حذف بیلد کردن در فورتنایت همیشگی خواهد شد؟

اپیک همه را راضی نگه می‌دارد..

حذف بیلد کردن در فورتنایت همیشگی خواهد شد؟ امیرحسین ناصری ۰ ۰۵ فروردین ۱۴۰۱ اخبار بازی
حذف بیلد کردن در فورتنایت

پس از حذف بیلد کردن در فورتنایت – Fortnite اخیرا یکی از کاربرانی که داده‌های سرور این بازی را استخراج می‌کند اعلام کرده که ظاهرا این حالت دائمی خواهد شد!

از حدود ۵ سال پیش عناوین سبک بتل رویال رفته رفته کار خود را شروع کردند و طرفداران نیز با استقبال بی‌سابقه از آن‌ها، نشان دادند که توسعه این حالت جدید می‌تواند به شدت موفق باشد. به همین جهت نیز سازندگان مختلف سعی کردند تا با ارائه باز‌ی‌های مختلف در این سبک، ثابت کنند که در آن بهترین هستند. این در حالی است که همه آن‌ها یک چهارچوب کلی داشتند و آن، برنده شدن آخرین نفری بود که داخل جزیره زنده می‌ماند. با این وجود نکته قابل توجه اینجاست که هرکدام از این بازی‌ها نیاز داشتند تا ضمن حفظ کردن این چهارچوب، ویژگی‌های خاصی در گیم پلی را داشته باشند تا به عنوان یک بازی جداگانه در نظر گرفته شوند که کپی دیگری نیست.

برای مثال، بازی Call of Duty: Black Ops 4 و همچنین Warzone، حالت واقع‌گرایانه‌ای را لحاظ کردند و از طرفی PUBG این سطح را به حد رساند! اما از طرف دیگر، سازندگان فورتنایت با یک تم کارتونی و کودکانه، حالت متفاوتی را ایجاد کردند که ویژگی خاص آن، داشتن قابلیت ساخت و ساز بود. طوری که در این بازی بازیکنان جدای از اینکه باید دقت تیر خوبی داشته باشند، لازم است تا بتوانند خیلی خوب هم بیلد کنند و ساختمان‌هایی را برای پناه گرفتن یا جا به جا شدن بسازند.

این خاصیت اصلی Fortnite است که رسما باعث شده تا بازیکنان آن را به همین شکل بشناسند و بپذیرند؛ البته، این قاعده تا چند روز پیش برای فورتنایت دخیل بود و اکنون دیگر خبری از بیلد کردن و قابلیت ساخت و ساز نیست! بلکه بازیکنان به جای اینکه دیوار و پله بسازند تا هم خود و هم دشمنان گیج شوند، حال صرفا باید مثل هر بازی سبک بتل رویال دیگری روی دقت تیر خود کار کنند؛ موردی که توسط بسیاری از بازیکنان تایید و مورد استقبال وارد شده و برخی دیگر اصلا با آن موافق نیستند!

حذف بیلد کردن در فورتنایت و راضی نگه داشتن هر دو جبهه

از زمانی که حذف بیلد کردن در فورتنایت انجام شده، بازیکنان بسیاری هستند که به شدت از این حالت راضی هستند و از آن اوج لذت را می‌برند! برای مثال، افرادی که بیشتر پابجی و وارزون بازی می‌کنند، رسما خاطره خوشی از فورتنایت و بیلد کردن‌های عجیب و غریب آن نداشتند. به همین دلیل نیز بازیکنان بسیاری که شاید حتی دقت تیر خیلی خیلی بهتری را نسبت به دشمن خود داشتند، در فورتنایت فقط به دلیل ساخته شدن چندین دیوار و پله و … شکست می‌خوردند و عملا بازی را حذف می‌کردند! اما حال این گیم پلی جدید، باعث شده تا فقط هرکس که واقعا خوب تیراندازی می‌کند برنده باشد، نه هرکسی که می‌تواند دیوار و پله بسازد.

با این وجود، این مورد یک مسئله کاملا واضح است که حتما سازندگان دوباره قابلیت بیلد کردن را به فورتنایت بازمی‌گردانند؛ چراکه این حالت بخشی از هویت بازی Fortnite است و جدا کردن آن رسما باعث می‌شود تا افراد زیادی از ادامه پریدن در جزیره فورتنایت خسته شوند. به هر حال همانطور که افراد زیادی از برداشته شدن قابلیت بیلد کردن راضی هستند، بازیکنان بسیاری هم فوق‌العاده از این اقدام اپیک گیمز ناراضی هستند. اما جدای از این موارد، جالب است بدانید که برنامه اپیک گیمز درباره این موضوع، راضی نگه داشتن هر دو طرف است!

در واقع کاربری به نام TweaBR که معمولا با دیتاماین کردن فایل‌های داخل سرور بازی، جزئیات بسیاری را استخراج می‌کند، متوجه شده که ظاهرا سازندگان قصد دارند تا این قابلیت No Build را برای همیشه نگه دارند. اما این کار بدین معنا نیست که دیگر ویژگی ساخت و ساز به فورتنایت برنمی‌گردد؛ بلکه در منو آینده بازی فورتنایت، قرار است تا در سرورهای جداگانه، بازیکنان بتوانند هر دو حالت را بازی کنند! این اقدام رسما می‌تواند نشان دهد که چند درصد از بازیکنان از فورتنایت با بیلد کردن لذت می‌برند و چند درصد با این قابلیت مخالف هستند. در نتیجه، با انجام این کار هر دو طرف راضی خواهند بود.

اما نظر شما درباره این تصمیم اپیک گیمز چیست؟ ظاهرا اگر این شرکت هر دو حالت بیلددار و بدون قابلیت ساخت و ساز را در کنار همدیگر در بازی قرار دهد، همه را راضی نگه داشته است. ولی آیا چنین روندی همیشگی خواهد بود، یا اینکه پس از مدتی یکی از آن‌ها برداشته می‌شوند؟

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا