#مهسا_امینی

آیا بخش آنلاین بازی Cyberpunk 2077 به تاخیر خواهد افتاد؟

فعلا رفع مشکلات، در اولویت قرار دارد

آیا بخش آنلاین بازی Cyberpunk 2077 به تاخیر خواهد افتاد؟

طبق گفته یکی از توسعه دهندگان استودیوی CD Projekt RED، تیم سازنده بازی Cyberpunk 2077 قبل از کار روی محتوای جدید بازی مانند بخش آنلاین، بر بهبود و حل مشکلات بازی تمرکز می‌کند.

بازی Cyberpunk 2077 پس از هشت سال توسعه و تاخیرهای متعدد، با مشکلات فراوانی، مخصوصا در پلتفرم‌های نسل قبل مانند پلی‌استیشن 4 و ایکس‌باکس وان، شروع به کار کرد. اگرچه این باگ‌ها و ایرادات در نسخه کنسول‌های نسل جدید و رایانه‌های شخصی رایج نیست، اما مشکلات فنی و عملکرد این عنوان باعث شده تا برخی کمپانی‌ها از جمله سونی، سایبرپانک را از فروشگاه‌های اینترنتی خود حذف کنند. تعداد زیادی از این فروشگاه‌ها نیز، به بازیکنان ناراضی، پیشنهاد ریفاند بازی را داده‌اند.

استودیوی CD Projekt RED در تلاش برای رفع و حل مشکلات عمده بازی است و تا کنون چندین آپدیت،‌ برای ایجاد ثبات بیشتر در بازی، منتشر کرده است. با وجود هات‌فیکس‌های بیشتر و به‌روزرسانی‌های بزرگ‌تر که قرار است در ماه‌های ژانویه و فوریه سال آینده میلادی (دی ماه و بهمن ماه امسال) منتشر شوند، طبیعتا، تمرکز تیم توسعه دهنده سایبرپانک تغییر کرده است. قطعا این موضوع، از میزان توجه استودیوی CDPR، روی تولید محتوای جدید برای بخش تک نفره، می‌کاهد.

یکی دیگر از مسائلی که تحت تاثیر شرایط فعلی بازی قرار می‌گیرد، بخش چند نفره سایبرپانک 2077 است. قبل از عرضه رسمی، CD Projekt RED اعلام کرد که بخش آنلاین بازی، در نهایت یک محصول بزرگ و مستقل خواهد بود. اکنون طبق گفته یکی از توسعه دهندگان این استودیوی لهستانی که نامش مشخص نیست، عرضه قسمت آنلاین سایبرپانک به تاخیر افتاده است. استودیوی CDPR ابتدا فیکس‌ها و آپدیت‌های مربوط به بخش تک نفره بازی را در اولویت قرار می‌دهد. با توجه به وضعیت فعلی بازی، این خبر، خیلی تعجب برانگیز نیست؛ از آنجایی که CD Projekt RED سعی دارد که اعتبار از دست رفته‌اش، در رابطه با جنجال‌های به وجود آمده درباره سایبرپانک را، بازگرداند.

چیزهای زیادی در مورد حالت آنلاین، توسط توسعه دهندگان گفته نشده است و احتمالا تا مدتی نیز چیزی در مورد آن نخواهیم شنید. اما طبق جزئیات اندکی که بیان شده، انتظار می‌رود که بخش آنلاین سایبرپانک از بسیاری جهات، به بخش آنلاین بازی Grand Theft Auto شباهت داشته باشد. بازیکنان می‌توانند در کنار دیگر پلیرها، در نایت سیتی گشت بزنند و در رویدادها و حالت‌های مختلف مشارکت کنند. در حالی که عرضه این پروژه، در ابتدا برای سال ۲۰۲۲ میلادی در نظر گرفته شده بود، به احتمال زیاد این تاریخ تغییر خواهد کرد. با توجه به مشکلات پیش روی CD Projekt RED، و تاخیر‌های پی در پی برای انتشار بازی اصلی، باید دید که آیا این استودیو می‌تواند طبق برنامه‌ ریزی عمل کند یا خیر.

انتشار آپدیت ورژن 1.05 سایبرپانک 2077، با واکنش‌های مثبت زیادی از طرف صاحبان کنسول‌های پلی‌استیشن 4 و ایکس‌باکس وان روبه‌رو شده است. محتوای این به‌روزرسانی، شامل بهبود عملکرد و رفع برخی باگ‌ها و ایرادات بازی می‌شود. همچنین هوش مصنوعی NPCهای بازی بهبود یافته، که باعث می‌شود، نسبت به اتفاقاتی که در اطرافشان رخ می‌دهد، سریع‌تر واکنش نشان دهند. تعدادی از باگ‌های مربوط به ماموریت‌های بازی نیز در این به‌روزرسانی برطرف شده است.

عنوان نقش آفرینی Cyberpunk 2077 در تاریخ ۱۰ دسامبر (مصادف با ۲۰ آذر) عرضه شده و در حال‌ حاضر روی پلتفرم‌های پلی‌استیشن 4، ایکس‌باکس وان، پلی‌استیشن 5، ایکس‌باکس سری ایکس / اس، گوگل استیدیا و رایانه‌های شخصی قابل بازی است.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا