#مهسا_امینی

سی‌دی پراجکت از دلیل تاخیر انتشار Cyberpunk 2077 می‌گوید

علت این بدقولی چه بود؟

سی‌دی پراجکت از دلیل تاخیر انتشار Cyberpunk 2077 می‌گوید مهسا سپاهی ۲ ۰۹ آبان ۱۳۹۹ اخبار بازی
علت تاخیر Cyberpunk 2077

استودیوی بازی‌سازی سی‌دی پراجکت رد (CD Projekt Red) دلیل تاخیر انتشار Cyberpunk 2077 را توضیح می‌دهد.

جند روز پیش درحالی که عده‌ی زیادی چشم انتظار بازی نقش‌آفرینی Cyberpunk 2077 بودند، استودیوی بازی‌سازی سی‌دی پراجکت رد اعلام کرد عرضه‌ی این عنوان با تاخیر همراه است. به گفته‌ی این شرکت لهستانی، بازی سایبرپانک 2077 در تاریخ ۲۰ آذر (مصادف با ۱۰ دسامبر) منتشر می‌شود. از طرفی دیگر، با تاخیری که در انتشار Cyberpunk 2077 به وجود آمده، این بازی نمی‌تواند در The Game Awards 2020 شرکت کند.

طبق توضیحاتی که این استودیو ارائه داده، دلیل تاخیر عرضه‌ی بازی آماده نبودن نسخه‌ی پلی‌استیشن 4 و ایکس‌باکس وان بوده است. در واقع، نسخه‌ی پی‌سی Cyberpunk 2077 مراحل پایانی را طی کرده و مانعی برای انتشار آن وجود نداشته است. به همین دلیل، تعداد قابل توجهی از مردم پیشنهاد دادند تا این استودیوی لهستانی نسخه‌ی رایانه‌ی شخصی را زودتر عرضه کند، اما این تصمیم از لحاظ تجاری ضربه‌ی بزرگی به سایبرپانک 2077 می‌زند؛ بخش بزرگی از بازار این بازی مخصوص کنسول‌ها بوده و استراتژی‌ توسعه‌دهنده نباید به این بازار لطمه بزند. البته ناگفته نماند که دلیل ریشه‌ای این مشکلات، شیوع ویروس کرونا اعلام شده است.

این عنوان هیجان‌انگیز برای پلتفرم‌های ایکس‌باکس وان، پلی‌استیشن 4، گوگل استادیا و رایانه‌های شخصی منتشر می‌شود و سپس نسخه‌ی نسل نهم آن با عرضه‌ی کنسول‌های جدید ایکس‌باکس سری ایکس، ایکس‌باکس سری اس و پلی‌استیشن 5، راهی بازار خواهد شد. خبر خوب این است که خریداران نسخه‌ی نسل هشتم، به رایگان می‌توانند بازی خود را به نسل بعدی ارتقا دهند و از تجربه‌ی این عنوان سی‌دی پراجکت لذت ببرند.

لازم به ذکر است که این عنوان قرار بود در تاریخ ۲۹ آبان (مصادف با ۱۹ نوامبر) به بازار بیاید اما علاقه‌مندان اکنون باید تا تاریخ ۲۰ آذر (مصادف با ۱۰ دسامبر سال جاری میلادی) منتظر بمانند.


guest

2 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا