#مهسا_امینی

قابلیت ذخیره‌سازی Cross-Gen بازی Dirt 5 تنها برای ایکس‌باکس است!

مایکروسافت در این مورد بهتر عمل کرده است

Dirt 5

استودیوی Codemasters اعلام کرد قابلیت ذخیره‌سازی Cross-Gen بازی Dirt 5 تنها برای کنسول‌های ایکس‌باکس کاربرد دارد.

با نزدیک شدن به زمان عرضه‌ی بازی Dirt 5، اطلاعات جدیدی درمورد آن منتشر شده است. همان‌طور که توسعه‌دهندگان قبل‌تر گفته‌ بودند، کسانی که نسخه‌ی نسل هشتم این بازی را خریداری کنند، قادر هستند آن را به صورت رایگان به کنسول‌های نسل بعدی ارتقا دهند. در ادامه، قابلیت ذخیره‌سازی Cross-Gen یکی دیگر از ویژگی‌هایی بود که برای Dirt 5 معرفی شد. هرچند، به‌نظر می‌رسد کاربران پلی‌استیشن نمی‌توانند آن‌طور که باید از این قابلیت استفاده کنند.

با استفاده از ذخیره‌سازی Cross-Gen، کاربرانی که Dirt 5 را روی ایکس‌باکس وان تجربه کرده‎‌اند، می‌توانند اطلاعات مربوط به آن را که در حافظه‌ی کنسول خود ذخیره شده، به نسل نهم منتقل کنند. در حالی که، این قابلیت برای پلی‌استیشن وجود نخواهد داشت و تنها ارتقای رایگان به نسل بعد ممکن خواهد بود.

دیوید اسپرین‌گیت که به ‌عنوان کارگردان فنی در استودیوی بازی‌سازی کدمسترز مشغول به کار است، چندی پیش مصاحبه‌ای با وب سایت Xbox Wire انجام داد و در مورد نرخ فریم این بازی هیجان‌انگیز روی ایکس‌باکس سری ایکس صحبت کرد. طبق صحبت‌های اسپرین‌گیت، این بازی روی کنسول جدید مایکروسافت با نرخ فریم ۱۲۰ اجرا می‌شود. همچنین، اخیرا استودیوی کدمسترز به صورت رسمی اعلام کرده بازی Dirt 5 روی کنسول پلی استیشن 5 همچون رقیب خود، ایکس‌باکس سری ایکس، با نرخ ۱۲۰ فریم بر ثانیه اجرا می‌شود. از سوی دیگر، توسعه‌دهندگان به‌خاطر طراحی و ساخت کنترلر DualSense از سونی قدردانی و اعلام کرده‌اند این کنترلر برای بازی‌های مسابقه‌ای کاملا مناسب است.

بازی هیجان‌انگیز و جذاب Dirt 5 ابتدا قرار بود در تاریخ ۱۸ مهر ۱۳۹۹ (مصادف با ۹ اکتبر سال جاری میلادی) برای پلتفرم پلی‌استیشن 4، ایکس‌باکس وان و رایانه‌های شخصی عرضه شود. اما به دلیل شیوع ویروس کرونا و محدودیت‌های پیش‌آمده، این تاریخ به ۱۶ آبان سال جاری (مصادف با ۶ نوامبر میلادی) تغییر کرد.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا