#مهسا_امینی
فیلم Zombieland: Double Tap

هر آنچه درباره فیلم Zombieland: Double Tap می‌دانیم

تجدید خاطره پس از ۱۰ سال انتظار!

بعد از یک دهه انتظار، بالاخره قرار است پاییز امسال دومین قسمت فیلم زامبی‌لند تحت عنوان Zombieland: Double Tap را تماشا کنیم. مدت زمان زیادی از نمایش اولین تریلر این فیلم نمی‌گذرد و در این مقاله قرار است مروری داشته باشیم بر هر چیزی که درباره این فیلم می‌دانیم.

۲۵ جولای روزی بود که اولین تریلر Zombieland: Double Tap منتشر شد و ما با تماشای آن متوجه شدیم که چهار شخصیت اصلی اولین فیلم در این قسمت هم حضور دارند. Jesse Eisenberg (در نقش Columbus)، Emma Stone (در نقش Wichita)، Woody Harrelson (در نقش Tallahassee) و Abigail Breslin (در نقش Little Rock) در این قسمت به قلب آمریکا یعنی واشنگتن می‌روند و با زامبی‌های جدید و جهش‌یافته روبه‌رو می‌شوند. این گروه چهار نفره که دیگر یک خانواده به‌حساب می‌آیند، در کنار دست‌وپنجه نرم کردن با زامبی‌ها باید با مشکلات خانوادگی‌شان نیز دست‌وپنجه نرم کنند.

شخصیت‌های اصلی و محبوب زامبی‌لند منهای یک نفر در یک قاب پس از ۱۰ سال

خلاصه داستان قسمت دوم زامبی‌لند همین دو خطی بود که خواندید. البته، در تریلر شخصیت‌های جدید زیادی را می‌بینیم که فقط نقش یکی از آنها در فیلم مشخص شده و بقیه فقط خودنمایی می‌کنند تا به ما نشان دهند که زامبی‌لند ۲ یک فیلم پرستاره است. Zoey Deutch، Avan Jogia، Rosario Dawson، Thomas Middleditch و Luke Wilson از بازیگران جدیدی هستند که در تریلر فیلم دیدیم. از میان همه شخصیت‌ها و بازیگرهای جدید، Avan Jogia در نقش Berkeley است که می‌دانیم در این قسمت زامبی‌لند قرار است باعث رخداد چه اتفاقاتی بشود. اگر تریلر فیلم را با دقت بیشتری تماشا کنید، می‌بینید که Little Rock در اواسط تریلر با ماشین خانوادگی فرار می‌کند و در راه‌ به Berkeley برمی‌خورد؛ شخصیت جدیدی که مثل Columbus اصلا یک بچه مثبت نیست.

به‌نظر می‌رسد که بزرگ‌ترین محرک داستانی Zombieland: Double Tap فرار Little Rock و تلاش بقیه اعضای خانواده برای پیدا کردن‌اش باشد. به گفته کارگردان فیلم یعنی Ruben Fleischer، این قسمت دنباله‌ای مستقیم بر فیلم اول نیست و همان‌طور که از اکران اولین فیلم ۱۰ سال گذشته، دنیای زامبی‌لند و شخصیت‌هایش نیز ۱۰ سال بزرگ‌تر شده‌اند. بزرگ شدن دنیای زامبی‌لند به این معنی است که زامبی‌های متنوع‌تر و عجیب‌وغریب‌تری را خواهیم دید که تا الان گفته می‌شود سه نوع زامبی زیر در فیلم وجود دارد:

  • Homers: زامبی‌های احمق
  • Hawkings: زامبی‌های باهوش
  • Ninjas: زامبی‌های مرگ‌بار

علاوه بر این سه نوع زامبی، گفته می‌شود که در این قسمت زامبی‌لند ما تماشاگر مبارزه Tallahassee با یک زامبی بسیار قوی به‌نام Nevada خواهیم شد که این زامبی به اندازه Tallahassee در مبارزه ماهر است. ناگفته نماند که این بخش از اطلاعات فیلم به‌صورت رسمی تایید نشده‌اند و باید در حد شایعه به آنها توجه کنیم.

Bill Murray رو به موت در اولین فیلم!

از شایعه‌ها که بگذریم، باید برگردیم و یادی کنیم از خانه Bill Murray و نقش‌آفرینی به‌یاد ماندنی او در نقش خودش! بعد از گذشت ۱۰ سال حتما او دیگر مرده (در دنیای زامبی‌لند!)، اما شاید Bill Murray زامبی‌شده را در زامبی‌لند ۲ ببینیم. اگر خبری از Murray نباشد، Abigail Breslin گفته که دوست دارد در این قسمت فیلم با «جاستین بیبر» زامبی‌شده ملاقات کند! به هر حال، دور از انتظار نیست تا وقتی که نویسنده‌های فیلم Rhett Reese و Paul Wernick هستند، در زامبی‌لند ۲ یک سلبریتی روبه‌مرگ یا زامبی‌شده دیگری را ببینیم.

هیچ کارگردان و هیچ بازیگری نمی‌خواهد روی قسمت جدید فیلمی کار کند که طرفداران سرسخت زیادی دارد و کیفیت این قسمت جدید قرار نیست طرفداران را راضی کند؛ مخصوصا فیلمی که اولین بار ده سال پیش اکران شده. براساس صحبت‌های Fleischer و Jesse Eisenberg، دلیل این‌که آنها روی ادامه زامبی‌لند کار نکردند همین بود که کیفیت را فدای کمیت نکنند. Fleischer می‌گوید که آنها برای ساخت زامبی‌لند ۲ ایده‌ای جذاب نداشتند و نمی‌خواستند فقط برای این‌که این فیلم طرفدارهای زیادی پیدا کرده از برند آن سواستفاده کنند. درنتیجه، Zombieland جدید بعد از ۱۰ سال ساخته شده، دست‌اندرکاران فیلم از کیفیت کار راضی هستند و تضمین می‌کنند که طرفداران نیز از آن راضی خواهند بود.


نظرات

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا