بازی مرد عنکبوتی
1%
  • 0/10

مروری بر بهترین لحظات دو بازی مرد عنکبوتی و مایلز مورالز

خود را برای بازی Marvel's Spider-Man 2 آماده کنید

مروری بر بهترین لحظات دو بازی مرد عنکبوتی و مایلز مورالز ۰ ۲۹ مهر ۱۴۰۲ مقالات جانبی (گیم) کپی لینک

انتشار بازی Marvel’s Spider-Man 2 برای پلی استیشن ۵ بدون شک یکی از مهم‌ترین اتفاقات سال ۲۰۲۳ خواهد بود. اما پیش از تجربه این بازی، بد نیست نگاهی به مهم‌ترین اتفاقات بازی مرد عنکبوتی و دنباله آن Spider-Man Miles Morales داشته باشیم.

بازی Marvel’s Spider-Man 2 در تاریخ ۲۰ اکتبر سال ۲۰۲۳، برابر با ۲۸ مهر ماه سال ۱۴۰۲ به انتشار خواهد رسید که دنباله بازی‌های محبوب Marvel’s Spider-Man و Marvel’s Spider-Man: Miles Morales را با اتفاقاتی مهم و خیره کننده تعریف می‌کند. در این بازی ما شاهد حضور شخصیت‌های منفی مهم دنیای مارول از جمله ونوم (Venom) و کریون (Kraven) خواهیم بود و حتی باید حواس خود به پیتر که درگیر سیمبیوت می‌شود را جمع کنیم!

استودیو اینسامنیاک (Insomniac Games) به طور کلی طی سال‌های اخیر نقطه قوت سونی و پلی استیشن بوده و قصد دارد بار دیگر اهمیت خود را با بازی Marvel’s Spider-Man 2 به ما ثابت کند. حال که زمان زیادی تا انتشار جدیدترین انحصاری پلی استیشن، دست پخت جدید اینسامنیاک باقی نمانده، زمان آن رسیده که نگاهی به بهترین لحظات در دو بازی Marvel’s Spider-Man و Marvel’s Spider-Man Miles Morales داشته باشیم و خود را برای بازی Marvel’s Spider-Man 2 آماده کنیم.

مرد عنکبوتی در برابر کینگ پین

صحنه‌های آغازین بازی مرد عنکبوتی به نظر عموم بهترین آغاز در میان تمام بازی‌های ابر قهرمانی است! پیتر پارکر (Peter Parker) قهرمانی جدید در دنیای ما نیست و سال‌های زیادی است که ما او را به عنوان مبارزی خبره می‌شناسیم. پیتر پس از کمک رسانی به یوریکو واتانابه (Yuriko Watanabe) و پلیس، به مبارزه در برابر یاران کینگ پین (Kingpin) در برج فیسک (Fisk Tower) می‌رود و در نهایت به دفتر کینگ پین می‌رسد. ما در این بخش شاهد مبارزه‌ای سنگین و نفس گیر هستیم و در نهایت این قهرمان محبوب عنکبوتی ماست که پیروز میدان می‌شود.

مستر نگاتیو و مبارزه در قطار

پس از دستگیری کینگ پین، مارتین لی (Martin Li) که با نام مستر نگاتیو (Mister Negative) شناخته می‌شود، جای کینگ پین را پر کرده و تبدیل به دشمن اصلی عنکبوتی برای مدتی مشخص می‌شود. پس از این اتفاق نه تنها یاران او یعنی اینر دیمنز (Inner Demons) تمام شهر را به هم می‌ریزند، بلکه به گردهمایی نورمن آزبورن (Norman Osborn) نیز حمله ور شده و در این میان پدر مایلز مورالز نیز کشته می‌شود. پیتر و مری جین (Mary Jane)، تا ایستگاه گرند سنترال به دنبال مستر نگاتیو رفته که در نهایت به مبارزه‌ای خیره کننده در قطارهای شهر ختم می‌شود.

این بخش جذاب اشاره‌ای مستقیم به سه گانه سینمایی مرد عنکبوتی به کارگردانی سم ریمی (Sam Raimi) دارد. ما در ادامه نیز شاهد توقف قطار توسط مرد عنکبوتی به روشی تقریبا مشابه با فیلم‌های سینمایی هستیم. همه چیز عملیات رویارویی با مستر نگاتیو بی نظیر بود و آن را در خاطرات ماندگار کرد.

سینیستر سیکس

مبارزه عنکبوتی با یکی از معروف‌ترین گروه‌های دنیای مارول اتفاقی بسیار مهم و بزرگ بود که اخبار آن متاسفانه پیش از انتشار رسمی بازی مرد عنکبوتی لو رفتند، با این حال این مبارزه به قدری حیاتی و جذاب بود که حتی لو رفتن اخبار آن نیز نتوانست اهمیت آن را کاهش دهد!

مبارزه میان عنکبوتی و سینیستر سیکس (Sinister Six) در رفت (The Raft) در برابر شخصیت‌هایی مهم چون مستر نگاتیو، والچر (Vulture) و الکترو (Electro) رخ داد که طبیعتا به شکست عنکبوتی ختم شد. پس از آن دکتر اختاپوس (Dr. Octopus) سم Devil’s Breath را در میدان تایمز پخش کرد. پس از آن تمام تلاش ما در قالب عنکبوتی، برای یافتن ماده‌ای به منظور خنثی کردن سم با کمک دکتر مایکلز (Dr. Morgan Michaels) بود که داستانی دلهره آور و جذاب را ارائه داد.

مبارزه دوباره با مستر نگاتیو

مستر نگاتیو برای رویارویی با دکتر مایکلز و به دست آوردن پادتن تلاش می‌کند. مرد عنکبوتی برای جلوگیری از کارهای مستر نگاتیو که یکی از آن‌ها قتل آزبورن است از راه می‌رسد. در این قسمت ما قدرت واقعی مستر نگاتیور را می‌بینیم. مستر نگاتیو از انسانی با رنگ‌های سیاه و سفید، تبدیل به غولی مملو از نیروهای نگاتیو می‌شود. پیتر موفق به شکست مارتین لی شده، اما در نهایت دکتر اختاپوس از راه رسیده، پیتر را از مسیر خود برداشته و با دکتر آزبورن و پادتن فرار می‌کند.

مبارزه نهایی

در نبرد نهایی که میان دکتر اختاپوس و مرد عنکبوتی رخ می‌دهد، عنکبوتی برای به دست آوردن پیروزی لباس ضد دکتر که با نام Anti-Ock شناخته می‌شود را بر تن دارد. این مبارزه در طبقات بالایی برج آزکورپ (Oscorp Tower) رخ داده و به واقع یکی از احساسی‌ترین و پر تنش‌ترین لحظات در میان تمام بازی‌های ابر قهرمانی است. اکتاویوس (Octavius) یا همان دکتر اختاپوس اعتراف می‌کند که او از هویت واقعی مرد عنکبوتی خبر داشته و می‌دانسته که پیتر پارکر مرد عنکبوتی است.

در نهایت این دو مبارزه را آغاز کرده و یکی از حماسی‌ترین نبردهای ممکن را برای ما به تصویر می‌کشند. در نهایت همانطور که انتظار می‌رود پیتر پارکر پیروز میدان می‌شود. اما اتمام مبارزه به معنی اتمام داستان‌های پشت پرده نیست و در حالی که این احتمال وجود داشته که اکتاویوس هویت واقعی مرد عنکبوتی را رو کند، عنکبوتی اعتنایی نکرده و به قصد ملاقات عمه می (Aunt May) محل مبارزه را ترک می‌کند.

سر گذشت عمه می

عمه می یکی از قربانیان سمی است که اختاپوس در میدان تایمز آزاد کرده و حال به دلیل مسمومیت شدید خود را بر لبه پرتگاه زندگی می‌بیند! پیتر پادتن را به موقع به دست می‌آورد، اما بر دو راهی نجات زندگی عمه می و ساخت واکسنی برای درمان تمام مردم شهر می‌ماند. این لحظه کوتاه غفلت و شک پیتر، در نهایت به تصمیم او برای ساخت واکسنی برای تمام مردم شهر ختم می‌شود. این تصمیم سبب مرگ عمه می شده، اما پیتر پیش از مرگ عمه می به بستر او می‌رسد. عمه می پیش از مرگ خود اعتراف می‌کند که از هویت قهرمانانه پیتر آگاه بوده و به او افتخار می‌کند. آخرین ملاقات عمه می و پیتر پارکر با لباس مرد عنکبوتی، یکی از احساسی‌ترین صحنه‌ها نه تنها در دنیای بازی‌های ابر قهرمانی، بلکه در تمام دنیای بازی‌های ویدیویی است که تا همیشه می‌تواند ما را آزار دهد.

مایلز و رو کردن قدرت واقعی خود

زمانی که پیتر هنوز در حال دست و پنجه نرم کردن با غم از دست دادن عمه می بود، اوضاع رفته رفته بهتر می‌شد. پیتر پس از ملاقات دوباره با مری جین، متوجه می‌شود که مایلز مورالز نیز قدرت‌هایی مشابه با قدرت‌های او داشته و در اصل یک مرد عنکبوتی است. آغاز رویارویی پیتر با قدرت‌های مایلز عجیب و جالب است. مایلز در ابتدا نمی‌داند چگونه قدرت‌های خود را توضیح داده و تعریف کند، اما در دم به سقف ساختمان می‌چسبد! پاسخ پیتر چیست؟ پیتر نیز برای دلگرم کردن مایلز با او همراه شده و در کنار مایلز به سقف می‌چسبد و به او اطمینان می‌دهد که چنین چیزی اصلا عجیب نیست. این بخش از بازی نه تنها پایانی زیبا برای بازی رقم می‌زند، بلکه نوید آینده‌ای زیباتر و درخشان را به ما گوش زد می‌کند.

رونمایی از سیمبیوت

به یکی از صحنه‌هایی می‌رسیم که هرگز نمی‌توان فراموش کرد. پس از پایان بازی مرد عنکبوتی Marvel’s Spider-Man، ما شاهد ورود نورمن آزبورن به آزمایشگاهی مخفی و صحبت کردن او با پسرش هری (Harry) در حالی که ماده‌ای مشکی رنگ به دور او پیچیده شده، هستیم. آزبورن خود را وقف یافتن راهی برای درمان هری کرده است. در این لحظه، لحظه‌ای که آزبورن اعلام می‌کند که به دنبال راهی برای نجات هری خواهد بود، ماده سیاه شروع به عکس العمل کرده و تایید می‌کند که سیمبیوت (Symbiote) است! در زمان انتشار این مطلب، اطلاعات اندکی از نقش هری و ونوم در بازی Marvel’s Spider-Man 2 در دسترس است، با این حال حضور آن‌ها در این بازی به طور رسمی تایید شده است.

تغییر یوری

یوری در ابتدا افسر پلیسی درست کار است که پس از مرگ همکاران خود در عملیاتی در برابر مجیا (Maggia) از عدالت دنیا به ستوه آمده و از کارهای مثبت خود به نحوی دست می‌کشد. پس از آن یوری تبدیل به شخصی قدرتمند، اما بدون وابستگی به هر چیز یا هر کس شده و حتی به سر همر هد (Hammerhead) پس از مبارزه در برابر مرد عنکبوتی شلیک می‌کند. او برای مدتی از صحنه خارج شده، اما پس از قتل‌های زنجیره‌ای یکی از یاران مجیا، از نو به صحنه باز می‌گردد.

در ادامه تمام تماس‌های صورت گرفته برای جرایم پس از این اتفاقات، توسط یوری صورت می‌گیرند. پس از آن، مرد عنکبوتی برای ملاقات با یوری تلاش می‌کند، اما پیش از ملاقات متوجه شده که تمام اجساد بسته شده نیروهای مجیا به مخازن آب در سطح شهر، با سیم‌های بنفش رنگ صورت گرفته و به عبارتی نشانی از قاتل آن‌هاست. پس از آن یوری تمام ارتباطات را با عنکبوتی قطع می‌کند. ما هرگز به طور مستقیم خبر تبدیل یوری به ریث (Wraith) را نشنیدیم، اما اگر داستان طبق کتاب‌های کمیک پیش برود، یوری در قالب ریث ظاهر خواهد شد. همچنین باید اشاره داشت که ریث در میان اهداف اصلی کریون در بازی Spider-Man 2 جای دارد!

پیتر و مایلز در برابر راینو

بازی مایلز موارلز عنوانی طولانی نیست، با این حال مبارزات پر تنش زیادی در خود دارد. از جمله آن‌ها فرار راینو (Rhino) است. زمانی که راینو به سوی رفت اسکورت می‌شود، با قدرت خود فرار کرده و شهر را همه جوره به هم می‌ریزد. مایلز و پیتر در رویه دنبال کردن او، صحنه‌هایی خارق العاده را رقم زده و مبارزات و تخریب شهر در این میان همیشه ما را هیجان زده می‌کند. راینو موفق می‌شود پیتر را شکست دهد، اما مایلز عقب نشینی نکرده و راینو را شکست می‌دهد.

اولین لباس عنکبوتی مایلز

پس از مبارزه با راینو، مایلز احساس ناراحتی داشته و در عین حال پیتر قصد دارد به همراه مری جین از کشور خارج شود. اینگونه پیتر باید به دنبال شخصی باشد که بتواند از شهر مراقبت کرده و جلوی جرم و جنایت را بگیرد. پیتر پس از مبارزه با راینو به مایلز اعتماد کرده و اولین لباس عنکبوتی را به مایلز هدیه می‌دهد. لباس مایلز شاید چندان جذاب نباشد، اما هدیه‌ای توسط مرد عنکبوتی واقعی در فضای زیبای سنترال پارک بوده که لحظاتی بی نظیر را به ما نشان می‌دهد.

مایلز و طراحی لباس خود

لباس مایلز پس از مبارزه با نیروهای راکسان (Roxxon) و نجات مردم، ضربه می‌بیند. این موضوع باعث می‌شود که مایلز با کمک ند (Ned) به دنبال طراحی لباسی با قدرت تحمل بیوالکتریسیته باشد. نتیجه پیگیری مایلز و ند، تولد اولین لباس مرد عنکبوتی رسمی برای مایلز شده که بسیار هیجان انگیز و دوست داشتنی است.

رویارویی ریو مایلز با حقایق

یکی از مهم‌ترین لحظات در بازی مرد عنکبوتی مایلز مورالز رویارویی ریو مورالز (Rio Morales) با حقیقت درباره پسر خود است. این لحظه در بازی به خودی خود لحظه‌ای استرس آور است، اما ما زمانی بیشتر نگران و مضطرب می‌شویم که ریو برای فرزند خود آرزوی سلامت و امنیت می‌کند. مایلز در حالی که نگران است، مادرش به او اطمینان می‌دهد که او همیشه عاشق مایلز خواهد بود. در نهایت ریو به مایلز برای پاکسازی هارلم (Harlem) و پس از آن دنبال کردن فین کمک می‌کند.

فداکاری فین

پس از اینکه مشخص می‌شود فین در حقیقت تینکرر (Tinkerer) است، دعوای بزرگ میان او و مایلز شکل می‌گیرد، با این حال هدف اصلی تینکرر حفاظت از هارلم، با خراب کاری در راکسان پلازا و متوجه کردن مردم از آثار منفی نوفرم (Nuform) است. راکسان که از نقشه‌های فین مطلع می‌شود، تغییراتی در راکتورها انجام داده تا در زمان خراب کاری توسط فین، راکتور منفجر شود.

پس از مبارزه‌ای طولانی، مایلز برای جذب تمام مواد راکتور تلاش می‌کند، اما به دلیل انرژی زیاد موفق به این کار نشده و این یعنی فاجعه‌ای بزرگ پیش‌رو است. فین در ادامه مایلز را از راکتور دور کرده و از او می‌خواهد تا انرژی را رها کند. رها سازی انرژی توسط مایلز سبب نجات هارلم شده، اما به طور همزمان سبب مرگ قهرمانانه فین می‌شود.

ادای احترام به فین

بخش‌های خاطره انگیز زیادی در پایان داستان مایلز مورالز وجود دارد و از جمله آن‌ها می‌توان به بازگشت پیتر و متوجه شدن آزاد شدن هری از مخزن نگهداری خود اشاره داشت. اما بهترین بخش از داستان مایلز، تماشای شهر از ارتفاعات و نشان دادن جایزه پژوهشگران جوان خود و فین به عنوان ادای احترام به فین، پیش از ترک صحنه بود.

استودیو اینسامنیاک با توسعه و انتشار دو بازی مرد عنکبوتی طی سال‌های اخیر غوغا به پا کرده و ما باور داریم بازگشت به گذشته و مرور خاطرات این دو بازی، هدیه‌ای ارزشمند است. حال باید دید بازی Spider-Man 2 نیز می‌تواند چنین خاطراتی را رقم بزند یا خیر که البته نمرات، اطلاعات و تریلرهای نمایش داده شده نشان از بازی حتی قدرتمندتر از دو نسخه پیشین دارند. نظر شما چیست؟ شما کدام بخش از دو بازی مرد عنکبوتی را بیشتر دوست داشتید؟ در انتظار نظرات و تجربیات شما هستیم.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments