گلکسی اس ۲۴ Circle to Search
1%
  • 10/10

بررسی قابلیت Circle to Search گلکسی اس ۲۴؛ کاربردی یا صرفا جهت تبلیغات؟

امکان سرچ هر چیزی فقط با کشیدن دایره دور آن!

بررسی قابلیت Circle to Search گلکسی اس ۲۴؛ کاربردی یا صرفا جهت تبلیغات؟ ۱ ۰۸ بهمن ۱۴۰۲ یادداشت فناوری کپی لینک

قابلیت Circle to Search گلکسی اس ۲۴ یکی از جذاب‌ترین قابلیت‌های هوش مصنوعی آن روی کاغذ است که در این مطلب به بررسی آن در عمل می‌پردازیم.

وقتی سامسونگ از سری گلکسی اس ۲۴ رونمایی کرد، انتظار داشتیم بیشتر روی امکانات نرم‌افزاری آن‌ها مانور دهد که همینطور هم شد. این گوشی‌ها عمدتا به خاطر امکانات هوش مصنوعی خود معروف شده‌اند. یکی از جذاب‌ترین قابلیت‌های سری گلکسی اس ۲۴ هم Circle to Search نام دارد.

Circle to Search گلکسی اس ۲۴ چیست؟

Circle to Search گلکسی اس ۲۴ به شما اجازه می‌دهد هرچه را که می‌خواهید فقط با کشیدن دایره در اطرافش سرچ کنید. این قابلیت در سری پیکسل ۸ هم وجود دارد و به کاربران اجازه می‌دهد هرچه را که می‌بینند، درباره‌اش سرچ کنند.

برای انجام این کار کافی است روی خط پایین-وسط گوشی ضربه زده و نگه داشته باشید. حالا می‌توانید دور یک جسم دایره بکشید، خط بزنید، ضربه بزنید و به صورت کلی به آن اشاره کنید تا به گوگل سرچ، یک سوژه برای جست‌و‌جو بدهید. مهم هم نیست که سوژه‌ی مورد نظر در تصویر است، ویدیو یا حتی یک متن. شما کافی است دایره بکشید و باقی کار را به گوگل واگذار کنید.

Circle to Search شما را از خارج شدن از برنامه و سرچ کردن با استفاده از اطلاعات محدود درباره‌ی یک تصویر بی‌نیاز می‌کند. نیازی هم به ثبت اسکرین‌شان نیست. شما بدون مختل شدن تجربه‌ی خود می‌توانید اطلاعات بیشتری از یک تصویر، محل، متن و… به دست بیاورید، فقط با کشیدن یک دایره در اطراف آن.

Circle to Search گلکسی اس ۲۴ همچنین از قابلیت هوش مصنوعی مولد هم بهره می‌برد. به این صورت که به شما اجازه می‌دهد اطلاعات کلی درباره‌ی یک سوژه را در همان قسمت مشاهده کنید. حتی از موقعیت مکانی شما هم برای ارائه‌ی اطلاعات مرتبط استفاده می‌کند. علاوه بر این‌ها، به شما اجازه می‌دهد سوالات متعددی هم درباره‌ی یک موضوع بپرسید.

قابلیت Circle to Search روی چه گوشی‌های دیگری کار می‌کند؟

قابلیت Circle to Search فعلا فقط در گوشی‌های سری گلکسی اس ۲۴ شامل سه مدل استاندارد، پلاس و اولترا و سری پیکسل ۸ شامل دو مدل استاندارد و پرو کار می‌کند.

سامسونگ اعلام نکرده آیا گوشی‌های دیگری از این شرکت به این قابلیت مجهز می‌شوند یا خیر. هرچند گوگل اعلام کرده این قابلیت را به بسیاری از گوشی‌های اندرویدی اضافه خواهد کرد.

شما برای بهره‌مند از این قابلیت به اپلیکیشن Google و اینترنت فعال نیاز دارید. اطلاعات بدیهی که فکر کردیم بهتر است بدانید.

چگونه قابلیت Circle to Search را در گلکسی اس ۲۴ فعال کنیم؟

فعال کردن این قابلیت کار سختی نیست. شما تنها کاری که باید انجام دهید این است که روی خط پایین-وسط نمایشگر کلیک کرده و نگه داشته باشید. حالا بین گوگل اسیستنت و Circle to Search باید یکی را انتخاب کنید.

اگر این خط مرکزی در گوشی شما وجود نداشت، کافی است وارد تنظیمات گوشی شده و از قسمت Display و Navigation bar، گزینه‌ی Circle to Search را انتخاب کنید.

Galaxy S24 Ultra

با فعال کردن Circle to Search، شما می‌توانید همچنان از گوگل اسیستنت هم کمک بگیرید. البته به این شرط که از گوشه‌ی سمت راست یا چپ به سمت داخل گوشی سوایپ کنید.

چگونه Circle to Search را فرا بخوانیم و استفاده کنیم؟

وقتی این قابلیت را روی گلکسی اس ۲۴ خود فعال کردید، به دو روش زیر می‌توانید آن را فرا بخوانید.

  • وقتی از نوار ناوبری استفاده می‌کنید: در این حالت فقط کافی است روی کلید هوم ضربه زده و کمی نگه دارید.
  • وقتی از ژست ناوبری استفاده می‌کنید: در این حالت کافی است روی نوار ناوبری نگه دارید.

گوگل یک انیمیشن جذاب برای زمانی که این قابلیت فراخوانده می‌شود دارد که کاملا متوجه می‌شوید. همچنین نام گوگل هم در بالای صفحه به نمایش در می‌آید تا متوجه شوید این قابلیت برای گوگل است، نه سامسونگ.

وقتی Circle to Search فرا خوانده شد، کافی است دور هرچیزی که می‌خواهید درباره‌اش اطلاعات کسب کنید خط بکشید. به همین سادگی!

Circle to Search در گلکسی اس ۲۴ چقدر خوب کار می‌کند؟

قابلیت یادشده تا زمانی که بتواند درباره‌ی یک سوژه اطلاعات جمع‌آوری کند، عملکرد فوق‌العاده‌ای دارد. مگر اینکه چیزی که دورش خط می‌کشید برایش کاملا نامفهوم باشد. گاهی اوقات شاید عملکردش به آن صورت که می‌خواهید نباشد اما این موضوع خیلی کم پیش می‌آید.

چه چیزی را درباره Circle to Search دوست داریم؟

Circle to Search فرایند سرچ کردن را به کار بسیار ساده‌ای در گوشی‌های هوشمند تبدیل می‌کند. سرچ لباس‌های مختلفی که در اینستاگرام می‌بینید، پست‌های متنی در توییتر که می‌خواهید ببینید اصلا حقیقت هستند یا خیر و حتی جست‌و‌جو درباره‌ی وقت‌های آزاد یک رستوران، کافه و… یا چک کردن وضعیت آب و هوا.

شما برای به دست آوردن این اطلاعات حتما باید از هر اپی که در حال کار با آن هستید خارج شده و سپس به گوگل بروید و فرایند سرچ را انجام دهید. اما با سری گلکسی اس ۲۴ و قابلیت Circle to Search اصلا به این کارها نیازی ندارید.

همانطور که در بالا هم گفته شده، قابلیت Circle to Search زمانی شما را به وجد می‌آورد که مشخص باشد به دنبال چه چیزی می‌گردید. مثل لباس، کتونی، مکانی که نمی‌دانید در چه شهری قرار دارد، پرچم یک کشور و کلی اطلاعات این‌چنینی. اما مثلا یک متن عجیب که شاید خیلی اطلاعات پیرامون آن وجود نداشته باشد شما را با نتایج خوبی مواجه نمی‌کند. البته این کاملا هم طبیعی است. شما نمی‌توانید انتظار داشته باشید گوگل درباره‌ی هر چیزی اطلاعات داشته باشد.

دو مورد دیگر که درباره‌ی این قابلیت دوست داریم این است که اگر کلیدهای ناوبری را فعال کنید، فراخواندن آن بسیار راحت‌تر می‌شود چون فقط کافی است روی کلید هوم فشار دهید. دوم اینکه اطلاعات سرچ شده را بر اساس هوش مصنوعی گوگل بارد هم به شما نشان می‌دهد. البته اعتماد کردن به این اطلاعات کاملا به میزان اعتماد شما به هوش مصنوعی بستگی دارد.

چه چیزی را راجع به Circle to Search دوست نداریم؟

فراخواندن Circle to Search در گلکسی اس ۲۴ اولترا کمی گیج‌کننده است. این اتفاق زمانی رخ می‌دهد که هنگام فعال بودن ژست‌های ناوبری بخواهید آن را فرا بخوانید.

وقتی از ژست‌های ناوبری استفاده کنید، باید روی خط مرکزی ظاهر شده در پایین صفحه ضربه زده و نگه داشته باشید که در پایین‌ترین بخش صفحه قرار دارد. اگر انگشت شما ثابت نماند، ممکن است گوشی این کنش را یک سوایپ در نظر بگیرد که در این صورت، دستور بازگشت به صفحه‌ی هوم را صادر می‌کند.

این یعنی شما در حین کار با یک اپ می‌خواهید چیزی را سرچ کنید. اگر دستتان کمی جابجا شود، به صفحه‌ی هوم بر می‌گردید. از این جور اتفاقات روی گوشی گلکسی اس ۲۴ اولترا که کار کردن با آن با یک دست بسیار مشکل است زیاد به وجود آمده و راه حل خاصی هم ندارد جز فعال کردن کلیدهای ناوبری. اگر هم در منوی هوم باشید، وقتی دستتان به سمت بالا حرکت کند، کیف پول سامسونگ اجرا می‌شود.

نتیجه این که شما اگر بخواهید روی یک گوشی بزرگ قابلیت Circle to Search را فعال کنید باید خیلی دقیق عمل کنید در غیر این صورت از برنامه خارج می‌شوید. این کاملا در تضاد با هدف سامسونگ و گوگل است مبنی بر اینکه بدون نیاز به خارج شدن از اپ و در سریع‌ترین زمان ممکن، هرچه را که می‌خواهید سرچ کنید.

اگر تنظیمات صفحه را روی کلیدهای ناوبری قرار دهید تمام این مشکلات حل می‌شود. اما شاید کسی نخواهد آن سه کلید را روی گوشی‌اش ببیند. شاید سامسونگ مثل اپل بعدها به تعبیه‌ی کلیدی شبیه به اکشن روی گوشی‌هایش روی بیاورد صرفا برای فعال کردن این قابلیت!

آخرین چیزی هم که درباره‌ی این قابلیت در گلکسی اس ۲۴ دوست نداریم این است که گاهی اوقات نتیجه‌ی سرچ شما محدود می‌شود به تصاویر و ویدیوهای یوتیوب، نه داده‌های متنی. این موضوع هم خیلی جالب نیست.

Circle to Search در گلکسی اس ۲۴؛ خوب یا معمولی؟

Circle to Search قطعا قابلیت بدی نیست، اما عالی و بدون نقص هم نیست و هنوز فضا برای کامل‌تر شدن دارد. این قابلیت سرچ گوگل را بیش از پیش به شما نزدیک می‌کند و سبب می‌شود در کمترین زمان ممکن بتوانید اطلاعات زیادی درباره‌ی یک موضوع به دست بیاورید.

فقط ای کاش فرا خواندن آن در هر شرایطی راحت‌تر بود؛ به خصوص در گوشی‌های بزرگی مثل گلکسی اس ۲۴ اولترا. چون گاهی اوقات مردم به خاطر سختی فراخواندن آن، عطایش را به لقایش می‌بخشند و فراموش می‌کنند اصلا همچین قابلیتی وجود داشته است.

نظر شما در رابطه با این قابلیت چیست؟ دوستش دارید یا خیر؟مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments