار کرده و آترئوس نیز او را به راحتی به قتل می‌رساند.

هرمس در God of War 3

اگر از طرفداران داستان‌های کمیک و بازی‌های ویدیویی باشید، می‌دانید در بازی‌های ویدیویی بهای کمی به بادپایان (Speedster) داده می‌شود و هرمس در دنیای خدای جنگ در حقیقت خدای بادپایان است. متاسفانه در داستان کریتوس نیز به هرمس کم لطفی شده و با قدرت کم و تکبر زیاد، او را تبدیل به شخصیتی ضعیف و آزار دهنده کرده است.

هرمس، دیگر خدای ضعیف داستان کریتوس می‌توانست با ماهیتی دیگر طراحی شود. هرمس در عوض سرعت بالا و زمین گیر کردن کریتوس، شخصی طناز بوده که وقت خود را هدر داده و در نتیجه کریتوس به سادگی او را شکست می‌دهد. هرمس از هیچ نظر، چه فیزیکی و چه روانی رقیب کریتوس نیست!

پرسفون در God of War: Chains of Olympus

پرسفون (Persephone) یکی از تراژیک‌ترین شخصیت‌های اساطیر یونان بوده که در نسخه فرعی Chains of Olympus‌ از سری خدای جنگ حضور دارد. پرسفون بیش از یک مبارز، شخصیتی فریبکار داشته که قصد دارد با کمک اطلس (Atlas) جهان را نابود کند. در نتیجه این موضوع، او قدرت مبارزاتی بسیار کمی دارد و این در حالی است که با عنوان ملکه جهان مردگان شناخته می‌شود!

در مبارزه نهایی با کریتوس، او از قدرت‌هایی ماورایی چون پرتاب سنگ‌ها با انرژی ذهنی و بیم‌های پر قدرت انرژی استفاده می‌کند، با این حال کریتوس، عصبانی‌ترین نماد پلی استیشن به راحتی از آن‌ها گذر کرده و پرسفون را با خاک یکسان می‌کند. داستان این بازی یکی از تاریک‌ترین داستان‌ها در این سری بوده و کریتوس بار دیگر به اجبار فرزند خود را رها می‌کند.

هفائستوس در God of War 3

هفائستوس (Hephaestus) پیر شخصیتی بود که تقریبا هیچکس دوستش نداشت. او در نقش آهنگر اهالی المپ فعالیت داشته و در حقیقت مانند ابزار برای آن‌ها بود و کسی به احساسات و عواطف او بها نمی‌دهد. او همچنین شیمی دانی خبره بوده و می‌تواند جسم یا موجودی را از هیچ خلق کند. او مسئول ساخت پاندورا (Pandora)، خدایی است که در آینده تبدیل به کلید اصلی قتل زئوس شد!

هفائستوس با وجود این قدرت‌ها، مبارزی بسیار ضعیف بود. اعتماد به هفائستوس در عوض هلیوس (Helios) یکی از بهترین انتخابات کریتوس بود، اما هفائستوس به اجبار به کریتوس پشت کرد. در زمان مبارزه اما همه چیز به سود کریتوس بود. کریتوس با صرف کمترین نیرو هفائستوس را به زانو درآورد و او را به کام مرگ کشاند. با وجود خیانت هفائستوس، اما کریتوس به دلیل آگاهی از شرایط هرگز کینه‌ای از او به دل نگرفت.

میمیر در God of War (2018)

تماشای میمیر (Mimir) در این فهرست چیزی است که تقریبا هر کسی انتظار داشت. میمیر به معنای واقعی سری بوده که کریتوس برای بخشی قابل توجه از داستان بازی خدای جنگ سال ۲۰۱۸ حمل می‌کند. خدای جنگ اما از آنجایی که به اساطیر بسیار وفادار بوده، نقشی بیش از سری بیهوده به میمیر داده است.

میمیر، در گذشته با نام شاه فی (Fae) شناخته می‌شده، که پس از رسیدن به مقام مشاور ادین (Odin)، تبدیل به یکی از خدایان آسیر می‌شود. او با وجود هوش و دانش بالا، با روی بد ادین درگیر می‌شود و همین موضوع سبب تبدیل او به درخت و قرار گیری بر فراز کوهستان می‌شود. ادین ده سال میمیر را شکنجه داده و در نهایت کریتوس او را رها می‌کند. میمیر از لحاظ فیزیکی هیچ قدرتی نداشته، اما رهایی از شکنجه ادین به معنای قدرت زیاد اوست.

آفرودایت در God of War 3

آفرودایت (Aphrodite) در نسخه اول و سوم سری خدای جنگ حضور دارد. ما چیز زیادی از او یاد نگرفته، اما متوجه می‌شویم که او یکی از ضعیف‌ترین خدایان جهان کریتوس است. او نقش پشت پرده مهمی داشته و اطلاعات قابل توجهی در اختیار کریتوس قرار می‌دهد.

طبق اطلاعات ما، آفرودایت قدرت فیزیکی بسیار اندکی داشته و یارای مبارزه نیست. او با استفاده از زیبایی خود دیگران را فریب داده و گاهی از کریتوس به عنوان بازوی قدرتمند خود استفاده می‌کند. به باور ما می‌توان زیبایی او را قدرتش در نظر گرفت!

هرا در God of War 3

دنیای خدای جنگ زنان قدرتمند زیادی را در خود جای داده و بسیاری گمان داشتند که هرا (Hera) همسر زئوس یکی از آن‌ها خواهد بود. در اساطیر یونان، او پس از زئوس قدرتمندترین خدا بوده، اما در دنیای کریتوس این موضوع کاملا متفاوت است.

هرا در نسخه سوم داستان خدای جنگ زنی فریبکار و تند زبان بوده که در طول داستان کریتوس را آزار می‌دهد. در بخش‌های پایانی نیز با اهانت به پاندورا کریتوس را عصبانی کرده و کریتوس نیز به سادگی گردن او را شکسته و او را به قتل می‌رساند. مبارزه با هرا حتی مبارزه‌ای کامل نیست! کریتوس حتی از جسد هرا برای یکی از پازل‌های پیش رو نیز استفاده می‌کند. این موضوعات هرا را تبدیل به ضعیف ترین خدا در داستان God of War کرده است.

ضعیف ترین خدایان God of War شاید از نظر فیزیکی حرفی برای گفتن نداشته باشند، اما اغلب آن‌ها از نظر فکر و ایده‌ها شخصیت‌هایی مهم بوده که دخالت زیادی در داستان ما داشته‌اند. نظر شما چیست؟ به باور شما ضعیف ترین خدایان God of War کدام هستند؟مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments