بازی‌هایی که احتمالا در شوکیس تابستانی سونی حضور دارند

۷ بازی انحصاری که احتمالا در رویداد این هفته‌ی پلی‌استیشن، نمایش خواهند داشت

پیش‌بینی نمایش‌های احتمالی شوکیس تابستانی سونی

پس از غیبت چشمگیر سونی در مراسم‌های بزرگی مثل E3 و Gamescom، حالا نوبت به این کمپانی بزرگ ژاپنی رسیده تا نمایش اختصاصی خود را از بازی‌های انحصاری پیش رویش برگزار کند. چند روز قبل سونی از یک نمایش 40 دقیقه‌ای تحت عنوان Playstayion Summer Showcase رونمایی کرد و به طور رسمی تایید کرد که در این شوکیس تابستانی سونی قصد دارد تنها بازی‌های انحصاری کنسول Playstation 5 را به نمایش درآورد. 

به نمایش درآمدن عناوین انحصاری پلی‌استیشن در نمایش جدید سونی باعث شده تا طرفداران پلتفرم‌های پلی‌استیشن حساب ویژه‌ای روی این نمایش باز کنند. اینطور که از شواهد پیداست، سونی قصد دارد در شوکیس تابستانی 40 دقیقه‌ای خود تعدادی از عناوین انحصاری و بسیار مورد انتظار خود را به نمایش درآورد. از به نمایش درآوردن گیمپلی نسخه‌ی جدید God of War که تحت عنوان God of War: Ragnarok شناخته می‌شود گرفته، تا یک نمایش جدید از گیمپلی بازی‌های مورد انتظار Final Fantasy XVI، Horizon: Forbidden West و حتی رونمایی از بازی‌های کاملا جدیدی که تا به حال درباره‌ی آن‌ها چیزی نشنیده‌ایم. عناوین کاملا جدیدی که محتمل‌ترین آن‌ها دنباله‌ی بازی موفق Spider-Man به نظر می‌رسد و حتی ممکن است شاهد رونمایی از یک IP انحصاری جدید باشیم.

7 بازی که احتمالا در شوکیس تابستانی سونی حضور خواهند داشت

امروز در این مطلب می‌خواهیم مروری داشته باشیم بر عناوینی که به احتمال بسیار زیاد در نمایش شوکیس تابستانی سونی حضور خواهند داشت. عناوینی که برای انتشار به صورت انحصاری روی کنسول نسل نهمی PS5 تایید شده‌اند و حالا وقت آن رسیده تا سونی تبلیغات رسمی و گسترده‌ی آن‌ها را آغاز کند. در ادامه‌ی مطلب با ما همراه باشید تا به بررسی 7 بازی‌ای بپردازیم که احتمالا در نمایش جدید سونی حضور خواهند داشت.

بازی God of War: Ragnarok

نسخه‌ی جدید بازی God of War که در واقع دنباله‌ی مستقیمی است بر نسخه‌ی قبلی این بازی که به طور انحصاری برای کنسول PS4 منتشر شده بود، نخستین بار در ماه سپتامبر سال 2020 میلادی در جریان یکی از نمایش‌های اینترنتی سونی تحت عنوان موقتی God of War: Ragnarok رونمایی شد. سازندگان بازی پس از مدتی به صورت رسمی تایید کردند که God of War: Ragnarok عنوان نهایی این بازی نیست و نسخه‌ی جدید بازی God of War با یک اسم متفاوت منتشر خواهد شد و هنوز عبارتی که قرار است به عنوان God of War اضافه شود را نمی‌شناسیم. 

این بازی حین رونمایی برای انتشار در اواخر سال 2021 میلادی برنامه‌ریزی می‌شد، اما همانطور که از شیوه‌ی رونمایی بازی با تنها به نمایش گذاشتن لوگوی آن پیدا بود، همچنان فاصله‌ی زیادی با انتشار این بازی داشتیم و همانطور که انتظار می‌رفت انتشار آن تا سال 2022 به تعویق افتاد. اما هنوز از تاریخ انتشار دقیق آن مطلع نیستیم.

یکی از عناوینی که به نمایش درآمدنش در شوکیس تابستانی سونی بسیار محتمل به نظر می‌رسد، بازی God of War: Ragnarok است. از آنجایی که نسخه‌ی قبلی در نخستین نمایش خود از محیط درون بازی سریعا گیمپلی بازی را نیز به نمایش گذاشت، انتظار می‌رود در تریلر جدید این بازی نیز شاهد به نمایش درآمدن گیمپلی بازی باشیم. تا به امروز شایعات زیادی در رابطه با این بازی در فضای مجازی پخش شده‌اند که برخی از آن‌ها از قابل کنترل بودن شخصیت آترئوس در بخش‌هایی از بازی صحبت می‌کنند. 

در حال حاضر تنها جزئیات رسمی که از بازی God of War: Ragnarok در دست داریم این است که حوادث بازی در روز راگناروک (روزی که جنگی بزرگ بین خدایان در می‌گیرد) جریان دارند. در انتهای نسخه‌ی قبلی این بازی، زمستان پیش از به وقوع پیوستن راگناروک با شروع به باریدن برف آغاز شد. طبق پیش‌بینی‌های اساطیر نورس، این زمستان به مدت سه سال به طول خواهد انجامید و سپس نبرد بزرگ راگناروک آغاز خواهد شد. اگر حوادث بازی سه سال پس از به پایان رسیدن بازی قبلی جریان داشته باشند، آترئوس پسر کریتوس حالا به یک پسر جوان تبدیل شده که طبیعاتا توانایی‌های بیشتری نیز در مبارزه دارد. از همین رو دور از انتظار نیست که شاهد تبدیل شدن او به یک شخصیت قابل کنترل بازی God of War: Ragnarok باشیم.

بازی Final Fantasy XVI

علاوه بر نسخه‌ی بازسازی شده‌ی بازی Final Fantasy 7  که قسمت اولش منتشر شده و قسمت دوم آن در دست توسعه قرار دارد و به زودی منتشر خواهد شد، طرفداران سری بازی‌های فاینال فانتزی باری دیگر قرار است شاهد یک عنوان شماره‌دار جدید در این سری باشند. بازی Final Fantasy XVI اسم این عنوان جدید است که در واقع شانزدهیم نسخه‌ی شماره‌دار این سری محسوب می‌شود و نخستین بار در نمایش اینترنتی ماه سپتامبر سونی در سال 2020 رونمایی شد. بازی Final Fantasy 16 را به جرات می‌توان متفاوت‌ترین نسخه در سری بازی‌های فاینال فانتزی دانست. 

این سری همواره به سیستم مبارزات نوبتی در گیمپلی خود معروف بوده است. موردی که تا حد زیادی از سوی مخاطبین غربی مورد استقبال قرار نگرفته بود. از همین رو سازندگان این سری برای نخستین بار در بازی Final Fantasy 15 تصمیم گرفتند که گیمپلی بازی خود را دچار تغییرات بنیادین کنند و به طور کلی سبک و سیاق آن را تغییر دهند. اینگونه شد که گیمپلی مبارزات نسخه‌های اخیر فاینال فانتزی از مبارزات نوبتی به اکشن و هک اند اسلش تغییر پیدا کرد. این اتفاق باعث شد تا علاوه بر گیمرهای شرقی که علاقه‌ی زیادی به مبارزات نوبتی دارند و حالا از سبک و سیاق جدید فاینال فانتزی نیز لذت می‌برند، گیمرهای شرقی نیز با گیمپلی این بازی ارتباط برقرار کنند.

حین رونمایی از بازی Final Fantasy 16 چند مورد توجهات مخاطبین را بیش از هرچیزی به خود جلب کردند. مورد اول شخصیت اصلی بازی بود. شخصیت اصلی بازی Final Fantasy 16 یک کاراکتر کاملا جدید به نام کلیو رزفیلد (Clive Rosfield) است که همراه با گروه خود درحال مبارزه با موجوداتی به نام Eikon ها به سر می‌برد. یکی از ویژگی‌های شخصیتی که کلیو را نسبت به تمامی دیگر شخصیت‌های سری فاینال فانتزی متمایز جلوه می‌دهد و همچنین تا حد زیادی موجب تغییر سبک بصری این بازی نسبت به نسخه‌های قبلی شده، خشونت بسیار بالای این شخصیت و به طور کلی بازی Final Fantasy 16 است. 

برای نخستین بار در سری فاینال فانتزی شاهد اثری هستیم که شخصیت‌های اصلی آن بی‌پروا خون می‌ریزند و بازی نیز در به تصویر کشیدن این خون‌ریزی‌ها، محدودیتی در پیش روی خود مشاهده نمی‌کند. مورد بعدی که سبب متفاوت بودن بازی Final Fantasy 16 نسبت به بازی‌های قبلی شده، برنامه‌ریزی انتشار آن به صورت انحصاری کنسولی است. انحصاری کنسولی به عناوینی گفته می‌شود که علاوه بر کامپیوترهای شخصی، تنها برای یک کنسول به انتشار می‌رسند. بازی Final Fantasy 16 نیز درحال حاضر برای انتشار به صورت انحصاری بر روی کنسول PS5 برنامه‌ریزی شده و پس از مدت نامعلومی بعد از انتشار آن روی PS5 نیز شاهد انتشارش روی پلتفرم کامپیوترهای شخصی خواهیم بود.

به نمایش درآمدن یک تریلر گیمپلی از بازی Final Fantasy 16 یکی دیگر از احتمالات بسیار مهم نمایش شوکیس تابستانی سونی است.

رونمایی از کالکشن Uncharted برای PC

پس از سال‌ها انتظار مخاطبین کامپیوترهای شخصی برای تجربه کردن بازی‌های انحصاری پلی‌استیشن، سرانجام مدتی است که این انتظارها به پایان رسیده و شاهد عرضه‌ی تعدادی از بازی‌های انحصاری پلی‌استیشن برای کامپیوترهای شخصی هستیم. نخستین عنوان انحصاری پلی‌استیشن که برای کامپیوترهای شخصی به انتشار رسید، بازی Horizon: Zero Dawn بود که با استقبال بسیار گسترده‌ای روبه‌رو شد و همین استقبال گسترده و بازخورد بسیار مثبت از سوی طرفداران بود که باعث شد تا سونی برنامه‌های بیشتری را برای انتشار عناوین انحصاری بیشتر بر روی کامپیوترهای شخصی به کار بگیرد. 

از همین رو پس از مدتی بازی Days Gone را نیز بر روی کامپیوترهای شخصی منتشر کرد و باری دیگر نیز فروش بسیار خوبی را تجربه کرد. با اینکه سونی قصد دارد عناوین بیشتری در بین بازی‌های انحصاری خود را بر روی کامپیوترهای شخصی منتشر کند، سونی تایید کرده است که هیچ وقت عناوین انحصاری خودش را به صورت همزمان روی کامپیوترهای شخصی منتشر نخواهد کرد و همواره حداقل دو الی سه سال زمان خواهد برد تا یک بازی بر روی کامپیوترهای شخصی منتشر شود.

درحال حاضر شایعات متعددی مبنی بر انتشار بازی‌های بیشتر از بین انحصاری‌های پلی‌استیشن بر روی کامپیوترهای شخصی، در فضای مجازی دست به دست می‌شوند. یکی از این شایعات که همراه با یک تصویر لیک شده و تاحدودی رسمی به نظر می‌رسد، انتشار کالکشن Uncharted برای پلتفرم کامپیوترهای شخصی است. بر اساس این شایعه، سونی درحال توسعه‌ی یک کالکشن متشکل از 5 نسخه‌ی سری بازی‌های آنچارتد است تا آن را برای کامپیوترهای شخصی به انتشار برساند. درحال حاضر مشخص نیست که این کالکشن تا چه اندازه از لحاظ کیفی دستخوش تغییرات شده و آیا علاوه بر کامپیوترهای شخصی، برای کنسول PS5 نیز منتشر خواهد شد یا نه؟

رونمایی از بازی Final Fantasy 7 Remake: Part 2

سال گذشته بود که نسخه‌ی بازسازی شده‌ی بازی Final Fantasy 7 پس از گذشت تقریبا 20 سال از انتشار نسخه‌ی ارجینال آن به طور انحصاری برای کنسول PS4 به انتشار رسید. نسخه‌ی بازسازی شده‌ی بازی Final Fantasy 7 قرار است در قالب سه پارت جداگانه و مستقل منتشر شود و در حال حاضر تنها پارت اول آن به انتشار رسیده و پارت دوم آن در دست توسعه قرار دارد.

پیش از این نیز به این موضوع اشاره داشتیم که بازی Final Fantasy 15 برای نخستین بار در سری دستخوش تغییرات عمده‌ای در ساختار گیمپلی شده بود. به طوری که در این بازی مکانیزم‌های قدیمی گیمپلی که امضای سری بازی فاینال فانتزی محسوب می‌شدند، جای خود را به گیمپلی اکشن و نسبتا هک اند اسلش بازی داده بودند. 

این موضوع تا حدودی سبب نارضایتی طرفداران هاردکور و دوآتیشه‌ی نسخه‌های قدیمی بازی‌های فاینال فانتزی شده بود. تا اینکه بازی Final Fantasy 7: Remake پا به عرصه‌ی بازی‌های ویدیویی گذاشت و با ادغام کردن ویژگی‌های قدیمی و جدید گیمپلی سری بازی‌های فاینال فانتزی توانست هم طرفداران قدیمی و دوآتیشه‌ی سری فاینال فانتزی و هم مخاطبین جدید و تازه واردها به این مجموعه را راضی نگه دارد.

پارت اول بازی Final Fantasy 7: Remake شامل یک نسخه‌ی وسیع‌تر و توسعه‌ یافته از مقدمه‌ی نسخه‌ی ارجینال این بازی می‌شود که نزدیک به 20 سال پیش به صورت انحصاری برای کنسول Playstation به انتشار رسیده بود. حالا دو پارت بعدی بازی Final Fantasy 7: Remake اتفاقات پس از مقدمه‌ی نسخه‌ی ارجینال را در خود جای خواهند داد. 

اینطور که پیداست کمپانی Square Enix تمام تلاش خود را به کار گرفته تا محتویات نسخه‌ی ارجینال بازی Final Fantasy 7 را حد ممکن توسعه یابد و نسخه‌ای وسیع‌تر از آن را در قالب یک سه‌گانه‌ی بازسازی شده به انتشار برساند. در حال حاضر اطلاعات زیادی از پارت دوم بازی Final Fantasy 7: Remake در دست نداریم اما از در دست توسعه قرار داشتن آن اطمینان داریم و حتی ممکن است شاهد رونمایی کامل آن در شوکیس تابستانی سونی نیز باشیم.

بازی Gran Turismo 7

یکی دیگر از عناوینی که ممکن است در شوکیس تابستانی سونی حضور داشته باشد و نمایش جدیدی از گیمپلی آن به نمایش درآید، بازی Gran Turismo 7 است که پیش از این برای انتشار در سال 2021 برنامه‌ریزی شده بود اما مثل خیلی دیگر از عناوین مثل God of War که به علت مشکلات پیش آمده توسط پاندمی کرونا تاخیر خوردند، انتشار بازی Gran Turismo 7 نیز تا سال 2022 به تعویق افتاد. 

با اینکه هیچ یک از طرفداران این مجموعه از به تاخیر افتادن بازی ریسینگ مورد علاقه‌ی خود خشنود نیستند، اگر بخواهیم به نیمه‌ی پر لیوان نگاه کنیم باید اشاره‌ای داشته باشیم به این واقعیت که با تاخیر خوردن بازی Gran Turismo 7 سازندگان وقت بیشتری برای پولیش بیشتر بازی خواهند داشت و در نتیجه در مقایسه با تاریخ انتشار قبلی، شاهد به انتشار رسیدن یک بازی به مراتب بی‌نقص‌تر خواهیم بود.

یکی از ویژگی‌هایی که همواره موجب متمایز بودن بازی Gran Turismo 7 نسبت به دیگر عناوین ریسینگ شده، جزئیات بصری و فوتو ریلیستیک بودن گرافیک بازی است. حالا که سازندگان بازی در استودیوی Polyhony Digital کنسول بسیار قدرتمندی مثل PS5 را در اختیار دارند، به نظر می‌رسد که بتوانند سطح گرافیکی بازی را یک سر و گردن ارتقا دهند تا شاهد یک بازی مراتب فوتو ریلیستیک‌تری نسبت به عناوین قبلی سری بازی‌های Gran Turismo باشیم. 

طرفداران این سری بازی تا به امروز مدت زیادی را در انظار عرضه‌ی یک دنباله‌ی جدید از فرنچایز مورد علاقه‌ی خود گذرانده‌اند. اما تمام این مدت زمانی که به انتظار سپری شده است قطعا ارزشش را خواهد داشت. چرا که یک بازی شبیه‌ساز رانندگی بی‌نظیر درحال توسعه قرار دارد و به زودی در تاریخ نامعلومی در سال 2022 منتشر خواهد شد و به دست طرفداران خواهد رسید.

بازی Horizon: Forbidden West

بازی Horizon: Forbiden West نیز یکی دیگر از عناوینی است که به احتمال بسیار زیاد در شوکیس تابستانی سونی حضور خواهد داشت. سونی تا به امروز نمایش‌های متعددی را از این بازی در قالب چند تریلر سینماتیک و گیمپلی به انتشار رسانده و به نوعی می‌توان گفت طرفداران را به طور کامل با مکانیزم‌های گیمپلی و داستان بازی Horizon: Forbidden West آشنا کرده است. 

بازی Horizon: Forbidden West به زودی در تاریخ 18 فبریه 2022 مصادف با جمعه 29 بهمن سال 1400 خورشیدی منتشر خواهد شد و به نظر می‌رسد شوکیس پیش روی سونی که در انتهای هفته‌ی جاری به صورت اینترنتی پخش خواهد شد، آخرین فرصت سونی برای به نمایش درآوردن جزئیات تکمیلی از این بازی مورد انتظار باشد. 

اینطور که از نمایش اخیر بازی Horizon: Forbidden West که گیمپلی بازی را به تصویر می‌کشید پیداست، در این بازی به مناطق غربی آمریکا سفر خواهیم کرد. مناطق کاملا جدیدی در سان فرانسیسکوی آمریکا که نقشه‌ای کاملا متفاوت نسبت به نسخه‌ی اول یعنی بازی Horizon: Zero Dawn را پیش روی بازیکنان قرار خواهند داد. در این مناطق همچنین ماشین‌آلات کاملا جدیدی نیز قرار گرفته‌اند که به نوبه‌ی خود تغییرات عمده‌ای در گیمپلی بازی ایجاد می‌کنند.

علاوه بر ماشین‌آلات تازه که در خشکی، آسمان و حتی زیر آب تهدیدات بسیاری را برای بازیکنان ایجاد می‌کنند، تجهیزات جدیدی نیز برای شخصیت اصلی بازی یعنی Aloy در نظر گرفته شده‌اند که هر یک به طریقی تغییرات مختص به خود را در گیمپلی بازی ایجاد کرده‌اند. از جمله این تجهیزات جدید می‌توان به یک ریسمان قلاب‌دار اشاره کرد که Aloy با استفاده از آن می‌تواند در کسری از ثانیه از دیوارها و ساختمان‌های بلند بالا برود و خود را از دید دشمنان پنهان کند یا از زوایای جدید به آن‌ها حمله‌ور شود. 

Aloy علاوه بر اینکه با استفاده از این ریسمان از بلندی‌ها بالا می‌رود، می‌تواند با استفاده از یک چتر نجات پیشرفته نیز از بلندی‌ها روی زمین فرود بیاید. علاوه بر این دو ویژگی جدید، یک ماسک اکسیژن نیز برای Aloy در بازی تعبیه شده که با استفاده از آن می‌تواند مدت زمان بیشتری را در زیر آب دوام بیاورد.

بازی Horizon: Forbidden West به طور انحصاری برای کنسول‌های نسل هشتمی و نسل نهمی PS4 و PS5 منتشر خواهد شد و هم‌اکنون در استودیوی Guerrilla Games در دست توسعه قرار دارد. مدتی قبل نیز جزئیات تازه‌ای در رابطه با نسخه‌های ویژه‌ی این بازی در دسترس قرار گرفت و پس از مدتی نیز مشخص شد که بازیکنان برای ارتقای نسخه‌ی نسل هشتمی خود به نسخه‌ی نسل نهمی بازی، نیاز به پرداخت هزینه‌ی جداگانه نخواهند داشت. سونی در ابتدا امکان ارتقای نسخه‌ی نسل هشتمی بازی به نسخه‌ی نسل نهمی را به صورت رایگان مهیا نکرده بود اما با اعتراضات گسترده‌ی طرفداران بازی در فضای مجازی، سونی موضع خود را در این رابطه تغییر داد.

 

سورپرایزهای احتمالی شوکیس تابستانی سونی

سونی همواره در مراسم‌های قبلی خود در رویدادهای بزرگی مثل E3 و Gamescom یا حتی مراسم‌های کوچکتر مثل Paris Game Week، سورپرایزهای غافلگیرکننده‌ی بسیاری را برای طرفداران خود ترتیب داده است. از همین رو انتظار می‌رود که در شوکیس تابستانی سونی نیز شاهد سورپرایزهای جدیدی از سوی این کمپانی محبوب ژاپنی باشیم. یکی از هیجان‌انگیزترین لحظات مراسم‌های گذشته‌ی سونی که به صورت حضوری برگزار می‌شدند، جمله‌ی «یک نمایش دیگر» بود که در انتهای مراسم توسط مجری صحنه به زبان آورده می‌شد و خبر از سورپرایز نهایی سونی در رویداد مربوطه می‌داد. 

حالا در نمایش 40 دقیقه‌ای شوکیس تابستانی سونی نیز فرصتی فراهم شده تا سونی طرفداران خود را با سورپرایزهای غافلگیرکننده‌ای مثل رونمایی از یک بازی جدید، به وجد بیاورد. این رونمایی نیز می‌تواند هر عنوان جدیدی را در خود جای دهد. یکی از بازی‌هایی که طرفداران کنسول‌های پلی‌استیشن مدت‌هاست انتظارش را می‌کشند، دنباله‌ی جدید بازی Marvel’s Spider-Man است که بدون شک تمامی طرفداران سونی و کنسول‌های پلی‌استیشن را به وجد خواهد آورد. 

پس از اینکه بازی مستقل و کوچک Spider-Man: Miles Morales به صورت انحصاری برای کنسول PS5 به انتشار رسید، کارمندان سونی به صورت رسمی تایید کردند که یک دنباله‌ی جدید برای بازی Spider-Man در دست توسعه قرار دارد. از همین رو احتمال این اتفاق وجود دارد که سونی از دنباله‌ی جدید این بازی که امروزه تحت عنوان Spider-Man 2 از آن یاد می‌شود، رونمایی کند.

اما بازی Spider-Man 2 تنها سورپرایز احتمالی نمایش شوکیس تابستانی سونی نیست و این احتمال نیز وجود دارد که سونی قصد رونمایی از عناوین دیگری را داشته باشد. مدتی قبل نورمن ریداس (بازیگر نقش دریل در سریال The Walking Dead و شخصیت سم در بازی Death Stranding) به طور رسمی اعلام کرد که یک دنباله‌ی جدید از بازی Death Stranding در دست توسعه قرار دارد. 

این روزها استودیوی Kojima Productions مشغول تبلیغات نسخه‌ی کارگردان بازی Death Stranding است اما از آنجایی که هیدئو کوجیما همواره علاقه‌ی زیادی به رونمایی از بازی‌هایش مدت‌ها قبل انتشارشان دارد، زیاد دور از انتظار نیست که این استودیو برنامه‌ی رونمایی از دنباله‌ی Dead Stranding را در مراسم پیش روی سونی در دستورنامه‌ی کاری خود داشته باشد. همچنین عده‌ای از طرفداران سونی معتقدند که یک بسته‌ی الحاقی برای بازی Returnal در دست توسعه قرار دارد و اگر اینچنین باشد، سونی قطعا این بسته‌ی الحاقی را در شوکیس اختصاصی پیش روی خود رونمایی خواهد کرد.

علاوه بر این عناوین، یکی دیگر موارد احتمالی که سونی می‌تواند با استفاده از آن طرفداران خود را غافلگیر کند، رونمایی از پروژه‌ی جدید استودیوی ناتی داگ (سازنده بازی The Last of Us) است. اینطور که از شایعه‌ها و همچنین تاییدیه‌ی رسمی این استودیو پس از به انتشار رسیدن بازی The Last of Us: Part 2 پیداست، این استودیو هم‌اکنون مشغول ساخت یک بازی آنلان چندنفره با محوریت بازی The Last of Us است و زیاد دور از انتظار به نظر نمی‌رسد که رونمایی از این پروژه در شوکیس تابستانی سونی اتفاق بیفتد.

نمایش شوکیس تابستانی سونی در تاریخ 9 سپتامبر 2021 مصادف با پنجشنبه 18 شهریور 1400 به صورت اینترنتی پخش خواهد شد و حداقل تعدادی از عناوین حاضر در این لیست نیز در آن حضور خواهند داشت. از آنجایی که سونی علاقه‌ی زیادی به غافلگیر کردن طرفداران خود دارد، بعید نیست که شاهد به نمایش درآمدن IPهای کاملا جدیدی باشیم که در این لیست قرار نگرفته‌اند و به طور کامل از آن‌ها بی‌خبریم. از طرفی دیگر نیز شایعات جدیدی از بازی Abandoned به گوش می‌رسد که هر کدام نشان از مرموز بودن این پروژه می‌دهند. 

بر اساس این شایعات، هیدئو کوجیما در مراحل توسعه‌ی این بازی دست دارد و بر اساس سوابق این نابغه‌ی بازیسازی ژاپنی، به نظر می‌رسد که عنوان Abandoned تنها یک اسم موقت برای پروژه‌ی جدیدی باشد که به فرنچایزهای Metal Gear Solid یا Silent Hill مربوط می‌شود. درحال حاضر اطلاعات زیادی از این بازی در دست نداریم اما احتمال به نمایش در آمدن این بازی نیز در شوکیس تابستانی سونی وجود دارد.

به نظر شما سونی چه عناوین دیگری را برای به نمایش درآوردن در این شوکیس تابستانی سونی تدارک دیده است؟

0 0 آراء
امتیاز مطلب

نظرات

guest

3 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا