بهترین نقشه‌های سری بازی‌های Call of Duty: Black Ops
1%
  • 0/10

10 تا از بهترین نقشه‌های سری بازی‌های Call of Duty: Black Ops

ماندگار و خاطره‌انگیز

10 تا از بهترین نقشه‌های سری بازی‌های Call of Duty: Black Ops ۰ ۰۶ تیر ۱۴۰۳ مقالات بازی کپی لینک

سری Call of Duty Black Ops یکی از محبوب‌ترین سری‌ها در تاریخ بازی Call of Duty است. این بار تمرکز بر ماموریت‌های مخفیانه بیشتر و دوره زمانی جدید، بازیکنان را به دهه 60 و اوج جنگ سرد باز می‌گرداند. حالا در ادامه قرار است به بهترین نقشه‌های سری بازی‌های Call of Duty: Black Ops بپردازیم.

10. Hazard

هازارد (Hazard) رویایی برای عاشقان اسنایپر است. این نقشه در یک زمین گلف لوکس اتفاق می‌افتد و شناسایی دشمنان از دور کار آسانی است، اما ضربه زدن به آن‌ها، به همه مهارت‌های اسنایپری شما نیاز دارد. مطمئن شوید که در حرکت باشید و برای مدت طولانی ایستاده نمانید، یا اینکه هدف قرار خواهید گرفت.

هازارد وقتی برای اولین بار منتشر شد، یک نقشه کم‌ارزش بود، اما هیچ نقشه‌ای به این آسانی اجازه تمرین مهارت‌های اسنایپری را نمی‌داد. با مکانیک اسنایپر این سری که کمی متفاوت بود تا از کوئیک اسکوپرها جلوگیری کند، داشتن نقشه‌ای که اسنایپر به دست داشتن را تشویق می‌کند، یک سورپرایز تازه است و باعث حضور آن در لیست بهترین نقشه‌های سری بازی‌های Call of Duty: Black Ops، می‌شود.

9. Summit

روی کوه‌های برفی اورال یکی از بهترین موقعیت‌های نقشه در تمام زمان‌ها است. سامیت (Summit) همه بازی‌های پر هیجان ناکتاون را بدون به دام انداختن بازیکنان در هنگام ظاهر شدن، ارائه می‌دهد. این امر به بازیکنان اجازه می‌دهد تا کیل‌استریک‌ها را جمع کنند و به طور واقعی به دشمنان خود آسیب برسانند.

نقشه همچنین دارای موقعیت‌های زیادی در ارتفاع برای دفاع بازیکنان و یک مسیر سرگرم برای حالت‌های پرچم‌گیری است. سامیت نقشه‌ای محبوب و جز بهترین نقشه‌های سری بازی‌های Call of Duty: Black Ops، است که بی‌شمار بار بازسازی شده است، از جمله حضور آن در بازی Call of Duty Mobile.

8. Hijacked

هر نسخه از مجموعه Call of Duty، یک نقشه‌ای را معرفی می‌کند که بازی سریع‌السیر و طرحی ایده‌آل برای بازی پرچم‌گیری را ارائه می‌دهد. به طور نقشه هایجکد (Hijacked) در بازی Black Ops 2 که در وسط آب‌های بین‌المللی، روی یک قایق تفریحی قرار دارد.

هایجکد تنها نقشه‌ای است که بسته مراقبتی شما دزدیده نمی‌شود. با بازی سریع‌السیر مشابه دیگر نقشه‌های کوچک، هایجکد به شما اجازه می‌دهد تا خود را برای کشتارهای بزرگتر جمع کنید. برخی از بهترین کشتارهایی که می‌توانید در این نقشه استفاده کنید، آن‌هایی هستند که به شما اجازه می‌دهند تا کنترل کشتی‌های هوایی در هوا را در دست بگیرید، که منجر به کشتار بیشتر می‌شود.

7. Raid

رید (Raid) در یک ویلای لوکس در تپه‌های هالیوود قرار دارد که با ماشین‌های لوکس، یک زمین بسکتبال خصوصی و حتی یک باغ ژاپنی طراحی شده است.

نقشه بین بودن یک نقشه با فاصله نزدیک‌برد و تجربه فاصله برد متوسط، نوسان می‌کند. این موضوع تعادلی ایجاد می‌کند که بخش مرکزی نقشه بسیار نزدیک باشد، در حالی که بخش‌های خارجی نقشه بازتر هستند و خود را به تک‌تیراندازها می‌سپارند که این موارد آن را در کنار بهترین نقشه‌های سری بازی‌های Call of Duty: Black Ops، قرار می‌دهد.

6. Hacienda

هاسیندا (Hacienda) از آن دسته نقشه در بهترین نقشه‌های سری بازی‌های Call of Duty: Black Ops است که تجربه مبارزه‌های از فاصله نزدیک خوبی را به ارمغان می‌آورد.

هاسیندا فضاهای بسته‌ای دارد که یک طرح حلقه‌ای را تشکیل می‌دهند که مرکز ملک را احاطه می‌کند. این منطقه یک حلقه ایجاد می‌کند که بازیکنان می‌توانند با سلاح‌های نزدیک‌برد در آن دور بزنند، یا بازیکنانی را که در طرف دیگر ظاهر می‌شوند را هدف قرار بدهند.

5. Moscow

یکی از نقشه‌هایی که بازی Call of Duty: Black Ops Cold War دارد، نقشه مسکو (Moscow) است که؛ یکی از کوچک‌ترین نقشه‌ها در لیست بهترین نقشه‌های سری به حساب می‌آید. مسکو فضایی با ظاهری تمیز دارد که به بازیکنان اجازه می‌دهد در جلوتر از محیط اطراف خود ظاهر شوند.

این امر شناسایی دشمنان را آسان‌تر می‌کند و در ترکیب با فضاهای تنگ، به تجربه‌ای سرگرم و سریع‌السیر می‌انجامد. در طول عمر بازی Cold War، نقشه به‌روزرسانی‌هایی دریافت کرد که مناطقی را در آن مسدود می‌کرد و آن را به نقشه‌ای حتی تنگ‌تر تبدیل می‌کرد.

4. Checkmate

اگر می‌خواهید نقشه‌ای داشته باشید که دارای زیبایی‌شناسی از نظر منطقه تیراندازی باشد، چک‌میت (Checkmate) آن نقشه‌ای است که در بازی Call of Duty: Black Ops Cold War و بهترین نقشه‌های سری بازی‌های Call of Duty: Black Ops، باید به دنبال آن باشید. این نقشه واقع در یک تأسیسات آموزشی درون یک انبار دارای یک نقطه مرکزی از یک هواپیما است.

3. Evac

یکی از اولین نقشه‌های منتشر شده برای کال آف دیوتی: Call of Duty: Black Ops 3، ایواک (Evac) بود. واقع در منطقه قرنطینه سنگاپور که در آن سیلاب آمده است. این نقشه همچنین دارای طرحی است که به بازیکنان اجازه می‌دهد از مکانیک دویدن روی دیوار بهره ببرند.

این به نقشه لایه جدیدی را به بازی اضافه می‌کند که به شما اجازه می‌دهد به دیوار چسبیده، بازیکنان را از بالا هدف بگیرید و هنگام دویدن روی سر بازیکنان دیگر، ارتفاع خود را زیاد کنید. این همچنین به معنای پرش با بوست از چاه‌ها برای عبور سریع‌تر از نقشه و رسیدن به بازیکنان دیگر است.

2. Firing Range

نقشه فایرینگ رنج (Firing Range) یک نقشه حالت چندنفره مورد علاقه طرفداران مجموعه Call of Duty و مخصوصا از بهترین نقشه‌های سری بازی‌های Black Ops، است. این نقشه پر از مکان‌های مخفی بود که بازیکنان می‌توانستند در آنجا پنهان شوند و با یک سورپرایز، بازیکنان دیگر را بکشند.

به ویژه از موارد ایده‌آل این نقشه، می‌توان به مقیاس نسبت کوچک آن پرداخت که کافی بود تا بازیکنان بتوانند به راحتی مبارزات از فاصله نزدیک و رو در رو انجام دهند.

1. Nuketown

نوکتاون (Nuketown) به عقیده مخاطبان زیادی، در جایگاه اول بهترین نقشه‌های سری بازی‌های Black Ops است. به این دلیل که در طراحی آن، هر طرف دارای خانه‌ای است که بازیکنان در اطراف آن ظاهر می‌شوند. در مرکز نقشه، یک اتوبوس وجود دارد که بازیکنان می‌تواند برای پوشش و جلوگیری از حمله اسنایپرها از آن استفاده کنند.

از مهم‌ترین ویژگی این نقشه، ریسپاون شدن بازیکنان در مدت زمان کم بود که باعث می‌شد هیچکس در هیچ مکانی احساس امنیت کامل نداشته باشد و همیشه آماده به مقابله یا حمله‌ای سریع باشد.

به پایان معرفی بهترین نقشه‌های سری بازی‌های Call of Duty: Black Ops رسیدیم و امیدواریم در این نقشه‌ها خاطرات زیادی را به یاد داشته باشید. حالا به نظر شما بهترین نقشه تمام مجموعه Call of Duty، کدام نقشه است؟مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments