1%
  • 0/10

این 4 گوشی پرفروش سامسونگ دیگر به اندروید جدید آپدیت نمی‌شوند

این 4 گوشی پرفروش سامسونگ دیگر به اندروید جدید آپدیت نمی‌شوند ۰ ۱۷ اسفند ۱۴۰۲ اخبار فناوری کپی لینک
سامسونگ اندروید

سامسونگ بیشتر از هر شرکت دیگری گوشی‌های خود را به اندروید جدید آپدیت می‌کند اما این 4 گوشی محبوب دیگر قرار نیست آپدیتی دریافت کنند.

اگرچه سامسونگ مدت زمان آپدیت گوشی‌هایش را در گلکسی S24 به ۷ سال افزایش داده اما این فقط مربوط به گوشی‌های جدید این شرکت است. این یعنی گوشی‌های دیگر همچنان تا همان 4 یا 3 سال آپدیت دریافت می‌کنند.

بدین ترتیب حالا بسیاری از گوشی‌های سامسونگ که در سال 2020 به بازار آمدند حالا دیگر قرار نیست آپدیتی دریافت کنند. البته عدم دریافت آپدیت نرم‌افزاری به این معنا نیست که این گوشی‌ها دیگر قابل استفاده نیستند. صرفا دیگر نمی‌توانید قابلیت‌های جدید را با آن‌ها تجربه کنید.

در بین گوشی‌های مختلف سامسونگ که قرار نیست آپدیت اندروید دریافت کنند، نام ۴ مدل را شاهد هستیم. ۴ مدلی که فوق‌العاده محبوب و پرطرفدار بوده‌اند و حالا با اتمام زمان آپدیت نرم‌افزاری‌شان، دیگر ارزش خرید خود را از دست داده‌اند.

گوشی‌های سامسونگ که دیگر آپدیت جدید اندروید را دریافت نمی‌کنند

گلکسی S10 لایت، گلکسی نوت 10 لایت، گلکسی A71 و گلکسی A02 از جمله گوشی‌های سامسونگ به حساب می‌آیند که دیگر اندروید جدید را دریافت نمی‌کنند.

گوشی گلکسی S10 لایت که در ژانویه ۲۰۲۰ رسما به بازار آمد، نسخه‌ی ضعیف‌شده‌ی سری گلکسی S10 بود که پس از دریافت 3 نسل مختلف آپدیت اندروید، دیگر آپدیت دریافت نمی‌کند. گلکسی نوت ۱۰ لایت هم وضعیت مشابهی دارد. دستگاه بعدی، گلکسی A71 هم در ژانویه ۲۰۲۰ به عنوان یک میانرده به بازار آمد و به خاطر نمایشگر بزرگ و سیستم دوربین قدرتمندش معروف بود. گلکسی A02 به عنوان یک گوشی اقتصادی، خیلی قدرتمند نبود. اما سامسونگ کلی قابلیت کاربردی به آن افزود تا در لیست گوشی‌های محبوب این شرکت قرار داشته باشد.

آپدیت اندروید این گوشی‌های سامسونگ به اتمام رسیده. اما این احتمال وجود دارد که سامسونگ در صورت بروز مشکل امنیتی، حداقل این گوشی‌ها را از لحاظ امنیتی آپدیت کند.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments