برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
1%
  • 0/10

فاکس‌کان به‌خاطر ویروس کرونا از کارمندانش خواست فعلا سرکار برنگردند

تولیدکننده چینی فعلا کار ساخت آیفون را تعطیل کرده است

فاکس‌کان به‌خاطر ویروس کرونا از کارمندانش خواست فعلا سرکار برنگردند ۰ ۱۹ بهمن ۱۳۹۸ اخبار فناوری کپی لینک
فاکسکان ویروس کرونا

فاکس‌کان به عنوان تولیدکننده اصلی گوشی‌های آیفون، به دلیل نگرانی از شیوع ویروس کرونا طی نامه‌ای از کارمندانش خواست که فعلا سرکار برنگردند.

انتشار ویروس کرونا همزمان با سال نو چینی، روال زندگی مردم چین را تغییر داده است.

در حالی که تعطیلات سال نو تا دهم فوریه (۲۱ بهمن) به پایان می‌رسد، فاکس‌کان نامه‌ای به کارمندان و کارگرانش ارسال و از آنها خواسته فعلا به شهر شن‌ژن بازنگردند.

بلومبورگ متن نامه‌ی فاکس‌کان به کارمندانش را منتشر کرده است که در آن کمپانی تولیدکننده آیفون به کارمندان خود دستور داده که پس از تعطیلات طولانی سال نو چینی که تا روز دوشنبه ۲۱ بهمن (۱۰ فوریه) ادامه دارد، از بازگشت به سرکار خودداری کنند.

متن نامه به‌این شرح است:

برای حفظ سلامت و ایمنی همه کارمندان و رعایت اقدامات پیشگیرانه از ویروس کرونا، از شما می‌خواهیم که به شن‌ژن بازنگردید، ما شما را از وضعیت کار و ادامه فعالیت کارخانه مطلع خواهیم کرد. این شرکت در طول این مدت از حقوق و منافع شما محافظت خواهد کرد. در مورد تاریخ بازگشت به شن‌ژن، به شما اطلاع رسانی می‌کنیم.

اگرچه تولید اصلی اپل در خارج از شن‌ژن و در استان ژنگژو صورت می‌گیرد، اما دفتر مرکزی فاکس‌کان در شن‌ژن قرار دارد و اکثر کارمند این کارخانه در آنجا زندگی نمی‌کنند. ظاهرا این نامه فقط برای کارگران فاکس‌کان ارسال نشده و احتمالا سایر کارمندان در مناطق دیگر را نیز شامل می‌شود.

طبق گزارش بلومبرگ، کارگران فاکس‌کان که از نقاط دیگر به استان ژنگژو برمی‌گردند، به مدت ۱۴ روز در قرنطینه خواهند بود، زیرا این مدت زمان لازم است تا شخص اگر در معرض بیماری قرار گرفته و آلوده شده، آثار بیماری را نشان دهد.

شیوع ویروس کرونا همچنان باعث اختلال در روند فعالیت شرکت‌های بزرگ آمریکایی شده که در چین فعالیت می‌کنند.

در همین حال این بیماری روی فعالیت همه شرکت‌های چینی و غیر چینی نیز تاثیر گذاشته چرا که اکثر تولیدکنندگان بزرگ دنیا یا کارخانه‌ای در چین دارند یا قطعات و مواد اولیه محصولات‌شان را از شرکت‌های چینی خریداری می‌کنند.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments