ایستراگ های بازی Dead Space

ایستراگ های بازی Dead Space که حتی طرفداران قدیمی از آن‌ها بی خبر هستند!

استودیو تمام تلاش خود را کرده تا شما را به گذشته ببرد!

بازی Dead Space تغییرات عمده‌ای نسبت به نسخه اصلی خود داشته که احتمالا مدت زمان زیادی برای کشف تمام آن‌ها نیاز است. در این مطلب قصد داریم نگاهی به ایستراگ های بازی Dead Space داشته باشیم که طرفداران پر و پا قرص این بازی را به شدت درگیر خود کرده‌اند!

مرگ، انتظار شما را در سفینه ایشیمورا (Ishimura) می‌کشد، اما در کنار مرگ، ساعت‌ها سرگرمی و تخلیه خشم به همراه دارد! زمان آن رسیده با تفنگ Plasma Cutter خود به مبارزه با نکرومورف‌ها (Necromorphs) رفته و آن‌ها را قلع و قمع کنید. اما در این میان نباید فراموش کرد که استودیو موتیو (Motive) در بازی Dead Space ایستراگ‌های بسیاری جا داده که طرفداران قدیمی این سری بازی محبوب با دیدن آن‌ها به سال‌ها پیش باز می‌گردند!

بازی Dead Space مملو از نکات مخفی و ایستراگ‌ها درباره داستان و شخصیت‌های این سری بازی است، اما باید توجه داشته باشید که در صورت سریع پیش رفتن در بازی، احتمال از دست دادن آن‌ها بسیار بالا است. فضای تاریک و ازدیاد دشمنان بازی Dead Space دو دلیل عمده برای از دست دادن ایستراگ‌های بازی هستند. در ادامه قصد داریم نگاهی به هشت ایستراگ بازی Dead Space داشته باشیم که این بازی را بسیار با ارزش کرده‌اند.

اشاره به کارگردان سه گانه اصلی

اولین ایستراگی که قصد داریم به آن اشاره داشته باشیم، ایستراگ اشاره به خالق سری بازی Dead Space یعنی گلن اسکافیلد (Glenn Schofield) است که چندی پیش کارگردانی بازی The Callisto Protocol را بر عهده گرفت. البته باید توجه داشت بخشی که به اسکافیلد اشاره داشته، بسیار کوچک طراحی شده و از دست دادن آن برای هر کسی محتمل است، با این وجود شما اگر یک مرتبه آن را ببینید، همیشه در خاطرتان باقی خواهد ماند.

با توجه به سمت راست تفنگ Plasma Cutter، شما متوجه نوشته نسبتا کوچک Schofield Tools به معنی ابزار اسکافیلد می‌شوید. ناگفته نماند که ما شاهد این نوشته در نسخه اصلی بازی Dead Space نیز بودیم و این موضوع که تیم توسعه دهنده جدید یعنی استودیو موتیو این نوشته را حذف نکرده و در حقیقت به خالق سری بازی ادای احترام داشته‌اند، برای ما خیلی با ارزش است.

نام چپترهای بازی سرنوشت نیکول را بر ملا می‌کنند!

دیگر نکته جالبی که در بازی Dead Space سال ۲۰۲۳ دیده می‌شود، در نسخه اصلی سال ۲۰۰۸ نیز دیده شده است. اما باید توجه داشت اگر از طرفداران جدید بازی Dead Space هستید، احتمال متوجه نشدن این ایستراگ بسیار بالاست. نام چپترهای بازی به طور کامل سرنوشت یکی از شخصیت‌های اصلی بازی را بر ملا می‌کنند. هر چپتر از بازی نامی مشخص داشته و حرف اول نام هر چپتر را که پشت سر هم قرار دهید، متوجه سرنوشت نیکول برنان (Nicole Brennan)، دوست دختر شخصیت اصلی بازی آیزاک کلارک (Isaac Clarke) می‌شوید!

نام چپترهای بازی به ترتیب New Arrivals، Intensive Care، Course Correction، Obliteration Imminent، Lethal Devotion، Environmental Hazards، Into the Void، Search and Rescue، Dead on Arrival، End of Days، Alternate Solution و Dead Space هستند.

شما زمانی که حرف ابتدایی نام هر چپتر را پشت سر هم قرار دهید، با جمله Nicole is Dead، به معنای نیکول مرده است روبه رو می‌شوید. حقایق همیشه تلخ هستند!

ارتباط با بازی Dead Space 2

اگر بازی Dead Space شما را تحت تاثیر قرار داده و برای تجربه بیشتر این بازی هیجان زده هستید، باید گفت که احتمال توسعه و انتشار نسخه ریمیک بازی Dead Space 2 وجود دارد. البته، نباید فراموش کرد که هیچ خبر رسمی انتشار نیافته، اما اشاراتی مشخص به بازی Dead Space 2 در Dead Space امید ما برای انتشار نسخه ریمیک این بازی را زنده نگه داشته‌اند.

شما در بازی Dead Space می‌توانید نوار صوتی حاوی مکالمه میان آیزاک و نیکول را پیدا کنید که نیکول از هیجان خود برای سوار شدن بر سفینه ایشیمورا می‌گوید. داستان از آنجا جالب می‌شود که دقیقا همین مکالمه در فلش بکی در بازی Dead Space 2 قابل مشاهده است.

اشاره به انیمیشن Dead Space: Downfall

تا به حال پیش گفتارهای بسیاری از سری بازی Dead Space به انتشار رسیده و یکی از معروف‌ترین و محبوب‌ترین آن‌ها، انیمیشن سینمایی Dead Space: Downfall در سال ۲۰۰۸ است. این انیمشین تمام اتفاقات رخ داده در ایشیمورا و تبدیل آن به حمام خونی که ما می‌شناسیم را تعریف می‌کند. داستان این انیمیشن حول محور یکی از رئیس‌های بخش امنیتی با نام آلیسا وینسنت (Alissa Vincent) می‌گردد.

در چپتر ۱۲ بازی Dead Space، شما نوشته‌ای با نام Retrieval Order به معنی دستور بازیابی را می‌توانید بیابید. همانطور که از نام این نوشته مشخص است، متن این نوشته به دستوری برای بازیابی و جمع آوری اجسادی که تحت تاثیر مارکر (Marker) قرار گرفته‌اند اشاره دارد. این دستور توسط رئیس بخش امنیتی A. Vincent صادر شده که اشاره‌ای مستقیم به شخصیت اصلی انیمیشن Dead Space: Downfall دارد.

اشاره به Brethren Moons بازی Dead Space 3

در نسخه ریمیک بازی، شما به نواری تصویری از دکتر مرسر (Dr. Mercer) برخورد می‌کنید که در حال انجام برخی کارها بر یکی از بیماران خود برنت هریس (Brant Harris) است. برنت که تحت تاثیر مارکر قرار گرفته جملات «آن‌ها گرسنه‌اند. آن‌ها در راه هستند. آن‌ها ما را کامل می‌کنند.» را بیان می‌کند.

این گفته‌های برنت اشاره مستقیم به Brethren Moons دارند که اولین بار در بازی Dead Space 3 دیده شدند. آن‌ها در حقیقت نکرومورف‌هایی ماه مانند هستند که سیگنال‌های مارکر سیاه (Black Marker) را در خود دارند. در بازی Dead Space 3، Brethren Moons جملاتی مشابه برنت را به گوش آیزاک کلارک و همراه او جان کارور (John Carver) می‌رسانند. جملات گفته شده «ما در راه هستیم. ما گرسنه هستیم. ما اینجا هستیم. همه جهان‌ها را خورده و یکی می‌کنیم. ما همه کامل خواهیم شد.» هستند. این جملات به منظور تهدید زمین توسط Brethren Moons بیان می‌شوند!

اشاره به سکوت آیزاک در نسخه اصلی بازی Dead Space

اگر از طرفداران قدیمی سری بازی Dead Space باشید، بدون شک به خاطر دارید که آیزاک در نسخه ابتدایی بازی هرگز صحبت نمی‌کرد و ما تنها صدای ضربه خوردن و فریاد کشیدن او را می‌شنیدیم، اما در نسخه دوم بازی، او صحبت می‌کرد. صدا گذار آیزاک، آقای گانر رایت (Gunner Wright) است که بار دیگر برای صدا گذاری آیزاک در نسخه ریمیک باز گشته است.

حال به لحظه‌ای که آیزاک با دکتر مرسر روبه رو می‌شود فکر کنید. در اولین لحظه، دکتر او را با استفاده از Stasis ثابت نگه داشته تا از حقیقت ماجرا مطلع شود. مرسر در ادامه اشاره داشت «اما حتی اگر از تو پرسشی داشتم، تو کسی نبودی که پاسخ دهی!» و این جمله به احتمال بسیار زیاد اشاره‌ای مستقیم و خنده دار به سکوت آیزاک در نسخه اصلی بازی است. البته نا گفته نماند که این جمله می‌تواند به قدرت Stasis در ساکت کردن افراد نیز اشاره داشته باشد!

اشاره به Dead Space: Extraction

سال ۲۰۰۹ بود که پیش در آمدی از سری بازی Dead Space با نام Dead Space: Extraction برای کنسول نینتندو ویی به انتشار رسید. بازی Dead Space: Extraction مانند نسخه اولیه بازی در سبک ترس و بقا نیست و در عوض عنوانی در سبک شوتر را در اختیار ما قرار می‌دهد که در یکی از کلونی‌های ایجیس هفت (Aegis VII)، داستان سه شخصیت مختلف را برای ما بیان می‌کند. در ادامه داستان این بازی و پس از بد شدن اوضاع، شخصیت‌های این بازی برای فرار از ایشیمورا تلاش می‌کنند!

در نسخه ریمیک بازی، شما نوشته‌ای با نام Unexpected Visitors به معنی مهمانان ناخوانده دریافت می‌کنید که در آن نام سه شخص که به طور ناگهانی وارد سفینه شده‌اند را در خود دارد. این نام‌ها ناتان مک‌نیل (Nathan McNeil)، لکسین مرداک (Lexine Murdoch) و وارن اکهاردت (Warren Eckhardt) هستند. این سه فرد، شخصیت‌های اصلی بازی Dead Space: Extraction بودند!

مجسمه پنگ

مجسمه با ارزش پنگ (Peng) در بازی Dead Space نیز دیده شد. اما، این مجسمه در مکانی که در نسخه اصلی بود دیده نمی‌شود! در نسخه سال ۲۰۰۸، شما می‌توانستید پنگ را در آشیانه پیدا کنید، اما در نسخه سال ۲۰۲۳ یک نوشته جایگزین آن شده است. نوشته به مردی اشاره دارد که مجسمه زنی را پیدا کرده و آن را در کمد خود قرار داده است!

شما در ادامه می‌توانید مجسمه پنگ را در کمدی که یک جسد کنار آن قرار دارد بیابید. متاسفانه اطلاعات چندانی از مجسمه پنگ در دسترس نیست، با این حال پنگ یکی از معروف‌ترین ایستراگ‌های سری بازی Dead Space است. شما پس از برداشتن مجسمه پنگ یک تروفی / اچیومنت دریافت کرده و همچنین می‌توانید آن را با قیمت ۳۰ هزار کردیت به فروش برسانید!

ایستراگ های بازی Dead Space خاطرات زیبا و البته ترسناکی را برای ما زندگی کردند که ارزش این ریمیک را به خصوص برای طرفداران قدیمی چند برابر می‌کنند. پیشرفت بی نظیر نسخه ریمیک این بازی نسبت به نسخه اصلی اجازه قرار دادن اطلاعات مهم و سرگرم کننده زیادی را در اختیار توسعه دهندگان قرار داد که برای ما کاربران و طرفداران بسیار خوشحال کننده هستند. کدام یک از ایستراگ های بازی Dead Space نظر شما را بیشتر جلب کرد؟ شما چه ایستراگ هایی در این بازی پیدا کردید که به آن‌ها اشاره نشد؟ منتظر نظرات و تجربیات شما از ایستراگ های بازی Dead Space هستیم.

3.3 3 آراء
امتیاز مطلب

نظرات

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا