بازی های شبیه A Quiet Place: Day One
1%
  • 0/10

معرفی ۶ مورد از بهترین بازی های شبیه A Quiet Place: Day One

ترسناک‌هایی دوست داشتنی که نباید از دست بدهید!

معرفی ۶ مورد از بهترین بازی های شبیه A Quiet Place: Day One ۰ ۲۰ تیر ۱۴۰۳ ترین‌ها (بازی) کپی لینک

فرنچایز A Quiet Place طی سال‌های اخیر غوغا به پا کرده و جدیدترین فیلم تحت این نام، بار دیگر این نام را رو سفید کرد. به همین بهانه در این مطلب قصد داریم نگاهی به بهترین بازی های شبیه A Quiet Place: Day One داشته باشیم.

فیلم A Quiet Place: Day One جدیدترین فیلم سینمایی تحت نام A Quiet Place در قالب پیش درآمدی برای این سری در اختیار ما قرار گرفت. جهان این فرنچایز بسیار عظیم بوده و همیشه می‌توان محتوایی تازه از آن در زمان‌ها و مکان‌های مختلف استخراج کرد.

فیلم سینمایی A Quiet Place: Day One عملکردی بسیار عالی ارائه داده و مخاطبین زیادی پس از تماشای این فیلم به دنبال بازی‌های مشابه آن هستند. به همین منظور در این مطلب قصد داریم نگاهی به بهترین بازی های شبیه A Quiet Place: Day One داشته باشیم. این بازی‌ها در سبک‌های مختلف از جمله ترسناک روانشناختی، ترسناک جهان سازی و حتی ترس و بقا هستند.

Alien: Isolation

بازی Alien: Isolation یکی از بهترین بازی‌های اقتباسی دنیای Alien و یکی از بهترین بازی‌های ترسناک تاریخ است. این بازی داستان آماندا (Amanda)، دختر الن ریپلی (Ellen Ripley) را شرح داده که به دنبال مادر خود است. متاسفانه او با زنومورف‌ها درگیر شده که کار او را به شدت سخت می‌کنند.

این بازی در بخش اکشن نیز در کنار بخش ترسناک بسیار زیبا عمل کرده و شما را در هر دو بخش سرگرم می‌کند. علاوه بر آن عناصر سبک مخفی کاری نیز قدرت زیادی در این بازی دارند. گیم پلی بازی پر تنش بوده و شما را به چالش دعوت می‌کند.

Death Stranding

بازی Death Stranding ترکیبی جذاب از سبک ترسناک، مخفی کاری و ماجراجویی است. اتفاقی ناگوار سبب به پایان رسیدن زندگی بشریت و حضور هیولاها در زمین شده و بارش باران هر چیزی را از بین می‌برد. به همین دلیل انسان به درون زمین پناه برده و فردی خاص با جابجایی بسته‌ها، مواد مورد نیاز دیگران را تهیه می‌کند.

سم بریجز (Sam Bridges) مسئول این کار است. مسئولیت شما و سم به خودی خود بسیار سخت و طاقت فرسا بوده و حضور موجودات بیگانه این کار را سخت‌تر از پیش نیز می‌کند. شما در این بازی قدرت ساخت و ساز داشته و در کنار آن باید به خوبی از عناصر مخفی کاری استفاده کنید.

Haunting Ground

بازی Haunting Ground‌ متاسفانه یکی از فراموش شده‌ترین بازی‌های ترسناک تاریخ است. شما این بازی را در قالب فیونا (Fiona)، دختری گم شده در قلعه آغاز می‌کنید که توسط قاتلی دیوانه دنبال می‌شود.

فیونا طی مسیر خود سگی با نام هوی (Hewie) را پیدا کرده که در پرت کردن حواس دشمنان به او کمک می‌کند. هوی در حقیقت اصلی‌ترین روش دفاعی شما در این بازی است. این بازی از آن رو که فیلم A Quiet Place به خوبی از حیوانات خانگی استفاده می‌کند همسو است. البته بد نیست اشاره کنیم که هوی بیش از فرودو (Frodo) در فیلم A Quiet Place به همراهان خود کمک می‌کند. به طور کلی در اختیار داشتن حیوانات به عنوان همراه همیشه جذاب است.

The Last of Us

بازی The Last of Us‌ گیمرها را در سال ۲۰۱۳ و مخاطبین تلویزیون را در سال ۲۰۲۳ شیفته خود کرد. دنیای The Last of Us و A Quiet Place نقاط مشترک بسیار زیادی با یکدیگر دارند. جهان The Last of Us مملو از انسان‌های تبدیل شده به مردگان متحرک بوده که شباهت قابل توجهی به موجودات بیگانه دنیای A Quiet Place دارند.

در جهان The Last of Us اما به دلیل وجود کلیکرها شما نیازمند مخفی کاری بسیار دقیق هستید که تجربه این بازی را بسیار پر تنش کرده و شما را تبدیل به قاتلی فوق العاده ترسناک می‌کند. گیم پلی بازی روان و کامل بوده و در بخش داستان یکی از احساسی‌ترین داستان‌های تاریخ ویدیو گیم را در اختیار شما قرار می‌دهد. داستان الی (Ellie) و جوئل (Joel) از آن دست داستان‌هایی بوده که هر کسی باید تجربه کند.

Parasite Eve

بازی Parasite Eve متفاوت‌ترین بازی فهرست ماست. این بازی سبک نقش آفرینی در حقیقت عنوانی آزمایشی بود که موفقیتی خیره کننده کسب کرد. شما در این بازی در قالب کارآگاهی با نام آیا بری (Aya Brea) به دنبال متوقف کردن دختری جهش یافته با نام ایو (Eve) هستید. ایو به شکل مداوم انسان‌ها را به لجن و حیوانات را به هیولا تبدیل می‌کند. ایو قدرتی فوق العاده داشته و در حقیقت روند تکامل موجودات را سرعت می‌بخشد!

داستان بازی یکی از عجیب‌ترین داستان‌های زمان خود و الهام بخش بسیاری از بازی‌های ترسناک آن دوران بوده است. این بازی دقیقا مانند بازی A Quiet Place: Day One در شهر نیویورک رخ داده و همین موضوع این دو را شبیه به یکدیگر کرده است. لازم به ذکر است که این بازی یکی از پیشگامان سبک نقش آفرینی بوده است!

Resident Evil 7: Biohazard

بازی Resident Evil 7: Biohazard به باور منتقدین ریبوتی بر سری رزیدنت اویل بود و به توسعه دهندگان اجازه فاصله گرفتن از هیولاهای شرکت آمبرلا و شخصیت‌هایی چون لئون (Leon) و جیل (Jill) را داد. قهرمان داستان ما ایثن وینترز (Ethan Winters) به دنبال همسر خود میا (Mia)، به سرزمین‌های دور دست سفر کرده و در این مسیر با خانواده ترسناک بیکر (Baker Family) روبرو شد.

اعضای خانواده بیکر به شکل مدام ایثن که قصد فرار دارد را دنبال کرده و آزار می‌دهند. نیمه ابتدایی بازی تمرکز قابل توجهی بر مخفی کاری داشته، اما بخش دوم بازی با تغییراتی در گیم پلی، به شما آزادی عمل می‌دهد. ایثن در این مسیر با در دست گرفتن سلاح‌های متفاوت، مبارزاتی پر تنش و البته ترسناک را ارائه می‌دهد.

بازی های ترسناک شبیه A Quiet Place: Day One که در این فهرست معرفی کردیم، همه شاهکارهایی در سبک ترسناک بوده که می‌توانند کابوس شب‌های شما باشند. شما به تجربه کدام بازی‌های فهرست پرداخته‌اید؟ در انتظار تجربیات شما هستیم.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments