#مهسا_امینی
بخش آلفای بازی Call of Duty Vanguard

نگاهی به نسخه آلفای بازی Call of Duty Vanguard

روایتی تازه در دنیایی قدیمی!

پس از سه سال ما از نو شاهد صف آرایی دو رقیب قدیمی یعنی Call of Duty و Battlefield در برابر یکدیگر هستیم. بااین حال بخش آلفای بازی Call of Duty Vanguard زودتر عرضه شد تا آن‌ها بتوانند هرچه زودتر قدرت نمایی کنند.

سال‌هاست که شرکت اکتیویژن با سونی و پلی استیشن قراردادی به امضا رسانده و برخی از محتوای سری بازی Call of Duty را پیش از عرضه عمومی برای کنسول‌های پلی استیشن به انتشار می‌رساند و طی این روز‌ها شاهد انتشار بخش آلفای بازی Call of Duty Vanguard برای کنسول‌های پلی استیشن ۴ و پلی استیشن ۵ بودیم.

پیش‌تر در تریلرهای منتشر شده و اطلاعاتی که اکتیویژن در اختیار ما گذاشته این بازی توسط استودیو Sledgehammer Games توسعه خواهد یافت و زمان بازی به دوران جنگ جهانی دوم برمی‌گردد. دورانی محبوب که البته بازی‌های بسیاری در رابطه با آن ساخته شده است. طی مراسم gamescom 2021 توسعه دهندگان این بازی حضور یافته و به ما قول نگاهی کاملا تازه به این جنگ را دادند که البته این داستان بیشتر مرتبط با بخش داستانی تک نفره بوده و ارتباط کم‌تری با بخش آنلاین چند نفره این بازی دارد و هدف ما در این مطلب نگاهی به بخش آنلاین چند نفره این بازی‌ست.

گیم‌پلی بخش آلفای بازی Call of Duty Vanguard

اگر بازی Call of Duty Modern Warfare 2019 یا Call of Duty Warzone را تجربه کرده باشید، متوجه می‌شوید که ونگارد شباهت بسیار زیادی با این عناوین دارد و می‌توان آن را نه‌تنها از لحاظ دید تاریخی، بلکه از لحاظ گیم‌پلی نگاهی به گذشته دانست. یکی از المان‌هایی که این بازی را به عنوان مدرن وارفر سال ۲۰۱۹ نزدیک کرد قابلیت Tactical Run بود که ما شاهد این قابلیت در بازی Black Ops Cold War نبودیم.

به‌طور کلی المان‌های بسیار زیادی از مدرن وارفر در این بازی وجود داشته و دیگر المان موجود مکانیزم درها در بازی‌ست که تنها تفاوت آن‌ها، قابلیت تخریب پذیری درهای چوبی‌ست. در بخش اسلحه‌ها نیز گرچه ما شاهد سلاحی چون MP40 و M1928 (تامپسون) هستیم که محبوبیت بسیاری میان گیمرها دارند، بااین حال اینگونه به‌نظر می‌رسد که شما سلاح‌های بازی مدرن وارفر را با ظاهری قدیمی در دست دارید.

جلوه‌های بصری بخش آلفای بازی Call of Duty Vanguard

با انتشار بازی Call of Duty Modern Warfare ما شاهد استفاده از موتور گرافیکی IW 8.0 بودیم و بازی Call of Duty Black Ops Cold war نیز با این موتور گرافیکی طراحی شد و Call of Duty Vanguard مانند هر دو نسخه پیشین دست پخت همین موتور گرافیکی با تغییراتی کاملا محسوس در بخش رنگ‌هاست. رنگ‌های زنده‌ای که ما طی دو سال اخیر در سری کال آف دیوتی کم‌تر شاهد بودیم به بازی Vanguard برگشته و با وجود تم جنگ جهانی دوم، نور و رنگ این بازی بسیار چشم نواز است و وضوح رنگ‌ها را می‌توان بزرگ‌ترین تغییر در جلوه‌های بصری این بازی دانست.

انفجارهای طبیعی و قابلیت Dismemberment (قطع شدن دست و پای بازیکنان) با استفاده از هر اسلحه قوی بدون نیاز به خرید باندل خاص، دو قابلیت دیگر هستند که بدون شک ارزش اشاره کردن را دارند. دیگر نکته قابل ذکر افزودن افکت حرارت خارج شده از اسلحه شماست که بسیار طبیعی است. گرچه این افکت تا حدی دید شما را کاهش می‌دهد، از نظر زیبایی و گرافیک بسیار عالی طراحی شده و به معنای واقعی نشان دهنده قدرت استودیو سازنده است.

صدا گذاری بخش آلفای بازی Call of Duty Vanguard

صدای اسلحه‌ها در ونگارد به خوبی طراحی شده و حس و حال حضور در منطقه‌ای که جنگ جهانی در آن رخ داده را به خوبی به شما منتقل می‌کند. شنیده شدن صدای اسلحه دیگر دشمنان و یاران در دوردست شاید بهترین بخش صداگذاری این بازی قلمداد شود که به بهترین نحو در این بازی پیاده شده و گوش نواز است.

ضعف این بخش را می‌توان استفاده از صداگذاران بازی Call of Duty Modern Warfare برای فرمانده شما دانست که انتظار داریم در زمان انتشار کامل بازی این امر تغییر کند.

مد جدید Champion Hill در بخش آلفای بازی Call of Duty Vanguard

مد جدید ونگارد که البته تنها مد موجود در بخش آلفای این بازی بود را می‌توان نسخه بهبود یافته حالت Gunfight در دو نسخه پیشین سری Call of Duty دانست. شما در این مد در ۸ تیم دو یا سه نفره تقسیم می‌شوید که به روش قرعه کشی به صورت یک تیم در مقابل تیم دیگر به مبارزه در دورهای یک دقیقه‌ای پرداخته و پس از پایان هر مسابقه حریف شما تغییر می‌کند.

شما در حالت دو نفره ۱۲ جان و در حالت ۳ نفره ۱۸ جان داشته که با تمام شدن آن‌ها به‌طور کامل از بازی حذف می‌شوید. در بازی پول بسیار مهم بوده و با استفاده از آن می‌‌توانید تفنگ، پرک، Kill Streak و آیتم‌های دیگر مانند جان اضافه را خریداری کرده و همچنین می‌توانید اسلحه خود را ارتقا داده تا شانس بیشتری برای پیروزی داشته باشید.

حالت Champion Hill بسیار جذاب و البته پر استرس بوده که بدون شک پتانسیلی بیشتر از ترونمنت‌های Gunfight داشته و می‌تواند بسیاری را به خود جذب کند. قرارگیری در سمت نیروهای محور و متفقین در این جنگ نیز از دیگر بخش‌های بسیار جالب بوده و که باعث تغییر تفنگ‌ها می‌شود و برای مثال شما اگر در سوی نیروهای محور (آلمان نازی، ژاپن، ایتالیا و چند کشور دیگر) قرار گیرید، می‌توانید از تفنگ‌هایی چون MP40 و STG44 بهره برده و اگر در سوی متفقین (شوروی، آمریکا، بریتانیا و چند کشور دیگر) قرار گیرید می‌توانید از تفنگ‌هایی چون BAR و M1928 استفاده کنید.

به‌طور کلی بازی Call of Duty Vanguard را می‌توان عنوانی تلفیقی از Call of Duty WWII، Modern Warfare و وارزون دانست. ما با عنوانی قدیمی از لحاظ تاریخی و البته تا حدی قدیمی از لحاظ گیم‌پلی و رویه انجام بازی رو‌به‌رو هستیم که می‌تواند موافقان و مخالفان زیادی داشته باشد. البته نباید تمام بازی را به این دید نگریست و بخش آلفا همیشه کم‌ترین جزئیات را برای ما به ارمغان آورده و باید تا انتشار نسخه نهایی منتظر بمانیم. بخش بتای بازی Call of Duty Vanguard از تاریخ ۱۰ الی ۱۲ سپتامبر، برابر با ۱۹ شهریور الی ۲۱ شهریور ۱۴۰۰ به‌طور انحصاری برای پلی استیشن ۴ و پلی استیشن ۵ و از تاریخ ۱۶ الی ۲۰ سپتامبر، برابر با ۲۵ الی ۲۹ شهریور ماه سال ۱۴۰۰ برای تمامی پلتفرم‌هایی که ونگارد برای آن‌ها منتشر خواهد شد در دسترس قرار می‌گیرد. نسخه کامل این بازی نیز در تاریخ ۵ نوامبر سال ۲۰۲۱، برابر با ۱۴ آبان ماه سال ۱۴۰۰ برای کنسول‌های نسل هشتمی پلی استیشن ۴ و ایکس باکس وان، کنسول‌های نسل نهمی پلی استیشن ۵ و ایکس باکس سری ایکس/سری اس و رایانه‌های شخصی منتشر خواهد شد. شما بخش آلفای بازی Call of Duty Vanguard را تجربه کردید؟ منتظر نظرات شما هستیم.


نظرات

guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا