تاریخ معرفی احتمالی Call of Duty 2024
1%
  • 0/10

تاریخ معرفی احتمالی Call of Duty 2024 را بدانید

تیم تری آرک قصد دارد عصر جدید کالاف دیوتی را کلید بزند!

تاریخ معرفی احتمالی Call of Duty 2024 را بدانید ۱ ۳۰ بهمن ۱۴۰۲ مقالات جانبی (گیم) کپی لینک

جدیدترین نسخه کالاف دیوتی که طبق شایعات Call of Duty Black Ops Gulf War شناخته شده نظرات زیادی را به خود جلب کرده است. حال در این مطلب قصد داریم نگاهی به تاریخ معرفی احتمالی Call of Duty 2024 داشته باشیم.

انتشار سالانه بازی‌های سری Call of Duty بر خلاف گفته‌های سال ۲۰۲۲ با قدرت ادامه داشته و نسخه سال ۲۰۲۴ این سری قصد دارد نگاهی به یکی از نمادین‌ترین و پرطرفدارترین نسخه‌های خود داشته و مسیر نسخه‌های دو سال اخیر را پیش نگیرد.

طبق اعلام رسمی شرکت اکتیویژن (Activision)، نسخه سال ۲۰۲۴ سری بازی کالاف دیوتی توسط تیم تری آرک (Treyarch)، تیم توسعه دهنده سری بازی بلک اپس توسعه یافته و قصد دارد روندی تازه را نه تنها در دنیای بلک اپس، بلکه در تمام سری بازی کالاف دیوتی ایجاد کند.

برخی شایعات اشاره دارند که نسخه سال ۲۰۲۴ کالاف دیوتی به جنگ خلیج یا همان Gulf War خواهد پرداخت. در تاریخچه کالاف دیوتی هرگز به این جنگ سهمگین پرداخته نشده و همین موضوع می‌تواند نوید بخش آینده‌ای جذاب برای کالاف دیوتی باشد. ناگفته نماند، انتظار می‌رود که ما در آینده نزدیک اطلاعاتی تازه از این بازی کسب کنیم، با این حال نباید انتظار رونمایی از تاریخ انتشار این بازی مهم داشت. البته، پس از بیست سال تجربه این سری بازی، ما به آسانی می‌توانیم تاریخ معرفی احتمالی Call of Duty 2024 را متوجه شویم.

تاریخ معرفی احتمالی Call of Duty 2024

بازی‌ها کالاف دیوتی فارغ از استودیو توسعه دهنده، به لطف تیم اکتیویژن از الگویی به شدت مشابه در رونمایی، انتشار تریلر، انتشار نسخه کامل بازی و حتی انتشار محتوای تازه پیروی می‌کنند و ما گمان نداریم این رویه بیست سال پس از عرضه تغییری در خود ببیند.

از همین رو قصد داریم سه نسخه از آخرین نسخه‌های کالاف دیوتی و به طور دقیق‌تر سه نسخه ریبوت مدرن وارفر را به عنوان سنگ محک خود انتخاب کنیم. بازی Call of Duty Modern Warfare در تاریخ ۳۰ می سال ۲۰۱۹، برابر با ۹ خرداد ماه سال ۱۳۹۸، بازی Call of Duty Modern Warfare 2 در تاریخ ۲۸ آوریل سال ۲۰۲۲، برابر با ۸ اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۱ و بازی Call of Duty Modern Warfare 3 در تاریخ ۱۷ آگوست سال ۲۰۲۳، برابر با ۲۶ مرداد ماه سال ۱۴۰۲ به شکل رسمی معرفی شدند.

در نتیجه، منطقی بوده اگر فکر کنیم بازی Call of Duty 2024 میان ماه‌های اردیبهشت تا مرداد ماه سال ۱۴۰۳ به شکل رسمی معرفی شود. البته باید افزود که بازی Call of Duty Modern Warfare 3 به دلیل زمان کم برای توسعه و تاخیر در مراحل ساخت، نسبت به نسخه‌های پیشین با تاخیر معرفی شد. پس، احتمال معرفی نسخه ۲۰۲۴ کالاف دیوتی در ماه‌های اردیبهشت و خرداد محتمل‌تر است!

همانگونه که اشاره شد بازی کالاف دیوتی ۲۰۲۴ توسط تیم تری آرک توسعه یافته که آخرین نسخه توسعه یافته توسط آن‌ها بازی Call of Duty Black Ops Cold War سال ۲۰۲۰ است. بازی کالاف دیوتی سال ۲۰۲۴ در حدود چهار سال در دست توسعه بوده و این در حالی است که بازی Call of Duty Modern Warfare 3 طی تنها ۱۶ توسعه یافته است!

همه موضوعات مطرح شده در این مطلب، به رونمایی نسبتا زودهنگام از بازی Call of Duty سال ۲۰۲۴ اشاره دارند. برخی فعالان حتی بر این باور هستند که توسعه بازی مدت زمان زیادی است که به پایان رسیده و توسعه دهندگان در کنار فعالیت بر محتوای پس از عرضه نسخه ابتدایی، در حال رفع مشکلات ریز بازی هستند تا تجربه‌ای کامل‌تر از همیشه در اختیار کاربران قرار بگیرد.

موضوعی دیگر که طرفداران را برای این بازی هیجان زده کرده، محتوای مربوط به بتل رویال محبوب این بازی یعنی Warzone هستند. پس از عرضه بازی وارزون در سال ۲۰۲۰، ما شاهد محتوایی مربوط به نسخه بعدی سری بازی کالاف دیوتی در این بتل رویال جذاب بوده‌ایم. برای مثال، بخش‌هایی از مراسم رونمایی بازی Call of Duty Vanguard در این بازی رخ داد. حال انتظار می‌رود که محتوای مربوط به بازی کالاف دیوتی سال ۲۰۲۴ در ماه آگوست سال ۲۰۲۴، برابر با ۱۱ مرداد ماه تا ۱۰ شهریور ماه سال ۱۴۰۳ خورشیدی در بخش وارزون در اختیار کاربران قرار بگیرد.

فارغ از توسعه چهار ساله نسخه جدید کالاف دیوتی، عرضه دو نسخه از مجموعه مدرن وارفر سبب بالا گرفتن بحث‌ها و گله‌های زیادی از سوی کاربران شده است. به عبارت دیگر کاربران انتظار داشتند تا پیش از سال ۲۰۲۴ نسخه‌ای دیگر از مجموعه بلک اپس به انتشار برسد.

در نهایت باید افزود که طبق گزارشات رسمی و غیر رسمی، نسخه جدید کالاف دیوتی احتمالا با نام Call of Duty Black Ops Gulf War در ماه اردیبهشت سال ۱۴۰۳ خورشیدی، برابر با ماه می سال ۲۰۲۴ میلادی معرفی شده و در ماه شهریور شاهد انتشار اولین محتوای این بازی در بتل رویال وارزون باشیم.

علاوه بر آن باید افزود که هنوز هیچگونه شایعه یا خبر رسمی مبنی بر پلتفرم‌های اجرا کننده این بازی به انتشار نرسیده است. نظر شما چیست؟ فکر می‌کنید کالاف دیوتی پس از حدود سه سال افت شدید می‌تواند اوج بگیرد؟ در انتظار نظرات شما هستیم.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments