تولید Deadpool 3 رسما در دستور کار مارول قرار گرفته است

خبری از نویسندگان قدیمی نیست

تولید Deadpool 3

اینطور که به نظر می‌رسد، استودیوی آمریکایی مارول تولید Deadpool 3 را آغاز کرده و این فیلم قرار است با رده‌بندی سنی R اکران شود.

پس از اینکه ویدیوی تست فیلم ددپول به طرز مرموزی در فضای مجازی منتشر شد و بازخوردهای بسیار مثبتی را از سوی کاربران دریافت کرد، فاکس قرن بیستم تصمیم گرفت در مسیر کاملا تازه‌ای قدم بگذارد: ساخت قسمت جدید مردان ایکس با رده‌بندی سنی R (نامناسب برای افراد زیر ۱۷ سال). این اسپین‌آف تحت عنوان Deadpool در فوریه‌ی سال ۲۰۱۶ میلادی روی پرده‌ی نقره‌ای رفت و بیش از ۷۲۸ میلیون دلار در سراسر جهان فروخت تا پرفروش‌ترین اثر سینمایی با رده‌بندی سنی R لقب بگیرد. موفقیت‌های اولین اقتباس لایو اکشن ددپول باعث شد تهیه‌کنندگان تصمیم به ساخت قسمت دوم بگیرند.

Deadpool 2 در مه سال ۲۰۱۸ میلادی به سینماها آمد و موفق شد به فروشی بالاتر از قسمت اول دست یابد. از همین رو، ساخت قسمت سوم و یک اسپین‌آف با محوریت گروه ایکس-فورس در دستور کار قرار گرفت. شرایط مطابق برنامه‌ریزی‌ها پیش می‌رفت تا اینکه والت دیزنی با پرداخت مبلغ هنگفتی، فاکس قرن بیستم و تمامی دارایی‌هایش را خریداری کرد. بدین ترتیب، امتیاز استفاده از ددپول به استودیوی مارول سپرده شد. از آن موقع تاکنون گزارش‌های زیادی درباره‌ی ساخت سومین اقتباس سینمایی وید ویلسون در فضای مجازی منتشر شده‌اند اما هیچ کدام رسمی نبوده‌اند. همین موضوع هم نگرانی‌هایی را در میان طرفداران به وجود آورد. به هر حال، Deadpool یک فرنچایز بزرگسالانه بوده و از لحاظ محتوا تناسب چندانی با محصولات والت دیزنی ندارد. در نتیجه، طبیعی بود که مدیران مارول تمایلی برای قدم گذاشتن در مسیری که فاکس قرن بیستم انتخاب کرده بود نداشته باشند.

طبق گزارشی که وب سایت Deadline به اشتراک گذاشته، تولید Deadpool 3 رسما در استودیوی مارول آغاز شده و رایان رینولدز (Ryan Reynolds) قرار است بار دیگر نقش وید ویلسون را جلوی دوربین ایفا کند. پاول ورنیک (Paul Wernick) و رت ریس (Rhett Reese) که فیلمنامه‌های قسمت اول و دوم را نوشته بودند، برای کار روی قسمت سوم بازنمی‌گردند. مارول بنا به دلایلی وظیفه‌ی آماده‌سازی فیلمنامه را به وندی مالنیو (Wendy Molyneux) و لیزی مالنیو-لاگلین (Lizzie Molyneux-Logelin) سپرده است. از شاخص‌ترین آثاری که در پرونده‌ی حرفه‌ای خواهران مالنیو دیده می‌شود می‌توان به سریال انیمشینی و کمدی Bob’s Burgers اشاره کرد. مانند گذشته، رینولدز علاوه بر بازیگری یکی از تهیه‌کنندگان پروژه هم است. کوین فایگی (Kevin Feige) مدیر مارول در انجام این وظیفه به او کمک می‌کند.

کارگردان Deadpool 3 هنوز انتخاب نشده است. استودیوی مارول ترجیح می‌دهد دیوید لیچ (David Leitch) برای کارگردانی بازگردد اما او سال بسیار شلوغی را در پیش رو دارد. از همین رو، احتمال اینکه بار دیگر روی صندلی کارگردانی بنشیند چندان زیاد نیست. او در حال حاضر روی Bullet Train کار می‌کند که فیلمنامه‌اش اقتباسی از یک رمان ژاپنی به نام Maria Beetle است. این پروژه حدودا یک هفته‌ی قبل وارد فاز فیلمبرداری شده است. جدا از این موارد، دو نکته‌ی دیگر پیرامون این پروژه وجود دارد که اشاره به آن‌ها خالی از لطف نیست: نکته‌ی اول اینکه برنامه‌ریزی‌های کنونی سازندگان شامل ساخت فیلم با رده‌بندی R می‌شود؛ نکته‌ی دوم و پایانی هم اینکه این اثر در حال حاضر مراحل اولیه‌ی ساخت را پشت سر می‌گذارد و هنوز چراغ سبز را دریافت نکرده است.

ددپول در گذشته بخشی از فرنچایز مردان ایکس بوده است. با ادغام فاکس قرن بیستم و والت دیزنی، باید منتظر ماند و دید این ضدقهرمان سرانجام به دنیای سینمایی مارول اضافه می‌شود یا خیر.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا