کاراکترهای Tokyo Drift در داستان فیلم Fast And Furious 9

کدام کاراکترهای Tokyo Drift در داستان فیلم Fast And Furious 9 بازمی‌گردند؟

بازگشت دوستان ژاپنی

داستان فیلم Fast And Furious 9 مدتی بعد از عنوان قبلی اتفاق می‌افتد و چنان که به نظر می‌رسد، برخی کاراکترهای عنوان Tokyo Drift نیز در آن حضور خواهند داشت.

فیلم The Fast And The Furious: Tokyo Drift در واقع اولین اثر سینمایی در سری سریع و خشن بود که در داستان آن، زمان بیشتری به شخصیت شان باسول (Sean Boswell) اختصاص داده شد. این کاراکتر جدید، پسری بود که پس از مدت‌ها به کشور ژاپن رفته و در شهر توکیو در کنار پدر خود زندگی می‌کند. تا اینکه خبر از مسابقات غیرقانونی دریفت در این شهر سر درآورده و در آن‌ها شرکت می‌کند.

این اثر سومین فیلم در سری سریع و خشن است که در سال ۲۰۰۶ اکران شده و داستان آن بعد از قسمت ششم فیلم Fast And Furious شکل می‌گیرد؛ درست پس از اکران ۳ فیلم دیگر و درگیری‌های متفاوت دومینیک تورتو (Dominic Toretto) در عناوین مختلف، که خیلی از آن‌ها تا بعد از Tokyo Drift دیده نشده بودند. در این چند فیلم، ماجراهای برایان اوکانر (Brian O’Conner) و تورتو روایت می‌شود تا در فیلم Fast And Furious 7 نیز حتی مجددا شاهد بازگشت دومینیک و تیم او باشیم و شان همچنان غایب باشد. خلاصه که سری سریع و خشن و حتی داستان فیلم مورد انتظار Fast And Furious 9 همگی به نحوی درباره زندگی دومینیک هستند که با ماشین‌های قدیمی و جدید، با مسائل مختلف به طرز و روش خود کنار می‌آید. با این حال در فیلم جدید که (اگر دوباره تاخیر نخورد) به زودی اکران می‌شود، باید شاهد بازگشت شخصیت‌هایی از عنوان Tokyo Drift باشیم. عنوانی که شخصیت‌های آن به جز چند اشاره یا حضور جزئی، همگی به فراموشی سپرده شده بودند.

حال برای شروع، لازم به ذکر است داستان فیلم Fast And Furious 9 از آنجا شروع می‌شود که سایفر (Cipher) اینبار با برادر دومینیک به نام جیکوب تورتو (Jakob Toretto) برای تهدید خانواده او با خانواده او بازمی‌گردد! همین امر نیز سبب می‌شود تا دومینیک به فکر جمع کردن اعضای تیم خود شده و اینبار به سراغ شخصیت قدیمی در فیلم Tokyo Drift، هان لو (Han Lue) برود که همه فکر می‌کردند مرده است.

هان لو (با بازی سانگ کنگ)

کسی که داستان فیلم Fast And Furious 6 را به نحوی با Tokyo Drift متصل می‌کند، هان لو است که در آخر نیز توسط دکارد شاو (Deckard Shaw) با بازی جیسون استاتهام (Jason Stetham) کشته می‌شود. با این حال چنان که به نظر می‌رسد، حدود ۳ فیلم است که او زنده مانده و فقط خود را نشان نداده بود تا اینبار داستان فیلم Fast And Furious 9 را با بازگشت خود تحت تاثیر قرار دهد.

به هر حال یک قانون قدیمی در روایت داستان بازی‌های ویدیویی و فیلم‌های سینمایی وجود دارد که طبق آن اگر شما تکه تکه شدن کاراکتر را به چشم خود ندیدید، پس احتمال زنده ماندن او وجود دارد! حتی در مواردی نیز کاراکتر مورد نظر از وسط به دو نیم تقسیم می‌شود و دوباره بازمی‌گردد، چه برسد به هان لو که فقط در یک انفجار ماشین دار فانی را وداع نگفته بود.

شان باسول (با بازی لوکاس بلک)

در واقع شان کاراکتر اصلی عنوان Tokyo Drift بود که در انتهای فیلم با تورتو به دلیل مرگ هان برای دقایقی همراه شد و توسط او به چالش دعوت شد. چالشی که در فیلم سریع و خشن 7 نتیجه آن معلوم شده و دیدیم که دومینیک تورتو مسابقه با شان را برنده شده است. با این حال نکته‌ای که درباره این کاراکتر وجود دارد، این است که با تمام مهارت او در رانندگی و به خصوص دریفت کشیدن، دیگر ما او را در یک نقش تعیین کننده مشاهده نکردیم و شاید فیلم Fast And Furious 9 زمان مناسب برای درخشش دوباره لوکاس بلک (Lucas Black) در نقش شان باشد.

ارل هو (با بازی جیسون توبین)

ارل هو (Earl Hu) کاراکتری است که در شهر توکیو کار روی ماشین‌ها و ارتقای آن‌ها را بر عهده داشت و حتی به شان کمک کرد تا تاکاشی (Takashi) را شکست دهد. با این وجود هنوز این شخصیت در هیچ فیلم دیگری دیده نشده و تنها حضور او به Tokyo Drift در سال ۲۰۰۶ بازمی‌گردد. در حالی که هان او را برای کار روی پروژه‌ای فوق حرفه‌ای و جدید به نام ماشین موشکی، برای مقابله با سایفر به همراه خود آورده است.

توینکی (با بازی شَد ماس)

توینکی (Twinkie) نام مکانیکی است که از دوستان هان، ارل و سین محسوب شده و در هیچ‌یک از دیگر فیلم‌های سری سریع خشن، به جز Tokyo Drift دیده نشده بود، در حالی که داستان فیلم Fast And Furious 9 به حدی گسترده است که جای کافی برای تمامی شخصیت‌هایی که در گذشته زمان کافی برای نمایش مهارت‌هایشان را نداشته بودند را کنار بگذارد. همچنین جالب است بدانید که در اولین تریلر از فیلم F9 توینکی دیده نشد و خیلی از شایعه‌ها و خبرها درباره آن منتشر شد، تا اینکه در تریلر دوم بالاخره بازگشت این کاراکتر را مشاهده کردیم.

 

نظر شما درباره بازگشت کاراکترهای عنوان Tokyo Drift چیست؟ آیا این احتمال وجود دارد تا پس از شکست دادن سایفر برای دومین بار، شاهد فیلمی تحت عنوان Fast And Furious: Tokyo Drift 2 باشیم؟

0 0 آراء
امتیاز مطلب

نظرات

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا