1%
  • 0/10

آیا سری Call of Duty با تغییرات زیادی روبه‌رو می‌شود؟

توضیحات سازنده سابق فرنچایز

آیا سری Call of Duty با تغییرات زیادی روبه‌رو می‌شود؟ ۰ ۱۰ فروردین ۱۴۰۳ اخبار بازی کپی لینک
تغییرات سری Call of Duty

سازنده سابق سری Call of Duty به تازگی توضیحاتی درباره امکان ایجاد تغییرات زیاد در این مجموعه ارائه کرده است. 

هیچ شکی نیست که کالاف دیوتی یکی از بزرگ‌ترین مجموعه‌های تاریخ صنعت بازی‌ها به شمار می‌رود؛ فرنچایزی که تا به امروز نسخه‌های متعددی از آن روانه بازار شده و طرفدارهای بی‌شماری در اقصی نقاط جهان دارد. حال با توجه به خرید شرکت اکتیویژن بلیزارد توسط مایکروسافت، آینده این فرنچایز در هاله‌ای از ابهام قرار دارد!

در واقع، برخی‌ها گمان می‌کنند که ردموندی‌ها تغییراتی در این سری به وجود خواهند آورد. در همین حین، ووندرهار، سازنده سابق کالاف دیوتی در گفت‌وگویی با رسانه گیم اینداستریز اعلام کرد که به خاطر عظمت و بزرگی Call of Duty، نمی‌توان چیزهای زیادی را در این مجموعه تغییر داد.

ووندرهار معتقد است که به خاطر محبوبیت و بزرگی کالاف دیوتی و همچنین خواسته‌های جامعه آن، شرکت اکتیویژن یا هر سازنده دیگری نمی‌تواند هسته اصلی این سری را تغییر دهد. ظاهرا او به خاطر تمایل به ایجاد تغییرات گسترده در این مجموعه، مجبور به ترک اکتیویژن شده است.

تحلیلگرها نیز با اظهارات ووندرهار موافق هستند. در حقیقت، طرفدارهای کالا دیوتی هسته اصلی مجموعه را درک کرده و با وجود اینکه از پیشرفت‌های سری در طول سال‌های اخیر را استقبال کرده‌‍اند، اما انحراف از فرمول همیشگی سری و فاصله گرفتن از ریشه‌ها ممکن است به اعتبار و محبوبیت آن صدمه بزند.

بهتر است بدانید که دیوید ووندرهار حدود ۱۸ سال در استودیوی تری‌آرک مشغول به کار بوده و در طول این مدت به طور مستقیم روی توسعه سری کالاف دیوتی فعالیت کرده است. با این حال، او در سال ۲۰۲۳ میلادی از اکتیویژن جدا شد و با همکاری شرکت NetEase، استودیوی جدیدی به نام بولت فارم تاسیس کرد. بر این اساس، او به همراه دیگر توسعه‌دهندگان در حال ساخت یک بازی AAA معرفی نشده است.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments