1%
  • 0/10

برگ برنده‌ی Battlefield 6 باید بازگشت چه قابلیتی باشد؟

سقوط آزاد یا بازگشت به سطح اول؟

برگ برنده‌ی Battlefield 6 باید بازگشت چه قابلیتی باشد؟ ۰ ۲۵ اسفند ۱۳۹۹ اخبار بازی کپی لینک
Battlefield 6

بازی Battlefield 6 برای به موفقیت رسیدن باید شامل قابلیت اسپاون وسایل نقلیه در سراسر نقشه‌ی بازی باشد. قابلیت اسپاون شدن وسایل نقلیه در مپ، احتمالا عامل جذابیت بازی می‌شود.

نسخه‌ی بعدی فرنچایز مشهور Batttlefield در راه است و صد‌البته طرفداران این فرنچایز، امیدوار هستند که Battlefield 6 بتواند ورق را پس از Battlefield V برگرداند. طی گزارشات، پروسه‌ی ساخت بازی Battlefield 6 در حال حاضر به خوبی رو به انجام است و یک اینسایدر اعلام کرده که این بازی، طرفداران را راضی خواهد کرد و ما همچنین امیدواریم که قابلیت اسپاون شدن وسایل نقلیه به بازی برگردد. این ویژگی در دو بتلفیلد اخیر به کلی حذف شده بود و حذف این ویژگی در دو نسخه‌ی قبل، باعث کاهش شدید جذابیت این بازی‌ها شد.

بیایید تا با یکی از ناامید‌کننده‌ترین اتفاقات در Battlefield 1 و Battlefield V آشنا شویم. در این ۲ بازی که واقعا هم کم‌فروغ ظاهر شدند، وسایل نقلیه در نقشه‌ی بازی، اسپاون نمی‌شدند و صرفا فقط موقع اسپاون هر بازیکن، قابل دسترسی بودند. به رغم این‌که هیچ بازیکنی نمی‌توانست نزدیک نسخه‌ی اسپاون تیم حریف شود، کمپانی DICE این تغییر را به دلیل جلوگیری از Griefing (بر‌ هم زدن لذت بازی توسط بازیکنان عمدتا تاگزیک) در این دو نسخه اعمال کرد. این تغییر در واقع ماهیت سندباکس فرنچایز Battlefield را به کلی زیر سوال برد.

قطعا تغییرات و تصمیمات بسیار بهتری برای جلوگیری از Griefing در بازی Battlefield 6 که امسال منتشر می‌شود، وجود خواهد داشت. مقوله‌ی حفاظت از وسایل نقلیه‌ی هر تیم در بتلفیلد، مهم است ولی حذف کردن این وسایل نقلیه در مپ، یکی از اهداف مهم هر مسابقه، یعنی تصاحب وسایل نقلیه‌ی بیشتر را به کلی نابود می‌کند.

 

 

به چه دلیل Battlefield 6 با بازگشت این قابلیت، به تجربه‌ای جذاب‌تر بدل خواهد شد؟

وقتی که در قسمت Deployment یا محل اسپاون هر تیمی در بتلفیلد، یک باند برای پرواز هواپیماها، چندین هلی‌پد برای هلیکوپتر‌ها وجود داشته باشد، تجربه‌ی بتلفیلد بسیار پر شاخ و برگ‌تر می‌شود. با این‌که تخریب‌پذیری، بخشی جدانشدنی از طراحی نقشه‌ی بتلفیلد محسوب‌ می‌شود، اما اضافه شدن یک استثنا باعث تخریب‌ناپذیر بودن حفاظ‌های اطراف مطقه‌ی اسپاون هر تیم شده است! به فرض بگیریم که این تغییر برای محافظت از وسایل نقلیه‌ی هر تیم بوده باشد، آیا DICE نمی‌توانست خیلی ساده قابلیت نابود نشدن وسایل نقلیه را تا مسافتی معین از منطقه‌ی اسپاون را در این بازی قرار دهد؟

اگر سازنده‌ی نسخه‌ی جدید بتلفیلد، یعنی DICE LA بتواند اسپاون وسایل نقلیه را در بخشی خارج از منطقه‌ی Deployment دو تیم قرار دهد، قطعا شاهد اضافه شدن جذابیت‌های خاصی به Battlefield 6 خواهیم بود. معمولا در ماد Rush و Conquest آبجکتیو‌ها یا هدف‌هایی برای دریافت وسایل نقلیه‌ی بیشتر وجود دارند و این اعطای وسایل نقلیه‌ی اضافی هم در صفحه‌ی اسپاون هر بازیکن،به رقابتی‌تر شدن هر مسابقه هیچ کمک چندان خاصی نمی‌کند. وسایل نقلیه در بتلفیلد بسیار با‌ارزش هستند و باید قاعدتا از آنان نیز محافظت شود، پس احتمالا شما هم با من موافق هستید که قرار دادن این وسایل نقلیه در هر مپ به عنوان یک آبجکتیو، به جذاب‌تر شدن بازی کمک شایانی خواهد کرد.

اگر تعداد بازیکنان هر مچ در بتلفیلد ۶ افزایش یابد، وسایل نقلیه بسیار مهم‌تر خواهند شد و قطعا هم اضافه شدن قابلیت اسپاون وسایل نقلیه در قالب آبجکتیو‌هایی کنترل‌شده، باعث تجربه‌ی بهتری از این بازی خواهد شد و گیم‌پلی جذاب‌تری را برای بازیکنان خود به ارمغان می‌اورد.

شما در این مورد چه فکری می‌کنید؟ آیا هنوز هم به فرنچایز بتلفیلد وفادار هستید و یک تار موی بتلفیلد را به وارزون و حالت چندنفره‌ی Call Of Duty نمی‌دهید؟ یا  معتقدید که فرنچایز بتلفید، چند سال است که مرده و دیگر امید خاصی به بهبود آن نیست؟ ممنون می‌شویم که نظر خودتان را با تحریریه‌ی سرگرمی و کاربران دیگر در بخش نظرات به اشتراک بگذارید.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments