#مهسا_امینی

نسخه‌ی ریمستر فیلم Batman V Superman: Dawn of Justice در راه است

اسنایدرکات پایان کار نیست

ریمستر فیلم Batman V Superman: Dawn of Justice

طبق آخرین اخباری که از سوی کمپانی برادران وارنر (Warner Bros) به گوش می‌رسد، بنظر می‌آید که فیلم Zack Snyder’s Justice League پایان کار زک اسنایدر و دنیای گسترش‌یافته‌ی دی‌سی (DCEU) نیست و نسخه‌ی ریمستر فیلم Batman V Superman: Dawn of Justice در راه است.

اواخر بهار امسال بود که پس از سال‌های سال انتظار طرفداران، سرانجام کمپانی برادران وارنر به انتشار نسخه‌ی اسنایدر کات فیلم جاستیس لیگ چراغ سبز نشان داد و به صورت رسمی تایید شد که قرار است نسخه‌ی مخصوص زک اسنایدر از فیلم Justice League منتشر شود؛ فیلمی که نسخه‌ی دیگری از آن در سال ۲۰۱۷ اکران شده بود که با عملکرد بدی که از خود به یادگار گذاشت، به یکی از ضعیف‌ترین فیلم‌های اقتباس شده از آثار DC تبدیل شد. فیلم جاستیس لیگی که در سال ۲۰۱۷ اکران شد، در ابتدا قرار بود توسط زک اسنایدر کارگردانی و پس از آن نیز قسمت دومی از آن ساخته شود که پس از فوت دخترش، از این پروژه کناره‌گیری کرد تا جاس ویدون (Joss Whedon) به عنوان کارگردان جای او را در پروژه‌ی ساخت فیلم جاستیس لیگ بگیرد. جاس ویدون پس از اضافه شدن به تیم سازندگی Justice League، تغییرات بسیار زیادی در فیلم اعمال کرد تا به فیلمی بسیار متفاوت نسبت به آنچه زک اسنایدر در حال ساخت بود، تبدیل شد. این تغییرات باب میل طرفداران دنیای تاریک DC نبود و این فیلم با نمایش ضعیفی که از خود در گیشه و در نزد منتقدین نشان داد، با خشم طرفداران روبرو شد. پس از اکران فیلم Justice League به کارگردانی جاس ویدون، جنبشی با نام ReleaseTheSnyderCut توسط طرفداران DC به راه افتاد. در این جنبش طرفداران خواهان انتشار نسخه‌ی زک اسنایدر فیلم Justice League بودند که در نهایت به هدف خود رسیدند.

حال با گذشت چند ماه از خبر رسمی ساخت Zack Snyder’s Justice League و انتشار اولین تریلر در جریان رویداد DC FanDome، خبر می‌رسد که زک اسنایدر خود را برای انتشار نسخه‌ی ریمستر فیلم Batman V Superman: Dawn of Justice آماده می‌کند. روز گذشته، زک اسنایدر با انتشار خبری در Vero، اذعان کرد که به همراه استفان سوننفیلد (Stefan Sonnenfield) در حال آماده‌سازی نسخه‌ی آیمکس (IMAX) فیلم Batman V Superman: Dawn of Justice هستند. این کارگردان سرشناس با انتشار دو تصویر، به مقایسه‌ی نسخه‌ی معمولی و ریمستر این فیلم پرداخت و به طرفداران وعده داد که قرار است در این نسخه شاهد صحنه‌های جدیدی باشند.

نسخه‌ی ریمستر فیلم Batman V Superman: Dawn of Justice تنها نسخه‌ی جدید این فیلم نیست و پس از اکران این فیلم در سال ۲۰۱۶، شاهد انتشار نسخه‌ی Ultimate Edition آن نیز بودیم که شامل ۳۱ دقیقه سکانس بیشتر بود. این نسخه تابستان سال جاری به سرویس استریم HBO MAX اضافه شد و اکنون در اختیار طرفداران DC قرار گرفته است. هنوز تاریخ دقیقی از انتشار نسخه‌ی ریمستر Batman V Superman: Dawn of Justice در دسترس نیست و بزودی اخبار بیشتری از سمت زک اسنایدر در این خصوص منتشر می‌شود.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا