#مهسا_امینی

نقدها و نمرات بازی Forza Horizon 5 منتشر شدند

شاهکاری دیگر، مثل چهار نسخه پیشین در راه است!

نمرات بازی Forza Horizon 5

یک فورزا هورایزون دیگر، یک شاهکار دیگر. نمرات بازی Forza Horizon 5 منتشر شدند تا از نو و البته مثل همیشه برای تمام بازی‌های سبک ماشین سواری خط و نشان بکشد.

کم‌تر از یک هفته تا انتشار بازی مورد انتظار Forza Horizon 5 باقی مانده و همانطور که انتظارش را داشتیم، نمرات این بازی منتشر شدند و خبر از عنوان ریسینگ که فراتر از رانندگی‌ست را می‌دهند. سال‌هاست که فعالان، منتقدین و البته کاربران باور دارند که استودیو Playground Games با همراهی تیم مایکروسافت و ایکس باکس بهترین سری بازی ماشین سواری دنیا را توسعه می‌دهد و حال اینگونه به‌نظر می‌رسد که نسخه پنجم از این سری سعی دارد تاج و تخت پدران خود را تصاحب کند.

عنوان Forza Horizon 4 در ابتدا، کار خود را با ۴۶۰ ماشین در سال ۲۰۱۸ آغاز کرد و حال بازی Forza Horizon 5 پا را فراتر گذاشته و ما شاهد ۴۹۱ ماشین در روز آغازین خواهیم بود که جهش خوبی برای این بازی محسوب شده و می‌توانیم با آن‌ها وارد کشور رنگارنگ مکزیک شویم.

نسخه اول سری بازی Forza Horizon در سال ۲۰۱۲ برای کنسول ایکس باکس ۳۶۰ عرضه شد و توانست امتیاز ۸۵ از ۱۰۰ را برای خود دشت کند و نسخه دوم این بازی که دو سال بعد یعنی سال ۲۰۱۴ منتشر شد توانست در ایکس باکس وان نمره ۸۶ از ۱۰۰ را کسب کند. نسخه سوم این سری بازی سال ۲۰۱۶ از راه رسید و توانست نمره ۹۱ در ایکس باکس وان و نمره ۸۶ در رایانه‌های شخصی را کسب کند. سال ۲۰۱۸ که تابدین لحظه بهترین نسخه سری بازی Forza Horizon یعنی Forza Horizon 4 را به خود دیده، نمره ۹۲ را در ایکس باکس وان و نمره ۸۸ را در رایانه‌های شخصی برای Playground Games به همراه داشت.

حال نمرات بازی Forza Horizon 5 منتشر شده و گرچه شاهد تغییر چندانی در نمره این بازی نسبت به نسخه پیشین نیستیم، ولی باید گفت این بازی به سطحی از کمال رسیده که شاید نتوان نمره بالاتری برای این بازی و دیگر عناوین ریسینگ در نظر گرفت و باید آن را گل سر سبد این سبک پرهیجان و دوست داشتنی دانست. نسخه ایکس باکس سری ایکس/سری اس این بازی توانسته تابدین لحظه از ۶۵ نقد مثبت نمره ۹۱ از ۱۰۰ و نسخه رایانه‌های شخصی آن از مجموع ۱۱ نقد نمره ۹۱ از ۱۰۰ را برای خود کسب کند که آن را در کنار نسخه پیشین خود یعنی Forza Horizon 4 در صدر بازی‌های سبک ماشین سواری قرار می‌دهد. در ادامه نگاهی عمیق‌تر به نمرات این بازی خواهیم داشت.

GamingBolt: نمره ۱۰۰ از ۱۰۰ (نسخه ایکس باکس سری ایکس/سری اس)

Windows Central: نمره ۱۰۰ از ۱۰۰ (نسخه سری ایکس/سری اس)

IGN: نمره ۱۰۰ از ۱۰۰ (نسخه ایکس باکس سری ایکس/سری اس)

VGC: نمره ۱۰۰ از ۱۰۰ (نسخه ایکس باکس سری ایکس/سری اس)

Player 2: نمره ۱۰۰ از ۱۰۰ (نسخه ایکس باکس سری ایکس/سری اس)

WCCFTech: نمره ۹۵ از ۱۰۰ (نسخه رایانه شخصی)

Game Informer: نمره ۹۵ از ۱۰۰ (نسخه ایکس باکس سری ایکس/سری اس)

Multiplayer.it: نمره ۹۵ از ۱۰۰ (نسخه ایکس باکس سری ایکس/سری اس)

Xbox Achievements: نمره ۹۲ از ۱۰۰ (نسخه ایکس باکس سری ایکس/سری اس)

PCGamer: نمره ۹۰ از ۱۰۰ (نسخه رایانه شخصی)

GameRant: نمره ۹۰ از ۱۰۰ (نسخه ایکس باکس باکس سری ایکس/سری اس)

GamingBible: نمره ۹۰ از ۱۰۰ (نسخه ایکس باکس سری ایکس/سری اس)

GameSpot: نمره ۹۰ از ۱۰۰ (نسخه ایکس باکس سری ایکس/سری اس)

ComicBook: نمره ۹۰ از ۱۰۰ (نسخه ایکس باکس سری ایکس/سری اس)

Destructoid: نمره ۸۵ از ۱۰۰ (نسخه ایکس باکس سری ایکس/سری اس)

Game Heroes: نمره ۸۵ از ۱۰۰ (نسخه رایانه شخصی)

نمرات و نقدها هیچ جای صحبتی باقی نگذاشته و می‌دانیم که عنوانی دل‌نشین و چشم‌نواز انتظار ما را می‌کشد و درست مانند نسخه‌های پیشین اینجاست تا دیگر بازی‌های سبک ماشین سواری را ارتقا داده و بااین حال به صدرنشینی خود ادامه دهد. شما می‌توانید بازی Forza Horizon 5 را در روز ۹ نوامبر، برابر با ۱۸ آبان ماه در ایکس باکس وان، ایکس باکس سری ایکس/سری اس و رایانه‌های شخصی تجربه کنید. کاربران اشتراک ایکس باکس گیم پس می‌توانند این بازی را در اولین روز تجربه کرده و کاربرانی که نسخه آلتیمیت این بازی را خریداری کرده باشند می‌توانند از روز ۵ نوامبر، برابر با ۱۴ آبان ماه به تجربه این بازی بپردازند. نظر شما درباره این شاهکار چیست؟ آیا به سراغ این بازی می‌روید؟ منتظر نظرات شما هستیم.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا