هر آنچه از بازی Suicide Squad: Kill The Justice League می‌دانیم

هر آنچه از بازی Suicide Squad: Kill The Justice League می‌دانیم

مبارزه با لیگ [نا]عدالت

مدتی پیش، رویداد جذاب Warner Bros با نام DC FanDome برگزار شد و همانطور که به ما وعده داده شده بود، شاهد رونمایی جدیدترین آثار دنیای DC در حوزه‌ی سینما، تلوزیون، گیم و کمیک بوک در پنل‌های مختلف این رویداد بودیم. یکی از مهم‌ترین و مورد انتظارترین پنل‌های این رویداد، پنل استودیوی Rocksteady، خالق سری بازی‌های شاهکار Batman: Arkham، بود که سرانجام پس از سال‌های سال از جدیدترین ساخته‌ی خود با نام بازی Suicide Squad: Kill the Justice League رونمایی کرد.

با ما همراه باشید تا نگاهی داشته باشیم بر هر آن‌چه از این بازی می‌دانیم. پیش به سوی لیگ عدالت!

Suicide Squad
لوگوی رسمی بازی Suicide Squad: Kill the Justice League

اگر گیمر هستید و از طرفی دیگر از عاشقان دنیای کمیک بوک و DC Comics باشید، غیرممکن است که سری بازی‌های Batman: Arkham، ساخته‌ی استودیوی Rocksteady را بازی کرده باشید و وقتی بحث بهترین بازی‌های عمرتان پیش می‌آید، نام آن‌ها از ذهنتان عبور نکند. استودیوی انگلیسی Rocksteady که با موفقیت عظیم خود در ساخت بازی‌های بتمن، نام خود را بر سر زبان‌ها انداخت و محبوبیت زیادی بدست آورد، پس از سال‌های سال غیبت در رویدادهای مختلف دنیای گیم و کمیک بوک و انتشار شایعات زیادی از پروژه‌ی بعدی خود، سرانجام از جدیدترین بازی خود در رویداد DC FanDome رونمایی کرد و به معرفی آن پرداخت. Suicide Squad: Kill the Justice League آخرین ساخته‌ی Rocksteady است که قرار است در عین شباهت، تجربه‌ی جدیدی نسبت به سری بازی‌های محبوب Batman: Arkham برای طرفداران رقم بزند و در آن برای اولین بار سفری داشته باشیم به شهر متروپولیس و همراه با گروه جوخه‌ی انتحار به ماجراجویی عجیبی بپردازیم.

معرفی بازی Suicide Squad: Kill The Justice League

 پس از عرضه‌ی اولین نسخه از سری بازی‌های Batman: Arkham یعنی Batman: Arkham Asylum در سال 2009، Geoff Johns، یکی از سران کمپانی DC Comics، خبر از ساخت بازی کمیک بوکی با سطح خشونت زیادی حول محور گروه Suicide Squad داد و اذعان کرد که این بازی توسط یکی از استودیوهای بازی‌سازی Warner Bros در حال توسعه و در دست ساخت است. این اولین و آخرین خبری بود که تا سال 2013 حول این بازی مطرح شد. در سال 2013 و در پایان بازی Batman: Arkham Origins ساخته‌ی Warner Bros Games Montreal، برای اولین بار از گروه Suicide Squad رونمایی شد و در آن شاهد عضویت دث‌استروک (Deathstroke) به این گروه خطرناک آماندا والر بودیم. در Batman: Arkham Origins Blackgate نیز کت‌وومن (Catwoman)، ددشات (Deadshot) و برونز تایگر (Bronze Tiger) به آنان ملحق شدند. از همین رو بود که در آن زمان شایعاتی مبنی بر ساخت بازی Suicide Squad توسط استودیوی Warner Bros Games Montreal مطرح شد که در سال 2016 رد شد و خبری از کنسل شدن ساخت آن بازی منتشر شد که هواداران این گروه سوپرویلنی را ناامید کرد. پس از گذشت مدتی، این بار نوبت به Rocksteady بود که شایعات را متمرکز خود کند و اخباری مبنی بر توسعه‌ی بازی سوپرمن‌محوری توسط Rocksteady منتشر شد که نه تکذیب شد و نه تایید. اما این هفته با برگزاری رویداد DC FanDome، پس از گذشت سالیان سال از آخرین ساخته‌ی هر دو استودیوی Warner Bros Games Montreal و Rocksteady، مشخص شد که تمام شایعات حول این دو استودیو در تمام این سالیان اشتباه بوده است و Warner Bros Games Montreal از بازی جدید خود به نام Gotham Knights رونمایی کرد و در طرفی دیگر نیز، Rocksteady به معرفی بازی Suicide Squad: Kill the Justice League پرداخت.

بازی Suicide Squad: Kill the Justice League یک بازی سبک اکشن-ماجراجویی جهان‌باز (Open World) است که می‌توانید خط داستانی آن را بصورت تک نفره و یا چند نفره تجربه کنید

بازی Suicide Squad: Kill the Justice League یک بازی سبک اکشن-ماجراجویی جهان‌باز (Open World) است که می‌توانید خط داستانی آن را بصورت تک نفره و یا چند نفره تجربه کنید. اگر تصمیم بگیرید بصورت آفلاین به تجربه‌ی این بازی بپردازید، کنترل یک شخصیت را بدست خواهید گرفت و سه شخصیت دیگر توسط هوش مصنوعی مدیریت خواهند شد، هرچند در هر لحظه از بازی که بخواهید، می‌توانید شخصیت خود را تغییر دهید و کنترل شخصیتی با گیم‌پلی متفاوت را بدست بگیرید. همچنین می‌توانید بصورت آنلاین و در بخش Multiplayer، خط داستانی بازی را به کمک یک، دو و یا سه نفر از دوستانتان تجربه کنید و در متروپولیس به ماجراجویی بپردازید که قابلیت بسیار جذابی برای عاشقان بازی‌های Co-Op محسوب می‌شود.

Suicide Squad
شهر متروپولیس که قرار است با گروه Suicide Squad در آن به ماجراجویی جدیدمان بپردازیم

داستان Suicide Squad: Kill The Justice League چه چیزی را روایت می‌کند؟

همانطور که از قبل گفته شده بود، این هفته شاهد برگزاری رویداد مورد انتظار DC FanDome از سوی کمپانی Warner Brothers بودیم که با استقبال بسیار زیادی از سوی طرفداران دنیای DC همراه بود و Warner Bros را به این فکر انداخت که این رویداد به رویدادی سالیانه برای دنیای DC تبدیل شود. یکی از مورد انتظارترین پنل‌های این رویداد بزرگ، پنل استودیوی Rocksteady بود که با رونمایی جدیدترین بازی خود، Suicide Squad: Kill the Justice League، طرفداران را بیش از پیش هیجان‌زده کرد. در این پنل که کار خود را در ساعت 4:40 بامداد به وقت تهران شروع کرد، شاهد حضور Will Arnett، کمدین و بازیگر مشهور آثاری چون Bojack Horseman، به عنوان مجری بودیم. ویل آرنت طی یک تلپورت دردناک به متروپولیس سفر کرد و پس از غر زدن سر DC Comics بخاطر قدیمی بودن تکنولوژی تلپورتشان، طرفداران را به تماشای اولین تریلر از آخرین ساخته‌ی استودیوی Rocksteady دعوت کرد.

اولین تریلر بازی Suicide Squad: Kill the Justice League با نمایی از شهر متروپولیس آغاز شد و از همان ابتدا متوجه شدیم که دیگر مانند سری بازی‌های Batman: Arkham، با شهر گاتهام در این بازی کاری نداریم و ماجراجویی جدید ما در شهر متروپولیس، خانه‌ی سوپرمن، رقم خواهد خورد. اما این متروپولیس، متروپولیسی نیست که پیش‌تر در انیمیشن و فیلم‌های DC دیده بودیم و تنها ویرانی آن مشاهده می‌شود. بصورت رسمی مشخص نیست چه اتفاقی بر سر متروپولیس آمده است و حتما برایتان سوال است که چطور سوپرمن اجازه داده است همچین اتفاقی بر سر شهر خود بیفتد، اما باید تا آخر این مقاله صبر کنید تا جواب سوالتان را بدهم. پس از تماشای دقایقی از هرج و مرج و ویرانی متروپولیس و نبرد پلیس با موجوداتی زامبی‌گونه، شاهد هارلی کویین هستیم که پیش‌تر او را در سری بازی‌های Batman: Arkham، اما با شکل و شمایلی متفاوت دیده بودیم. طولی نمی‌کشد تا در تریلر با اعضای دیگر Suicide Squad آشنا شویم و چهار عضو اصلی آن را که در بازی با آنان سر و کار داریم را مشاهده می‌کنیم. هارلی کویین (Harley Quinn)، کاپیتان بومرنگ (Captain Boomerang)، ددشات (Deadshot) و کینگ شارک (King Shark)، شخصیت‌های اصلی از گروه Task Force X هستند که در Suicide Squad: Kill the Justice League با آنان به ماجراجویی در متروپولیس خواهیم پرداخت که هر یک گیم‌پلی متفاوتی نسبت به یکدیگر دارند و از امکانات مختلفی بهره خواهند برد. هارلی کویین به کمک چوب بیسبال خود دشمنان را له و لورده می‌کند، کاپیتان بومرنگ به کمک بومرنگ خود به هرجایی که بخواهد تلپورت می‌کند و دشمنان خود را از بین می‌برد، ددشات که به گفته‌ی خودش هیچ تیر خطایی تا کنون نزده است، به کمک اسلحه‌ی خود به مبارزه می‌پردازد و با جت‌پکی که دارد به پرواز در می‌آید و جابجا می‌شود و کینگ شارک نیز با قدرت بدنی منحصربفردش، هرکس که سد راهش شود را به چند تکه تقسیم می‌کند!

هارلی کویین (Harley Quinn)، کاپیتان بومرنگ (Captain Boomerang)، ددشات (Deadshot) و کینگ شارک (King Shark)، شخصیت‌های اصلی از گروه Task Force X هستند که در Suicide Squad: Kill the Justice League با آنان به ماجراجویی در متروپولیس خواهیم پرداخت که هر یک گیم‌پلی متفاوتی نسبت به یکدیگر دارند و از امکانات مختلفی بهره خواهند برد

در ادامه‌ی تریلر، پس از مدتی جر و بحث با یکدیگر که کار همیشگی گروه Suicide Squad است، صدای Amanda Waller را می‌شنویم که به آنان دستور می‌دهد کار خود را شروع کنند و به مقابله با تهاجم‌کنندگان متروپولیس بپردازند، وگرنه بمب مخفی که در گردن آنان کار گذاشته شده را فعال می‌کند و آنان را به سزای اعمال خود می‌رساند. بگذارید دست نگه دارم، چرا که شاید خیلی از شما بپرسید قضیه‌ی آماندا والر و بمب و این گروه چیست و در کل Suicide Squad یعنی چه؟ اگر با گروه Task Force X یا Suicide Squad آشنایی ندارید و پیش‌تر فیلم آن به کارگردانی دیوید آیر را تماشا و یا انیمیشن یا کمیک بوکی از این گروه را تجربه نکرده‌اید، ارتباط برقرار کردن با بازی Suicide Squad: Kill the Justice League و گروه Task Force X در آن برای شما مشکل خواهد بود و به احتمال زیاد لذتی از آن نخواهید برد. پس بگذارید قبل از اینکه به سراغ بازی برویم، آشنایی مختصری از Suicide Squad به شما بدهم تا بدانید قضیه از چه قرار است!

جوخه‌ی انتحار که با نام Task Force X نیز شناخته می‌شوند، گروهی متشکل از چندین سوپرویلن است که پس از ایجاد هرج و مرج و هر یک به شیوه‌ی خاصی به دام شخصی به نام آماندا والر افتاده‌اند و با بیشترین امکانات امنیتی زندانی هستند. آماندا والر پس از زندانی کردن آنان، بمب کوچکی در گردن آنان کار می‌گذارد تا در صورت تخطی کردن از قوانین و اقدام به فرار، کار آنان را یک سره کند و آنان را نابود کند. آماندا والر این گروه را با تهدید کردن دور هم جمع می‌کند و به سراغ ماموریت‌های فوق‌سری و بسیار خطرناکی می‌فرستد تا جلوی بزرگ‌ترین و خطرناک‌ترین موجودات را بگیرند، و در ازای همچین کاری، به اعضای Suicide Squad عفو قانونی می‌بخشد و یا حکم زندان آنان را تقلیل می‌دهد. بنظر معامله‌ی خوبی است، نه!؟ این گروه از اعضایی همچون هارلی کویین (Harley Quinn)، کاپیتان بومرنگ (Captain Boomerang)، ددشات (Deadshot)، کینگ شارک (King Shark)، کیلر کراک (Killer Croc)، کاتانا (Katana) و … تشکیل شده است که هر یک در شماره‌ی خاصی از کمیک بوک‌های DC به این گروه اضافه شده‌اند. اولین باری که نام همچین گروهی در دنیای DC به چشم خورد، به سال 1959 و انتشار شماره‌ی 25 سری کمیک بوک‌های The Brave and the Bold برمی‌گردد و از آن‌جا پای Suicide Squad به دنیای DC باز شد. تا کنون یک فیلم سینمایی از آنان ساخته شده است که در سال 2016 به کارگردانی دیوید آیر اکران شد که نتوانست انتظارات طرفداران را محقق کند. نسخه‌ی دوم این فیلم که در نوع خود یک ریبوت نیز محسوب می‌شود، در سال آینده به کارگردانی جیمز گان اکران خواهد شد که پیش از پنل Suicide Squad: Kill the Justice League در DC FanDome از آن رونمایی شد و شاهد معرفی بازیگران آن بودیم.

وقت آن است که به جدیدترین بازی Rocksteady برگردیم و فکر می‌کنم شناختی مختصر با Suicide Squad پیدا کرده باشید. در تریلر پس از اینکه شاهد قتل و کشت و کشتار بیگانگان توسط Task Force X هستیم، متوجه دلیل نام‌گذاری بازی Suicide Squad: Kill the Justice League می‌شویم و اینجاست که جا می‌خوریم و تعجب می‌کنیم. در آخر تریلر، سوپرمن را می‌بینیم که پس از نجات خلبان پلیس در حال سقوطی، او را با لیزر چشمان خود می‌سوزاند و از بین می‌برد. در همین حال است که متوجه می‌شویم که این سری باید مقابل سوپرهیروهای محبوبمان قرار بگیریم و در نوعی به ماموریتی که بیشتر شبیه به خودکشی می‌ماند، به مقابله با گروه Justice League برویم.

Suicide Squad
سوپرمن شروری که دیگر امید بشریت نیست

چرا باید با گروه Justice League که دوستشان داریم، مقابله کنیم؟

پس از معرفی بازی Suicide Squad: Kill the Justice League با اولین تریلر آن، ویل آرنت که پیش‌تر او را در قالب صدای بتمن لگو دیده بودیم، گفتگویی جالب با اعضای Suicide Squad می‌کند و آنان را متقاعد می‌کند که در مقابل گروه Justice League قرار بگیرند و آنان را از بین ببرند. همانطور که از نام Suicide Squad مشخص است، مقابله کردن با شخصیت‌های فوق قدرتمندی مانند سوپرمن، فلش و … مانند خودکشی است و در ظاهر، برای گروهی متشکل از چند سوپرویلن‌ که قدرت چندان خاصی ندارند، غیرممکن بنظر می‌آید، هرچند اعضای Task Force X این ماموریت را قبول می‌کنند و در این بازی، همانطور که گفته شد، باید با سوپرویلن‌هایی که پیش‌تر با آنان مبارزه کرده بودیم، به سراغ کشتن اعضای Justice League برویم و آنان را از بین ببریم! اما چرا باید در Suicide Squad: Kill the Justice League مقابل گروه Justice League که از ابتدا با انیمیشن، کمیک بوک و فیلم‌های آنان بزرگ شدیم و دوستشان داریم، قرار بگیریم؟

همانطور که پیش‌تر در این مقاله خدمتتان عرض کردم، در Suicide Squad: Kill the Justice League، ما با شهر متروپولیسی نابود شده و پر هرج و مرج سر و کار داریم و قبل از جواب به این سوال که چرا باید مقابل Justice League این بازی را تجربه کنیم، باید شما را با یکی از سوپرویلن‌های دنیای DC آشنا کنم. هرچند این قضیه بصورت رسمی تایید نشده است و بیشتر به عنوان تئوری موثقی که IGN مطرح کرده است، بیان می‌شود و در صفحه‌ی Wikipedia برای این بازی ثبت شده است، جا دارد در این مقاله به آن اشاره کنیم.

بنظر می‌آید شهر متروپولیس، خانه‌ی سوپرمن، به دلیل حمله‌ی برینیاک (Brainiac) به این شکل و شمایل درآمده است و ویران شده است. اما برینیاک کیست؟ شخصیت برینیاک یکی از خطرناک‌ترین سوپرویلن‌های دنیای DC محسوب می‌شود که از هوشی در سطح دوازده بهره می‌برد! (تمام ساکنین زمین دارای سطح هوشی 1 تا 8 هستند) از این شخصیت که نام او از ترکیب دو کلمه‌ی Brain و Maniac ساخته شده است، به عنوان یکی از مهم‌ترین و قدیمی‌ترین دشمنان سوپرمن و گروه Justice League یاد می‌شود، چرا که وقتی سوپرمن کودک بوده است، برینیاک به دفعات به کاندور، پایتخت سیاره‌ی مادری سوپرمن یعنی کریپتون، حمله و آنان را غارت می‌کرده است. برینیاک در یکی از کمیک بوک‌های DC، در حمله‌‌ی ویران‌گری که به زمین داشت، متروپولیس را منقبض و کوچک کرد تا برای بازیابی دنیایی که یک زمان بر آن حکومت می‌کرده است، از آن استفاده کند. از برینیاک بیشتر به عنوان یک سایبورگ یاد می‌شود که پوست سبزش، او را متمایز کرده است.

در Suicide Squad: Kill The Justice League پس از آن که گروه Justice League یک بار دیگر دور هم جمع می‌شوند تا مقابل برینیاک قرار بگیرند، شکست می‌خورند و او قادر می‌شود تا ذهن اعضای Justice League را کنترل کند.

حال که با برینیاک، یکی از خطرناک‌ترین سوپرویلن‌های دنیای DC، آشنا شدید، وقت آن است که به دلیل ویران شدن متروپولیس در Suicide Squad: Kill the Justice League  بپردازیم. در این بازی پس از آن که گروه Justice League یک بار دیگر دور هم جمع می‌شوند تا مقابل برینیاک قرار بگیرند، شکست می‌خورند و برینیاک قادر می‌شود تا ذهن اعضای Justice League را کنترل کند. سوپرمنی که در تریلر دیدید، در واقع سوپرمن تحت کنترل برینیاک بوده است و این سوپرویلن توانسته است با نفوذ ذهنی به اعضای Justice League، آنان را به خدمت خود درآورد که در نوع خود، خبر بسیار هولناکی برای ساکنین زمین به حساب می‌آید، چرا که همیشه وقتی تهاجمی به زمین صورت می‌گرفت، امید به گروه Justice League می‌بستند و از آنان کمک می‌گرفتند، و حال که اعضای Justice League به برینیاک پیوسته‌اند، مشخص نیست که چه اتفاقی بر سر کره‌ی خاکی عزیزمان خواهد افتاد. اینجاست که آماندا والر، امید به سوپرویلن‌های زمین بسته است و گروه Suicide Squad را به ماموریت می‌فرستد و آنان را مجبور می‌کند تا مقابل گروه Justice League و برینیاک قرار بگیرند و شما وظیفه دارید که در نقش چهار نفر از آنان این کار را انجام دهید. اما آیا موفق می‌شوید که قوی‌ترین سوپرهیروهای زمینی و سوپرویلن‌های فرازمینی را شکست دهید؟ باید دید!

چه ارتباطی بین Suicide Squad: Kill The Justice League و Batman: Arkham وجود دارد؟

پس از پخش تریلر و گپ و گفت کوتاهی که مجری پنل، ویل آرنت، با اعضای Suicide Squad انجام داد، نوبت به Sefton Hill، کارگردان بازی Suicide Squad: Kill the Justice League، رسید که نکاتی در مورد این بازی به طرفداران عرضه کند. سفتون هیل، یکی از کارگردانان استودیوی Rocksteady، اذعان کرد که این بازی در جهان سری بازی‌های Batman: Arkham جریان دارد و باری دیگر با این بازی شما به Arkhamverse باز خواهید گشت. همچنین بصورت رسمی تایید شد که Suicide Squad: Kill the Justice League دقیقا در ادامه‌ی Batman: Arkham Knight روایت می‌شود. اگر این‌چنین باشد، همانطور که در آخرین بازی سه‌گانه‌ی Batman: Arkham یعنی Batman: Arkham Knight دیدیم، بروس وین، بتمن، پس از پاکسازی گاتهام مرگ خود را رقم می‌زند و تحت پروتوکولی به نام Knightfall (با صد در صد کردن بازی می‌توانید این پایان‌بندی را مشاهده کنید) خود را از بین می‌برد و به دشمن قدیمی خود، جوکر، می‌پیوندد. هنوز مشخص نیست که آیا این اقدام بروس وین، جعل مرگ خود بوده است یا واقعا برای همیشه بتمن را از دست داده‌ایم، اما در گفتگویی که ویل آرنت پس از پخش تریلر با هارلی کویین داشت، هارلی کویین از ایجاد فرصت برای کشتن بتمن استقبال می‌کند و می‌گوید که سرانجام می‌تواند بتمن را برای همیشه از بین ببرد که این سوال را برایمان ایجاد می‌کند که در Suicide Squad: Kill the Justice League، آیا بتمن زنده است و باری دیگر شوالیه‌ی تاریکی را می‌بینیم یا خیر؟

Suicide Squad
بازی Suicide Squad: Kill the Justice League در سال 2020 برای PC و کنسول‌های نسل نه منتشر می‌شود

تاریخ انتشار بازی Suicide Squad: Kill The Justice League

اگر از آن دسته کسانی هستید که قصد خرید کنسول‌های نسل نه را ندارند و به تجربه‌ی بازی‌های جدید بر روی پلی‌استیشن 4 و ایکس‌باکس وان دلخوش کرده‌اند، باید بگویم که به بخش ناامیدکننده‌ی مقاله رسیدیم و انتشار بازی Suicide Squad: Kill the Justice League به نسل بعد کنسول‌های سونی و مایکروسافت محدود می‌شود. این بازی قرار است در سال 2022 میلادی و در تاریخ نامشخصی که هنوز تعیین نشده است، برای PC و کنسول‌های نسل نهم یعنی پلی‌استیشن 5 و ایکس‏‌باکس سری ایکس، منتشر شود.


نظرات

guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا