کارگردان Candyman فیلم Captain Marvel 2 را جلوی دوربین خواهد برد

قسمت دوم کاپیتان مارول سرانجام کارگردان خود را شناخت

کارگردان Candyman

اگر گزارش‌های منتشر شده در فضای مجازی صحت داشته باشد، استودیوی مارول وظیفه‌ی ساخت Captain Marvel 2 را به کارگردان Candyman سپرده است.

مدیران استودیوی مارول در حدود ۱۰ سال تلاش کردند تا اقتباس سینمایی کاپیتان مارول رنگ واقعیت به خود گرفته و روی پرده‌ی نقره‌ای برود. این فیلم که امروزه با نام Captain Marvel شناخته می‌شود، نه تنها بازخوردهای مثبتی را از سوی منتقدان و مخاطبان دریافت کرد، بلکه یک میلیارد و ۱۲۸ میلیون دلار در بازارهای جهانی فروخت تا ثابت کند ارزش آن همه تلاش را داشته است. با در نظر گرفتن این موفقیت‌ها، ساخت قسمت دوم اتفاقی قطعی و اجتناب‌ناپذیر به نظر می‌رسید؛ اتفاقی که سرانجام رخ داد.

استودیوی مارول اوایل اسفند سال گذشته به ساخت قسمت دوم Captain Marvel چراغ سبز نشان داد اما خبری از آنا بودن (Anna Boden) و ریان فلک (Ryan Fleck) روی صندلی کارگردانی نبود. آن‌ها برخلاف انتظار طرفداران تصمیم گرفته بودند روی پروژه‌ی متفاوتی کار کنند. در نتیجه، مدیران مارول مجبور شدند روند جستجو برای یافتن یک فیلمساز مناسب را آغاز کنند. اینطور که به نظر می‌رسید، آن‌ها به دنبال یک کارگردان زن بودند تا نه تنها Captain Marvel 2 را جلوی دوربین ببرد، بلکه پتانسیل لازم برای ساخت یک فیلم عظیم مانند Avengers 5 را هم داشته باشد.

طبق گزارشی که روی خروجی وب سایت Deadline قرار گرفته، نیا داکوستا (Nia DaCosta) به عنوان کارگردان Captain Marvel 2 انتخاب شده است. در ادامه‌ی مطلب آمده که استودیوی مارول در جریان جستجو برای شخص مورد نظر، با فیلمسازان مختلفی ملاقات و مذاکره کرد اما نهایتا داکوستا به دیگر گزینه‌ها ترجیح داده شد. او با ساخت Little Woods در ژانرهای جنایی و مهیج رسما به حوزه‌ی کارگردانی آثار بلند ورود پیدا کرد. اگرچه این فیلم تحسین منتقدان را برانگیخت اما در باکس آفیس شکست خورد. داکوستا همچنین اخیرا قسمت جدید Candyman را ساخته است.

حالا که کارگردان Captain Marvel 2 مشخص شده، می‌توان گفت تمامی فیلم‌های در حال ساخت مارول کارگردانان خود را می‌شناسند. در ضمن، با اضافه شدن نیا داکوستا به جمع دست‌اندرکاران فاز چهارم دنیای سینمایی مارول، تعداد کارگردانان زن در این فاز به رقم سه رسیده است. پیش از این، کیت شورتلند (Cate Shortland) و کلویی ژائو (Chloé Zhao) و فیلم‌های مورد انتظار Black Widow و The Eternals را ساخته بودند. البته این اتفاق به هیچ وجه غیرمنتظره نیست. کوین فایگی (Kevin Feige) مدیر استودیوی مارول در یکی از مصاحبه‌های قدیمی خود به تعداد بیشتر کارگردانان زن در فاز چهارم نسبت به فازهای قبلی اشاره کرده بود.

قسمت دوم کاپیتان مارول در حال حاضر برای اکران از تاریخ ۳۱ تیر سال ۱۴۰۱ (مصادف با ۲۲ جولای سال ۲۰۲۲) برنامه‌ریزی شده است. این فاصله‌ی زمانی نسبتا زیاد باعث شده تا مارول هیچ گونه اطلاعات رسمی را به اشتراک نگذارد و تمامی جزئیات موجود، حاصل انتشار گزارش‌های غیر رسمی هستند. از همین رو، نمی‌توان با قطعیت نسبت به شایعه‌ها به خصوص حضور کامالا خان به عنوان یک شخصیت مکمل در داستان اظهار نظر کرد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا