زامبی کالاف دیوتی مدرن وارفر ۳
1%
  • 0/10

هر آنچه باید از بخش زامبی کالاف دیوتی مدرن وارفر ۳ بدانید

تهدیدهایی قدیمی، برای اولین بار وارد دنیای گوست، پرایس و مک‌تویش می‌شوند!

هر آنچه باید از بخش زامبی کالاف دیوتی مدرن وارفر ۳ بدانید ۰ ۱۹ مهر ۱۴۰۲ مقالات جانبی (گیم) کپی لینک

بزرگ‌ترین سورپرایز کالاف دیوتی از راه رسید. در نسخه سال ۲۰۲۳ سری بازی کالاف دیوتی شاهد بخشی خواهیم بود که پیش‌تر هرگز دیده نشده است. در این مطلب قصد داریم نگاهی به تمام اطلاعات انتشار یافته از بخش زامبی کالاف دیوتی مدرن وارفر ۳ داشته باشیم.

زمان زیادی تا انتشار سومین نسخه از ریبوت سری کالاف دیوتی مدرن وارفر باقی نمانده و طبق اطلاعات رسمی منتشر شده، ما شاهد حالتی در این بازی خواهیم بود که هر کسی اعم از طرفداران سری بازی کالاف دیوتی و افرادی که علاقه چندانی به این بازی ندارند را غافلگیر می‌کند. طبق اطلاعات رسمی منتشر شده، بازی Call of Duty Modern Warfare 3 شامل بخش زامبی خواهد بود که برای اولین به شکل رسمی وارد دنیای مدرن وارفر می‌شود.

بازی Call of Duty Modern Warfare 3 در تاریخ ۱۰ نوامبر سال ۲۰۲۳، برابر با ۱۹‌ آبان ماه ۱۴۰۲ منتشر خواهد شد و در کنار داستانی تازه، به روزرسانی بزرگ برای وارزون و بسیاری از نقشه‌های قدیمی در بخش آنلاین چند نفره، بخش زامبی را نیز در اختیار ما قرار خواهد داد. حال در این مطلب قصد داریم نگاهی کامل به تمام اطلاعات رسمی منتشر شده از بخش زامبی Call of Duty Modern Warfare 3 داشته باشیم.

چه تیمی بخش زامبی کالاف دیوتی مدرن وارفر ۳ را توسعه می‌دهد؟

بخش زامبی سری بازی کالاف دیوتی تا بازی کالاف دیوتی ونگارد در انحصار استودیو تری آرک (Treyarch) بود و بخش زامبی مدرن وارفر ۳ نیز از همین روند پیروی می‌کند. استودیو تری آرک وظیفه توسعه این بخش به همراه استودیو توسعه دهنده اصلی بازی مدرن وارفر ۳ یعنی اسلج همر (Sledgehammer) را بر عهده دارد.

گیم پلی بخش زامبی کالاف دیوتی مدرن وارفر ۳

گیم پلی بخش زامبی مدرن وارفر ۳ به طور کلی با تمام زامبی‌هایی که پیش‌تر در سری کالاف دیوتی تجربه کرده‌ایم متفاوت است. بخش زامبی این بازی جهان باز بوده و در حقیقت بزرگ‌ترین نقشه زامبی تاریخ کالاف دیوتی را در اختیار ما قرار می‌دهد. این بخش از بازی نیازمند همکاری تیمی بوده و با حضور هشت تیم متشکل از حداکثر سه نفر انجام می‌شود. کاربران می‌توانند برای پیروزی در نبردهای خود در برابر زامبی‌های مدرن وارفر ۳ با یکدیگر همکاری می‌کنند و اجازه دهید بگوییم که همکاری با دیگر تیم‌ها در این بخش یک باید است. بدون شک بخش زامبی مدرن وارفر ۳ متفاوت‌ترین بخش زامبی در سری کالاف دیوتی خواهد بود.

نقشه بخش زامبی این بازی شامل مناطقی مختلف شده که هر منطقه از لحاظ سختی با منطقه دیگر در نقشه تفاوت دارد. به عبارت دیگر، ما در عوض راندها (Round) در نسخه‌های پیشین بخش زامبی، منطقه‌ها را برای تعیین درجه سختی در اختیار خواهیم داشت. گیم پلی زامبی Call of Duty Modern Warfare 3 را می‌توان ترکیبی از گیم پلی بخش DMZ بازی مدرن وارفر ۲ و بخش Outbreak بازی بلک اپس کلد وار دانست.

هر بازی در بخش زامبی در حدود یک ساعت به طول می‌انجامد. شما در ابتدا ۴۵ دقیقه زمان برای مبارزه و پیش برد چالش‌ها در اختیار داشته و در ۱۵ دقیقه پایانی فقط باید برای خروج از منطقه تلاش کنید. خروج موفق از منطقه به معنی پیشرفت داستان و چالش‌های بخش زامبی است.

ما در این بخش شاهد ویژگی‌های کلاسیک مانند Pack-a-Punch، جعبه‌های Mystery Box و ماشین‌های پرک خواهیم بود. البته نباید فراموش شود که توسعه دهندگان طی اطلاعات منتشر شده اشارات کوتاهی به بازگشت ویژگی‌ها و ایستراگ‌های کلاسیک به این بخش نیز داشتند.

داستان بخش زامبی کالاف دیوتی مدرن وارفر ۳

مدرن وارفر ۳ داستانی تازه در بخش زامبی را در اختیار ما قرار داده که البته از برخی جهت‌ها با داستان بخش زامبی بازی کالاف دیوتی بلک اپس نیز ترکیب شده است. ما در بخش زامبی Call of Duty Modern Warfare 3 در قالب گروهی چند ملیتی و با همکاری گوره تسک فورس ۱۴۱ به مبارزه در برابر گروه‌های عظیم موجوداتی نامیرا می‌رویم که البته تنها تهدید شما نخواهند بود!

در این نسخه از دنیای زامبی کالاف دیوتی شما دو دشمن بزرگ دارید. زامبی‌ها یک دسته از دشمنان شما بوده و دیگر دشمنان شما انسان‌هایی هستند که زامبی‌ها را وارد دنیای شما کرده‌اند. این شخص کسی نیست جز ویکتور زاخائف (Viktor Zakhaev) که پیش‌تر با او آشنا شده‌ایم، اما گمان داشتیم کشته شده است! زاخائف عملیات وحشیانه خود را با همراهی یکی از نیروهای وفادار خود یعنی جک فلچر (Jack Fletcher) و دیگر نیروهای وفادار خود برنامه ریزی کرده و پیش می‌برد.

داستان بازی حول محور ماده‌ای آبی و بنفش رنگ با نام اتریوم (Aetherium) گشته که حاوی ویروس پخش شده است و کیت لزول (Kate Laswell) از سران سازمان سی آی ای قصد دارد طی عملیاتی با نام Operation Deadbolt با رهبری شخصیتی جدید با نام سلما گرین (Selma Greene) نه تنها اروزیکستان را از زامبی‌ها پاکسازی کند، بلکه اتریوم باقی مانده را نیز از این منطقه استخراج کند. لازم به ذکر است که پیدایش اتریوم و تمام اتفاقات رخ داده پس از آن، همه در زمان Outbreak بازی کلد وار آغاز شده‌اند!

تیم لزول و گرین، ترکیبی از جان سوپ مک‌تویش (John ‘Soap’ MacTavish) از دنیای مدرن وارفر و سرگی راونوف (Sergei Ravenov) از دنیای بلک اپس بوده که با پیوستن به گروه‌های نظامی چند ملیتی برای به ثمر رساندن عملیات Deadbolt تلاش می‌کنند.

نقشه بخش زامبی کالاف دیوتی مدرن وارفر ۳

نقشه این بخش از بازی کالاف دیوتی مدرن وارفر ۳ با نقشه بخش وارزون یکسان خواهد بود. طبق اطلاعات منتشر شده ما شاهد حضور قهرمانان خود در برابر زامبی‌ها در منطقه اورزیکستان خواهیم بود که اولین مرتبه در بازی کالاف دیوتی مدرن وارفر سال ۲۰۱۹ با آن آشنا شدیم. اگر به خاطر داشته باشید، اورزیکستان محل تولد و زندگی برخی از شخصیت‌های اصلی نسخه ریبوت مدرن وارفر یعنی فرح کریم (Farah Karim) و برادر او هدیر (Hadir) است.

بازی کالاف دیوتی مدرن وارفر ۳ در تاریخ ۱۰ نوامبر سال ۲۰۲۳، برابر با ۱۹ آبان ماه سال ۱۴۰۲ در کنسول‌های نسل هشتمی ایکس باکس وان و پلی استیشن ۴، کنسول‌های نسل نهمی ایکس باکس سری ایکس/سری اس و پلی استیشن ۵ و البته رایانه شخصی به انتشار خواهد رسید و شما از همان روز ابتدایی می‌توانید به تجربه بخش زامبی این بازی بپردازید. نظر شما درباره بخش زامبی بازی Call of Duty Modern Warfare 3 چیست؟ فکر می‌کنید بخش زامبی این بازی می‌تواند موفقیت بخش زامبی سری بلک اپس را کسب کند؟ در انتظار نظرات شما هستیم.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments