#مهسا_امینی

هزینه تعویض نمایشگر گوشی‌های تاشو چقدر است؟!

نمایشگر تاشو میت ایکس، گلکسی فولد و ریزر چقدر می‌ارزد

هزینه تعویض نمایشگر گوشی‌های تاشو چقدر است؟! ساحره چمنی ۰ ۰۹ دی ۱۳۹۸ موبایل
هزینه تعویض نمایشگر هواوی میت ایکس

هزینه تعویض نمایشگر گوشی‌های تاشو شاید بزرگ‌ترین چالش برای کاربرانی باشد که قصد خرید چنین گوشی‌هایی را دارند.

سال ۲۰۱۹ شرکت‌های سامسونگ و هواوی نخستین گوشی‌های تاشو دنیا را عرضه کردند و موتورولا قرار است سومین گوشی از این سری را تا یک ماه دیگر راهی بازار کند. اما به دلیل مشکلاتی که برای گوشی‌های سامسونگ و هواوی به وجود آمد و عرضه این دستگاه‌ها به تعویق افتاد، شاید مهم‌ترین چالش برای خریداران مشکلاتی باشد که ممکن است برای نمایشگر این گوشی‌ها رخ دهد و اینکه این کاربران چقدر برای تعمیر و تعویض نمایشگر گوشی‌هایشان باید هزینه کنند.

گلکسی فولد سامسونگ

سامسونگ اوایل اسفند سال گذشته اقدام به معرفی نخستین گوشی تاشو دنیا با نام گلکسی فولد کرد. این گوشی که قیمتی بیش از دو هزار دلار دارد عرضه آن به دلیل مشکلاتی که برای نمایشگرش پیش آمد چندین بار به تعویق افتاد. حالا این گوشی در بازارهای محدودی عرضه شده است و در دسترس کاربران قرار دارد. اما هزینه تعویض این گوشی دو هزار دلاری ظاهرا با شرایط خاصی در آمریکا حدود ۱۴۹ دلار است؛ بر اساس گزارش‌ها خریدارانی که پیش از دهم دی‌ماه اقدام به خرید این گوشی کنند می‌توانند از شرایط تعویض ۱۵۰ دلاری نمایشگر برای نخستین بار بهره‌مند شوند، اما این شرایط فقط برای کاربران آمریکایی است.

گزارش دیگری منتشر شده مبنی بر اینکه هزینه تعویض نمایشگر گلکسی فولد سامسونگ برابر ۶۰۰ دلار است.

میت ایکس هواوی

هواوی در کنگره جهانی موبایل ۲۰۱۹ از گوشی میت ایکس رونمایی کرد و این گوشی حالا فقط در بازار چین در دسترس است چرا که به دلیل ارایه نشدن سرویس‌های گوگل روی میت ایکس، فقط کاربران چینی امکان استفاده از آن را دارند. در صورتی که نمایشگر این  گوشی که ۲۴۰۰ دلار قیمت دارد، آسیب ببیند، هزینه‌ای برابر ۱۰۱۰ دلار روی دست کاربران می‌گذارد. یعنی هزینه تعویض نمایشگر معادل نصف قیمت گوشی است.

ریزر موتورولا

موتورولا تقریبا دو ماه پیش نسخه‌ای از گوشی محبوب ریزر را معرفی کرد که از فرم تاشونده برخوردار است و در رده گوشی‌های میت ایکس و گلکسی فولد قرار می‌گیرد. این گوشی که طراحی متفاوتی از گوشی‌های مذکور دارد و به شکل افقی تا می‌شود، ۱۵۰۰ دلار می‌ارزد و قرار است تا ماه آینده وارد بازار شود.

ظاهرا موتورولا هزینه تعمیر و تعویض نمایشگر را ۲۹۹ دلار تعیین کرده که نسبت به سایر گوشی‌های این رده، بسیار کمتر و مقرو‌ن‌ به‌صرفه‌تر است.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا