بازی آرامش بخش
1%
  • 0/10

13 بازی آرامش بخش که باید قبل خواب تجربه کنید

ذره‌ای آرامش

13 بازی آرامش بخش که باید قبل خواب تجربه کنید ۲ ۳۱ شهریور ۱۴۰۲ مقالات جانبی (گیم) کپی لینک

گاهی هم نیاز داریم که کمی از شلوغی و مشغله‌های شخصی فاصله بگیریم و یک بازی آرامش بخش را پیش از به خواب فرو رفتن تجربه کنیم.

انسان به هیچ وجه یک موجود تک‌بعدی نیست. برخی اوقات دوست دارد که ساعت‌ها یک بازی Shoot em up شبیه بازی‌هایی مثل Doom Eternal تجربه کند و از سلاخی کردن دشمنان مختلف لذت ببرد و یا گاهی نیز می‌خواهد یک بازی را تجربه کند که صرفا کمی آرامش بگیرد و ذهنش آرام شود. از سویی دیگر هم بر کسی پوشیده نیست که گاهی اوقات مشغله‌های مختلف و یا افسردگی که بسیاری از افراد همواره با آن دست و پنجه نرم می‌کنند، باعث بریده شدن امان انسان می‌شود و شاید هم حتی نتواند شب‌ها به خوبی بخوابد. اگر شما هم جزو این دسته از افراد هستید، می‌توانید با تجربه بازی‌های زیر پیش از خواب استرس خود را کاهش دهید، اندکی آرامش بگیرید و شب‌ها بتوانید با حس و حال بهتری بخوابید.

A Short Hike

این بازی در عین سادگی، کارکتر‌های خوش نقش و نشان را وارد یک گیم‌پلی لذت‌بخش می‌کند تا جزو بازی‌های خوب در عرصه بازی‌های ایندی یا مستقل قرار گیرد. بازی A Short Hike فقط توسط یک نفر ساخته شده و توانسته توجه مخاطبین زیادی را به خود جلب کند. بازیکنان در این بازی نقش یک پرنده انسان‌نما را ایفا می‌کنند. برای رسیدن به هدف در این بازی، شما باید پرها را جمع کنید تا بتوانید بیشتر پرواز کنید و بالاتر از قبل بروید. این بازی روی کاغذ برای بسیاری از افراد کسل‌کننده است، ولی ویژگی‌های بصری و طبیعت زیبا این بازی را تبدیل به یک بازی آرامش بخش می‌کند و می‌توانید دقایقی پیش از به خواب رفتن، آن را تجربه کنید. بازی A Short Hike در سال ۲۰۱۹ منتشر شده و روی پلتفرم‌های پی‌سی، ایکس باکس وان، پلی استیشن ۴ و نینتندو سوئیچ در دسترس قرار دارد.

Minecraft

حدود یک دهه پیش بازی مستقل Minecraft منتشر شد و در آن زمان به قدری سر و صدا کرد که تبدیل به یکی از بزرگترین پدیده‌ها بین بازی‌های ایندی شد و کم‌تر کسی است که تا الان نام این بازی را نشنیده باشد. بازی ماین‌کرفت با وجود گیم‌پلی به ظاهر ساده خود، خیلی سریع جزوی از فرهنگ عامه شد و هنوز هم پس از گذشت بیش از یک دهه بسیاری‌ از گیمرها از سنین مختلف، ساعت‌های زیادی را برای تجربه آن صرف می‌کنند.

البته که این بازی در کنار تجربه فان، می‌تواند آرامش‌بخش هم باشد. اتمسفر جذاب بازی باعث می‌شود که یک یا ۲ ساعت قبل از خواب به سراغ این بازی بروید و بتوانید با جمع کردن منابع و ساخت سازه‌ها قوه تخیل خود را ارضا کنید. بازی Minecraft در سال ۲۰۱۱ منتشر شده و روی پلتفرم‌های پی‌سی، ایکس باکس وان، پلی استیشن ۴، نینتندو سوئیچ، پلی استیشن ۳، پلی استیشن ویتا، وی یو، ایکس باکس ۳۶۰ و گوشی‌های تلفن همراه در دسترس قرار دارد.

 

 Baba Is You

این ایده که بازیکن بتواند تمام قواعد و اساس بازی را به منظور حل یک معما دستکاری کند، روش به شدت عجیب ولی در عین حال خلاقانه محسوب می‌شود و برای همین هم بازیکنان Baba Is You را دوست دارند. این بازی خیلی ساده آغاز می‌شود و رفته رفته اصول مهم گیم‌پلی آن برای مخاطب ملموس‌تر می‌شود و هوش بازیکنان به چالش کشیده خواهد شد.

البته که بسیاری از بازیکنان با این که ساعاتی قبل از خواب سراغ یک بازی معمایی بروند و هوش خود را برای انجام معماهای سخت محک بزنند مشکل دارند ولی از سویی دیگر اگر شما شیفته چالش‌ها و معماهای سخت هستید و به وسیله آن آرامش می‌گیرید، می‌توانید این بازی را تجربه کنید. البته که موقع تجربه بازی باید حسابی حواستان را جمع کنید وگرنه ممکن است که از حل معماها باز بمانید و با عصبانیت به خواب برید! بازی Baba Is You در سال ۲۰۱۹ منتشر شده و روی پلتفرم‌های پی‌سی، نینتندو سوئیچ و گوشی‌های های تلفن همراه در دسترس قرار دارد.

Undertale

بازی آندرتیل یکی از منحصر به فردترین بازی‌هایی است که می‌توانید تجربه کنید و چه طرفدار این بازی باشید یا از آن خوشتان نیاید، نمی‌توانید منکر آرامش بخش بودن مواردی مثل کاراکترهای جذاب، موسیقی آرام‌بخش و پیسینگ ملایم آن شوید. اگر به دنبال تجربه یک بازی با داستان متفاوت، شوخ‌طبعانه و البته پیچش‌های داستانی تعجب آور پیش از خواب هستید، حتما ساعتی به آندرتیل فرصت دهید.

حل کردن معما‌های مختلف، گشت و گذار در دنیای بازی و البته کاراکترهای جذاب بازی، باعث می‌شوند تا بازی آندرتیل تبدیل به یکی از دوست‌داشتنی‌ترین بازی‌های آرامش بخش قبل از خواب شود.

بازی Undertale در سال ۲۰۱۵ منتشر شده و روی پلتفرم‌های پی‌سی، ایکس باکس وان، پلی استیشن ۴، پلی استیشن ویتا و نینتندو سوئیچ در دسترس قرار دارد.

Stardew Valley

بازی Stardew Valley یک بازی آرام بخش برای گذر زمان پیش از خوابیدن است که با پیسینگ آرام و استایل پیکسل آرت متحیرکننده می‌تواند به شما تجربه‌ای جذاب و فراموش‌نشدنی دهد. بازیکنان در این بازی می‌توانند مزرعه خود را بسازند، محصولات مختلف را پرورش دهند و همچنین از حیوانات مراقبت کنند. همیشه کارهای بسیار زیادی در Stardew Valley قابل انجام است ولی بازی به هیچ وجه شما را صرفا مجبور به انجام دادن تمام آنان نمی‌کند.

چه شما بیشتر وقت خود را در حیات وحش بگذرانید و چه با بقیه صحبت کنید و یا هر کار دیگری، بازی Stardew Valley یک تجربه آرامش بخش است که می‌تواند کاری کند که شما راحت‌تر به خواب فرو بروید.

بازی Stardew Valley در سال ۲۰۱۶ منتشر شده و روی پلتفرم‌های پی‌سی، ایکس باکس وان، پلی استیشن ۴، نینتندو سوئیچ و گوشی‌های تلفن همراه در دسترس قرار دارد.

Flower

بازی Flower به خوبی فکر شما را آرام می‌کن-د و اجازه می‌دهد که با ذهنی آرام‌تر و خاطری آسوده‌تر سر روی بالشت بگذارید. این بازی عملا یک سفر در میان محیط‌هایی زیبا و خوش‌رنگ است و مکانیک‌های گیم‌پلی آن به قدری ساده هستند که تقریبا هر شخصی می‌تواند آن را تجربه کند و لذت ببرد. ساندترک اتمسفری بازی Flower و گیم‌پلی ساده آن باعث می‌شود تا یک بازی بازی آرامش بخش برای ساعاتی پیش از خوابیدن باشد. بازی Flower در سال ۲۰۰۹ منتشر شده و روی پلتفرم‌های پی‌سی، پلی استیشن ۴، پلی استیشن ۳، پلی استیشن ویتا و iOS در دسترس قرار دارد.

 

ABZÛ

این بازی شدیدا خوراک افرادی است که علاقه زیادی به دریا و اقیانوس دارند و می‌خواهند که ساعاتی پیش از خواب با شیرجه زدن در اقیانوس آرامشی که به آن نیاز دارند را پیدا کنند. بازیکنان در ABZÛ نقش یک غواص را ایفا می‌کنند و به کشف کردن موجودات مختلف در اقیانوس می‌پردازند. ساندترک آرام‌بخش و محیط زیبای ABZÛ باعث می‌شود که تجربه‌ای آرام و بی‌استرس داشته باشید. اگر در طول روز با استرس‌های زیادی مواجه می‌شوید، تجربه شبانه این بازی به شما تجربه‌ای منحصر به فرد و متفاوت می‌دهد و می‌توانید با کمک آن مشغله‌های مختلف را فراموش کنید و راحت‌تر بخوابید. بازی ABZÛ در سال ۲۰۱۶ منتشر شده و روی پلتفرم‌های پی‌سی، پلی استیشن ۴، ایکس باکس وان و نینتندو سوئیچ در دسترس قرار دارد.

 

Proteus

بازی Proteus هم از آن دسته بازی‌هایی است که می‌توانید قبل از خوابیدن به سراغش بروید. گیم‌پلی آرامش بخش این بازی با طراحی خیلی خوب بصری باعث ایجاد اتمسفری رویاگونه می‌شود و به آرامش اعصاب کمک می‌کند. جهان این بازی به شکل خودکار تولید شده و بازیکنان در آن همواره با مواردی جدید و تازه رو به رو می‌شوند. همچنین هدف خاص و معینی در این بازی وجود ندارد و این موضوع باعث می‌شود تا بازیکنان آزادانه و به انتخاب خودشان روایت را رقم بزنند. ساندترک آرام و اتمسفری بازی همچنین باعث ایجاد اتمسفری بهتر در بازی می‌شود. این بازی گزینه مناسبی برای افرادیست که دوست دارند یک بازی ساده و آرامش بخش را پیش از خواب تجربه کنند. بازی Proteus در سال ۲۰۱۳ منتشر شده و روی پلتفرم‌های پی‌سی، پلی استیشن ۳ و پلی استیشن ویتا در دسترس قرار دارد.

Firewatch

بازی Firewatch هم قطعا جزو این لیست قرار می‌گیرد. شما در این بازی باید در نقش یک دیده‌بان آتش با نام هنری بازی کنید. ویژگی‌های بصری و ساندترک خوب در کنار روایت درگیرکننده می‌تواند بازیکنان زیادی را مجذوب خود کند. شما با تجربه این بازی و گشت و گذار در دنیای این بازی، خودتان را کاملا غوطه‌ور در داستان و محیط جذاب آن خواهید دید. همچنین این بازی شامل مبارزات نیست و اگر چندان هم در بازی‌های ویدئویی تجربه ندارید، می‌تواند انتخاب خوبی برای گذراندن روزهای سخت و دور شدن از استرس باشد. بازی Firewatch در سال ۲۰۱۶ منتشر شده و روی پلتفرم‌های پی‌سی، پلی استیشن ۴، ایکس باکس وان و نینتندو سوئیچ در دسترس قرار دارد.

Golf Club Wasteland

در حالی که فرو رفتن به خواب به وسیله یک بازی آخرالزمانی شاید ایده خوبی نباشد، اما بازی Golf Club Wasteland یک محصول آرامش بخش است و خصوصا با ساندترک نوستالژیک خود می‌تواند یک بازی خوب برای آخر شب‌های شما باشد. ریتم بازی نسبتا کند و همچنین محیط آرامش بخش می‌توانند مرهمی برای افرادی باشند که روز طولانی و پر استرسی را داشته‌اند. چه شما به گلف علاقه داشته باشید یا خیر، بازی Golf Club Wasteland ارزش این را دارد که آن را امتحان کنید و کمی از وقت خود را به آن اختصاص دهید. بازی Golf Club Wasteland در سال ۲۰۲۱ منتشر شده و روی پلتفرم‌های پی‌سی، پلی استیشن ۴، ایکس باکس وان، پلی استیشن ۵، ایکس باکس سری اکس/اس، نینتندو سوئیچ و گوشی‌های تلفن همراه در دسترس قرار دارد.

Dear Esther

بازی Dear Esther یک عنوان اول شخص تعاملی است که بازیکنان را به یک جزیره متروکه ولی زیبا می‌برد. این بازی بیشتر به خاطر مواردی مثل محیط‌های زیبا، طرحی صدا و داستان خوب شناخته می‌شود. ساند افکت‌های بازی و البته پیانو باعث ایجاد اتمسفری آرام بخش در بازی شده است. البته که مبارزات در این بازی نیز وجود ندارند و این موضوع باعث می‌شود که این بازی آرامش بخش برای افرادی که کم‌تر بازی می‌کنند هم انتخابی مناسب باشد. بازی Dear Esther در سال ۲۰۱۶ منتشر شده و روی پلتفرم‌های پی‌سی، پلی استیشن ۴ و ایکس باکس وان در دسترس قرار دارد.

Journey

بازی Journey تحسین منتقدان را به شکل عظیمی برانگیخت و حتی اگر صرفا فقط دنبال یک بازی آرامش بخش نیستید هم پیشنهاد می‌شود که بدون معطلی به سراغش بروید و از این بازی فوق‌العاده لذت ببرید. این بازی داستانی ساده و کاملا سرراست دارد و شامل یک پروتاگونیست است که سعی می‌کند به کوهی در دوردست سفر کند. ساندترک اتمسفری، محیط‌های خیره‌کننده و البته سادگی بازی باعث می‌شود که هر کسی خود را به جای پروتاگونیست این بازی تصور کند! رویکرد مینیمالی بازی و فاصله گرفتن از گیم‌پلی سنتی به بازیکنان اجازه می‌دهد تا خود را کاملا در این تجربه غوطه‌ور کنند و بدون هیچ شک و شبهه‌ای، یکی از بهترین بازی‌هایی است که می‌توانید شبانه و پیش از خوابیدن به سراغ آن بروید. بازی Journey در سال ۲۰۱۲ منتشر شده و روی پلتفرم‌های پی‌سی، پلی استیشن ۴، پلی استیشن ۳ و iOS در دسترس قرار دارد.

Breath Of The Wild

بازی The Legend of Zelda: Breath of the Wild احتمالا هیچ نیازی به تعریف و تمجید نداشته باشد! این بازی ماجراجویی و آرام‌بخشی را به نحو احسن ترکیب می‌کند. دنیای بازی نیز به شدت بزرگ است و شما می‌توانید ساعت‌های بسیار زیادی را به گشت و گذار و لذت بردن در Hyrule بپردازید، اسب‌سواری کنید و یا این که به ماهی‌گیری مشغول شوید. موزیک خوب، طراحی بصری جذاب و البته فعالیت‌های آرامش‌بخش قطعا بازی The Legend of Zelda: Breath of the Wild را تبدیل به تجربه‌ای می‌کنند که در نهایت به شما حس بسیار خوبی می‌دهد. بازی The Legend of Zelda: Breath of the Wild در سال ۲۰۱۷ منتشر شده و روی پلتفرم‌های نینتندو سوئیچ و Wii U در دسترس قرار دارد.

نظر شما در مورد لیست ۱۳ بازی آرامش بخش پیش از خواب چیست؟ شما دوست دارید که کدام یک از بازی‌های بالا که تجربه نکردید را بازی کنید؟ کدام بازی که در این لیست به آن اشاره نشد، به شما آرامش می‌دهد و اجازه می‌دهد که شب‌ها بهتر بخوابید؟ در بخش کامنت‌ها نام بازی‌هایی که حال شما را قبل از خواب بهتر می‌کنند بنویسید و به دیگر مخاطبان در انتخاب چنین بازی‌هایی کمک کنید.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

2 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments