کاپیتان پرایس در کالاف دیوتی
1%
  • 0/10

کالاف دیوتی | خاطره انگیزترین و بهترین جملات کاپیتان پرایس در کالاف دیوتی

جنگجویی خبره و استادی زبرجد، اما از همه مهم‌تر دوستی وفادار!

کالاف دیوتی | خاطره انگیزترین و بهترین جملات کاپیتان پرایس در کالاف دیوتی ۰ ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ ترین‌ها (بازی) کپی لینک

کاپیتان پرایس در کالاف دیوتی یکی از محبوب‌ترین معلمان در بازی‌های ویدیویی است. پرایس در طول حضور طولانی خود در این سری بازی جملات جذاب زیادی بیان کرده که قصد داریم نگاهی به بهترین آن‌ها داشته باشیم.

سال‌های زیادی است که کاپیتان پرایس (Captain Price) مرد شماره یک سری بازی کالاف دیوتی بوده است. کاپیتان پرایس سربازی وفادار و قدرتمند بوده که فارغ از موقعیت، گلیم خود را از آب بیرون می‌کشد. اما دلیل محبوبیت بیش از حد کاپیتان پرایس نه قدرت نظامی، بلکه جملات خردمندانه و آموزنده اوست.

پرایس زبانی گزنده، اما گاهی شوخ داشته که البته در زمان و مکان درست از آن استفاده می‌کند. در اکثر اوقات او جملاتی را بیان کرده که امروز از زبان گیمرهای زیادی شنیده شده و در حقیقت آویزه گوش آن‌ها شده‌اند. در این مطلب قصد داریم نگاهی به بهترین جملات پرایس داشته باشیم.

کاپیتان پرایس در نسخه‌های زیادی در سری بازی کالاف دیوتی حضور داشته و تعداد جملات آموزنده و نمادین او کم نیستند و ما قصد داریم بهترین و خاطره انگیزترین آن‌ها را با شما در میان بگذاریم.

این برای ثبت در تاریخ است! در Call of Duty: Modern Warfare 2 (2009)

پرایس در طول داستان بازی مدرن وارفر ۲، پیش از هر عملیات سخنرانی‌هایی جذاب دارد، اما بهترین و اثربخش‌ترین آن‌ها پیش از آخرین عملیات یعنی Endgame در اختیار ما قرار می‌گیرد. در آخرین مبارزه او و یار همیشگی‌اش جان مک‌تویش (John MacTavish)، با فرمانده شپرد (General Shephard) خیانت کار، او به ما یادآوری می‌کند که این مبارزه برای ثبت در تاریخ است و ما فهمیدیم که حرفش درست بود.

داستان این بازی با رسیدن به بخش‌های پایانی بسیار احساسی شده و زمانی که متوجه می‌شویم دشمن اصلی ما یکی از نزدیک‌ترین یارانمان بوده، سایه‌ای عظیم جهانمان را فرا می‌گیرد. مرگ شپرد یکی از بهترین مرگ‌های تاریخ ویدیو گیم است!

گفته می‌شود که حقیقت اولین تلفات جنگ است. اما چه کسی تعیین می‌کند که حقیقت چیست؟ در Call of Duty: Modern Warfare 3 (2011)

زمانی که پرایس با شاگرد خلف خود مک‌تویش به بحث و جدل می‌پردازد، باید به شکل برابر منتظر جمله‌ای طعنه آمیز یا فلسفی باشیم! پرایس در آغاز عملیات Turbulence در بازی مدرن وارفر ۳ جمله‌ای فلسفی برای ما دارد. او در جمله‌ای کوتاه به ما تفهیم می‌کند که کلمه «حقیقت» گرچه ظاهری قابل اعتماد داشته، اما می‌تواند بسیار مخرب باشد. هر کسی حقیقت را از دید خود شرح می‌دهد.

تشخیص حقیقت به خصوص در جنگ میان دو یا چند ملت تقریبا کاری نشدنی است. بدون شک سربازانی چون پرایس، مک‌تویش، گوست (Ghost) و گز (Gaz) هدفشان حمایت از حقیقت بوده، اما آیا حقیقت آن‌ها همان حقیقت درست و خوب است؟ نمی‌دانیم!

به پا سرباز، ما در حال رفتنیم! در Call of Duty 4: Modern Warfare (2007)

دومین مرحله از اولین نسخه سری مدرن وارفر یعنی Crew Expandable، ما عملیاتی مخفیانه را پیش می‌بریم که بسیار لذت بخش است. اما با گذر زمان و اتفاقات ناگوار انفجاراتی مهیب در کشتی رخ داده و همه چیز به هم می‌ریزد. ما در این بخش کنترل شخصیت مک‌تویش را در اختیار داریم که درگیر انفجارها می‌شود. در این بخش کاپیتان پرایس دست او را گفته و جمله «به پا سرباز، ما در حال رفتنیم!» را با فریاد بیان می‌کند.

در این بخش از عملیات هرج و مرج به اوج خود رسیده و جمله کوتاه و مملو از خشم و دلسوزی پرایس جانی تازه به ما و جان مک‌تویش می‌دهد. این جمله البته با گذر زمان در میان طرفداران سری بازی کالاف دیوتی تبدیل به میم (Meme) بسیار محبوبی شد.

لعنتی، چرا ماکاروف تو را می‌شناسد؟ در Call of Duty: Modern Warfare 3 (2011)

مرگ مک‌تویش بدون شک یکی از تلخ‌ترین مرگ‌ها در تاریخ بازی‌های ویدیویی است. زمانی که مک‌تویش نفس‌های آخر را می‌کشد، به پرایس اطلاع می‌دهد که یوری (Yuri)، یکی از شخصیت‌های اصلی بازی مدرن وارفر ۳، از آشنایان نزدیک ماکاروف (Makarov)، شخصیت منفی بازی است.

همانطور که انتظار می‌رود، پرایس از شنیدن این موضوع، آن هم در زمان مرگ بهترین شاگرد خود خوشحال نشده و با ضربه‌ای مهلک به یوری او از پلکان به پایین پرتاب کرده و پیستول خود را به سوی او نشانه می‌گیرد. پرایس به سرعت با جمله معروف خود یوری را درباره ارتباط او با ماکاروف تهدید می‌کند. این پرسش پرایس دقیقا پرسش همه مخاطبین است!

براوو سیکس، ارتباطم را قطع می‌کنم! در Call of Duty: Modern Warfare (2019)

این جمله همان جمله کوتاهی بود که اولین مرتبه در تیزر مربوط به نسخه ریبوت سری مدرن وارفر شنیده شد. ما پس از قتل ماکاروف به دست پرایس، شاهد حضور او در دنیای کالاف دیوتی نبودیم و شنیده جمله جذاب «Bravo Six, Going Dark» با صدای رسا و زیبای کاپیتان محبوب، همه را به وجد آورد.

این جمله کوتاه، همراه با قرار دادن دوربین‌های دید در چشم بر چشمان بود. دوربین‌های دید در شب در سری مدرن وارفر به وفور استفاده شده و یکی از نمادهای اصلی این سری بازی هستند. استفاده از این جمله برای آغاز دوره جدید کالاف دیوتی یکی از بهترین انتخاب‌های اکتیويژن و اینفینیتی وارد بود!

به شپرد اعتماد نکنید! دوباره می‌گویم، به شپرد اعتماد نکنید! در Call of Duty: Modern Warfare 2 (2009)

پیام رادیویی معروف کاپیتان پرایس تنها لحظاتی کوتاه پس از یکی از تلخ‌ترین اتفاقات بازی‌های ویدیویی به دست ما می‌رسد. دقیقا زمانی که شپرد به گوست و روچ (Roach) خیانت کرده، آن‌ها را به ضرب گلوله مجروح کرده و می‌سوزاند، کاپیتان پرایس به یاران خود دستور می‌دهد که به شپرد اعتماد نکنند. اما متاسفانه بسیار دیر است.

ما به وضوح می‌توانیم بغض، دلسوزی و البته خشم را در صدای پرایس درک کنیم و موسیقی بی نقص اثر هانس زیمر (Hans Zimmer) قدرت این پیام و اتفاق را چندین برابر می‌کند. این پیام به وضوح به ما نشان می‌دهد که گروه تسک فورس ۱۴۱ و اعضای آن چه معنی برای پرایس دارند.

سوپ (صابون) چه اسم مسخره‌ای است، ها؟ در Call of Duty 4: Modern Warfare

 جان مک‌تویش ملقب به سوپ (صابون) شخصیت اصلی اولین نسخه از سری مدرن وارفر بوده و در این بازی کار خود را به عنوان سربازی تازه کار آغاز می‌کند. پرایس در بدو ورود او را با شوخی طعنه آمیز، اما بسیار گرم همراهی کرده و لقب او را مسخره می‌کند. بدون شک انتخاب نام صابون برای سرباز نیروهای مخفی نامی عجیب بوده، اما باعث می‌شود ما یکی از بهترین و خاطره انگیزترین دیالوگ‌ها در سری کالاف دیوتی را با استفاده از آن دریافت کنیم.

نام سوپ، زمانی بیشتر برای ما معنی پیدا کرده که پرایس و مک‌تویش رابطه‌ای فراتر از رابطه استاد و شاگردی شکل داده و تبدیل به دوستانی بسیار نزدیک و هم رزمانی بسیار وفادار می‌شوند. پرایس در طول سه نسخه اصلی بارها و بارها نام سوپ را مسخره کرده یا با او شوخی‌های دوستانه می‌کند که نام سوپ، پرایس و رابطه دوستانه میان این دو را جاوید می‌کند.

کاپیتان پرایس در کالاف دیوتی بدون شک برای بسیاری گیمرها اسطوره‌ای فراموش نشنی بوده که بخش عمده این شهرت را مدیون جملات زیبای خود است. شما چه خاطراتی از کاپیتان پرایس در کالاف دیوتی دارید؟مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments