#مهسا_امینی
بازی‌های آذر 99

مهم‌ترین بازی‌هایی که در آذر ۹۹ عرضه می‌شوند

در یک قدمی ملاقات با جانی سیلورهند

در این مقاله نگاهی خلاصه‌وار به بازی‌های مهمی خواهیم انداخت که طی ماه آذر ۹۹ (مصادف با نوامبر و دسامبر ۲۰۲۰) در دسترس قرار می‌گیرند.

مانند آبان که تعداد زیادی از بازی‌های مهم و مورد انتظار را در خود جای داده بود، آذر هم شامل عناوین بزرگی می‌شود اما تعدادشان با ماه پیشین قابل‌مقایسه نیست. در ادامه‌ی مطلب نگاهی خلاصه‌وار این محصولات انگشت‌شمار خواهیم انداخت.

World of Warcraft: Shadowlands

استودیوی سازنده: بلیزارد اینترتینمنت

ناشر: بلیزارد اینترتینمنت

تاریخ انتشار: ۳ آذر (مصادف با ۲۳ نوامبر)

بلیزارد اینترتینمنت هفتمین نسخه‌ی وارکرفت را تحت عنوان World of Warcraft در سال ۲۰۰۴ میلادی عرضه کرد. از آن‌جایی که انتشار محتوای جدید برای یک بازی آنلاین محور اهمیت زیادی دارد، تیم توسعه طی سال‌های اخیر هفت بسته‌ی الحاقی مهم را منتشر کرده و حالا نوبت به Shadowlands رسیده است. مطابق انتظار، این بسته‌ی الحاقی چند منطقه‌ی جدید به بازی اضافه می‌کند که تاکنون پنج مورد از آن‌ها معرفی شده و اطلاعاتی درباره‌یشان داریم؛ برای مثال، می‌توان به Maldraxxus اشاره کرد که مردم Necrolords در آن حاضر هستند. اگرچه از نظر ظاهری به شیاطین شباهت دارند اما ذاتا شرور نیستند. دیگر نکته‌ی مهم پیرامون Shadowlands، اضافه کردن ۸ دانجن جدید است. یکی از آن‌ها که Torghast نام دارد، در واقع یک برج بلند است که کاربر می‌تواند به همراه دوستان خود دشمنان را کشته و طبقاتش را طی کند. با توجه به بازخوردهای دریافتی از نسخه‌ی بتا، این دانجن از جذابیت بالایی برخوردار است.

Chronos: Before the Ashes

استودیوی سازنده: گان‌فایر گیمز

ناشر: تی‌اچ‌کیو نوردیک

تاریخ انتشار: ۱۱ آذر (مصادف با یک دسامبر)

Chronos: Before the Ashes، نسخه‌ی بهبودیافته‌ی Chronos است که سال ۲۰۱۶ میلادی برای پلتفرم‌های هدف منتشر شده بود. این عنوان در سبک اکشن سوم شخص ساخته شده اما دوربین ثابت بوده و قابل‌تغییر نیست. کاربر در جریان بازی کنترل یک شخصیت قابل‌شخصی‌سازی را به دست می‌گیرد که ماموریت دارد وارد یک هزارتو شده و اژدهای مورد نظر را از بین ببرد. سیستم مبارزه بر اساس حمله با سلاح و دفع ضربه‌های دشمن با سپر طراحی شده است. او همچنین به واسطه‌ی حل کردن معماها و کشتن دشمنان به سلاح‌ها و جادوهای تازه‌ای دست یافته و می‌تواند عملکرد جنبه‌های مختلف خود مانند قدرت، چابکی، مهارت در مخفی‌کاری و میزان انرژی را بهبود بخشد. در ضمن، گیم‌پلی یک سیستم جالب دارد. با هر بار مرگ کاربر، سن شخصیت اصلی به میزان یک سال افزایش می‌یابد. کاراکتر اصلی در سال‌های جوانی چابک و سریع است اما با افزایش سن، سرعتش کاهش یافته و در مقابل، مهارت بیشتری در استفاده از جادو به دست می‌آورد.

Empire of Sin

استودیوی سازنده: رومرو گیمز

ناشر: پادادوکس اینتراکتیو

تاریخ انتشار: ۱۱ آذر (مصادف با یک دسامبر)

Empire of Sin، یک بازی استراتژیک نوبتی است. داستان در دوران ممنوعیت الکل در ایالات متحده آمریکا روایت شده و شروع اتفاقات از سال ۱۹۲۰ میلادی است. کاربر باید کنترل یک گروه جنایتکاری را بر عهده گرفته و تا قبل از سال ۱۹۳۳ میلادی کنترل تمامی شیکاگو را به دست بگیرد. به عنوان رئیس، ۶۰ انتخاب مقابل کاربر قرار می‌گیرد تا از میان آن‌ها نهایتا ۱۶ مورد را به عنوان زیردستان اصلی انتخاب کرده و مدیریت زیرمجموعه‌ها مانند کازینو یا فروشگاه را به آن‌ها بسپارد. زیردستان همچنین باید حجم تبادلات را در مجموعه‌هایی که مدیریت می‌کنند افزایش دهند، گستره‌ی فعالیت را بیشتر و از تجارتشان در برابر رقبا محافظت کنند. برای گرفتن کنترل زیرمجموعه‌های رقیب یک مبارزه رخ می‌دهد که سیستمی شبیه به مجموعه‌ی X-Com شباهت داشته و به صورت نوبتی پیش می‌رود. در ضمن، کاربر می‌تواند در جریان بازی با دیگر گروه‌های جنایتکاری یک اتحاد تشکیل داده و برای از بین بردن رقیبی مشترک دست به کار شوند.

Worms Rumble

استودیوی سازنده: تیم17

ناشر: تیم17

تاریخ انتشار: ۱۱ آذر (مصادف با یک دسامبر)

تیم17 یک بازیساز و ناشر بریتانیایی است که فعالیت خود را از ۱۹۹۰ میلادی آغاز کر و با خلق مجموعه‌ی Worms شناخته می‌شود؛ مجموعه‌ای که آخرین نسخه‌اش تحت عنوان Worms W.M.D در سال ۲۰۱۶ برای پلتفرم‌های هدف عرضه شده بود. حال و با گذشت حدودا چهار سال از آن زمان، وقتش رسیده تا نسخه‌ی جدید خودنمایی کند. از آن‌جایی که بتل رویال این روزها محبوبیت بالایی در میان مخاطبان جهانی دارد و تقریبا هر استودیو یا شرکت مشهوری سعی کرده شانس خود را دراین حوزه امتحان کند، تیم17 هم تصمیم گرفت تازه‌ترین نسخه‌ی ورمز را در این سبک بسازد. این بازی Worms Rumble نام داشته و شامل تقابل ۳۲ کاربر داخل یک محیط می‌شود. کاربران می‌توانند با تجربه‌هایی که به دست آورده و همچنین واحد پولی داخل بازی، سلاح‌ها، پوسته‌ها، ابزارها و حرکات نمایشی متفاوتی را خریداری کرده و از آن‌ها برای شخصی‌سازی کاراکترشان استفاده کنند. از دیگر نکات حائز اهمیت پیرامون بازی، پشتیبانی آن از کراس‌پلی است. بدین ترتیب، کاربران پلتفرم‌های مختلف می‌توانند مهارت‌های یکدیگر را به چالش بکشند. در ضمن، کاربر می‌تواند به صورت تک‌نفره یا گروهی در رقابت‌های بتل رویال شرکت کند. همچنین حالت Deathmatch هم در بازی وجود دارد.

Immortals Fenyx Rising

استودیوی سازنده: شعبه‌ی کبک یوبیسافت

ناشر: یوبیسافت

تاریخ انتشار: ۱۳ آذر (مصادف با ۳ دسامبر)

شعبه‌ی کبک یوبیسافت که با توسعه‌ی Assassin’s Creed Syndicate و Assassin’s Creed Odyssey به شهرت زیادی در میان علاقه‌مندان به بازی‌های ویدیویی دست یافت، سال‌های گذشته را روی Immortals Fenyx Rising کار کرده است. این محصول در سبک اکشن و ماجراجویی ساخته شده و دوربین سوم شخص دارد. داستان در دوران یونان باستان روایت می‌شود. تایفون پس از مدت‌ها اسارت در تارتاروس (عمیق‌ترین نقطه‌ی دنیای مردگان در اساطیر یونان باستان) توانسته خودش را به سطح زمین رسانده و حالا خواهان انتقام از زئوس و دیگر خدایان یونانی است. در چنین شرایطی، خدایان یونانی قدرت‌های مختلفی مانند پرواز را به یک سرباز به نام فینیکس اهدا کرده و از او می‌خواهند جلوی تارتاروس را بگیرد. سیستم مبارزه‌ی بازی شامل حمله‌ی سبک و سنگین می‌شود. کاربر همچنین قادر خواهد بود از تیر و کمان و نیزه برای از پا در آوردن دشمنان شناور در هوا استفاده کند. در ضمن، او با گشت و گذار در محیط و به دست آوردن آیتم‌های مورد نیاز می‌تواند سلاح‌ها و زره‌های خود را آپگرید کند تا عملکرد بهتری در نبردها داشته باشند؛ نبردهایی که مدیریت انرژی اهمیت بسیاری در آن‌ها دارد زیرا هر حمله بخشی از انرژی شخصیت اصلی را کم می‌کند.

Cyberpunk 2077

استودیوی سازنده: سی‌دی پراجکت رد

ناشر: سی‌دی پراجکت

تاریخ انتشار: ۲۰ آذر (مصادف با ۱۰ دسامبر)

Cyberpunk 2077، یک بازی اکشن و نقش‌آفرینی بوده و محصول سی‌دی پراجکت رد محسوب می‌شود؛ استودیویی که با توسعه‌ی The Witcher 3: Wild Hunt به محبوبیتی جهانی دست پیدا کرد. در حال حاضر جزئیات چندانی از داستان موجود نبوده و تنها می‌دانیم در یک دنیای سایبرپانکی جریان داشته و اتفاقات حول محور یک قطعه‌ی بسیار مهم می‌چرخد که کلیدی برای دستیابی به جاودانگی است. شخصیت اصلی داستان «وی» نام داشته و یک مزدور است. کاربر می‌تواند ویژگی‌های مختلف او مانند جنسیت، مدل مو، رنگ پوست، مدل چشم‌ها، مدل ابرو و غیره را شخصی‌سازی کند. کاربر همچنین در هنگام شخصی‌سازی پروتاگونیست باید از میان سه کلاس تکی، نت‌رانر و سولو یکی را انتخاب کند. هر یک از این دسته‌ها نقاط قوت و ضعف مربوط به خودشان را دارند؛ برای مثال، نت‌رانرها در هک مهارت بالایی دارند اما سولوها مزدورهای کارکشته‌ای هستند.

Haven

استودیوی سازنده: گیم بریکرز

ناشر: گیم بریکرز

تاریخ انتشار: ۲۰ آذر (مصادف با ۱۰ دسامبر)

Haven، یک بازی نقش‌آفرینی و ماجراجویی است. داستان آن روی زوجی جوان تمرکز دارد که همه چیز را رها کرده و با همدیگر به دنیایی ناشناخته قدم گذاشته‌اند. کاربر در نقش این دو معشوقه باید به جستجو در محیط پرداخته و ضمن مقابله با دشمنانی که در گوشه و کنار نقشه قرار گرفته‌اند، آیتم‌های مورد نیاز را پیدا کرده و از آن‌ها برای تعمیر سفینه و تبدیلش به یک محل سکونت استفاده کند.

Medal of Honor: Above and Beyond

استودیوی سازنده: ریسپاون اینترتینمنت

ناشر: الکترونیک آرتز

تاریخ انتشار: ۲۱ آذر (مصادف با ۱۱ دسامبر)

اگرچه Medal of Honor: Warfighter محصول سال ۲۰۱۲ میلادی نتوانست انتظارات مخاطبان و ناشر را برآورده کند اما محبوبیت بالای مدال افتخار باعث شده تا کاربران فضای مجازی برای معرفی نسخه‌ی جدید لحظه‌شماری کنند؛ کاربرانی که نهایتا به خواسته‌ی خود نرسیدند اما نه آنطور که آرزویش را داشته‌اند. Medal of Honor: Above and Beyond که جدیدترین نسخه‌ی سری است، یک بازی واقعیت مجازی بوده و نمی‌توان بدون هدست‌های مخصوص آن را تجربه کرد. داستان در جریان جنگ جهانی دوم جریان داشته و تمرکز اصلی‌اش روی یک عضو دفتر خدمات راهبردی یا به اصطلاح OSS قرار دارد که به قلب فرانسه نفوذ کرده و باید با همکاری نیروهای مقاومت، شرایط را برای بیرون راندن نیروهای آلمان نازی مهیا کند. این بازی دارای حالت‌های چندنفره هم است. در ضمن، کاربر با پیشرفت در بازی می‌تواند به تماشای مستندهایی بنشیند که با حضور سربازان جنگ جهانی دوم ضبط شده است.


نظرات

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا