بازی Gears Pop

بررسی بازی Gears Pop

نبرد کله‌گنده‌ها

سری بازی‌های Gears of War از آن‌هایی است که حتی اگر بازی نکرده باشید، اسمش حتما به گوش‌تان خورده است. معروف‌ترین بازی تیراندازی سوم شخص منتشر شده توسط کمپانی Microsoft. در آگوست ۲۰۱۹، مایکروسافت تصمیم گرفت تا یک اسپین‌آف بامزه و دلنشین از Gears of War را با هم‌کاری تاثیرگذار فیگورهای فانتزی Funko Pop منتشر کند. Gears Pop یک بازی در سبک نبرد و استراتژی است که غیر از ویندوز، روی اندروید و iOS هم به‌صورت رایگان قابل اجراست.

اکشن فیگورهای فانکوپاپ، در تمام دنیا به‌خاطر کله‌های گنده و قیافه‌های کارتونی و بانمک‌شان معروف شده‌اند. فانکوپاپ به بازی‌ها، فیلم‌ها و سریال‌های معروف سرک می‌کشد و شخصیت‌های آن‌ها را تبدیل به اکشن فیگورهای بامزه و کوچک می‌کند. یکی از این بازی‌ها همان Gears Of War معروف است که شخصیت‌های آن مانند Boomer، Kait، Marcus Fenix و… در دنیای فانکوپاپ جا گرفته‌اند. بازی Gears Pop ترکیبی از شخصیت‌های جهان Gears of War با ظاهر فیگورهای Funko Pop است که با یکدیگر در یک دنیای فانتزی مبارزه می‌کنند.

حالت‌های متنوع در بازی Gears Pop حوصله‌تان را سرجایش می‌آورد

در Gears Pop خبری از جدیت و تیرگی صحنه‌های Gears of War نیست، همه‌چیز به‌طرز اغراق‌آمیزی تلطیف شده. از ظاهر شخصیت‌ها تا سبک نبرد و رنگ‌ها؛ این‌بار با یک دنیای رنگی‌‌رنگی و نه چندان جدی طرفید و جنگجوهای شما، کارت‌هایی هستند که باید در دستتان بچینید و پا به میدان نبرد با حریف‌های جورواجور بگذارید. شباهت Gears Pop به بازی Clash Royale انکار ناپذیر است، یک زمین با ۳ قلعه، تعدادی کارت در دستان شما و حریفتان و چیدن کارت‌ها در زمین مبارزه با استراتژی مخصوص خودتان و صندوق‌های جایزه. Gears Pop را می‌توانید در چندحالت مختلف مانند بخش تمرینی، مبارزه نفر به نفر، مبارزه گروهی و چالش‌ها بازی کنید.

کاراکتر خودتان را با هر شکل و شمایلی که دوست دارید بسازید و وارد جهان Gears Pop شوید.
بازی‌های استراتژیک معمولا ساده شروع می‌شوند و کم‌کم رو به سختی می‌روند و شما را وادار به یاد گرفتن استراتژی‌های تازه برای برد مقابل حریفان می‌کنند. در این دست بازی‌ها با کسب تجربه بیش‌تر بازیکن بهتری می‌شوید و Gears Pop هم از این قاعده مستثنی نیست. پس انتظار نداشته باشید در روزهای اول بازی جزو بهترین‌ها شوید و جایزه‌ها را درو کنید؛ یادگیری دنیای این بازی کمی طول می‌کشد. در شروع بازی Boomer به یاری‌تان می‌شتابد و نحوه و قوانین بازی را برای شما توضیح می‌دهد. برای شروع یک دست کارت ساده دارید و با گذراندن مراحل و دست‌یابی به بخش‌های تازه، جنگجوهای بهتر و قدرتمندتری نصیب‌تان خواهد شد. تمام کارت‌های بازی قابلیت ارتقا و بهتر شدن نیز دارند.

طراحی زیبا و گیم‌پلی نسبتا پیچیده بازی، Gears Pop را به یک بازی خاص تبدیل کرده است

در Gears Pop، مانند Clash Royale یک انرژی بار مخصوص دارید که با دادن تعداد معینی انرژی برای هر کارت می‌توانید آن را در زمین نبرد بازی کنید و برای استفاده از کارت‌ها بیش‌تر باید صبر کنید تا انرژی‌تان دوباره تکمیل شود. می‌توانید از ۱ تا ۵ استراتژی مختلف در چیدن کارت‌ها استفاده کنید و برای هر نبرد یک از یک لشکر متفاوت استفاده کنید. سربازها و مین و بمب‌ها در خدمت شما هستند تا قلعه‌های حریف را با خاک یک‌سان کنید. همچنین می‌توانید به یک جوخه از جنگجوهای دیگر وارد شوید و از مزایای همراهی با یک گروه،‌ بهره‌مند شوید. گیم‌پلی Gears Pop نسبتا پیچیده اما قابل یادگیری است و پیشنهاد می‌کنم اگر صبر و حوصله کمی دارید، به سراغ این بازی نروید. از برد نبردها، صندوق‌هایی که در آن‌ها سکه‌های مخصوص بازی و کارت‌های جدید یا ارتقا است نصیب‌تان می‌شود. این بازی خرید درون‌برنامه‌ای هم دارد که داخل ایران قابل اجرا نیست.

 

همان‌طور که قبل‌تر اشاره شد، Gears Pop از یک طراحی جالب، خوش‌رنگ و فانتزی بهره می‌برد. کاراکترهای بانمک و دوست‌داشتنی، نور و رنگ‌ها همه‌جا هستند و می‌توانند حال‌تان را بعد از یک روز جدی و سخت بهتر کنند. روی موسیقی و افکت‌های صدای بازی با دقت تمام کار شده‌است و نقصی احساس نمی‌شود. اگر طرفدار بازی‌های استراتژیک هستید، Gears Pop یک گزینه عالی محسوب می‌شود. نبردها وقت زیادی از شما نمی‌گیرند و از این جهت می‌توانید میان مشغله روزمره،‌ یک استراحت ۲،۳ دقیقه‌ای و لذت‌بخش به خودتان بدهید. برای ورود به بازی نیاز به چیزی غیر از اینترنت ندارید. خبری از ورود با حساب‌های مخصوص یا اجبار برای نصب وی‌پی‌ان نیست و چیز دست و پا گیری وجود ندارد. Gears Pop از آن دسته بازی‌هایی است که به امتحانش می‌ارزد!

0 0 آراء
امتیاز مطلب

8.5 عالی
Gears Pop هم مانند دیگر بازی‌های استراتژیک، نیازمند وقت و حوصله نسبتا زیادی برای یادگیری است. اگر کم حوصله‌اید و ترجیح‌تان بازی‌هایی با روند سرعتی است، Gears Pop گزینه مناسبی برای شما نخواهد بود. طراحی رنگارنگ بازی نیز در عین جذابیت، می‌تواند کودکانه باشد و توجه‌تان را جلب نکند.
  • طراحی جالب
  • تنوع کاراکترها
  • گیم‌پلی جذاب و قابل کشف
  • روند طولانی یادگیری بازی
  • کپی‌برداری از Clash Royale
راهنمای امتیازات

نظرات

guest

2 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا