فرنچایز Assassin’s Creed

۱۰ تغییر مهمی که آینده فرنچایز Assassin’s Creed را متحول خواهند کرد

انقلابی در دنیای اساسین‌ها

یوبیسافت (Ubisoft)، شرکت توسعه دهنده بازی‌های اساسینز کرید، برنامه‌های زیادی برای آینده فرنچایز Assassin’s Creed دارد که قرار است این مجموعه محبوب را به کلی تغییر دهند.

این شرکت همواره تضمین کرده که فرنچایز اساسینز کرید توجهی را که شایسته آن است به خود جلب می‌کند و کار بر روی پروژه‌های آن به بهترین شکل صورت می‌گیرد. البته این موضوع با توجه به اینکه اساسینز کرید بخش مهمی از استودیو محسوب می‌شود نیز امری واضح است. این مجموعه همیشه به دور از هرگونه حاشیه و یا تغییرات چشمگیری بوده و در طی سال‌ها روند یکسانی را طی کرده است، اما تریلرهای اخیر نشان از تغییراتی گسترده دارند که در سال‌های آینده فرنچایز را دگرگون خواهند کرد.

این تغییرات ممکن است به شکل طراحی دنیاها و گیم پلی‌های جدیدی ظاهر شوند که از نسخه‌های اصلی و قدیمی‌تر الهام می‌گیرند و یا حتی ممکن است مجوزهای ساخت بازی و یا اقتباس‌های آن به کلی تعویض و یا با دیگر شرکت‌ها معامله شوند. مهم نیست که یوبی‌سافت در کدام مسیر قدم برمی‌دارد و چه تصمیمی می‌گیرد، به هرحال حماسه اساسینز کرید ادامه پیدا می‌کند و طرفداران محتوای عالی زیادی را خواهند دید.

۱۰. نتفلیکس برنامه ساخت یک بازی موبایل را دارد

یکی از بزرگترین تغییراتی که در آینده فرنچایز Assassin’s Creed رخ می‌دهد، به همکاری جدید با شبکه نتفلیکس (Netflix) مربوط می‌شود. در حالی که این معامله در بخش استریم با موانع بسیاری روبرو شد اما بالاخره اعلام شده که استودیو ساخت بازی نتفلیکس مجوز مورد نیاز را از یوبی سافت دریافت کرده است.

نتفلیکس در حال حاضر روی این بازی دیجیتال موبایل کار می‌کند که داستان آن در دنیای اساسین‌ها اتفاق می‌افتد و یک تغییر اساسی در نحوه ساخت محتوا و گیم پلی همیشگی یوبیسافت محسوب می‌شود. البته جای نگرانی نیست چرا که به ندرت پیش می‌آید این شرکت شخصیت‌های مهم خود را به برند بزرگ دیگری واگذار کند. با توجه به اینکه سرویس استریم برای دنیای بازی های ویدیویی مسئله‌ای تازه است، هیچ کس نمی‌داند که این عنوان جدید نتفلیکس چگونه به نظر می‌رسد.

۹. روشی کاملا جدید در پخش فرنچایز Assassin’s Creed به کارگرفته شده است

اخبار ساخت اقتباس‌های متنوع به دست نتفلیکس تنها تغییرات به وجود آمده در پخش ماجراجویی‌های آینده اساسینزها نیست. علاوه بر نتفلیکس یوبیسافت خود  در حال کار بر روی یک بازی موبایل دیگر است که بعدتر به آن پرداخته خواهد شد. اما مهم‌ترین و قابل توجه‌ترین روشی که این شرکت برای پخش مجموعه پرطرفدار خود به کار گرفته پروژه ساخت پلتفرم اساسینز کرید اینفینیتی (Assassin’s Creed Infinity) است که به تازگی شروع شده.

در حالی که چیزهای زیادی برای گفتن در این پلتفرم وجود دارد و مطمئناً، همانطور که طرفداران متوجه آن شده‌اند، انقلابی در این فرنچایز ایجاد خواهد شد، یکی از تغییرات عمده این است که پلتفرم اینفینیتی برای توزیع همه بازی‌های اساسینز کرید در کنار دیسک سنتی و دانلود دیجیتالی بسته‌های الحاقی آن‌ها استفاده خواهد شد. به این صورت بازیکنان همه موارد هیجان‌انگیز بازی را به صورت همزمان در یک مکان خواهند داشت.

۸. اهمیت بسته‌های الحاقی بیشتر خواهند شد

اساسینز کرید همیشه از بسته‌های الحاقی برای ادامه روند داستانی خود استفاده نکرده است. بیشتر ماجراهای قبلی تنها از طریق دنباله‌ها ادامه یافته‌اند. اما طرفداران اکنون می‌دانند که در آخرین تغییرات شکل گرفته بسته‌های الحاقی از اهمیت بیشتری برخوردار شده‌اند و علاوه بر موارد چالش‌برانگیز و جالب اضافی خود داستان‌ و ماجراها را نیز ادامه خواهند داد.

دیگر اهمیت این بسته‌ها را نمی‌توان نادیده گرفت. همانطور که بازیکنان در مورد قسمت والهالا (Valhalla) شاهد آن خواهند بود، بسته الحاقی بعدی آخرین فصل نامگذاری می‌شود و با مراحل اضافه‌تر داستان را هدایت می‌کند. بنابراین نقش این روایت های اضافی در آینده یوبی سافت اهمیت بیشتری پیدا خواهند کرد به طوری که دیگر موارد اضافی و اختیاری نخواهند بود، بلکه تبدیل به جنبه‌های ضروری و رایگان داستان کلی می‌شوند.

۷. پروژه جهانی جدید Jade در دست ساخت است

همانطور که قبلاً ذکر شد، نتفلیکس تنها استودیویی نخواهد بود که وارد فرنچایز Assassin’s Creed می‌شود. پروژه آتی با عنوان جید (Jade) نیز تغییری در مدل همیشگی یوبیسافت است که یک بار دیگر وارد عرصه موبایل می‌شود و با یک شرکت کاملاً متفاوت همکاری می‌کند.

اساساً این تغییر بر این امر متمرکز است که یوبیسافت به دنبال گسترش شهرت جهانی خود است. پروژه جید با همکاری شرکت چینی تنسنت (Tencent) ساخته خواهد شد که به توزیع عنوانی که در واقع در خود چین باستان است کمک می‌کند. با توجه به مشکلات احتمالی استفاده از نرم افزاری متفاوت، چگونه به نظر رسیدن بازی همچنان یک راز است.

۶. قسمت Mirage فرنچایز Assassin’s Creed را به ریشه‌های خود بازمی‌گرداند

فرنچایز اساسینز کرید در طول سال‌ها با آنچه که مخاطبان برای اولین بار از عنوان اولیه تجربه کردند بسیار متفاوت شده است. در حالی که همه چیز در یک جهان اتفاق می‌افتد، نحوه گیم پلی این بازی‌ها به طور عمده در تضاد بوده‌اند. این حماسه به عنوان یک سبک بازی جاسوسی و استراتژیک شروع شد و در دراز مدت به مجموعه عظیمی از روایت‌های دنیای باز و خارق‌العاده سبک بازی‌های مبارزاتی تبدیل شد.

برخی از بازیکنان به دنبال بازگشت به سبک قدیمی بازی و یوبیسافت نیز در قسمت جدید خود تغییراتی را برای آن‌ها ایجاد کرده است تا مطمئن شود که همه طرفداران را راضی نگه می‌دارد. بنابراین، مخاطبان از قبل می‌دانند که قسمتی که به عنوان Mirage شناخته می‌شود، با مکانیک‌های گیم‌پلی خود به روزهای گذشته بازمی‌گردد و در عین حال به عنوان پیش درآمدی برای زندگی شخصیت بسیم (Basim) عمل می‌کند.

۵. تغییرات در ژانر بازی با قسمت Hexe شروع می‌شوند

داستان‌های اساسینز کرید در تمامی قسمت‌ها مبتنی بر لوکیشن بوده است. به نظر می‌رسد که یوبی‌سافت در روند خود یک دوره زمانی و یک محیط را انتخاب می کند و از آنجا بازی را شروع می‌کند. خواه مصریان باستان، رومی‌ها، اسکاندیناوی‌ها یا شاید حتی دزدان دریایی باشند. اما پروژه Hexe نشان می‌دهد که این شرکت ممکن است روش خود را کمی تغییر دهد.

داستان‌های آینده خطرات روایی بیشتری را متحمل خواهند شد و بیشتر با عناصر اسطوره‌ای که زمانی کاملاً ضعیف بودند، بازی می‌کنند. این قسمت در دهه ۱۶۰۰ آلمان اتفاق می‌افتد و واضح است که موضوع مربوط به محاکمه جادوگران در آن زمان خواهد بود. بنابراین مطمئناً موضوعات ماوراء طبیعی وارد بازی خواهند شد که یک حرکت بزرگ برای اساسینز کرید است و می‌تواند ژانرهای آن را در قلمروهای سبک ترسناک نیز عبور دهد.

۴. سامورایی‌ها بالاخره به فرنچایز وارد می‌شوند

می‌توان گفت که طرفداران همیشه به دنبال یک بازی سامورایی در فرنچایز Assassin’s Creed بوده‌اند. این ژانر با پیچ و تاب‌های روایی و عناصر گیم پلی که قبلاً در حماسه ایجاد شده اند، بسیار خوب کار می‌کند و قسمت Assassin’s Creed Codename Red بالاخره این امیدها را برآورده خواهد کرد.

داستان بازی در ژاپن و در دوران سامورایی ها رخ می‌دهد و به عنوانی مبدل می‌شود که مطمئناً نوید یک سبک بازی کاملاً جدید را برای طرفداران دارد. تغییر در ژانر و محیط بازی احتمالاً نقطه شروع کار خواهد بود، به خصوص که استودیو همچنان به تلاش برای افزایش جذابیت خود در بازار آسیا ادامه می‌دهد.

۳. نمایش‌های نتفلیکس گسترده‌تر خواهند شد

تماشاگران با اقتباس اولیه فیلم Assassin’s Creed که بسیاری از بازیکنان و طرفداران را ناامید کرد آشنا هستند. این پروژه از همه نظر یک شکست محسوب می‌شد و به نظر می‌رسید که در ساخت آن به هیچ وجه از بازی‌ها الهام گرفته نشده باشد.

با این حال، این شکست به عنوان بخشی از قرارداد نتفلیکس تغییر می‌کند و یا حتی به کلی پاک خواهد شد، چرا که این سرویس استریم در حال کار بر روی حداقل یک سریال اپیزودیک است که با انشعاب‌های انیمه‌ای و انیمیشنی در راه است. دقیقاً مانند سریال ویچر (The Witcher)، اگر نسخه اصلی موفقیت آمیز باشد، مطمئناً توسعه‌دهی‌ها و اسپین‌آف‌های بیشتری وجود خواهد داشت که دوران جدیدی را برای فرنچایز روی صفحه نمایش رقم می‌زند.

۲. Assassin’s Creed Infinity انقلابی است که همه منتظر آن بودند

با اینکه قبلاً به آن پرداخته شده است، اما Assassin’s Creed Infinity یک تغییر بزرگ  و رو به جلو برای حماسه بازی به شمار می‌رود. این روش جدید برای فرنچایز Assassin’s Creed انقلابی است و به مفهوم داشتن یک پایگاه مرکزی، که این جهان مشترک را گرد هم می آورد خواهد بود.

به طور بسیار هیجان انگیز، بازی‌های قدیمی‌تر همگی در یک مکان آورده می‌شوند و موضوع کراس پلتفرم مطمئناً بسیاری از بازیکنان را خوشحال می‌کند. به خصوص که به لطف به‌روزرسانی‌های تکنولوژی در نسل بعدی، مطمئناً زمینه بیشتری برای ارتقاء گرافیکی و گیم پلی بازی وجود خواهد داشت.

۱. ویژگی‌های گیم پلی بازی فراتر خواهند رفت

شاید هیجان‌انگیزترین تغییری که از طریق عناوین موبایل یوبیسافت و از طریق ایجاد خود پلتفرم اینفینیتی نشان داده شده است، این باشد که این استودیو در حال تجربی کردن ویژگی‌های گیم پلی خود است. پیش‌تر نوید به‌کارگیری متدهای تازه برای بازی داده شده بود و به این معنا بود که راه‌های کاملا بدیعی برای تجربه بازی در نقش اساسین‌ها در اختیار بازیکنان قرار داده می‌شوند.

ماجراجویی‌های آنلاین، مأموریت‌های کوچک‌تر و دیگر روش‌های گیم‌پلی غیرمعمول که تا به حال دیده نشده‌اند، مطمئناً در عناوین آینده پدیدار خواهند شد. زیرا یوبیسافت این فرصت را دارد که وارد هر سبکی شود و ببیند که مدل کلی فرنچایز Assassin’s Creed چگونه با تغییرات کنار می‌آید. برای طرفدارانی که عاشق تنوع هستند، بزرگترین تغییر این خواهد بود که گزینه‌های داستان سرایی بیشتر از همیشه وجود خواهد داشت.

در پایان نظر شما درباره تغییرات آینده این مجموعه چیست؟ آیا یوبیسافت موفق خواهد شد پلتفرم اینفینیتی را به خوبی اجرا کند؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


نظرات

اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا