بازی Assassin's Creed

رتبه‌بندی بهترین تریلرهای مجموعه بازی Assassin’s Creed

تریلرهای استادانه یوبیسافت

بودجه‌ی ساخت بازی‌های ویدیویی با گذر زمان افزایش یافت و همراه آن، تریلرهای سینماتیک هم معرفی شد. در این مقاله ده تا از بهترین تریلرهای مجموعه بازی Assassin’s Creed را به شما معرفی می‌کنیم.

همان‌طور که می‌دانید مجموعه‌ی Assassin’s Creed با تریلرهای نفس‌گیرش شهرت دارد که بازیکنان را حسابی برای بازی بعدی هیجان‌زده می‌کند. از سال 2007 تقریبا‌ همه‌ی بازی‌های این مجموعه، دارای یک یا چند تریلر سینمایی بوده‌اند. استودیوی یوبیسافت (Ubisoft) همیشه با تریلرهای سینماتیکش معروف بوده است. حتی با اطمینان می‌توان گفت بسیاری از تریلرهای این استودیو، از خود بازی‌هایش هم بهتر ظاهر می‌شود. در طول 13 سال بازی‌های Assassin’s Creed برخی از بهترین تریلرهای صنعت بازی را به نمایش گذاشتند. برخی از این تریلرها را با هم مرور می‌کنیم.

10: بازی Assassin’s Creed

اولین تریلر سینمایی از این مجموعه، با CGI های امروزی ساخته نشد. اما این موضوع چیزی از زیبایی آن کم نمی‌کند. تریلر اصلی نه تنها به بازیکنان نشان می‌داد که چه چیزهایی در این بازی منتظر بازیکنان است، بلکه تمام مواردی که می‌توانستیم از این فرنچایز انتظار داشته باشیم را به نمایش گذاشت. در این تریلر از قاتل افسانه‌ای الطائر (Altaïr) رونمایی شد. همچنین شاهد مخفی‌کاری و ظرافتی هستیم که بازی Assassin’s Creed را تعریف می‌کند. با این‌که شاید این تریلر، زیبایی تریلرهای امروزی را نداشته باشد، اما هنوز هم لایق ستایش و یادآوری است. مخصوصا که بسیاری از بازی‌ها برای ساخت تریلر، از این ویدیو الهام گرفتند.

9: بازی Assassin’s Creed 2

بازی بعدی این مجموعه، از قاتل جدیدی با نام اتزیو آدیتوره (Ezio Auditore) رونمایی کرد. مکان بازی هم به رنسانس ایتالیا تغییر یافت. تریلر بازی Assassin’s Creed 2 با نمایش انیمیشن‌های بسیار تمیزتر نسبت به تریلر قبلی، حسابی هیجان بازیکنان را برانگیخت. در این تریلر شاهد اتزیو در یک مهمانی هستیم. مهمانی‌ای که نقش مهمی در خود بازی دارد. همچنین با اسلحه‌ی جدید پیستول مخفی هم آشنا می‌شویم. شاید نتوان از این تریلر به عنوان هیجان‌‌ انگیزترین یا به‌ یاد ماندنی‌ترین تریلر مجموعه‌ی Assassin’s Creed یاد کرد. اما قطعا تریلر خوبی برای نمایش دوران جدیدی از این بازی به شمار می‌رود.

8: بازی Syndicate

وقتی صحبت از مکان‌های جدید به میان می‌آید، بازی‌های کمی در این مجموعه هستند که مثل Assassin’s Creed: Syndicate بازیکنان را حسابی هایپ کنند. تریلر این بازی به زیبایی دوره‌ی ویکتوریا لندن و حس و حال صنعتی آن دوران را به نمایش می‌گذارد. از دودکش کارخانه‌ها بگیر تا لوکوموتیوهای چوب‌بری، این تریلر به خوبی نشان می‌دهد که چه چیزی در بازی منتظر بازیکنان است. قاتل جدید جیکوب فرای (Jacob Frye) در این تریلر معرفی شد ولی خواهرش ایوی (Evie) در کنار او حضور نداشت. همزمان با پخش موسیقی، برخی از مهم‌ترین المان‌های بازی از جمله کالسکه سواری و Grappling Hook به بازیکن معرفی می‌شود.

7: بازی Black Flag

بازی Assassin’s Creed: Black Flag یکی دیگر از بازی‌هایی بود که حسابی هیجان بازیکنان را برای یک مکان جدید برانگیخت. طرفداران برای بازی در نقش یک قاتل دزد دریایی در کارائیب در قرن 18 حسابی هیجان داشتند. البته همچون بسیاری از بازی‌های این مجموعه، Black Flag هم دارای بیشتر از یک تریلر سینمایی بود.

هرکدام از تریلرها به سبک خودشان چیز جدیدی را به میز اضافه می‌کردند. اما تریلری که در آن شاهد بلک برد (Blackbeard) دزد دریایی افسانه‌ای هستیم، بهترین تریلر این بازی است. او داستان یک دزد دریایی مرموز و خطرناک با نام ادوارد کنوی (Edward Kenway) را به نحوی تعریف می‌کند که بازیکن دلش می‌خواهد هر چه سریع‌تر دستش به بازی برسد. یوبیسافت در این تریلر از روش بسیار خلاقانه‌ای برای معرفی بازی، مکان جدید، و قاتل جدیدش استفاده کرد.

6: بازی Valhalla

بازی Assassin’s Creed Valhalla جدیدترین عنوان این مجموعه هم با تریلر زیبایی معرفی شد. جابجایی بین سکانس‌های نفس‌گیر، نمایش شهر، و خشونت وایکینگ‌ها به بهترین شکل ممکن انجام می‌شود. از لحضه‌ای که وایکینگ‌ها سوار کشتی می‌شوند، با استفاده از سپر، از خودشان در برابر تیرهای آتشین محافظت می‌کنند، تا جایی که ایور (Eivor) قهرمان بازی با تیغه‌ی مخفی‌اش، یک دشمن غول‌پیکر را می‌کشد، همه‌ی این لحضات به بهترین شکل پیاده‌ شده‌اند. حتی می‌توان یک درک کلی از چگونگی پیاده‌سازی اساطیر نورث در این بازی پیدا کرد. یکی از نکات جالب در مورد این تریلر این است که نسخه‌ای از آن با شخصیت اصلی زن هم وجود دارد.

5: بازی Origins

شاید بتوان گفت تریلر بازی Assassin’s Creed: Origins آن‌چنان که لایقش بود، مورد توجه قرار نگرفت. این تریلر با کات‌های شگفت‌انگیز، به طرز باورنکردنی‌ای مصر باستان را به تصویر می‌کشد. درست همانند تریلر قبلی، اینجا هم سکانس جنگ پایانی همه را شگفت زده می‌کند و بایک (Bayek) قاتل جدید به کاربران معرفی می‌شود. مبارزه‌ها آن‌قدر خلاقانه‌ و منحصر به‌فرد است که نمی‌توان شیفته‌ی آن نشد. در کل شاهد یک تریلر فوق‌العاده برای نمایش مکان مورد انتظار مصر باستان، و معرفی یک قاتل مرگ‌بار برای پیش‌روی در این ماجراجویی بودیم.

4: بازی Unity

شاید بازی Assassin’s Creed: Unity چندان خاطره‌انگیر نباشد. اما یک‌سری تریلرهای درخشان از این بازی منتشر شد که هیجان طرفداران را تا سقف می‌رساند. تریلر اولیه از این بازی، درست همچون تریلر بازی Assassin’s Creed: Syndicate به نمایش صحنه‌های اکشن با پخش یک موسیقی می‌پردازد. این تریلر به طرز عجیبی هیچ توجه خاصی به آرنو دوریان (Arno Dorian) قاتل اصلی بازی ندارد و در عوض آتش افکنی قاتل‌ها در انقلاب فرانسه را به تصویر می‌کشد.

3: بازی Brotherhood

اولین شاهکار در تریلرهای این مجموعه، در نسخه‌ی سوم و یکی از بهترین بازی‌های این مجموعه، یعنی بازی Assassin’s Creed: Brotherhood به تصویر کشیده می‌شود. این تریلر از ابتدا تا انتها عالی ظاهر می‌شود. پاپ رودریگو (Pope Rodrigo) و پسرش سزار (Cesare) سوار بر کالسکه‌ای از رم سفر می‌کنند. سپس اتزیو و گروهی از قاتلان وارد عمل می‌شوند. در حالی که اتزیو از جمعیت عبور می‌کند، هم‌تیمی‌هایش به راحتی نگهبانان را می‌کشند. این تریلر به خوبی موفق شد تا مردم را تشنه‌ی بازی اصلی نگه دارد.

2: بازی Assassin’s Creed III

درست مثل سایر تریلرهای این مجموعه، تریلر بازی Assassin’s Creed III هم چندان از دیالوگ استفاده نمی‌کند و با استفاده از مبارزات و صحنه‌های اکشن، حرفش را می‌زند. اکشن‌های این تریلر، بهتر از این نمی‌توانست باشد. قهرمان بازی کانر (Connor) وارد مبارزه با کت قرمزها می‌شود و سربازان بریتانیایی هم با تماشای این صحنه، وارد عمل می‌شوند. موسیقی به زیبایی با این صحنه ترکیب شده و به خوبی قاتل جدید این سری را به نمایش می‌کشد. حضور جورج واشنگتن Goerge Washington هم در لحضه‌ی پایانی تریلر، هیجان طرفداران را دوچندان می‌کند.

1: بازی Revelations

عجیب نیست اگر از تریلر بازی Assassin’s Creed: Revelations به عنوان یکی از بهترین تریلرهای سینماتیک تاریخ بازی‌های ویدیویی یاد کنیم. انتخاب موسیقی برای این تریلر بسیار هوشمندانه است. و باری دیگر، موسیقی به طرز باشکوهی با مبارزات ترکیب می‌شود.

اگر تماشای دوباره‌ی اتریو، به اندازه‌ی کافی برای شما رضایت بخش نیست، یوبیسافت چندین دشمن را مقابل او قرار می‌دهد‌ تا مطمئن شود که طرفداران از تیکه‌ پاره شدن آن‌ها توسط اتزیو لذت می‌برند. اتزیو در بخشی از تریلر، تیغه‌های پنهان دوگانه خود را با ترکیب بسیار خوب با موسیقی بیرون می‌کشد. در نهایت طرفداران با تماشای الطائر شبح وار، حسابی کف و خون قاطی کردند.

شما کدام یک از این تریلرها را بیشتر دوست داشتید؟ نظرات‌تان را با ما به اشتراک بگذارید.

3 2 آراء
امتیاز مطلب

نظرات

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا