بهترین بازی های مارولی

بهترین بازی های مارولی که هم‌اکنون می‌توانید تجربه کنید

اونجرز اسمبل!

در لیست حاضر در این مطلب می‌توانید نگاهی به بهترین بازی های مارولی برای کنسول‌های ایکس باکس و پلی استیشن و همچنین پلتفرم رایانه شخصی بیندازید تا اگر از طرفداران کتاب‌های کمیک یا دنیای سینمایی مارول هستید، در قالب یک بازی ویدیویی کنترل انتقام‌جویان و شخصیت‌های مختلف را به دست بگیرید!

مارول و داستان‌های جذاب ابرقهرمانی آن بیش از نیم قرن است که در قالب کتاب‌های مصور روایت می‌شود. استن لی (Stan Lee) نویسنده اولین کتاب‌های درباره داستان انتقام‌جویان بود، و از حدود ساعت ۱۹۶۵ باعث شد تا همگان با این تیم جدید از ابرقهرمانان آشنا شوند. این در حالی است که رفته رفته روند شناخته شدن این ابرقهرمانان به صورت جهانی پیشرفت کرد و دنیای سینما برای معرفی آن‌ها در قالب فیلم به کار آمد. سری مردان ایکس راه را باز کردند و نهایتا می‌بینیم که دنیای سینمایی مارول باعث شده است تا حتی افرادی که به فیلم‌های ابرقهرمانی علاقه ندارند هم نام کاپیتان آمریکا و مرد آهنی را به ناخواسته شنیده باشند!

با این وجود جدای از جهان سینما و کتاب‌های کمیک، موردی که خیلی می‌تواند روی قدرت‌های عجیب شخصیت‌های ابرقهرمانی مانور برود و به نحوی از آن استفاده‌های ویژه کند، دنیای بازی‌های ویدیویی است. در گذشته دور بازی‌های مرد عنکبوتی بسیار محبوب بودند و سپس در سبک ابرقهرمانی شاهد عرضه سری Arkham از بازی‌های مربوط به داستان شوالیه تاریکی یا همان بتمن بودیم که موفق ظاهر شدند. با این حال، عناوین مربوط به دنیای مارول تنها مدتی است که به اوج رسیده‌اند و بازی‌های بسیاری با حضور ابرقهرمانان آن طی چند سال گذشته معرفی شده‌اند. اما آیا با بهترین‌های این دسته از باز‌ی‌ها آشنایی دارید؟

بازی Mavrel’s Iron Man VR

در فیلم‌های دنیای سینمایی مارول، یکی از جزئیات فوق‌العاده جذابی که توجه بسیاری از کاربران و طرفداران ریزبین را جلب کرده بود، صفحه نمایشگرهای دور کله تونی استارک (Tony Stark)، زمانی که او داخل لباس آهنی و مخصوص می‌رفت بود. این صفحه‌ها هرکدام جزئیاتی خاص را نمایش می‌دادند و به او اطلاعاتی از دشمنان یا تعداد تیرهای زره را به صورت خودکار می‌رساندند. اما آیا دوست دارید که خود در نقش تونی استارک ظاهر شوید و به صورت اول شخص داخل زره او قرار بگیرید؟

به هر حال اگر یک مولتی‌میلیاردر نابغه هم باشید که بهترین سلاح و پیشرفته‌ترین وسایل را اختراع می‌کند، باز هم شاید به حد و اندازه‌های تونی استارک نزدیک نشده و هیچوقت به مرد آهنی تبدیل نشوید! اما اگر خیلی مایل به پرواز و جنگیدن با زره او هستید، یک راه امن‌تر وجود دارد که هیچ دردسری را هم به دنبال ندارد. در واقع یکی از بهترین بازی های مارولی Marvel’s Iron Man VR است که می‌تواند این تجربه را به خوبی برای شما فراهم کند. اکشن بازی به حد کافی شما را راضی نگه می‌دارد و اول شخص بودن آن هنگام پرواز و تیراندازی‌ها باعث می‌شود تا واقعا خود را در دنیای تونی استارک گم کنید، اما چیزی که شاید بیشتر از همه شما را به یاد دنیای سینمایی مارول و مرد آهنی در آن بیندازد، صدای تیرهایی است که از کف دست شلیک می‌کنید!

بازی Lego Marvel Super Heroes 2

بازی‌های سری لگو همیشه داستان‌های جالبی را بازگو می‌کنند که می‌تواند در کنار فیلم، کتاب یا حتی بازی‌های دیگر که با موضوع مرتبط هستند، جایگاه متفاوتی را از آن خود کنند. برای مثال بازی‌های سری Harry Potter به سبک لگو به شدت برای طرفداران جذاب بود و از طرفی داستان را از یک زاویه دید متفاوت بازگو می‌کرد. همچنین ویژگی خاص این سبک از بازی داشتن گرافیک و گیم پلی متفاوتی است که به واسطه لگو مانند بودن اجسام و افراد شکل گرفته می‌گیرد.

حال وقتی که بسیاری از داستان‌های جذاب و مهم مانند حنگ ستارگان، تا به امروز به سبک لگو درآمده‌اند و بازی خاص آن‌ها تولید شده، انتقام جویان و در کل روایت ابرقهرمانان مارول نیز از این قاعده مستثنی نیست و آن‌ها هم یک بازی تحت عنوان Lego Marvel Super Heroes را دریافت کرده بودند. این در حالی که دنباله همین عنوان با نام Lego Marvel Super Heroes در سال ۲۰۱۷ عرضه شد و توانست نظر مثبت کاربران را به دنبال داشته و در دسته بهترین بازی های مارولی قرار بگیرد.

بازی Marvel’s Spider-Man

در اوایل دهه ۲۰۱۰ مرد عنکبوتی چندان در کنسول‌های بازی دیده نشد و در عنوان آخری که سال ۲۰۱۴ با نام The Amazing Spider-Man 2 منتشر شده بود، شاهد نزدیک بودن داستان با وقایع فیلم با همین اسم بودیم که اندرو گارفیلد در آن نقش اسپایدرمن را بازی می‌کرد. این عنوان در حد خیلی بد و منفی نبود و حتی تا حدودی توانست نظر کاربران را هم به خود جلب کند، اما نکته قابل توجه اینجاست که بسیاری آن را یک کپی‌برداری بسیار تمیز و مجلسی از سری Arkham بتمن می‌دانستند که مکانیزم گیم پلی نسبتا یکسانی را ارائه می‌کند.

با این حال در سال ۲۰۱۸ استودیو اینسامنیاک (Insomniac) سازنده عنوان Ratchet And Clank متوجه این مسئله شد و تیم طراحی خود را مسئول کرد تا یک پروژه بسیار متفاوت از آنچه که تا به حال از یک بازی مرد عنکبوتی دیده بودیم ساخته و سپس عرضه شود. در این عنوان جدید که با گرافیک فوق‌العاده پیشرفته و بهتری نسبت به قبل ساخته شده بود، پریدن از یک ساختمان به ساختمان دیگر هیچوقت جذاب‌تر نبود و گیم پلی مخصوص مرد عنکبوتی طراحی شد تا نشانه‌ای از شباهت این بازی با عنوانی دیگر مانند در میان نباشد. این در حالی است که داستان این بازی خود یکی از نقاط قوت آن بوده و استفاده درست از ابرشرورهای اسپایدرورس باعث شده تا پیتر پارکر (Peter Parker) در این ماجراجویی در کنار شما هیجان، ترس و غم را تجربه کند.

عنوان Marvel’s Spider-Man از بهترین بازی های مارولی است که هر طرفداری باید آن را تجربه کند، بخصوص اگر دارای کسنول پلی استیشن 5 هستید و خرید نسخه ریمستر آن نیز برای شما یکی از گزینه‌هاست! این بازی در سال ۲۰۱۸ عنوان بهترین بازی سال را دریافت کرد و پس از آن نیز سازندگان انواع بسته الحاقی و ماموریت‌های تازه را در آن قرار دادند تا بتوانید پس از اتمام بخش داستانی هم همچنان از چرخیدن داخل شهر نیویورک و زدن تار عنکبوتی به در و دیوار ساختمان‌های آن لذت ببرید.

بازی Marvel’s Spider-Man: Miles Morales

بهترین بازی های مارولی

پس از موفقیت استودیو اینسامنیاک با بازی بزرگ و محبوب Marvel’s Spider-Man، اینبار در کسنول پلی استیشن 5 نوبت به مایلز مورالز (Miles Morales) رسیده بود تا خودی نشان دهد! این شخصیت که دوست پیتر پارکر بوده و مثل او دارای قدرت‌های عنکبوتی است، در این عنوان جدید به ابرقهرمان جدید تبدیل شده و سعی می‌کند تا با خلافکاران شهر خود درست به مانند پیتر مبارزه کند. اما درست همانجا که فکر می‌کنید این بازی یک تکرار مجدد بر آنچه که در سال ۲۰۱۸ دیدیم است، باید بدانید که هرگز چنین چیزی در کار نیست! مایلز مورالز شباهت‌ها و در عین حال تفاوت‌هایی را با پیتر دارد که کاملا باعث می‌شوند تا این بازی را یک عنوان جداگانه حساب کنید تا یک بسته الحاقی جدید.

برای مقایسه بد نیست نگاهی به دو عنوان Uncharted 4 و همچنین Uncharted: Lost Legacy بیندازید که به عنوان بسته الحاقی جدا برای آن عرضه شده بود. در Marvel: Spider-Man: Miles Morales برخی جزئیات داستانی با عنوان اصلی در ارتباط هستند و از طرفی مشکلات شخصی مایلز باعث می‌شوند تا یک ماجراجویی فوق‌العاده متفاوت را تجربه کنید. این در حالی است که طول داستان این عنوان از عنوان قبلی مقداری کمتر بوده و زمینه را برای بازی Spider-Man 2 آماده می‌کند!

بازی Marvel Ultimate Alliance 3: The Black Order

این بازی مخصوص کنسول‌های دستی نینتندو سوییچ و سوییچ لایت عملا همان چیزی است که از تجربه مارولی تمام عیار با حضور بیش از ۳۰ ابرقهرمان قابل کنترل انتظار خواهید داشت. در Marvel Ultimate Allicance 3: Black Order داستان باز هم درباره ثانوس و تشنگی او برای به دست آوردن سنگ‌هاب ابدیت است، اما چنان که پیداست اینبار انواع و اقسام ابرقهرمانان از جهان‌های موازی حاضر هستند تا بتوانید در مقابل این ابرشرور بزرگ ایستادگی کنید!

بازی در سبک اکشن سوم شخص است و در آن شما قادر هستید تا از میان ابرقهرمان‌های دنیای مارول مانند اسپایدرمن، مایلز مورالز، کاپیتان آمریکا، مرد آهنی و حتی اسپایدرگوئن و … یکی را انتخاب کرده و به یک ماجراجویی تازه بروید. متصل شدن به سه نفر دیگر از دوستان و تجربه بازی در سبک Co-Op چهار نفره نیز لذت خاص خود را خواهد داشت!

بازی Marvel’s Avengers

هنگام عرضه بازی Marvel’s Avengers شاهد برخی نقدهای منفی درباره گیم پلی آن بودیم، اما در سال ۲۰۲۱ ثابت شد که کریستال داینامیکس (Crystal Dynamics) می‌تواند از پس مشکلات خود برآمده و با عرضه به روزرسانی‌های مختلف این بازی را به بهترین شکل حمایت کند. شما در این عنوان سبک اکشن سوم شخص، نقش قهرمانان زمین در دنیای مارول یا همان انتقام‌جویان را به دست گرفته و کنترل شخصیت‌هایی مانند میس مارول، کاپیتان آمریکا و مرد آهنی را به دست خواهید گرفت. همچنین یک بسته الحاقی کاملا رایگان نیز برای این عنوان به صورت رایگان در نظر گرفته شده که War For Wakanda نام داشته و شخصیت بلک پنتر را هم به بازی اضافه می‌کند. همچنین جالب است بدانید که یک بازی دیگر با عنوان Marvel’s Guardians of The Galaxy نیز توسط همین استودیو در دست ساخت قرار داشته و تا سال‌های آینده عرضه خواهد شد.

بازی Ultimate Marvel Vs. Capcom 3

بهترین بازی های مارولی

در واقع Ultimate Marvel Vs. Capcom در سال ۲۰۱۰ عرضه شده، اما هنوز هم می‌توان آن را یکی از بهترین بازی های مارولی دانست که تا به امروز عرضه شده و تجربه متفاوتی را از آنچه که تا به این مورد در این لیست معرفی کرده‌ایم را در اختیار شما می‌گذارد. در واقع این بازی در سبک مبارزه‌ای و می‌توان حتی گفت که یک نسخه مشابه با سری Street Fighter در گیم پلی کلی است. به هر حال از نظر گرافیکی این بازی کمی سالخورده به نظر می‌رسد، اما قرار گرفتن آلبرت وسکر در مقابل ثور تجربه تازه‌ای است که هرگز در عنوان دیگری به جز Marvel Ultimate Vs. Capcom 3 پیدا نمی‌کنید!

0 0 آراء
امتیاز مطلب

نظرات

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا