راهنمای بازی Call of Duty: Warzone | چگونه در حالت سولو پیروز شویم؟

راهنمای بازی Call of Duty: Warzone | چگونه در حالت سولو پیروز شویم؟

ارتش تک‌نفره

در سرگرمی با مجموعه مقالات راهنمای Call of Duty: Warzone همراه باشید تا فوت و فن حرفه‌ای شدن در این بازی جذاب و سرگرم‌کننده را بیاموزید. در این قسمت از راهنمای بازی، به حالت جذاب سولو (تک‌نفره) و راه‌های پیروز شدن در آن خواهیم پرداخت.

با این‌که تجربه‌ی اصلی وارزون در قالب تیم‌های سه یا چهار نفره است، اما حالت سولو نیز لذت خاص خودش را دارد. گاهی ممکن است دوستانتان برای بازی در دسترس نباشند یا هم‌تیمی‌های تصادفی، همکاری لازم را برای پیروز شدن به خرج ندهند. تجربه‌ی تک‌نفره‌ی وارزون نه تنها شما را با تمام ضعف‌ها و قوت‌هایتان در برابر دیگران قرار می‌دهد، بلکه با حذف پشتیبانی تیمی در نقشه‌ی وسیعی که ۱۵۰ بازیکن را در خود جای می‌دهد، توانایی‌های شخص شما در چینش استراتژی و زمان‌بندی‌ای را به سختی محک می‌زند و از این جهت، نسبت به حالت تیمی عمق بیشتری دارد. بدین ترتیب دانستن ترفند‌های کلیدی بازی در این مود، هم لذت آن را برایتان دوچندان خواهد کرد و هم شانس پیروزی‌تان را به شدت بالا می‌برد.

پول، پول و باز هم پول!

همان‌طور که پیش‌تر در راهنمای بازی Call of Duty: Warzone گفته‌ایم، این بازی با سایر بتل رویال‌ها تفاوت بزرگی دارد و آن هم نقش پول در گیم‌پلی است. پول در وارزون نه تنها راه اصلی برای به‌دست آوردن Loadout در جریان مسابقه است، بلکه برای خرید آیتم‌های حیاتی همچون زره محافظ، کیل‌استریک و کیت احیا (Self-revive Kit) ضروری است. روراست بگوییم: بدون این‌ها نه تنها در حالت سولو، بلکه در هیچ حالت دیگری موفق نخواهید شد. پس اولین نکته‌ای که باید هنگام ورود به بازی به یاد داشته باشید، جمع‌آوری پول در سریع‌ترین زمان ممکن است. چقدر پول؟ حداقل ده هزار دلار. این مقدار لازم برای خرید Loadout در Buy Stationها است تا بتوانید سلاح‌ها، مهمات و پرک‌هایی را که پیش‌تر در راهنمای لوداوت‌ها پیشنهاد کرده بودیم، به دست آورید.

ساده‌ترین و امن‌ترین راه برای به‌دست آوردن پول در وارزون، لوت کردن است. البته دقت داشته باشید که این کندترین راه هم محسوب می‌شود. اگر احساس می‌کنید نمی‌توانید خیلی زود با بازیکنان دیگر وارد درگیری شوید، به لوت کردن صندوق‌ها (خصوصا صندوق‌های لجندریِ نارنجی رنگ) بسنده کنید تا پول کافی به‌دست آورید. یک راه کم‌خطر دیگر برای جمع‌آوری پول و لوت، قبول کردن Contractها است؛ مینی‌گیم‌های وارزون سه نوع ماموریت Bounty (شکار بازیکنان حریف)، Scavenger (پیدا کردن صندوق‌ها) و Recon (محافظت از نقطه‌ای خاص) را پیش‌رویتان می‌گذارد. پیشنهاد ما انجام دادن ماموریت‌های Bounty است چرا که نه تنها پول و لوت هدف را برایتان به همراه خواهد داشت، بلکه موقعیت دقیق آن‌ها را هم در نقشه مشخص می‌کند که خود به‌ خود به مثابه‌ی یک UAV عمل می‌کند.

چهار سوار آخر الزمان در Warzone

نکته‌ای که حتما باید در حالت سولو به خاطر داشته باشید، سکوت و مخفی‌کاری است. اگر بتوانید از دید حریفان و رادارهایشان پنهان بمانید، نصف راه را رفته‌اید. نصف دیگر، پیدا کردن موقعیت حریفان و استراتژی حمله است. در این راه، چهار ابزار بسیار حیاتی و مهم وجود دارد که حتما باید از آنها استفاده کنید: پرک Ghost، افزونه‌ی صدا خفه‌کن، اسکنر ضربان قلب (Heartbeat Sensor) و اسکنر UAV. پیش‌تر از اهمیت Ghost و روش استفاده از آن بدون قربانی کردن پرک Overkill گفته بودیم. به کمک آن، موقعیت شما روی اسکنرهای ضربان‌قلب و UAVهای دشمن مشخص نمی‌شود که این، خصوصا در مراحل پایانی مسابقه بسیار اهمیت پیدا می‌کند. علاوه بر گوست، حتما روی سلاح خود در لوداوت، صدا خفه‌کن (خصوصا Monolithic Suppressor) نصب کنید تا در صورت شلیک، موقعیتتان روی مینی‌مپ لو نرود.

حتما از اسکنر ضربان قلب استفاده کنید

حسگر ضربان قلب، آیتمی بسیار کاربردی است که پیشنهاد می‌کنیم حتما در Loadoutهای خود داشته باشید و یا زود آن را در نقشه پیدا کنید. به کمک آن، موقعیت بازیکنان حریف (در صورتی که پرک Ghost نداشته باشند) در شعاع ۵۰ متری شما مشخص می‌شود. در آخر هم به UAV می‌رسیم که اهمیت آن بسیار زیاد است. سعی کنید هر چه سریع‌تر UAV را به دست آورید تا مکان تعداد قابل‌توجهی از حریفان را آشکار کرده و از خطرات اطراف خود آگاهی کسب کنید. افراط در به‌کارگیری UAV (اگر پول کافی دارید) چندان کار بدی نیست، اما حداقل یکی برای مراحل پایانی مسابقه (که پرک Ghost را هم تا آن موقع به دست آورده‌اید) نگه دارید تا برتری چشم‌گیری نسبت به حریفان داشته باشید.

هوشیاری، زمان‌بندی، تحرک مناسب

این سه مورد، در صورت اجرای درست در ترکیب با موارد قبلی، از شما در حالت سولوی Warzone یک هیولا می‌سازد. صرفا اینکه Loadout و آیتم‌های درست را داشته باشید، کافی نیست؛ بلکه باید بدانید چگونه از آن‌ها و همچنین موقعیتتان در نقشه به نفع خود استفاده کنید. برای آن‌که راهنما را برای شما هر چه آسا‌ن‌تر کنیم، مواردی را که باید هنگام ورود به مپ بدانید، برایتان فهرست می‌کنیم:

  • از فرود در نقاط پر برخورد نترسید. سیستم مچ‌میکینگ مبتنی بر سطح بازیکن در Warzone بیشتر مواقع شما را در برابر بازیکنان هم‌سطح خودتان قرار می‌دهد. ممکن است چندین بار با انجام این کار در همان ابتدای مسابقه، کشته شوید، اما نه تنها به تدریج سطح مهارتتان به شکل قابل‌توجهی افزایش خواهد یافت، بلکه خیلی زود هم پول و لوت مناسب کسب می‌کنید و برای رویارویی با دشمنان دیگر آماده می‌شوید.
  • حد وسط را رعایت کنید. جا‌به‌جایی بیش از حد در نقشه و درگیری با تمام بازیکنان ممکن به همان اندازه غلط است که کمپ کردن در نقاط کور. در مقایسه با حالت تیمی، مقداری از سرعت و جا‌به‌جایی خود کم کنید و همان‌طور که گفتیم، مخفیانه پیش بروید. سعی کنید کلا از وسایل نقلیه استفاده نکنید. به علاوه تا جای ممکن، آهسته وارد ساختمان‌ها شوید و هرچه سریع‌تر آن‌جا را ترک کنید تا توسط کمپرها و بازیکنان تهاجمی، غافلگیر نشوید.
  • کمپ کردن البته که راه نسبتا خوبی برای پیروزی کم‌دردسر است، اما باور کنید با این‌کار هیچ سودی به خودتان نمی‌رسانید. نه تنها لذت کافی از بازی نخواهید برد، بلکه مهارت‌هایتان هم پیشرفت نخواهد کرد و در صورت ورود به درگیری، بازنده خواهید بود.
  • زمان‌بندی درستی داشته باشید. ممکن است یک حریف به خوبی در تیررس شما باشد، اما حتما با UAV و اسکنر ضربان قلب دور و اطراف را بررسی کنید تا غافلگیر نشوید. مارک کردن موقعیت دشمنان روی نقشه راه بسیار خوبی برای تخمین مقیاس فاصله و مسیرهای دست‌یابی به آن‌ها به حساب می‌آید که در ترکیب با اسکنر، گزینه‌های متعددی در اختیارتان می‌گذارد.
UAV و اسکنر ضربان قلب در ترکیب با مارک کردن دشمنان بسیار کارآمد است
  • روی لبه‌ی دایره حرکت کنید. هنگامی که گاز سمی نزدیک می‌شود، تعداد زیادی از بازیکنان سعی می‌کنند به سرعت خود را به دایره‌ی امن برسانند. اینجاست که می‌توانید با جایگیری مناسب، آن‌ها را غافلگیر کرده و چند کیل لذت‌بخش به‌دست آورید.
  • اگر کشته شدید ولی به بازی برگشتید، از بازگشت به محل مرگتان خودداری کنید. بهتر است به سراغ موقعیتی خلوت که کمتر لوت شده باشد، بروید؛ مثلا در مناطقی که خارج از مسیر حرکت هواپیماست، فرود بیایید.
  • مسیر جابه‌جایی خود را با دقت انتخاب کنید. با سرعت دویدن در منطقه‌ای باز که چندین تپه و برج به آن اشراف دارند، چیزی جز هدشات شدن برایتان به همراه نخواهد داشت. از جایی رد شوید که پوشش مناسب را در طرفین داشته باشد. سعی کنید همواره در ارتفاع قرار بگیرید؛ بدین ترتیب برتری مکانی بسیار خوبی خواهید داشت.
  • Head Glitch کنید. این یکی از تاکتیک‌های مرسوم در بازی‌های شوتر است که در Warzone هم بسیار کاربردی است. روش آن بدین صورت است که پشت یک کاور قرار می‌گیرید، به شکلی که تنها سرتان از بالای کاور بیرون باشد. بدین طریق، دید کاملی به آن سوی کاور داشته و اهداف در تیررس شما قرار می‌گیرند. اما از آن سو حریفان تنها قادر به دیدن نوک سر شما هستند و هدف‌گیری برایشان بسیار سخت می‌شود.

در پایان این قسمت از راهنمای بازی Call of Duty: Warzone نیز می‌خواهیم بار دیگر تاکید کنیم که از درگیری با بازیکنان و ورود به مناطق شلوغ ابایی نداشته باشید. به هر مسابقه، به چشم تمرینی جهت بهتر شدن نگاه کنید و از هر اشتباهی که منجر به شکستتان می‌شود، درس بگیرید. اگر به اندازه‌ی کافی صبر به خرج داده و از راهنمایی‌ها و استراتژی‌های درست استفاده کنید، هر مسابقه در حالت سولو (و البته سایر حالت‌های بازی) برایتان به تجربه‌ای دلنشین تبدیل خواهد شد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

نظرات

guest

3 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا