1%
  • 0/10

سلفی بوریس جانسون با گوشی هواوی خبرساز شد

سلفی نخست وزیر انگلیس با گوشی هواوی

سلفی بوریس جانسون با گوشی هواوی خبرساز شد ۰ ۱۶ آذر ۱۳۹۸ اخبار فناوری کپی لینک
سلفی بوریس جانسون

بوریس جانسون درست یک روز بعد از اعلام تحریم هواوی، تصویر سلفی خودش با مجریان یک برنامه تلویزیونی را منتشر کرد که توسط یک گوشی هواوی ثبت شده بود.

بوریس جانسون، نخست وزیر جدید انگلستان بعد از برگزاری یک برنامه تلویزیونی، تصویری از خودش در اینستاگرام منتشر کرد که با استفاده از یک گوشی هواوی ثبت شده بود. این در حالی است که یک روز قبل وی در پیروی از مواضع آمریکا، اعلام کرد که همکاری خود را با هواوی در زمینه زیرساخت‌های مخابراتی کشورش قطع می‌کند.

در تصویر منتشر شده از وی به همراه مجریان برنامه This Morning از یک گوشی هواوی پی 20 پرو استفاده شده و این موضوع بسیار خبرساز شده است.

نخست وزیر جدید انگلیس در این برنامه حضور یافته بود تا درباره انتخابات آینده بریتانیا و خروج این کشور از اتحادیه اروپا گفتگو کند.

سلفی بوریس جانسون

در حالی که مجری این برنامه اعلام کرده که گوشی متعلق به جانسون بوده، اما یکی از نمایندگان بوریس جانسون این موضوع را تکذیب کرده است. البته به نظر می‌رسد این موضوع به نوعی شیطنت مجری برنامه بوده است.

باید به این نکته اشاره کنیم که جانسون به تازگی در نشست ناتو اعلام کرده که از مواضع آمریکا حمایت کرده و هواوی در مجموع شرکت‌های تحت قرارداد بریتانیا برای ارایه زیرساخت‌های شبکه 5G نیست.

مقامات آمریکایی به هم پیمانان خود هشدار داده‌اند که در صورت پیروی نکردن از توافقات در زمینه همکاری نکردن با هواوی، قرارداد آنها را مورد بازنگری قرار می‌دهد.

طی یکی دو سال گذشته آمریکا قوانین سختی را برای همکاری با هواوی و فروش گوشی‌هایش در ایالات متحده ارایه کرده و معتقد است که در صورت همکاری با این غول چینی ممکن است امنیت ملی این ایالت به خطر بیفتد.

گزارش‌ها حاکی از آن است که تصمیم گیری نهایی به قطع همکاری با هواوی قرار است بعد از انتخابات این کشور در تاریخ ۲۱ آذرماه (۱۲ دسامبر) اتخاذ شود.

 
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments