تماشا کنید: حالت زامبی Call of Duty: Black Ops Cold War رسما معرفی شد

جنگ سرد زامبی‌ها

شرکت اکتیویژن به وعده‌ی خود عمل و در زمان مقرر، از حالت زامبی Call of Duty: Black Ops Cold War رونمایی کرد. ویدیوی معرفی بیش از ۸ دقیقه زمان دارد.

با توجه به سیاست‌گذاری‌ای که اکتیویژن در سپردن وظیفه‌ی تولید کال آو دیوتی دارد، بسیاری از طرفداران از همان ابتدا می‌دانستند نسخه‌ی جدید را تری‌آرک توسعه می‌دهد. از همین رو، خود را برای بازگشت زامبی‌ها آماده کرده بودند. این بازی نهایتا با نام Call of Duty: Black Ops Cold War معرفی شد اما هیچ صحبتی از زامبی‌ها به میان نیامد. این شرایط ادامه داشت تا اینکه زمان رونمایی از حالت‌های چندنفره فرا رسید. در بخش پایانی ویدیویی که آماده شده بود، زامبی‌ها برای مدت بسیار کوتاهی به نمایش گذاشته شدند تا بازگشت این موجودات ترسناک رسما تایید شود.

شرکت اکتیویژن به وعده‌ی خود عمل و در زمان گفته‌شده، حالت زامبی Call of Duty: Black Ops Cold War را معرفی کرد. با توجه به اطلاعات موجود، هدف کاربر در جریان رقابت‌های حالت زامبی همچنان کشتن این موجودات و نجات یافتن در برابر موج حملات آن‌ها است. برخی از ویژگی‌های قدیمی مانند پرک‌ها و Pack-a-Punch Machine هم بازمی‌گردند. با این حال، سازندگان تصمیم گرفتند تغییراتی را در بخش‌های مختلف اعمال کنند تا حس تازگی به کاربر انتقال داده شود. برای مثال، در گذشته کاربر تنها می‌توانست یک پرک را انتخاب کند اما در Cold War چنین محدودیتی وجود ندارد. مثال دیگر، اضافه شدن قابلیت خروج است. به واسطه‌ی آن کاربر می‌تواند در صورت پیچیده شدن شرایط درخواست هلی کوپتر نجات دهد. البته این کار تعداد زامبی‌های مهاجم را به میزان قابل‌توجهی افزایش می‌دهد. در ضمن، نقشه‌ی قدیمی و محبوب Nacht der Untoten هم باز خواهد گشت.

کاربران در گذشته رقابت‌های حالت زامبی را با سلاح کلت شروع کرده و به مرور به سلاح‌های قوی‌تری مانند مسلسل‌های دستی یا دیگر تجهیزات جنگی مانند نارنجک دست پیدا می‌کردند. این قانون تغییر کرده و شرکت‌کنندگان از همان ابتدا می‌توانند به انواع سلاح‌هایی که در دهه‌ی ۸۰ میلادی مورد استفاده قرار می‌گرفتند دسترسی داشته باشند. تعدادی تجهیزات هم در نقاط مختلف نقشه قرار دارند که می‌توان از آن‌ها برای نابود کردن زامبی‌ها استفاده کرد. در بخشی از ویدیوی معرفی حالت زامبی اعلام شد قابلیت ساخت یک سلاح یا ترکیب آن‌ها با یکدیگر وجود دارد. سازندگان وارد جزئیات نشده و اطلاعات بیشتری را در این باره به اشتراک نگذاشتند. در ضمن، آیتم‌هایی تحت عنوان Field Upgrade هم وجود دارند که با کشتن تعداد مشخصی از زامبی‌ها فعال می‌شوند. کاربر می‌تواند به واسطه‌ی آن‌ها قدرت مخفی‌کاری یا بازیابی سلامتی خود را بهبود ببخشد.

حالت زامبی Call of Duty: Black Ops Cold War شامل یک کمپین داستانی با نام Die Maschine می‌شود. گریگوری ویور که نخستین بار در جریان Call of Duty: Black Ops معرفی شده بود، یک عملیات سری را بر عهده گرفته است. او به همراه اعضای گروهش باید به یک پناهگاه زیرزمینی عظیم رفته و صحت ویدیویی که از آن‌جا منتشر شده را مورد بررسی قرار دهند. البته آمریکایی تنها افرادی نیستند که می‌خواهند پرده از این راز بردارند. یک گروه از سربازان اتحاد جماهیر شوروی هم هدف مشابهی را دنبال می‌کنند. طبق گفته‌ی سازندگان، هدف از ساخت حالت داستانی، «ارائه‌ی حماسی‌ترین تجربه‌ی زامبی محور فرنچایز کال آو دیوتی» بوده است.

تمامی نقشه‌های جدیدی که بعد از عرضه‌ی رسمی بازی برای حالت زامبی Call of Duty: Black Ops Cold War منتشر می‌شوند رایگان خواهند بود. در ضمن، حالت زامبی از کراس‌پلی پشتیبانی می‌کند. بدین ترتیب، کاربر می‌تواند از یک اکانت روی پلتفرم‌های متفاوت بهره ببرد. در انتها، لازم به ذکر است Cold War در تاریخ ۲۳ آبان سال جاری (مصادف با ۱۳ نوامبر میلادی) برای پلتفرم‌های هدف عرضه خواهد شد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا