فصل دوم بازی کالاف دیوتی وارزون 2 - Call of Duty: Warzone 2

فصل دوم بازی وارزون 2 | همه چیز درباره بتل پس، مپ تازه و اسلحه جدید!

آیا تغییرات فصلی وارزون 2 را نجات می‌دهد؟

به تازگی جزئياتی درباره فصل دوم بازی کالاف دیوتی وارزون 2 – Call of Duty: Warzone 2 منتشر شده که در ادامه به بررسی آن‌ها می‌پردازیم.

مدت‌هاست که از شروع اولین فصل از بازی Call of Duty: Warzone 2.0 می‌گذرد و بازیکنان با انواع و اقسام باگ‌های آن کنار آمده‌اند تا سیزن جدید در اختیار آن‌ها قرار بگیرد؛ فصلی جدید که تا چند روز دیگر به صورت رسمی شروع خواهد شد. در واقع فصل دوم بازی وارزون 2 قرار است تا تغییرات بسیاری را به این عنوان اضافه کند که شاید مهم‌ترین آن، بازگرداندن حالت Resurgence باشد.

فصل دوم بازی وارزون 2 کی شروع می‌شود؟

با توجه به تاریخ تمام شدن بتل پس فصل اول، به نظر می‌رسد که قرار است تا در تاریخ ۲۶ بهمن (۱۵ فووریه) فصل دوم بازی Warzone 2 شروع شود و روز قبل از آن، فایل مورد نظر برای دانلود در اختیار بازیکنان قرار خواهد گرفت.

تغییرات عمده فصل دوم Warzone 2 چه مواردی هستند؟

فصل اول وارزون 2 با توجه به آمار و تعداد بازیکنان عملا یک شکست برای کمپانی اکتیویژن (Activision) بود. به هر حال سیزن اول هر بازی آنلاینی قاعدتا مشکلات بسیاری خواهد داشت تا با مرور زمان رفع خواهند شد، اما نکته قابل توجه اینجاست که وقتی سازندگان یکبار تجربه عرضه نسخه‌ای از وارزون را داشته‌اند، کمی عجیب است که حال در انتشار و بهبود نسخه دوم آن شکست خورده باشند!

به همین ترتیب نیز بسیاری از طرفداران و بازیکنان قدیمی سری کالاف دیوتی، حال منتظر هستند تا با شروع سیزن دوم از Warzone 2، ببینند که چه تغییراتی روی این عنوان اعمال می‌شود تا آن‌ها را به سمت تجربه مجدد بتل رویال در ال مزرح و مپ تکتیکال جدید بکشاند.

نقشه جزیره آشیکا

جزیره آشیکا (Ashika Island) قرار است تا جایگزین خوبی برای ریبرث (Rebirth Island) از عنوان وارزون 1 باشد. در واقع تاکنون تنها دو نقشه تکتیکال کوچک برای سری وارزون عرضه شده که یکی ریبرث و دیگری Fortune’s Keep نام داشت. این در حالی است که نقشه سوم، از هر دو مدل قبلی بسیار بزرگ‌تر است!

در این نقشه جدید که در ژاپن قرار دارد، خانه‌های قدیمی و سنتی، در کنار کانال‌های آبی دیده می‌شوند که سبک بازی را برای بازیکنان که از سیستم شنا کردن در بازی لذت می‌برند، جالب‌تر خواهد کرد. همچنین جالب است بدانید که این مپ به جز حالت Resurgence، برای بخش DMZ نیز در دسترس قرار خواهد گرفت.

قابلیت Restore Honor

از آنجا که تم بازی درباره ژاپن است و جزیره آشیکا هم در این کشور قرار دارد، هر مبارزی که در این خاک کشته شود، یک پلاک افتخار را از خود به جای می‌گذارد (افتخار و احترام برای ژاپنی‌ها خیلی اهمیت ویژه‌ای دارد!). این پلاک می‌تواند توسط خود آن فرد بعد از بازگشتن به بازی یا توسط یارانش در محل کشته شدن برداشته شود. حال ویژگی آن اینجاست که با برداشتن پلاک، شما مقداری پول و یک رادار کوتاه مدت را دریافت می‌کنید که هم جای دشمنان و هم جای جعبه‌های اطراف را مشخص خواهد کرد.

بتل پس

در بتل پس فصل دوم بازی وارزون 2 به نظر می‌رسد که ۱۰۰ Tier برای باز کردن جوایز وجود خواهد داشت، اما مشخص نیست که آیا سیستم باز کردن آیتم‌های آن باز هم مثل سیزن اول خواهد بود،‌ یا اینکه تغییرات تازه‌ای در آن اعمال می‌شود تا مثل وارزون 1، شاهد یک روند خطی در باز کردن سطح جوایز باشیم.

با این حال، در این بتل پس جدید می‌توانید شاهد اضافه شدن اسلحه جدید، یک اوپراتور متفاوت و دو اسکین خاص برای شخصیت‌های رز (Roze) و نوا (Nova) باشید. همچنین سه اسلحه جدید در دسته‌های رایفل، شاتگان و تکتیکال اضافه خواهند شد که به ترتیب، ISO Hemlock و KV Broadside و Crossbow خواهند بود. همچنین دو شمشیر Dual Kodachis نیز در کنار سلاح Tempus Torrent که یک Marksman Rifle است نیز در فصل دوم بازی وارزون 2 در اختیار بازیکنان قرار خواهد گرفت.

تغییرات گیم پلی

علاوه بر مواردی از جمله مپ تازه، اسلحه و اسکین‌هایی که به بازی اضافه می‌شوند، گیم پلی Warzone 2 نیز تغییرات بسیاری را به همراه خواهد داشت که در ادامه به مهم‌ترین‌های آن اشاره خواهیم کرد.

گولاگ تک به تک

بسیاری از کاربران با شروع فصل اول از بازی وارزون 2 شکایت داشتند که واقعا چرا باید گولاگ در مپ ال مزرح در حالت دو به دو باشد. این موضوع باعث می‌شد تا شکاف بزرگی بین سطح استعداد و شانس به وجود بیاید؛ طوری که اگر شما بازیکن خیلی خیلی خوبی هم باشید، باز هم با داشتن یک یار ابله ممکن است به راحتی توسط دشمنان خود از بازی حذف شوید!

همچنین برخی مواقع ممکن است که یار شما در گولاگ از بازی خارج شود، اینترنت او قطع شود یا به هر دلیلی، در حالت ۲ به ۱ قرار بگیرید که اصلا عادلانه نیست. به همین دلیل نیز سازندگان در فصل دوم بازی وارزون 2 دوباره حالت گولاگ تک به تک را به بازی بازمی‌گردانند تا با توجه به سطح استعداد و بازی خود در آن پیروز شوید،‌ نه با شانس!

تغییرات سیستم لوت بازی

یکی دیگر از تغییراتی که وارزون 2 را شبیه به همان وارزون 1 می‌کند، اضافه کردن سیستم لوت بدون بک پک یا همان کوله پشتی است. در این حالت، شما وقتی که دشمن را می‌کشید،‌ به جای اینکه کیف او روی زمین قرار بگیرد، تمامی آیتم‌هایی که به همراه داشته روی زمین می‌ریزد که باعث می‌شود تا سریع‌تر و بهتر لوت کنید.

البته هنوز مشخص نشده که آیا این موضوع باعث ایجاد تغییر خاصی در برداشتن کیف‌های متوسط و بزرگ در بازی توسط بازیکن خواهد شد یا که نه؛ چراکه برای مثال با برداشتن یک کیف بزرگ‌تر، بازیکنان می‌توانستند تا سه اسلحه را با خود حمل کنند که برای به همراه داشتن یک سلاح تک تیر، گزینه بسیار مناسبی بود.

همچنین علاوه بر موارد فوق، آیتم‌ها در خانه‌ها و بخش‌های مختلف مپ‌های بازی بهتر پخش خواهد شد تا بازیکنان راحت‌تر به پول بیشتر و سلاح دسترسی داشته باشند.

قرارداد جدید: Search And Seizure و رویداد Data Heist

یکی از بهترین راه‌های درآوردن پول بیشتر در Warzone این است که قراردادهایی را بردارید و مشغول و انجام دادن آن‌ها شوید. قراردادی که بیشتری پول را نصیب شما می‌کند، Safecracker است که محل سه گاوصندوق پر از لوت و پول را در اختیار شما می‌گذارد. اما حال در فصل دوم بازی وارزون 2 قرار است تا یک Contract جدید اضافه شود.

این قرارداد جدید که Search And Seizure نام دارد، به بازیکنان موقعیت مکانی یک ماشین دزدیده شده را روی نقشه مشخص می‌کند. در این حالت، شما باید خودرویی که توسط تیم Shadow Company (سربازان جنرال شپرد) دزدیده شده است را پس بگیرید و به محل مشخص شده و امن برسانید. حین این کار، سربازان تیم شدو مانع کار شما خواهند شد. این قرارداد فقط مخصوص مپ جزیره آشیکا خواهد بود.

علاوه بر قرارداد ذکر شده نیز یک رویداد تازه حین بازی رخ خواهد داد که Data Heist یا به عبارتی دزدیده داده‌ها خوانده می‌شود. در این رویداد که به صورت عمومی در دسترس همه بازیکنان قرار می‌گیرد، شما می‌توانید در دومین فاز از جمع شدن حلقه گاز در بازی، شاهد اضافه شدن سه ایستگاه داده‌ها در نقشه جزیره آشیکا باشید.

در این سه منطقه، شما باید دشمنان هوش مصنوعی که سربازان جنرال شپرد هستند را کنار بزنید، و سپس داده‌هایی را با قرار گرفتن در مقابل ایستگاه مورد نظر استخراج کنید. این کار کمی طول می‌کشد، اما استفاده از Field Upgrade دیداس (DDOS) می‌توانید سرعت کار را بالاتر ببرید!

انجام داده این ماموریت به شما جوایز بسیاری از جمله مقدار زیادی XP و همچنین لوت خوب مانند Advanced UAV را خواهد داد. در نظر داشته باشید که حین انجام این ماموریت، ممکن است دیگر تیم‌ها نیز به شما حمله کنند؛ حریف شما فقط هوش مصنوعی نیست.

پهبادهای مخصوص هوا رفتن!

به یاد دارید که در دو مپ تکتیکال قبلی Call of Duty: Warzone‌،‌ بالن‌هایی وجود داشت که با استفاده از آن‌ها می‌توانستید دوباره با آسمان برگردید و در نقشه بازی جا به جا شوید؟ حال این جای این بالن‌ها با پهباد‌هایی خاص عوض شده و شما می‌توانید با استفاده از آن، کل نقشه جزیره آشیکا را بگردید! با این حال در نظر داشته باشید که این قابلیت اواسط فصل دوم بازی وارزون 2 اضافه خواهد شد.

به هر حال این تغییرات مهم‌ترین جزئیاتی هستند که در سیزن جدید قرار است تا با به بازی Warzone 2 اضافه شوند، با این حال، احتمالا هنگام شروع فصل شاهد برخی ویژگی‌ها و نکات تازه خواهیم بود. همچنین هنوز اطلاعاتی درباره تغییرات اسلحه در این سیزن مشخص نشده و نمی‌دانیم که کدام سلاح به عنوان متا شناخته خواهد شد؛ گرچه واضح است که با آوردن اسلحه جدید به بازی، آن‌ها بیشترین قدرت را خواهند داشت.

3 7 آراء
امتیاز مطلب

نظرات

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا