سریال blood origin

سریال The Witcher: Blood Origin│ بررسی اطلاعات منتشر شده

کاوش در ریشه جهان ویچر!

سریال The Witcher: Blood Origin با هدف ارائه تصویری متفاوت از اتفاقات گذشته جهان خلق شده توسط آندری ساپکوفسکی (Andrzej Sapkowski) در حال توسعه است. با انتشار فصل‌های اول و دوم سریال The Witcher، مخاطبین بی‌شماری از سرتاسر جهان جذب محصول جدید سرویس استریم نتفلیکس شدند؛ از این رو بالا رفتن تعداد آثار مختلفی که توسط این سرویس با محوریت کتاب‌های ویچر تولید می‌شوند، چندان دور از انتظار نیست.

درحالی‌که مخاطبین و طرفداران گرالت و ماجراجویی‌های هیجان انگیزش احتمالا باید مدت زمان نسبتا زیادی را تا انتشار فصل سوم صبر کنند، شبکه نتفلیکس قصد دارد تا با انتشار مینی سریال Blood Origin آن‌ها را با پیشینه جهان فرنچایز به همراه اتفاقات مهم و سرنوشت سازی که هزاران سال پیش از سریال اصلی رخ داده‌اند، آشنا کند. فصل دوم سریال The Withcer در قیاس با فصل نخست، تغییرات چشم گیری را در زمینه‌های مختلف یافته بود. این تغییرات نه تنها باعث افت سطح کیفی سریال نشده بودند،‌ بلکه محصولی بیشتر از سطح انتظارات را به مخاطبین و طرفداران این فرنچایز عرضه کردند. به همین منظور، امید و انتظار بسیار زیادی پیرامون اسپین آف جدید این مجموعه وجود دارد. در ادامه این مطلب به بررسی اطلاعات و نکات مهمی که در مورد سریال The Witcher: Blood Origin  وجود دارد، می‌پردازیم.

ارتباط سریال با جهان The Witcher به چه صورت است؟

احتمالا متوجه بیان عباراتی نظیر تلفیق یا یکی شدن قاره‌ها در سریال The Witcher محصول سرویس استریم نتفلیکس شده‌اید. این موضوع، به عنوان یکی از اصلی‌ترین ارکان و پایه‌های تاریخچه این فرنچایز به شمار می‌رود. درواقع این رویداد سبب سرازیر شدن هیولاها و موجودات جادویی به جهان فعلی شده است. سریال Blood Origin به این رویداد و چگونگی رخداد و عواقب آن می‌پردازد. علاوه‌بر به تصویر کشیدن یکی از مهم‌ترین اتفاقات جهان مجموعه، مطابق وعده‌ها می‌دانیم که در این سریال از روند شروع حیات اولین ویچر تاریخ نیز رونمایی خواهد شد. البته هنوز اطلاعات چندان زیادی پیرامون این مسئله ارائه نشده و صرفا می‌توان حدس زد که اتفاقاتی مشابه با انیمیشن The Witcher: Nightmare of the Wolf نمایش داده می‌شود.

شاید یکی از مهم‌ترین سوالات حول سریال The Witcher: Blood Origin چگونگی ارتباط و قرارگیری آن در پیش از شروع سیر اتفاقات سریال اصلی این فرنچایز است. داستان این اسپین آف حدود 1200 سال پیش از سریال The Witcher جریان دارد و هنگامی‌که از لورن اشمیت هیسریچ (Lauren Schmidt Hissrich) شورانر سریال اصلی در مورد ارتباط سریال‌ها با یک‌دیگر سوال پرسیده شد، او اعلام کرد که هیچ‌گونه نیازی به تماشای سریال The Witcher پیش از انتشار این اسپین آف جدید نیست؛ اما مشخصا اطلاع داشتن و آشنایی هرچه بیشتر با ویچرها و اهداف آن‌ها افزایش لذت مخاطبین از تماشای این سریال جدید را به همراه خواهد داشت. لورن هیسریچ به عنوان تهیه کننده در پروژه جدید جهان ویچر حضور دارد. بخشی از گفته‌های او به شرح زیر است:

کاری که ما سعی بر انجام آن داشتیم، جایزه دادن به مخاطبینی بوده است که تمامی آثار منتشر شده را تماشا کرده باشند. احتمالا در جریان فصل دوم سریال The Witcher از اتفاقات و رویدادهایی یاد شده است که در نگاه اول اهمیت چندان زیادی را دارا نیستند، اما هنگامی‌که سریال Blood Origin را تماشا کنید، متوجه ارزش‌مندی این دسته از اطلاعات خواهید شد.

بازیگران و عوامل حاضر در پروژه چه کسانی هستند؟

باتوجه به این نکته که اتفاقات سریال The Witcher: Blood Origin هزاران سال پیش از سریال اصلی جریان دارند، نباید انتظار حضور مجدد شخصیت‌هایی نظیر گرالت یا ینیفر را در این اثر داشته باشید. البته این احتمال وجود دارد که شخصیت‌های محبوب مخاطبین از طریق سفرهای زمانی در این سریال نیز حضور یابند؛ این مسئله صرفا شایعه است و تا به امروز تایید یا تکذیب نشده است. بنابراین در این اسپین آف می‌بایست خودمان را برای آشنایی و حضور شخصیت‌ها و بازیگران کاملا جدید آماده کنیم.

سوفیا براون (Sophia Brown) ایفاگر نقش آیل یک جنگ‌جو ماهر است. آیل عضوی از گروه محافظین ملکه محسوب می‌شود که برای تبدیل شدن به یک موزیسین جهان‌گرد وظایفش را ترک می‌کند. اما طولی نمی‌کشد که مجددا به زندگی سابقش بازمی‌گردد و مشکلات متعددی در مسیرش قرار می‌گیرد. میشل یو (Michelle Yeoh) در قالب شخصیت سیان، آخرین بازمانده قبلیه شمشیر و الف‌ها است. در کنار این‌دو، لارنس او فیورین (Laurence O’Fuarain) ایفاگر دیگر نقش اصلی داستان یعنی فال (Fjall) خواهد بود؛ این شخصیت در قبیله‌ای مملو از مبارزین برجسته متولد شده و برای محافظت از پادشاه تا آخرین لحظه زندگی‌شان سوگند یاد کرده‌اند. ماموریت اصلی فال رسیدن و دست یابی به رستگاری است. او برای گرفتن انتقام زخم‌های عمیق زندگی‌اش باید در برای شخصیت‌هایی قرار گیرد که شاید بعضی از آن‌ها دوستان و متحدین گذشته‌اش باشند.

لنی هنری (Lenny Henry) به عنوان رئیس دروئیدها، میرن مک (Mirren Mack) به عنوان مروین، ناتانیل کرتیس (Nathaniel Curtis) به عنوان برایان، دیلن موران (Dylan Moran) به عنوان اوتروک وان- نات، جیکوب کالینز- لوی (Jacob  Collins-Levy) به عنوان اردین، لیزی انیس (Lizzie Annis)‌ به عنوان زاکر، زک وایت (Zach Wyatt)‌ به عنوان سیندریل و ایمی موری (Amy Murray) به عنوان فنریک دیگر ستارگان این سریال به شمار می‌روند. باید متذکر شویم که گزارشات متعددی از بازگشت جسکیر با بازی جویی بیتی (Joey Batey) به عنوان راوی اتفاقات سریال Blood Origin خبر داده‌اند؛ بازگشت این شخصیت محبوب نیز صرفا در حد شایعه است!

سارا او گورمن (Sarah O’Gorman) کارگردان قسمت‌های اول، چهارم و پایانی سریال The Witcher: Blood Origin است و ویکی جوسن (Vicky Jewson)‌ به همراه دکلن د بارا (Declan de Barra) شورانرهای آن محسوب می‌شوند؛ جوسن کارگردان قسمت‌های دوم، سوم و پنجم سریال نیز خواهد بود. ناگفته نماند که آندری ساپکوفسکی نویسنده کتاب‌های مجموعه ویچر به عنوان مشاور در زمینه نگارش فیلمنامه این اثر مشارکت داشته است.

اساس کلی داستان در مورد چیست؟

همانطور که ذکر شد، اتفاقات سریال Blood Origin حدود 1200 سال پیش از داستان سریال اصلی جریان دارد. در کنار رویداد یکی شدن قاره‌ها با یک‌دیگر‌ باید انتظار به تصویر کشیده شدن اجتماع الف‌های باستانی، تنش‌های گسترده میان نژادها و نتایج رویداد مطرح شده را در طول داستان این اثر داشته باشید. به غیر از اطلاعات ذکر شده، جزئیات رسمی دیگری نیز حول داستان این سریال ارائه شده است. در قدم اول، می‌دانیم که از ریشه‌ و چگونگی خلق نژاد ویچرها در این سریال رونمایی می‌شود. پروسه تبدیل شدن انسان‌ها به یک ویچر درواقع فرآیندی دشوار و طاقت فرسا است. آزمایشات مختلفی روی بدن اشخاص انجام می‌شود و فشارهای فیزیکی یا روحی متعددی روانه انسان‌ها می‌شود. تنها اشخاصی که بتوانند تمامی مراحل را پشت سر بگذارند، به شکارچیان حرفه‌ای هیولاها تبدیل خواهند شد. گرالت و وزمیر از جمله معروف‌ترین ویچرها هستند، اما مشخصا در سریال Blood Origin از چهره و هویت اولین ویچر تاریخ رونمایی می‌شود و اطلاعات مهمی پیرامون این نژاد در دسترس مخاطبین و علاقه‌مندان قرار می‌گیرد. بنابر اعلام لورن اشمیت هیسریچ، فرآیند شکل گیری اولین ویچر یک نقطه کلیدی در داستان این اسپین آف محسوب می‌شود.

هنگامی‌که ما در حال پردازش و بررسی ایده‌های اسپین آف یا چگونگی گسترش جهان فرنچایز در مدیوم سریال‌های تلویزیونی به بهترین شکل ممکن بودیم، من فقط به کتاب‌های ویچر مراجعه می‌کردم. شخصا همواره به دنبال یافتن نکات مهم و مسائلی بودم که به آن‌ها به صورت جزئی یا گسترده اشاره شده بود. درواقع هدف من یافتن موضوعاتی بود که زمان لازم برای پرداخت به آن‌ها در جریان سریال اصلی وجود نداشت. همچنین ممکن است که بعضی از این مسائل حتی توسط آندری ساپکوفسکی نیز به صورت کامل بررسی و موشکافی نشده باشد. یکی شدن و پیوستن قاره‌ها به یک‌دیگر، یکی از این موضوعات به شمار می‌رود. من صرفا می‌خواستم بدانم که پیش از این رویداد ماهیت کلی جهان به چه صورت بوده است؟ تغییرات مختلف آن چگونه بود؟ یا حتی تمامی این اتفاقات چگونه سبب شکل گیری جهان کنونی فرنچایز شده است؟

همان‌گونه که از صحبت‌های لورن اشمیت هیسریچ پیدا است، پیداش ویچرها و ترکیب قاره‌ها اصلی‌ترین ارکان داستان سریال The Witcher: Blood Origin خواهند بود؛ اما مطمئنا داستان  این اثر دارای المان‌ها و مباحث دیگری نیز است. باتوجه به هویت شخصیت‌های اصلی سریال و پیشینه هریک از آن‌ها، می‌دانیم که نژاد الف‌ها پیش از رویداد مذکور به عنوان نژاد غالب در حال سکونت در قاره فعلی بوده‌اند. دکلن د بارا شورانر این پروژه چندی پیش در مصاحبه با اینترتینمنت ویکلی، اطلاعات به خصوصی را پیرامون این نژاد به اشتراک گذاشت.

من پیش از هرچیزی، شیفته این ایده شده بودم که گذشته جهان فعلی با حضور گسترده الف‌ها به چه صورت خواهد بود. هنگامی‌که شما به تاریخچه خودمان نگاه می‌کنید، متوجه می‌شوید که اجتماعات مختلفی در بازه‌های زمانی گوناگون در اوج شکوه و قدرت قرار داشته‌اند اما پس از گذشت مدتی سقوط کرده‌اند. در این سریال نیز باری دیگر شاهد جلال و سقوط یک جامعه بزرگ خواهیم بود. این نکته که الف‌ها در واقع چگونگی اجتماعی بودند و هدف اصلی‌شان چه چیزی بوده، واقعا جذاب است. این همان چیزی است که ما قصد بررسی و تصویر سازی گسترده از آن را داریم. چگونگی وضعیت کلی جهان پیش از رویداد ادغام قاره‌ها در جریان کتاب‌ها کاملا مبهم است. بنابراین من به همراه سایر اعضای تیم شروع به ایده پردازی و خلق یک اثر حول این موضوع کردیم.

علاوه‌بر این، این انتظار وجود که در طول داستان این اسپین آف به مبحث خون کهن پرداخته شود. خون کهن همان خط خونی است که در نهایت سبب پدیدار شدن قدرت‌ها و توانایی‌های منحصر به فرد در سیریلا به عنوان یکی از نوادگان لارا دورن اپ شیادهال می‌شود. لارا درواقع یکی از الف‌های جادوگر بوده است که پس از ادغام قاره‌ها و ورود انسان‌ها به سرزمین الف‌ها، با یک انسان وارد رابطه می‌شود و قوانین مردمانش را زیر پا می‌گذارد. این الف قدرت‌مند دارای قدرت‌های ویژه‌ای بود که برای چندین نسل به فرزندان دختر پس از او منتقل شد، اما کم‌تر شخصی از وجود آن‌ها در ژنتیک شخصیت‌هایی نظیر ملکه کالانته، دخترش پاوتا و درنهایت سیری خبر داشت. به همین منظور، رونمایی از هویت و شخصیت او به صورت کامل می‌تواند به خیلی از سوالات موجود حول شخصیت سیری پاسخ دهد. البته هنوز تیم سازنده به صورت رسمی از حضور شخصیت مذکور در سریال Blood Origin رونمایی نکرده و پرده برداری از ریشه‌های خاندان مادری سیریلا تا به امروز تایید نشده است!

احتمال عرضه دنباله یا فصلی دیگر از این سریال وجود دارد؟

مشابه با روند انتشار انیمیشن The Witcher: Nightmare of the Wolf یا سریال The Withcer، سریال Blood Origin نیز از طریق سرویس استریم نتفلیکس در دسترس قرار خواهد گرفت. این سریال تنها شش قسمت دارد و این‌گونه به نظر می‌رسد که سرویس مذکور و تیم سازنده خواهان تولید آن در یک قالب طولانی‌تر نبوده‌اند. البته تیم سازنده به صورت غیر مستقیم اشاراتی را به احتمال ساخت فصل دوم داشته‌اند. طی مصاحبه مطرح شده دکلن د بارا با اینترتینمنت ویکلی، او اعلام کرد که در صورت موفقیت و استقبال قابل قبول مخاطبین از فصل نخست، این احتمال وجود دارد که آن‌ها به بررسی ایده‌ها و شروع روند تولید یک فصل دیگر از این سریال نیز بپردازند. در حال حاضر هیچ‌گونه تاریخ مشخصی برای عرضه رسمی این اسپین آف اعلام نشده، اما مخاطبین قادر خواهند بود تا پیش از پایان سال جاری میلادی به تماشای این سریال مورد انتظار بپردازند.

1 1 رأی
امتیاز مطلب

نظرات

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا